Autor Wątek: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!  (Przeczytany 15955 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopada 2011, 12:34:26 »
Nie no! Bez teorii euro-sPiSkowych proszę! Problemy krajów takich jak Włochy, Hiszpania, Grecja, itd. wynikają nie z Euro, tylko z nieodpowiedzialnej polityki fiskalnej rządów tych krajów, zaś jedynym przewinieniem Eurolandu w tej sprawie jest to że nie złapano populistów za jaja i pozostawiono wspólną walutę w rękach poszczególnych jej członków (co teraz zresztą próbuje się naprawić). Gdyby nie Euro to Grecy i inni rozrzutnicy już dawno by zbankrutowali, tyle tylko że nikogo by to wtedy nie obchodziło.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopada 2011, 13:58:11 »
Dla mnid to się w ogóle w czarnej dupie nie mieści jak rządy poszczególnych krajów mogły się latami zadłużać, licząc na jakiś cud czy mrugnięcie okiem. Przecież ktoś ńa tym żerował i żeruje teraz, a nazwanie tegoż pojęciem "rynki" tyleż wyjaśnia co zaciemnia.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Listopada 2011, 16:12:05 »
Odpowiedź jest prosta: Politycy współcześnie nie dzielą się już na lewicę i prawicę (a przynajmniej nie jest to podział priorytetowy) tylko na technokratów i populistów. Ci pierwsi opierają swoje działania na systemach (tyleż wydajnych co czasem bezdusznych), ci drudzy zaś opierają swoją karierę na kiełbasie wyborczej i robieniu dobrze swoim zwolennikom. Mówiąc wprost: Nie liczy się stabilność gospodarki tylko stołki dla PiS, a jak się coś posypie to zwali się winę na UE, Euro, Rynki, Tuska, itd.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopada 2011, 18:10:47 »
Może i nie lubią Węgrów. Tylko że rodzice i dziadkowie tych Węgrów śpiewali "Boże coś Polskę", a ich premier wobec żądania III Rzeszy dotyczącego przemarszu wojsk powiedział, że sprawą priorytetową dla Węgrów jest niewystępowanie przeciw Polsce.

Wobec tego mam w nosie czy jacyś Rumuni, Ukraińcy, Słowacy albo inni Mongołowie nie lubią Węgrów. Ja ich lubię  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Listopada 2011, 18:21:32 »
To szkoda, że tzw. środowiska liberalskie nie zorganizują akcji "Wszyscy jesteśmy Węgrami", by wybić tą argumentację katoprawicy w rodzaju PiSu, Frond czy tych różnych prokościelnych przydupasów. Powinno się zacząć lansować, że Węgry to fajny kraj, z którym mieliśmy wspólnych królów, że zawsze byliśmy ze sobą, że się wspieraliśmy. Choć w okresie późnych zaborów, te tępe zbooje nie chciały by Polacy zostali trzecią częścią państwa Austro-węgierskiego  :hyh To najlepszy sposób na wybicie komuś jego argumentów: przyjąć je jako własne i jeszcze bardziej nakręcić :-*

Węgry powinny zostać odzyskane od katoprawicy i przywrócone normalnym Polakom!  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Listopada 2011, 18:59:43 »
No dobra ;) zaczęło się :)   :
- Oddajcie nam Lwów !!!
- Oddajcie nam Wilno !!!

Wilno i Lwów są nasze! :D
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Listopada 2011, 19:52:31 »
Rezro nie wciskaj tego bełkotu politycznego ludziom bo jeszcze w to uwierzą. Większość państw, która się teraz sypie przyjęło walutę europejską. Rząd PIS miał wobec przyjęcia przez nas kraj sceptyczne podejście do tego pomysłu a sami Kaczyńscy starali się to odwlec na jak najdalszy moment. Ku mojej pamięci, to właśnie Tusk był wielkim zwolennikiem przyjęcia EURO do tego stopnia, że w debacie z Kwaśniewskim opowiadał swoją wizję cudownej polski niczym Irlandia. Każdy wie, gdzie teraz jest Irlandia, w wielkim kiblu niebytu, że nawet nasi skąpi rodacy wieją  stamtąd z popłochem. Obawiam się, że gdyby w tamtym okresie do władzy nie doszedł PIS, teraz byśmy we wspaniałej drodze przyjmowania waluty, z którą jakoś o dziwo wobec kryzysu dają radę sobie tylko Niemcy. Jeżeli wy jesteście zadowoleni z punktu w którym znalazła się polska to gratuluje ja np. nie. Mamy rząd który kłamie praktycznie we wszystkich sprawach ,media, które robią ludziom wodę z mózgów i jakieś skrawki ulic, które nazywamy autostradami, bo ciągle pieją o tym w telewizji. A do tego jakiś dziwnych ludzi, którzy wmawiają wszystkim do około że to wina kościoła. Kurwa no sam nie jestem wielkim katolikiem, ale wiem, że jak sam nie dam na kościół to nikt siła ode mnie tego nie weźmie. Ludzie opamiętajcie się, bo jak matki i ojcowie przestaną dzieciom wmawiać jak mantrę „nie zabijaj”, „nie kradnij” co w rzeczy samej jest swoistym prawem to za kilkadziesiąt lat na polskich ulicach zapanuje chaos i anarchia. No chyba, że proces wypalenia chrześcijaństwa ma na celu umocnienia się u nas nowego kościoła, może pana Kulczyka lub Waltera, może kościół przenajświętszych GW i TVN.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Listopada 2011, 20:20:34 »
Każda władza kłamie tylko metody ma inne. Jedni idą mesjanistycznym torem Polski upadłej, drudzy lansują zajebistą Polskę sukcesu zza szklanych  ścian biurowców, a to wszystko i tak jeden huu.

Taka ciekawa uwaga - kto pamięta czyje to słowa były o tym, że działalność ZCHNu to najszybsza droga do dechrystianizacji Polski? Dziś ta osoba i jego przydupasy zawłaszczają sobie na coraz większą skalę, wlewając tam - no sorki ale tak to widzę - kloaczną mieszankę manipulacji historią, ksenofobii i faktycznego faszyzmu, bo tylko katolik może być Polakiem.

Tak nie jest? A na jakim gównie, jakie bryzgnęło znów się zalęgły nazistowskie gnidy? Na razie to jeszcze larwy ale z czasem wyklują się muchy. I niech nikt nie pisze, że mi Michnik i salon otumanił łeb, że uważam Jara za Hitlera :D Jareczek tylko znalazł sobie nowy bębenek i w niego coraz mocniej podbija, nie widząc tylko gdzie niesie się echo. 

Siła tego przekazu - dobrze łykanego przez tak  30% społeczeństwa bierze się nie z jego słuszności - bo ten cały tzw. ruch niepodległościowy związany z kościołem  to już od 400 lat Polskę do dołu sprowadza, a Piłsudski dobrze go mianem "karła" określał.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2011, 21:51:06 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Listopada 2011, 21:51:52 »
Tak Squonku jasne, tylko powiedz mi czego tak nagle w mediach ucichły te prześmiewki i kpiny, że Kaczyński wzywa Polskę do wznowienia kary śmierci? Straszny Hitler z niego pełną gębą, że chce najgorsze gnidy powywieszać. Zamknęli mordy w mediach bo zobaczyli na forach i w gadaniu ludu, że lud kare śmierci popiera w 80 %.
Tym katolikiem Polakiem, walką z Niemiaszkami i Ruskimi, fanatykami spod krzyża straszą ludzi i małe dzieci odwracając uwagę od prawdziwych problemów. Gdzie to słyszeli, żeby 4 lata po wyborach ciągle oczerniać i patrzeć na ręce opozycji.     
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Listopada 2011, 22:33:25 »
Polska powinna się stać krajem świeckim, wtedy nie było by problemu krucjat.
Ciekawe kiedy Jarosław Zbawpolskę założy związek wyznaniowy, bo to co robi to już mała sekta robiąca pranie mózgu...
Cóż, niektórym się w życiu nie udaje i trafiają do PiSiorów, a stamtąd już tylko krok do szaleństwa i robienie z Warszawy Budapesztu...
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Listopada 2011, 23:00:01 »
Rezro nie wciskaj tego bełkotu politycznego ludziom bo jeszcze w to uwierzą.

No jasne... bo lepiej wierzyć w polityczny bełkot o tym że Euro to złoooo :/ Nie bronię przy tym UE bo tej też mam wiele do zarzucenia, ale nie należy przeginać w żadną stronę.

Większość państw, która się teraz sypie przyjęło walutę europejską.

Większość państw co się teraz sypie prowadziło rozrzutną politykę fiskalną, a i zależność od światowego rynku robi swoje. Przyczyną tego kryzysu jest to że populiści myśleli że da się uniknąć odpowiedzialności za walutę jeśli ta jest wspólna... i w zasadzie to mieli rację gdyż wspólnota płaci teraz długi zaciągnięte na hojne Greckie zasiłki, a nie oni (przy czym jest to do uniknięcia po odpowiednich reformach).

Zresztą nie tylko kraje strefy Euro mają problemy... że też powołam się na błagających o pokrzyczę fundusz walutowy Węgrów (ale o ich problemach zapewne nikt nie słyszał bo nie są w Eurolandzie i wszyscy mają ich teraz gdzieś).

Rząd PIS miał wobec przyjęcia przez nas kraj sceptyczne podejście do tego pomysłu a sami Kaczyńscy starali się to odwlec na jak najdalszy moment.

Oczywiście Doktor Habilitowany Ekonomii Jarosław Kaczyński i jego liczna kadra znamienitych ekonomistów jest najodpowiedniejszą formacją do sceptycznej oceny wspólnej waluty :/

Ku mojej pamięci, to właśnie Tusk był wielkim zwolennikiem przyjęcia EURO do tego stopnia, że w debacie z Kwaśniewskim opowiadał swoją wizję cudownej polski niczym Irlandia. Każdy wie, gdzie teraz jest Irlandia, w wielkim kiblu niebytu, że nawet nasi skąpi rodacy wieją  stamtąd z popłochem.

No dobra, ale co to ma wspólnego z Euro? Irlandia, podobnie jak zresztą jak Hiszpania i inne kraje będące teraz w kryzysie opierała swój rozwój (na który to powoływał się Tusk) na rozrzutnej polityce fiskalnej... i teraz za to płacą. Co w tym takiego skomplikowanego? Osobiście nie traktował bym takich porwań poważnie.

Obawiam się, że gdyby w tamtym okresie do władzy nie doszedł PIS, teraz byśmy we wspaniałej drodze przyjmowania waluty, z którą jakoś o dziwo wobec kryzysu dają radę sobie tylko Niemcy.

Przynajmniej uniknęlibyśmy spekulacji walutowych i nie groziło by nam wykluczenie do powstającej powoli Europy B (to której trafią niedługo też Hiszpanie, Włosi, Grecy i Irlandczycy).

Jeżeli wy jesteście zadowoleni z punktu w którym znalazła się polska to gratuluje ja np. nie.

Nie, nie jestem zadowolony, ale jako że z pakietem "antykryzysowym" i populistyczną polityką fiskalną PiS'u moglibyśmy mieć teraz w Polsce Grecję (tyle że nas nikt by nie ratował... w takim razie precyzyjnie było by stwierdzić Węgry) to i tak nie ma powodów do większych narzekań.

Mamy rząd który kłamie praktycznie we wszystkich sprawach ,media, które robią ludziom wodę z mózgów i jakieś skrawki ulic, które nazywamy autostradami, bo ciągle pieją o tym w telewizji. A do tego jakiś dziwnych ludzi, którzy wmawiają wszystkim do około że to wina kościoła. Kurwa no sam nie jestem wielkim katolikiem, ale wiem, że jak sam nie dam na kościół to nikt siła ode mnie tego nie weźmie. Ludzie opamiętajcie się, bo jak matki i ojcowie przestaną dzieciom wmawiać jak mantrę „nie zabijaj”, „nie kradnij” co w rzeczy samej jest swoistym prawem to za kilkadziesiąt lat na polskich ulicach zapanuje chaos i anarchia. No chyba, że proces wypalenia chrześcijaństwa ma na celu umocnienia się u nas nowego kościoła, może pana Kulczyka lub Waltera, może kościół przenajświętszych GW i TVN.

No dobra... ale kiedy to tak nie było? Świat się zmienia ale ludzie zawsze są tacy sami...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Listopada 2011, 23:19:44 »
Obawiam się, że gdyby w tamtym okresie do władzy nie doszedł PIS, teraz byśmy we wspaniałej drodze przyjmowania waluty, z którą jakoś o dziwo wobec kryzysu dają radę sobie tylko Niemcy.

Przynajmniej uniknęlibyśmy spekulacji walutowych i nie groziło by nam wykluczenie do powstającej powoli Europy B (to której trafią niedługo też Hiszpanie, Włosi, Grecy i Irlandczycy).

Niby dlaczego uniknęlibyśmy spekulacji walutowych, jakby rządziło PO? Oni mają jakieś braterskie powiązania z Goldman Sachs, który sobie pogrywał na spadek złotego? Rozwiń proszę ten kontrargument, bo jestem za głupi, żeby go zrozumieć.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Listopada 2011, 23:44:27 »
Nie "jakby rządziło PO" tylko jak bylibyśmy "we wspaniałej drodze przyjmowania waluty" (cytując Aq)... co tu dużo mówić fakt że nie jesteśmy w Eurolandzie czyni nas podatnymi na tego typu ataki... nie mówiąc już o kilku innych zagrożeniach związanych z własną walutą. Waluta obejmująca duży rynek zawsze jest bezpieczniejsza od, walut lokalnych.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2011, 23:47:40 wysłana przez Rezro »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Listopada 2011, 23:48:01 »
Byliśmy niby na tej "wspaniałej drodze", tylko że coś nasze wskaźniki gospodarcze nie domagały. Wątpię czy jakikolwiek rząd byłby w stanie do dnia dzisiejszego przygotować Polskę na przyjęcie Euro.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Listopada 2011, 00:09:18 »
To już osobna kwestia... jednak moim celem nie było zachwalanie kogokolwiek lecz wskazanie że własna waluta nie jest w magiczny sposób taka bezpieczna. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, jednak pewne środowiska mają skłonność do mitologizowania własnej waluty jako lekarstwa na wszystko...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Listopada 2011, 00:13:05 »
Uwierz mi, że nie to (mitologizowanie) było moim celem.  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Listopada 2011, 00:22:42 »
Tak Squonku jasne, tylko powiedz mi czego tak nagle w mediach ucichły te prześmiewki i kpiny, że Kaczyński wzywa Polskę do wznowienia kary śmierci? Straszny Hitler z niego pełną gębą, że chce najgorsze gnidy powywieszać. Zamknęli mordy w mediach bo zobaczyli na forach i w gadaniu ludu, że lud kare śmierci popiera w 80 %.
Tym katolikiem Polakiem, walką z Niemiaszkami i Ruskimi, fanatykami spod krzyża straszą ludzi i małe dzieci odwracając uwagę od prawdziwych problemów. Gdzie to słyszeli, żeby 4 lata po wyborach ciągle oczerniać i patrzeć na ręce opozycji.
Ja jak włączę sobie TVN to widzę ciągle polewę i jazdę w PO. Dziś np. z superminister ds. zakupu dorsza Julii Pitery ;D Jak miałem tak z niecały miesiąc temu jeszcze fazę na słuchanie Tok FM w południe, to w Piterę i Niesiołowskiego ostro tam nawalano za żenujące opinie o Biedroniu i jego wypowiedzi "o pasie". Czy owe osoby są opozycji - czyli z PiS'u?

A kto dziś wyskoczył jak z gorącą dupą i we wrzask o tym, że słowa Sikorskiego (nie takie głupie i real polityczne) o Niemczech to zielone światło do budowy IV Rzeszy?  :hyh Dziwisz się mediom - tym salonowym - że one biją w antypisowski bębęnek, skoro pisowska mentalność polega na tym by wejść do ciemnego pokoju, puścić głośnego bąka i zacząć się drzeć, że to bomba atomowa wybuchła? Ci ludzie mają jedną, skreślająca ich dla mnie wadę - do opisania małych problemów używają za dużych słów. A w mediach salonowych to się zawsze dobrze sprzeda, jako oaza osobliwości.

Faktyczne problemy? Żadna opcja polityczna w Polsce ich nigdy nie rozwiązywała czekając aż to się samo rozwiąże, maksymalnie przeciągając czas by nie narazić żadnej, wpływowej grupie nacisku.

Natomiast bycie w strefie Euro - pomijając wewnętrzne, polskie uwarunkowania - na pewno by od nas odrzuciło spekulacyjną grę na złotym. I tu widzę w tym tylko jedną zaletę, w morzu wielu wad.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Listopada 2011, 18:14:25 »
Samo zamierzenie wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej nie było złym pomysłem ale samo wykonanie już pozostawia wiele do życzenia. Wielu mądrych ludzi już dawno mówiło że poza wprowadzeniem samej waluty powinien czuwać urząd finansowy kontrolujący te państwa, ale byli opluwani i wyzywani od heretyków.
Może jednak Pisowcy przyglądali się temu co mówią inni a nie ślepo wierzyli w zachodnich sąsiadów, którzy jak historia przecież mówi ciągle nam pomagają.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Listopada 2011, 19:38:35 »
Może jednak Pisowcy przyglądali się temu co mówią inni

Oczywiście że się przyglądali "innym"... a już temu Irlandzkiemu eurosceptykowi (jak mu tam było?) to na pewno. Zauważ jednak że obecnie PiS próbuje postawić Sikorskiego przed trybunałem stanu, za to własnie że poparł utworzenie takiegoż urzędu kontrolującego wspólne finanse strefy Euro (sugerowanego przez owych "mądrych ludzi", przyp.) więc jak widzisz polityka PiS jest zaprzeczeniem tego o czym mówiłeś wcześniej.

a nie ślepo wierzyli w zachodnich sąsiadów, którzy jak historia przecież mówi ciągle nam pomagają.

Skoro o tym mowa to największym problemem Polskiej polityki zagranicznej było od zawsze posiadanie wrogów blisko (Niemcy i Rosja), oraz rzekomych przyjaciół daleko (USA, Anglia i Francja)... zauważ to kto obecnie wpisuje się w ten schemat twierdząc np. że UE próbuje dokonać rozbioru Polski, czy że Niemcy z Rosją szykują spisek gazowy, nie mówiąc już o nabożnym kulcie USA (którzy mają nas gdzieś) i ich "współpracy" z Anglikami w Europarlamencie (których interes nie ma nic wspólnego z naszym)? Odpowiedź brzmi że to właśni PiS powtarza najgorsze praktyki które zgubiły niegdyś II RP... a Tusk? Faktycznie jego włażenie w cztery litery UE i Niemcom faktycznie może irytować (przy czym jednak nie sądzę by stosunki wzajemne były inne niż partnerskie), sęk jednak w tym że współpraca gospodarcza z tymi siłami jest jak najbardziej w naszym interesie, oraz przyczynia się do naszego bezpieczeństwa (zależność handlowa od zawsze była najlepszym gwarantem pokoju, w przeciwieństwie do gwarancji słownych).

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Listopada 2011, 21:28:06 »
Akurat nie za urząd chce go postawić przed trybunałem. Kwestie postawienia kogoś przed trybunałem to już typowe rozgrywki polityczne, zresztą jakiś czas temu Kaczyńskiego i Ziobrę to samo miało spotkać, ze strony Kalisza.

Sikorski się obudził ze wszystkimi, że trzeba naprawiać UE, ok. ja nie mam nic przeciwko temu, tyle że na to jest już późno. Dla mnie to wygląda tak, państwa które wciągnęły wspólną walutę mają olbrzymie problemy a jedynym ratunkiem na to są olbrzymie pożyczki od Niemców i Francuzów. Jakie będą konsekwencje tych pożyczek, przecież to się nie rozpłynie.
A co do spisku gazowego? To jak ten gazociąg będzie projektowany z możliwością korzystania z niego przez Polaków?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.