Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 16, 2019, 15:03:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hm... Tego, no, zdjęcia jakby...  (Przeczytany 2355 razy)
Cichutki Spec
...od psychotroniki
Podporucznik - Redaktor
*

Przyczajony snajper, ukryty zbok

« : Listopad 07, 2011, 20:31:13 »

Nie wiedziałam, gdzie to umieścić, bo jednak amatorszczyzna, więc z racji, że staram się nie zalewać towarzystwa byle czym z jednej, a nie wiedząc za bardzo, co z tym zrobić (w końcu forum ma charakter newsowy) i jednocześnie chcąc coś z tym zrobić (czyli dowiedzieć się, ile zdjęcia są warte i czego), z drugiej strony, chciałam Wam zaprezentować próbki dziwacznej nieco twórczości, która jakoś w klimatach zmieścić się winna. Nie zajmuję się fotografowaniem zawodowo i z racji monitora sprzed wieków mam zawsze problem z ustawieniami kontrastu w obróbce (oryginały zawsze trzymam, choć czasami przydaje im się szlif komputerowy), trochę się obawiam, że wyszło za ciemno, ale było ciężko na strychu (kijowe warunki, i jeszcze ocieplina strasznie uczula i swędzi w łydki xD). Próbki pochodzą z trzech serii, z czego druga przedstawia mój prywatny stryszek przerobiony na nawiedzony dom.
Pierwsza zaś seryjka to "wokół domu" przerobione na tematykę wiadomą.
No i dwa zdjęcia z serii miejskiej, łódzkiej.

Seria "Sanitarium"
Zdjęcie tytułowe:

Greenitarium [taak, wtedy jeszcze miałam manierę na anglosaskie nazewnictwo, no ale trudno :p]:

Fruitrenia fevered, czyli schizofreniczne owoce w gorączce xD:

Kapitulacja (jedyny tytuł po polsku xD):

The Moment (jakbym nie mogła nazwać zdjęcia: "Chwila". Eeem, cóż, się miało manierę... :p)

Seria "Haunted House:
Old larder:

Haunted Laundry:

Organic Room:

Silent Traps:

No i miejska seria, właściwie bez tytułu:
Mane Thekel Fares:

Królestwo:

No i to by była skromna prezentacja przykładów mojej "sztuki" foto. W razie czego można nakarmić Schronka... :p
A jeśli nadaje się na coś więcej niż pasza dla Schronek, uwagi wdzięcznie widziane.

Jerzy
Major - Redaktor
*

Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem

« Odpowiedz #1 : Listopad 07, 2011, 21:01:09 »

Nastrój jest, szczególnie na tych czarno-białych. Jeśli miałbym narzekać (teoretycznie), to brak mi jakiegoś akcentu, tajemnicy.

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Nightmaster
Nocny strażnik
St. chorąży - Redaktor
*

Betonowa konserwa i ten od rila

« Odpowiedz #2 : Listopad 07, 2011, 22:56:51 »

Bardzo fajne, podobają mi się zdjęcia takich miejsc Smiley
Jerzy, widziałeś świeże owoce w postapo? toż to tajemnica Wink

Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego
Cichutki Spec
...od psychotroniki
Podporucznik - Redaktor
*

Przyczajony snajper, ukryty zbok

« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2011, 23:07:46 »

Co jak co, ale świeże to one nie były.
Właśnie przez to toksycznie mi się skojarzyły.
*Kurde, piszę piosenkę i nawet na stronie
Schronowej mnie łapią te rymy pieprzone...*

Gwoli ciekawostki: Hm, Wy nie znacie miejsca jako miejsca, ale moja familia, żyjąca od czasów że górale nie pamiętają, w tych stronach, tudzież we własnym domu, nie poznała miejsca, musiałam dopiero głęboko jej uświadomić: Tak, to są tyły domu babci, a to jest nasz strych/ogród/itd. Trochę ich dreszcz przeszedł, nie są przyzwyczajeni do raczej niewesołych klimatów na zdjęciach i na przykład krzaki pomidorów oraz sznur na pranie sfotografowany a'la szubienica zadziałały na nich inaczej niż na ludzi, co wręcz sami takie klimaty wyszukują. To tak w kwestii tej tajemnicy - znajomość lokacji ma duże znaczenie.
A mnie kręci nadawanie staremu nowego wyrazu. Żółtek *I na tym koniec bryku do własnej lektury. Wink*

Jerzy
Major - Redaktor
*