Autor Wątek: Eksperyment z Afterfall: Insanity  (Przeczytany 17880 razy)

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Eksperyment z Afterfall: Insanity
« dnia: 10 Października 2011, 15:37:04 »

Jakiś czas temu Nicolas Games zapowiadało powtórzenie sukcesu Wiedźmina, dziś ogłosili jak chcą tego dokonać. Otóż grę Afterfall: Insanity będziemy mogli zakupić za... JEDNEGO DOLARA. Mało tego - 10% zysków zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Interesujące, ale oczywiście są pewne warunki. I tutaj może mina zrzednąć, gdyż aby móc zakupić grę za jednego dolara (w chwili pisania newsa kurs na stronie NBP wynosi 3,1865 zł) gra musi osiągnąć 10 milionów
pre-orderów. Jeśli nie uda się zdobyć tak dużej liczby zamówień - będziemy musieli kupić grę po normalnej cenie (minus jeden dolar), chyba że anulujemy zamówienie. W takim wypadku wpłacone "jedne dolary" zostaną w całości przekazane na cele charytatywne (czyli dolara nam nie oddadzą, ale przynajmniej przeznaczony zostanie na szczytny cel).

Film z wyjaśnieniem od twórców (oczywiście po angielsku z polskim akcentem):


10 milionów pre-orderów - to brzmi dość nierealnie. Nie mniej jeden dolar to nie tak dużo, a jeśli na najróżniejszych forach zaczną o tym dużo rozmawiać to jest dość spora szansa na powodzenie.

Zamówienie można złożyć na tej stronie.
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2011, 16:21:27 wysłana przez Pilarious »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2011, 16:30:44 »
Teraz to już mam 99,999% pewności, że Afterfailstart to projekt marketingowy a'la "miś na miarę naszych czasów i możliwości", a nie rzetelnie zrobiona gra komputerowa. Może z wadami czy ograniczeniami, ale świadcząca sama o sobie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2011, 17:41:33 »
Teraz to już mam 99,999% pewności

No tak, ale jednak zostaje ten 0,001%, że Afterfall: Insanity po prostu zostało skrzywdzone przez niemożliwie zły marketing, a w rzeczywistości nie jest grą aż tak złą. Chociaż rzeczywiście po wszystkich takich kwiatkach, jakie nam zaserwowano razem z informacjami o grze, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. W sumie nie wiem czy ten 0,001% to nie za dużo.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Października 2011, 18:01:27 »
Przy tym wszystkim te 0,001% może być i tak większe niż 10 milionów :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Października 2011, 20:19:51 »
Z marketingowego punktu widzenia - mistrzostwo świata :tkk Z etycznego - skurwy :cnsd

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2011, 21:30:18 »
Czyżby chodziło tylko o to, żeby móc w przyszłości napisać - nasza poprzednia gra zebrała ileś tam milionów zamówień? Przecież na to się żaden inwestor nie nabierze. W taką naiwność graczy też nie wierzę. Bez sensu, chyba że jeszcze coś wymyślili.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Października 2011, 23:21:34 »
Wcale nie, bo pies z kulawą nogą nie przejąłby się odpaleniem opcji zamówień przedpremierowych dla produkcji, nie oszukujmy się, dość przeciętnej. Natomiast jestem święcie przekonany, że ten absurdalny pomysł ukaże się na łamach każdego serwisu o tematyce branży gier i zostanie skomentowany przez masę graczy. Dzięki temu, ktoś kto o Afterfallu wcześniej nie słyszał, zacznie szukać informacji o produkcji, obejrzy zwiastuny oraz gameplaye i może tytuł zakupi (nie wycofując zamówienia, gdy idea 10 mln. okaże się nierealna). Ot, stara zasada: nieważne jak mówią - ważne, że mówią.

Poza tym, gracze lubią wyzwania  :bns:
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2011, 22:37:30 wysłana przez Zagłoba »

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Października 2011, 19:48:47 »
To ma sens. Ciekawe jakie będą skutki.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Października 2011, 16:00:30 »
Kolejny przykład desperacji Nicolas Games:







Oj... widzę, że ktoś chcę się podlansić na małym skandalu w mainstreamowych mediach :) Serwisy informacyjne już zacierają ręce, bo będą miały czym zapełnić ostatnie trzy minuty wiadomości.

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Października 2011, 16:27:48 »
Ale czy to źle? Sam pomysł moim zdaniem dobry.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Października 2011, 22:54:39 »
Dobrej grze marketing nie zaszkodzi, słabej- nie pomoże. Czas prawdy nadchodzi. Jak w pokerze. Sprawdzam.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Października 2011, 22:55:25 »
@Zagłoba
Skąd wytrzasnąłeś to gówno? :blk

Jeśli to prawda - czyli oficjalnie to wyszło z ich stajni - a nie jakieś fanowskie jaja, to ludzie odpowiedzialni za marketing tej gry sięgnęli kloacznego dna, a ów produkt tak przez nich reklamowany nie jest nawet godzien obfajdania tego rzadkim gównem. Może nich jeszcze wykorzystają jakieś odniesienia pedofilskie. W końcu w "świecie postapo" wszystko jest dozwolone :/

EDIT:
Okazało się, że na ich fejsowym profilu to siedzi. To sobie pozwoliłem napisać tam co o tym myślę :)
« Ostatnia zmiana: 13 Października 2011, 23:06:03 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Października 2011, 23:32:57 »
Może to i jest seksistowskie, ale nie posuwałbym się do podejrzenia, że by podobnie potraktowali temat pedofilii albo znęcania się nad zwierzętami.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Października 2011, 23:40:10 »
Granicę przekracza się tym łatwiej, jeśli żadnego wopisty nie ma w pobliżu. Tu już przekroczono ją o cały kraj >>> http://www.kowbojki.pl/pokaz/na-polibudzie-daja-za-darmo-196058

Więc kto zapewni, że ktoś następny tego nie zrobi?  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Października 2011, 23:45:25 »
Nie powiedziałbym, że to jest przekroczenie granic. A to dlatego, że jak się stopniowo wszędzie obniża poziom kawałów i śmieszności, to w końcu właśnie na takim czymś się kończy. Tylko że granice już dawno zostały przesunięte co najmniej trochę dalej. Bo mnie to np. nie śmieszy, a rozumiem, że taki był cel tego tam billboardu.

Zresztą nie dlatego takie mątwy intelektualne od tego typu akcji przekraczają granice, że bardzo chcą tego zrobić, tylko dlatego, że są zwyczajnie głupie. Taki Mickiewicz też przekroczył granice, nieomal nazywając Boga carem ustami swojego bohatera, ale jak widać miał w tym jakiś cel bardziej szczytny niż śmiechy-cichy wśród ludzi o poziomie obycia i inteligencji gimnazjalisty. Ciekawostka: takich dzisiaj też biorą na studia.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Października 2011, 00:22:57 »
Taki Mickiewicz też przekroczył granice, nieomal nazywając Boga carem ustami swojego bohatera
Ale w jego czasach car mógł się wydawać kimś boskim. Taki Aleksander I rozdupcył Napoleona (no nie osobiście, ale jako głowa państwa), zaklajstrował polityczny układ, który na prawie 100 lat zabrał nam wolność. Taka to już natura ludzka, że rzeczom, które nie dadzą się ogarnąć rozsądkiem i zimną kalkulacją, nadaje się rysy mistyczne. Np. obecnie w przypadku katastrofy smoleńskiej i jej wpływu na los Polski.

Jednak cel - jeśli jakiś jest - zwłaszcza szczytny, może a nawet powinien usprawiedliwiać różne odstępstwa od normy. Ale takim celem nie jest według mnie nakręcanie hajpu na komercyjną dystrybucję towaru użytkowego jakim jest gra ;D Akcja społeczna - już prędzej.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

syfon

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Października 2011, 20:39:59 »
Zaraz mija tydzień i 16k zamówień. Jak do końca października dojadą do 50 000 to będzie sukces. Ogólnie niech się pocałują w kranik z taką akcją.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Października 2011, 21:13:36 »
Jak widać miałem rację z tym ich lansem. Pan Hamerlak (specjalista od PR Nicolas Games) usunął już ten wpis, gdy wyciekł poza pewne kręgi, ale nic w Internecie nie ginie ;)

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Października 2011, 23:08:01 »
Cyniczny i jednak zabawny sk :cnsd. Mam nadzieję że się nie uda.  :ncz Mam takie staromodne przekonanie, że na sukces trzeba sobie zapracować.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment z Afterfall: Insanity
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Października 2011, 01:37:19 »
Cytuj
stworzenie świadomośći produktu

Hmm... Ale ja gupi jestem jakiś, bo takich mądrych słów nie znam, i też staromodnie podchodzę do rynkowej gry dobry produkt - jasno sprecyzowana oferta - zadowolony klient :face:

PS.
W załączniku wydruk tej strony w PDF dla potomnych, by też spili z tego źródła wiedzy, jak to z sieci zniknie  :hyh

PS.2
Natomiast w dalszej części dyskusji - której jak na razie nie usunięto - dowiadujemy się o komunikacji dualistycznej >>> http://www.goldenline.pl/forum/2613391/samopromocja-nieznanego-produktu-na-przykladzie-afterfall/s/1#45809988 :blk

Ciekawe czy ktoś kiedyś magisterkę albo nawet doktorat zrobi na przykładzie tego jak to można tak nieudolnie promować swój produkt i do końca twierdzić, że ma się rację :ords
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2011, 01:43:39 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.