Autor Wątek: Piter 9 listopada w księgarniach  (Przeczytany 1366 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Piter 9 listopada w księgarniach
« dnia: 04 Października 2011, 01:06:38 »

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Z radością ogłaszamy, że pierwsza książka z serii Uniwersum Metro 2033 pt. Piter trafi do księgarń 9 listopada.

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky’ego oraz nowych czytelników zainteresowanych "życiem po końcu świata" zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie w najbliższy poniedziałek, 3 października, ukaże się pierwszy fragment Pitera zarówno w wersji tekstowej, jak i audio - czyta Krzysztof Gosztyła.

Fragmentowi będzie towarzyszyło pytanie konkursowe, a spośród prawidłowych odpowiedzi, wylosujemy szczęśliwców, których nagrodzimy niezbędną w tunelach metra latarką LED zasilaną prądnicą.

Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl będziemy publikowali nowe fragmenty Pitera oraz nowe konkursy - w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Zapraszamy do lektury książki Szymuna Wroczka Piter oraz do udziału w konkursach.

Poniżej opis książki.

Piter - jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg - to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego.

Atomową apokalipsę - podobnie jak nieliczni moskwianie - przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią - ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow - przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa - rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim - luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska - na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Piter 9 listopada w księgarniach
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2011, 20:49:40 »
Uniwersum się rozwija. W sumie- uwzględniając proporcje- to jednak konkurencja wobec Polskiego postapo i schronowych antologii. Godna podziwu bezinteresowność.  :ords
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

LeElectro

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Postapo or Die !
Odp: Piter 9 listopada w księgarniach
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Października 2011, 20:41:04 »
Ja na Pitera okropnie czekam, no i szkoda, że mam czas na czytanie, a nijak nie mam go na pisanie, chociaż już nawet zacząłem opowiadanie na antologię pisać, to kiszka z tego będzie :P