Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Listopad 15, 2019, 09:45:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"  (Przeczytany 4961 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Wrzesień 08, 2011, 01:55:48 »

Wnioskodawca: Veron
Wniosek złożono: 22.VI.2010
Głosowali: Squonk, Ace, Uqahs

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Squonk
Właśnie ją mielę, i nie powiem - ma to COŚ. Choć trochę drażni mnie pojawiający się ciągle mistycyzm - jakieś dziwne siły, h Cenzura j wie co tam miesza w tych tunelach. Na szczęście Głuchowski nie dodaje do tego kwestii religijnych i wiary - przynajmniej na razie.

Ta książka, chociaż tak mnie nie ruszyła jak np. "Apokalipsa według Pana Jana", to jednak zostawiła jakiś niepokój. Głównie z tym co się stało na powierzchni, skąd się wzięły te istoty jakie tam żyją. Niepokojące to jest jakoś kurde, i cały czas pamiętam jak Artem wyszedł na powierzchnię i poszedł potem niby do swojego domu.

Cytat: Ace
Książka jest potężna, napisana z głową, chociaż widać że warsztat Głuchowskiego rozwijał się w miarę pisania Metra. na pewno książka nie jest równa, wszak trudno przez 600 stron utrzymać stały, wysoki poziom, ale nie ma w niej słabych momentów, są dobre albo genialne, nawet zastosowanie płytkich zabiegów fabularnych* w połączeniu z klimatem, narracją i opisem świata robi wrażenie. Wrażenie niepewności, braku kontroli i tajemniczości świata** są niezbitymi atutami. Najbardziej spodobało mi się to że autor nie skupił się na czysto fizycznych aspektach życia pod ziemią, ale dodał też wpływ tego na psychikę mieszkańców***, działanie rzeczy nie pojętych jak szmery w kanałach itp. generalnie jestem za, książka napisana z rozmachem, jajem, klimatem i miejscami zajebiście trzymająca w napięciu.

SPOJLER
* - wiem że odnalezienie przez Artema swojego domu w nietkniętym stanie, podczas jego pierwszego wyjścia na powierzchnie nie jest super wyszukanym pomysłem, ale idealnie pasuje do dziwności świata.

** - np. to co znaleźli w tunelu za stacją gdzie czcili czerwia, i sam pomysł z jego wiarą jest zajebisty, maź która była w stacji pod Kremlem.

*** - oddziaływanie psychiczne tuneli, sny, przewidzenia, sataniści którzy kopali dziurę w ziemi bo chcieli się dokopać do piekła  Cheesy, jechowcy w przerobionym pociągu który oczywiście nazywał się Strażnica  Cheesy[/color

Cytat: Uqahs
Ja powiem tylko, że niedawno przeczytałem i także przychylam się do znaku jakości - świetna książka.  Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 02:09:59 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
LeElectro
Kapral
*

Postapo or Die !

« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2011, 12:24:10 »

Wg mnie jak najbardziej słuszna decyzja, M2033 tego potrzebowało, niesamowita książka, pozdrawiamy Warszawiaków  Cool
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2011, 15:05:06 »

Przy okazji z tego miejsca nadmienię, że dzięki uprzejmości wydawcy książki - Wydawnictwa Insignis - otrzymaliśmy dla czytelników egzemplarze tej powieści i w jakiś - jak zawsze - sprytny sposób je wśród nich rozdystrybuujemy  Cool

A w warszawskim metrze nigdy nie byłem, ale ufam, że w razie czego to można by się tam było schronić. Choć czy latami żyć to pojęcia nie mam.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Wybieraniec
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2011, 16:01:14 »

otrzymaliśmy dla czytelników egzemplarze tej powieści i w jakiś - jak zawsze - sprytny sposób je wśród nich rozdystrybuujemy  Cool

No to kiedy konkursik?  Tongue
Ace
SLAYER kurwa
Gen. brygady - Redaktor
*

Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu

« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2011, 17:37:16 »

w piątek trzynastego  Tongue

Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Październik 17, 2011, 19:47:39 »

Trza nakręcić odpowiednio dużego hajpa  Zwyrol

BTW:
Czy komuś z warszawiaków było dziś w korkach miło? Czy w ogóle jakieś były? Wink

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!