Autor Wątek: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"  (Przeczytany 7188 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
[SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« dnia: 08 Września 2011, 01:55:48 »

Wnioskodawca: Veron
Wniosek złożono: 22.VI.2010
Głosowali: Squonk, Ace, Uqahs

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Squonk
Właśnie ją mielę, i nie powiem - ma to COŚ. Choć trochę drażni mnie pojawiający się ciągle mistycyzm - jakieś dziwne siły, h :cnsd j wie co tam miesza w tych tunelach. Na szczęście Głuchowski nie dodaje do tego kwestii religijnych i wiary - przynajmniej na razie.

Ta książka, chociaż tak mnie nie ruszyła jak np. "Apokalipsa według Pana Jana", to jednak zostawiła jakiś niepokój. Głównie z tym co się stało na powierzchni, skąd się wzięły te istoty jakie tam żyją. Niepokojące to jest jakoś kurde, i cały czas pamiętam jak Artem wyszedł na powierzchnię i poszedł potem niby do swojego domu.

Cytat: Ace
Książka jest potężna, napisana z głową, chociaż widać że warsztat Głuchowskiego rozwijał się w miarę pisania Metra. na pewno książka nie jest równa, wszak trudno przez 600 stron utrzymać stały, wysoki poziom, ale nie ma w niej słabych momentów, są dobre albo genialne, nawet zastosowanie płytkich zabiegów fabularnych* w połączeniu z klimatem, narracją i opisem świata robi wrażenie. Wrażenie niepewności, braku kontroli i tajemniczości świata** są niezbitymi atutami. Najbardziej spodobało mi się to że autor nie skupił się na czysto fizycznych aspektach życia pod ziemią, ale dodał też wpływ tego na psychikę mieszkańców***, działanie rzeczy nie pojętych jak szmery w kanałach itp. generalnie jestem za, książka napisana z rozmachem, jajem, klimatem i miejscami zajebiście trzymająca w napięciu.

SPOJLER
* - wiem że odnalezienie przez Artema swojego domu w nietkniętym stanie, podczas jego pierwszego wyjścia na powierzchnie nie jest super wyszukanym pomysłem, ale idealnie pasuje do dziwności świata.

** - np. to co znaleźli w tunelu za stacją gdzie czcili czerwia, i sam pomysł z jego wiarą jest zajebisty, maź która była w stacji pod Kremlem.

*** - oddziaływanie psychiczne tuneli, sny, przewidzenia, sataniści którzy kopali dziurę w ziemi bo chcieli się dokopać do piekła  :D, jechowcy w przerobionym pociągu który oczywiście nazywał się Strażnica  :D[/color

Cytat: Uqahs
Ja powiem tylko, że niedawno przeczytałem i także przychylam się do znaku jakości - świetna książka.  :)
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2011, 02:09:59 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

LeElectro

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Postapo or Die !
Odp: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października 2011, 12:24:10 »
Wg mnie jak najbardziej słuszna decyzja, M2033 tego potrzebowało, niesamowita książka, pozdrawiamy Warszawiaków  8)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października 2011, 15:05:06 »
Przy okazji z tego miejsca nadmienię, że dzięki uprzejmości wydawcy książki - Wydawnictwa Insignis - otrzymaliśmy dla czytelników egzemplarze tej powieści i w jakiś - jak zawsze - sprytny sposób je wśród nich rozdystrybuujemy  8)

A w warszawskim metrze nigdy nie byłem, ale ufam, że w razie czego to można by się tam było schronić. Choć czy latami żyć to pojęcia nie mam.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wybieraniec

  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2011, 16:01:14 »
otrzymaliśmy dla czytelników egzemplarze tej powieści i w jakiś - jak zawsze - sprytny sposób je wśród nich rozdystrybuujemy  8)

No to kiedy konkursik?  :P

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2011, 17:37:16 »
w piątek trzynastego  :P


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [SZJ] Dmitrij Głuchowski - "Metro 2033"
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Października 2011, 19:47:39 »
Trza nakręcić odpowiednio dużego hajpa  :zwr

BTW:
Czy komuś z warszawiaków było dziś w korkach miło? Czy w ogóle jakieś były? ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.