Autor Wątek: "Dzień Tryfidów" jest filmowo - powrót do przeszłości  (Przeczytany 2840 razy)

Scude

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
  • MAKE ME BAD
"Dzień Tryfidów" jest filmowo - powrót do przeszłości
« dnia: 12 Lutego 2009, 19:17:12 »
Bezpośredni odnośnik do newsa

***

Powstanie odnowiona wersja "Dnia Tryfidów". Dougray Scott, Joely Richardson, Brian Cox, Vanessa Redgrave, Eddie Izzard i Jason Priestley zagrają główne role w dwuczęściowym filmie telewizyjnym "The Day Of The Triffids" (Dzień Tryfidów). Scenariusz autorstwa Patricka Harbinsona ("Ostry dyżur"). Film powstanie na podstawie książki Johna Wyndhama z 1951 roku. Film opowiada o Straszliwej katastrofie, która  jest dziełem jednej nocy: promienie meteorytów z kosmosu pozbawiają wzroku wszystkich, którzy spojrzeli w niebo. Rankiem na ulice miast i osiedli wychodzą bezradni i oślepieni ludzie. Bill Mason, kapitan amerykańskiej floty handlowej ocalił wzrok, ponieważ wtedy właśnie leżał w szpitalu ze szczelnym opatrunkiem na obu oczach. Teraz staje się świadkiem zagłady Londynu - potwornych kraks samochodowych, walki o żywność z rozbitych sklepów i samobójstw. Oślepieni ludzie rzucają się na tych, którzy widzą, aby uczynić z nich swoich niewolników, ponieważ tylko oni dają im szansę przetrwania. Sprawę komplikują jeszcze bardziej krwiożercze; polujące na ludzi rośliny, które potrafią "chodzić"...... Powieść Wyndhama ekranizowano wcześniej dwa razy w 1962 i 1981 roku. ( info zaczerpnięte z http://www.filmweb.pl/Powstanie+nowa+wersja+apokaliptycznego+%22Dnia+tryfid%C3%B3w%22,News,id=49365) Nie podano konkretnych dat.

12.02.2009 Scude
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2009, 14:31:10 wysłana przez nie wiem »
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy."-A.Sapkowski

Smutny

  • Gość
Odp: "Dzień Tryfidów" jest filmowo - powrót do przeszłości
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2009, 19:32:15 »
Wow, opis filmu zreżniety na maksa. Z filmwebu. No sorry że się tak czepiam. Już rzouemim zagłobę który dodaje od siebie dużą cześć tekstu, Ale tego co tu widze to sorry nie zdzierżę Kilk z tego co widze to Pan autor tekstu skopiował pierwszy opis w całości i dodał końcówkę z drugiego a właściwie osatnie zdanie - gdzie tu dziennikarska powinność pisania swoimi słowami? Nie kopiowania cudzej pracy?

Scude

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
  • MAKE ME BAD
Odp: "Dzień Tryfidów" jest filmowo - powrót do przeszłości
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lutego 2009, 20:01:46 »
Nie zaprzeczam ani nie ukrywam, że skopiowałem informacje z Filmwebu, nie jestem dziennikarzem, a tylko przekazuje pewne informacje i zaznaczam przy tym, z którego miejsca je zaczerpnąłem. Jeżeli cię uraziłem Panie Smutny to bardzo przepraszam. Ale obserwując Twoje poprzednie wypowiedzi na inne tematy mogę jedynie napisać SMUTNO MI - czep się Pan tramwaju.  ::)
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy."-A.Sapkowski

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: "Dzień Tryfidów" jest filmowo - powrót do przeszłości
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lutego 2009, 14:30:33 »
Ehh, poślizg kilkudniowy, ale jest. Przepraszamy i dziękujemy :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!