Autor Wątek: Serwisowa sonda - podsumowanie  (Przeczytany 2619 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Serwisowa sonda - podsumowanie
« dnia: 30 Sierpnia 2011, 14:39:59 »

Za tzw. "komuny" niedostatek dóbr pozwalających zaspokoić głód wszelkich potrzeb konsumpcyjnych był ogromny. Owszem, dobra kulturowe, jak np. książki były drukowane w ogromnych - ale w porównaniu z dziś - nakładach. I co ważne, informacje o nakładzie były podawane.

Jednak to czego przede wszystkim brakowało za "komuny" to dostęp do źródeł informacji, także z kulturowego poletka na odcinku szeroko pojętej fantastyki. Po 1989 zaczęło być lepiej, z różnymi zawijasami i zakrętasami, jednak to internet okazał się najbardziej dostępnym, pluralistycznym oraz demokratycznym źródłem a zarazem platformą dostępu do informacji. Bo np. jeśli masz nas dość drogi czytelniku, bo denerwuje Cię moja siląca się na luz pisaninia lub wysublimowany, celujący wręcz w przebicie irańskiej kinematografii humor "Schronizmów", to możesz przestać tu wchodzić, wybierając inne serwisy o takiej tematyce. A internet Ci to właśnie umożliwi.

Zaraz! Przecież nie ma takich serwisów jak Trzynasty Schron! Bo ci co są naszymi braćmi to głównie o Falloutach trzepią, a reszta to o postapie wali. My zaś i o tym i o owym... Hmm... No ale mniejsza z tym, bo co jak co, ale szkoda jest tracić czas na rozkminę co jest a co nie jest lepsze od Trzynastego Schronu, skoro wiadomo, że my nawet sami ze sobą potrafimy się ścigać i czasem wygrywamy, a czasem przegrywamy  :hyh

Za to większy, a wręcz spory wybór jest, gdy chodzi o polskie serwisy zajmujące się właśnie ogólną tematyką fantastyczną, która ma a jak nie ma, to tym bardziej powinna mieć godne miejsce kulturotwórcze. Jakie serwisy preferują czytelnicy Trzynastego Schronu zobaczycie w rozszerzeniu newsa.

« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2011, 15:01:42 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Serwisowa sonda - podsumowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2011, 14:43:15 »
Teraz dopiero widzę, że possaniem godzillowego kutasa był brak Gildii. Nie zaglądam tam często, ale kiedy potrzebna jest informacja o jakimś książkowym a zwłaszcza komiksowym mięsku to walę w ciemno, bo wiem, że będą to mieli.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

LeElectro

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Postapo or Die !
Odp: Serwisowa sonda - podsumowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2011, 21:57:22 »
że possaniem godzillowego kutasa

Mistrzu, zabiłeś mnie  :hyh :ajat

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Serwisowa sonda - podsumowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2011, 22:00:24 »
Widać, że Słownika wyrazów okołoschronowych nie czytałeś  :zwr Po jego lekturze można nawet z kapci wyskoczyć  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.