Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesie 20, 2019, 03:28:57 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Medalowy Konkurs Schronowy – rozwi您anie i zwyci瞛ca  (Przeczytany 3820 razy)
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« : Sierpie 24, 2011, 21:49:38 »

Je郵i obejrzeli軼ie trzeci odcinek Schronizm闚 to ju wiecie jaka jest poprawna odpowied na pytanie Dlaczego zosta這 ustanowione odznaczenie "Schroncon 2009" w Alei Zas逝穎nych. Je瞠li nie obejrzeli軼ie, to obejrzyjcie, bowiem nie b璠ziemy powtarza kilka razy tych samych informacji z racji niedoboru st鏕 procentowych i r騜owych ka豉marnic (ewentualnie czego innego, co wymy郵icie sami). Ze wszystkich prac, kt鏎e nades豉li軼ie jestem nies造chanie zadowolony, gdy z punktu widzenia absurdu bij one na g這w niekt鏎e polskie kabarety aspiruj帷e do miana absurdalnych. Z jednej strony jestem troch zdziwiony, ze tyle absurdu na tak zwyk造 i pospolity konkurs, z drugiej pojawia si w mojej g這wie coraz silniejsze przekonanie, 瞠 w Polsce, kraju absurdu, widocznie ka盥y spo篡wa ten rodzaj humoru z mlekiem matki, a potem jest nim karmiony przez r騜ne inne, mniej chwalebne i mniej ni matka kochaj帷e instytucje. Ale tym razem nie b璠zie pisania o mediach i urz璠ach. Po prostu przyjmijmy, 瞠 wszystkie je nale篡 zburzy.

Pierwszym odwa積ikiem, kt鏎y zdecydowa si na wys豉nie swojej tezy na temat przys這wiowego dlaczego by Jerzy. Odpowied by豉 ciekawa, gdy zak豉da豉 wewn皻rzn sprzeczno嗆 interes闚 w samym Squonku. Opublikujemy j w specjalnym wydaniu schronowego zina, tak jak reszt odpowiedzi z tego konkursu. Na razie nie wiadomo co to za Zin i kiedy si uka瞠, ale b康嬈ie pewni, 瞠 to nast徙i. Oczywi軼ie ko豉 Schronu wolno miel, wi璚 troch na niego wszyscy poczekamy.

Kolejne odpowiedzi zosta造 przes豉ne – co mnie nieco zdziwi這 – przez ludzi, kt鏎zy dopiero si na forum zarejestrowali. Oznacza to dwie rzeczy: albo kto chcia mnie wykiwa, zwi瘯szaj帷 sobie szanse na wygran i zak豉daj帷 lipne konta (ale sprawdzi貫m tu i tam i ta opcja raczej odpada, zreszt ten kto musia豚y by g逝pi, gdy regulamin wyra幡ie dopuszcza wielokrotne odpowiadanie w celu zwi瘯szenia szans na wygran, co te skwapliwie zosta這 przez niekt鏎ych wykorzystane). Za堯禦y wi璚, 瞠 chodzi o drug opcj, czyli konkurs przyci庵n掖 swoim g逝pawym absurdem do Schronu kogo na tyle mocno, 瞠 postanowi si on zarejestrowa, by wzi望 w nim udzia. W takim razie nale篡 mi si medal za przyci庵anie do Schronu nowych ludzi, a nowym ludziom medal nale篡 si za przebrni璚ie przez formularz rejestracyjny.

W ka盥ym razie odpowiedzi kolejno wysy豉li: rybisiu, LeElectro, Marneas, Ordynus i ponownie Marneas. Po szczeg馧owym zapoznaniu si z tym wszystkim, z czym zapozna si musia貫m, postanowi貫m zupe軟ie polega na swoim widzi mi si (i ostrzegam, 瞠 nie b璠 rozpatrywa 瘸dnych sprzeciw闚). Zdecydowa貫m r闚nie, by wybra odpowied do嗆 absurdaln, ale z drugiej strony maj帷 jednak jaki nik造 zwi您ek z og鏊nie pojmowanym sensem i logik. Nade wszystko jednak przypad這 mi do gustu wyja郾ienie wcale nie obszerne, ale ostro i wybitnie wbijaj帷e si szydercz zgry幢iwo軼i w t逝m prawo my郵帷ych intelektualnych impotent闚, kt鏎zy pewnie uwa瘸j, 瞠 najwi瘯szy patriotyzm to p豉cenie podatk闚. By mo瞠 du膨 rol odegra豉 w tym moja (nad)interpretacja, ale tak w豉郾ie odpowiedzi, pe軟 z jednej strony dowcipu, a z drugiej goryczy, wyda這 mi si to zdanie:

Oznaczenie "Schroncon 2009" ustanowiono, poniewa Virtuti Militari to do嗆 b豉he odznaczenie i nikt specjalnie si o nie nie bije.

I spodoba這 mi si pomimo tego, 瞠 mia這 b陰d ortograficzny.

Dlatego zwyci瞛c jest Marneas, kt鏎y nades豉 t odpowied. Podkre郵i jednak nale篡 dwie inne odpowiedzi: si璕aj帷e do historii Schronu (i to nie takiej zapisanej, tylko takiej pami皻anej) wyja郾ienie Ordynusa oraz czerpi帷 z analogii pomi璠zy Schronem a 篡ciem lub te, jak kto woli, Schronem a pa雟twem odpowied LeElectro. Zwyci瞛ca dostanie ksi捫k, a dwaj wymienieni panowie (chocia co do Ordynusa zachodzi podejrzenie, 瞠 jest nied德iedziem) punkty w tabelce lansu, kt鏎e mog wymieni na czajnik elektryczny u ka盥ego patrolu drogowego przeprowadzanego przez oficer闚 SSI. Mog te je zachowa na lepsze czasy i osobi軼ie to w豉郾ie bym doradza.

Jak wida zwyci篹y豉 zwi瞛這嗆, chocia pracowito嗆 zosta豉 doceniona r闚nie.

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #1 : Sierpie 24, 2011, 21:50:49 »

Zapomnia貫m doda: Jest to pierwszy konkurs na Schronie, w kt鏎ym zwyci篹a odpowied niepoprawna, tzn. r騜na od tej, kt鏎 organizatorzy uznali za poprawn  S這neczko

Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1504

Nie mo瞠sz by lisem, lwem te nie, b康 je瞠m

« Odpowiedz #2 : Sierpie 24, 2011, 21:59:14 »

To Squonk te jednak wzi掖 (tajny) udzia w konkursie?  Smiley

Historia uczy nas tylko tego, 瞠 jeszcze nigdy, nikt si z niej niczego nie nauczy.
Co si ko鎍zy, co si zaczyna- apokalipsa jest wok馧.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #3 : Sierpie 24, 2011, 22:09:18 »

Nie no, to chyba nie on. Wyda si przy wysy豉niu nagrody Cheesy

LeElectro
Kapral
*
Wiadomo軼i: 20

Postapo or Die !

« Odpowiedz #4 : Sierpie 24, 2011, 22:30:03 »

Nu, to si postara貫m! Cheesy
A jest szansa, co by nasze wypociny si tu upubliczni造? Tongue
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Sierpie 24, 2011, 22:32:11 »

Nie tu. Zostan wydaje, jak ju wspomnia貫m, w specjalnym numerze okoliczno軼iowego zina, kt鏎y szykujemy od dawien dawna, mo積a by tak rzec. Albo w zupe軟ie innym zinie.

Kolejno嗆 jednak b璠zie taka, 瞠 najpierw trafi do zina, a potem na g堯wn.

Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #6 : Sierpie 24, 2011, 22:39:04 »

To Squonk te jednak wzi掖 (tajny) udzia w konkursie?  Smiley
Jaa?  Cheesy Jasiu tak d逝go siedzia w centrum dowodzenia, 瞠 chyba dokopa si do prawdziwych danych  SSI Hyhyhy

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Marneas
St. kapral
*
Wiadomo軼i: 2

« Odpowiedz #7 : Sierpie 25, 2011, 13:26:09 »

Witam wszystkich. Czy瘺ym wygra. Nigdy bym nie pomy郵a, 瞠 to mo磧iwe w naszej pi瘯nej rzeczywisto軼i Smiley Mo瞠 wyda si to dziwne, ale jak mam odebra nagrod (przy moim realistycznie - pesymistyczno - optymistycznym podej軼iu do takich spraw, nie mog za bardzo si skupi odk康 zobaczy貫m sw鎩 nick).

"Nigdy nie pozwala貫m by szko豉 ingerowa豉 w moje wykszta販enie" Mark Twain
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #8 : Sierpie 25, 2011, 13:35:22 »

Przewa積ie nagrody wysy豉my poczt, po wcze郾iejszym otrzymaniu danych adresowych od delikwenta  Kiss Ale patrz帷 na poziom absurdu zwi您any z tym konkursem, zapewne do tej roboty zostan zaprz璕ni皻e chomiki d簑ngarskie czy co tam b璠zie pod r瘯  Schronek  Hyhyhy

Poczekaj na zg這szenie ewentualnie wy郵ij swoje namiary (i rozmiary) do Jasia - czyli nie wiema  Sekretarz z Werony

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Ordynus
Zjadacz Korzeni
Sier瘸nt sztab.
*
Wiadomo軼i: 666

« Odpowiedz #9 : Sierpie 26, 2011, 20:59:01 »

A może wystrzelcie nagrodę łyżkową katapultą? Przynajmniej poszybuje jak tłuczone kartoszki.
Czy ten zin będzie jednocześnie fan-zinem? Zwyrol

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #10 : Wrzesie 02, 2011, 12:57:01 »

Czy ten zin b璠zie jednocze郾ie fan-zinem? Zwyrol

A chcecie tego?  Tongue

Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!