Autor Wątek: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...  (Przeczytany 3749 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani

Kolejny dzień, kolejna informacja o zombie. Otóż Seth Grahame-Smith postanowił troszeczku unowocześnić jedną z najpopularniejszych powieści wywodzących się z wysp brytyjskich, wydaną 1813 roku  - "Dumę i uprzedzenie". Jak tego dokonał? Wyciął blisko 15% oryginalnego tekstu i w jego miejsce wkleił swoją radosną twórczość to tu, to tam wprowadzając do wątku głównego kilkanaście żywych trupów, pragnących arystokratycznych mózgów. Tak pokrótce przedstawia się historia tytułu "Duma i uprzedzenie i zombie" ("Pride and Prejudice and Zombies"), który ukaże się już w maju.

Sama zaś powieść nadal kręci się wokół życia angielskich wyższych sfer na przełomie wieków i miłosnych przygodach sióstr Bennett. Sielankę z pozoru cichym i spokojnym hrabstwie Hertfordshire przerywają nagle zombie, które stosować się do dżentelmeńskich zwyczajów nie zamierzają i polowania im nie w głowie (no chyba, że na ludzi). W celu zwalczenia plagi zostaje wysłany oddział brytyjskiego wojska, który zamiast bić się z "Małym kapralem", ma za zadanie wycięcie w pień całego tego tałatajstwa. Jedno jest wiadome, pardonu dawać nie będą.

Oryginalny pomysł już mocno zainteresował magnatów z Hollywood i, jak podaje brytyjskie wydanie gazety Sunday Times, podobno oferty zakupu praw do ekranizacji walą drzwiami i oknami. Zaś sama Jane Austen zapewne przewraca się w grobie ;-)

Źródło: filmweb.pl

News w całości napisał i zredagował - Zagłoba

« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2009, 16:11:11 wysłana przez Holden »

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego 2009, 13:32:51 »
Mam nadzieję, że Jane Austin wstanie z grobu i zajmie się mózgiem faceta za to odpowiedzialnego. O ile jest się czym zajmować.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

FreeZe

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lutego 2009, 15:42:32 »
Zaprawdę światowe kino coraz bardziej schodzi na psy. Niedługo wymyślą "Ojca Chrzestnego", gdzie rodzina mafijna Zombie będzie walczyła o terytorium(pustkowie?) z rodziną Ghuli. Brak mi słów do takich reżyserów...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego 2009, 16:13:02 »
Dziękujemy za napisanie kolejnego newsa ;p

hm a dla mnie film zapowiada się kusząco, romans i zombie - klasyka  :P

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego 2009, 16:46:36 »
Jakby się zastanowić, to rzeczywiście klasyka:


EDIT:
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2009, 16:52:29 wysłana przez Jim Cojones »
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2009, 17:05:45 »
To akurat moja ukochana gierka Planscape, jak dla mnie najlepsze RPG jakie wyszło, a przynajmniej w pierwszej trójce.

Poza tym myślę że film ma funkcje edukacyjną i zachęci dzieci na świecie do sięgnięcia do oryginału ;p

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego 2009, 17:55:48 »
Zgadzam się, Torment jest jednym z najlepszych RPG (jeśli nie ex aequo z Falloutami  :)
Co do "Dumy, Uprzedzenia i Zombich", uważam, że to dość ciekawy pomysł.
Jeszcze słowo do Tormenta - Morte romansował nie tylko z "nieboszczykowatymi pięknościami"  :)
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lutego 2009, 19:01:40 »
Dziękujemy za napisanie kolejnego newsa ;p
Nie ma za co :) Doszedłem do wniosku, że skoro już tyle czasu Was odwiedzam i akurat mam kapkę wolnego czasu, to mogę coś czasem skrobnąć. A jak się to jeszcze nada na wstawienie na stronę główną, to bardzo mi miło ;)

Co do samego dzieła to mam mieszane uczucia. Zapewne wyjdzie z tego jakieś tanie kino pokroju dzieł boskiego Uwe, o ile książka zostanie w ogóle ciepło przyjęta przez krytyków, bo wtedy to oferty zapewne znikną szybciej niż miesięczna wypłata.

Poza tym myślę że film ma funkcje edukacyjną i zachęci dzieci na świecie do sięgnięcia do oryginału
Fakt, ale jest też druga strona medalu. Jak będzie do kitu, to efekt będzie odwrotny od zamierzonego ;) Ale idea sama w sobie szczytna, pomijając już, że ktoś znów sobie nabije kabzę przy ewentualnym sukcesie i wypuszczenie re-edycji oryginalnej Dumy.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lutego 2009, 19:42:09 »
Cytuj
Nie ma za co :) Doszedłem do wniosku, że skoro już tyle czasu Was odwiedzam i akurat mam kapkę wolnego czasu, to mogę coś czasem skrobnąć. A jak się to jeszcze nada na wstawienie na stronę główną, to bardzo mi miło ;)

I bardzo słusznie ;p

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: "Duma i uprzedzenie i zombie", czyli czego to ludzie nie wymyślą...
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lutego 2009, 22:11:45 »
Zboczeńcy, dewianci i sodomici stoją za tą książką  >:( Ale pomysł nawet mi się podoba - bo w każdym szaleństwie widać jest metoda  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.