Autor Wątek: Dwa małe problemy techniczne w FO1  (Przeczytany 7926 razy)

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Dwa małe problemy techniczne w FO1
« dnia: 23 Lipca 2011, 16:06:09 »
Problem nr 1
Czasem (w sumie to dość często) zdarza mi się, że w trakcie gry cały ekran staje się czarny. Efekt ten mogę "czyścić" ruchem myszki, bądź ew. uruchomić Pip-Boya czy coś i jest dobrze.

Oraz ważniejszy, Problem nr 2
Gdy próbuję nadpisać save, za każdym (!) razem wyskakuje komunikat "Error saving game! Unable to save game.", po czym slot na save staje się pusty. Wtedy mogę na nim zapisać. Dodam też, że na pustych slotach, z których wcześniej nie korzystałem, nie mogę zapisywać w ogóle (komunikat wyskakuje ciągle).

Spotkał się ktoś z czymś takim? I czy jest jakaś metoda żeby to naprawić? Dodam, że mimo wszystko da się grać, ale to po prostu denerwuje.

Gram na angielskiej wersji, kupionej na Allegro. Ze znaków szczególnych mogę podać, że pudełko jest żółte, ikona Fallouta to nie Vault Boy, ale coś takiego ->  :rad i że chciał się instalować przez przeglądarkę (...?), ale wolałem odpalić setup.exe z płyty.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipca 2011, 16:32:27 »
tak, używasz Windows 7 lub Vista i masz sterownik który nie posiada tego trybu graficznego, w poradach masz jak to wyeliminować
Problem numer 2 rozwiązuje się przy aktualizacji gry
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipca 2011, 16:57:16 »
Cytat: Nightmaster
używasz Windows 7 lub Vista
Nie, mam XP. I wybacz, bo dawno mnie tu nie było, można prosić o jakiś link? Bo przegrzebuje Porady na stronie i nie mogę się do niczego dogrzebać (mam nadzieję, że chodzi o właśnie te Porady).

Cytat: Nightmaster
Problem numer 2 rozwiązuje się przy aktualizacji gry
I tu również zbiłeś mnie z tropu. Wychodziłoby na to, że mam niezaktualizowaną grę z pudełka?

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipca 2011, 17:07:58 »
1. a proszę bardzo, temacik jest nowy więc masz prawo go nie znać http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=5262.0

2. możliwe, nawet bardzo. pobierz wszystkie łatki do Fallouta i sprawdź czy problem występuje nadal
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipca 2011, 17:45:40 »
Grę mam w wersji 1.2, czyli z tego co wiem ma ostatni oficjalny patch. Fanowskiego 1.3 nie mogę aktualnie znaleźć, ale jak się postaram to dotrę, pytanie - czy on jest od tego? Bo z tego co wyczytałem w changelogu, naprawia on tylko masę minibłędów, nie ingerując w poważniejsze techniczne. W dodatku natrafiłem na niepokojącą notkę, że jest on tylko do rosyjskiej wersji.

Em... Problem z save'ami właśnie się naprawił...

A co do wyświetlania, to jak już mówiłem: mam XP. Może mamy na myśli zupełnie inny problem, ale nie mogę zrobić zdjęcia mojego.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2011, 19:07:59 »
a jaką masz kartę graficzną? obstawiam że z rodziny GeForce
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipca 2011, 19:18:51 »
Cytat: Nightmaster
obstawiam że z rodziny GeForce
Owszem. GeForce 8600 GT.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipca 2011, 20:11:49 »
brachu, jesteś w tej kiepskiej sytuacji że musisz ratować się modami, bo na tej karcie są największe problemy z tą grą
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipca 2011, 18:20:12 »
T.T

Zostało mi już tylko wysadzenie Katedry i Mistrza, tyle wytrzymam. Ale planuję zaraz zabrać się za FO2, więc i tak zaraz zacznę ich szukać. I wydaje mi się, że mam tę cholerną wersję bez dzieci...

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipca 2011, 22:30:02 »
kupiłeś europejską wersję, musisz zainstalować łatkę która to wyeliminuje :)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Dwa małe problemy techniczne w FO1
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipca 2011, 01:14:59 »
Gram na angielskiej wersji, kupionej na Allegro. Ze znaków szczególnych mogę podać, że pudełko jest żółte, ikona Fallouta to nie Vault Boy, ale coś takiego ->  :rad i że chciał się instalować przez przeglądarkę (...?), ale wolałem odpalić setup.exe z płyty.

Pamiętam kiedyś że ściągnąłem taką wersję bo szukałem rozwiązania problemu z kolorami. Nie wiem co to jest ale u mnie było to samo. Gra w ogóle się "glitchowała" a niektóre pliki wyglądały jak by nie były z tej gry...
Najlepiej zainstaluj Hi-Res i ustaw na paletę 32 bitową.

Uwaga Pier :cnsd Reklama!
A ogólnie dobrym rozwiązaniem jest kupić Fo1 na GOGu. Gra zaktualizowana do 1.2 z poprawkami które oficjalnie nie znalazły się w tej wersji. Ostatnio była za 3$. Ja wymieniłem za kody z gier tutaj.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2011, 01:17:44 wysłana przez kryspin013 »