Autor Wątek: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!  (Przeczytany 71051 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:07:54 »
Wiecie, żadnego domniemania nie ma. Chyba. W każdym razie możecie okazać się kłopotliwi i specjalnie przysporzyć nam roboty, pisząc w zupełnie różnych realiach te opowiadania. Ale przecież są takie środki jak retrospekcje, dygresje, wtrącenia i inne zabawki, którym dziki kult oddają poloniści, więc jakoś sobie poradzimy. Chyba.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:14:33 »
"Co się dzieje w Polsce w świecie Falla"

Skoro się pojawiła ta kwesta to dobrze przy okazji wyjaśnić co nie co w tym zakresie... wojna jądrowa w świecie Fallout'a dotyczy jedynie obszaru Chin i USA, skażenie FEV (mutanty) tylko tego drugiego. Zgodnie z założeniami tego setting'u większość krajów świata cofnęła się w rozwoju w wyniku braku ropy jeszcze zanim doszło do wielkiej wojny. Oznacza to też że nie pojawiło się w nich z powodu zapaści wiele z dostępnych później w USA technologii "zastępczych" takich jak ogniwa Termojądrowe, o wielu innych nawet nie mówiąc. Chcąc umieszczać Polskę w tym świecie nie możemy zapominać że... tak naprawdę wiele nie ma ona z tym co spotykamy w grach wspólnego. To tyle.

lolek00

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:20:42 »
O tym myślałem też wcześniej Rezro... postapo w uni Fallouta na terenie Polski bardziej przypominało by to co znamy z gier S.T.A.L.K.E.R i z tym mi się bardziej kojarzy.

A na pewno możemy zapomnieć o stercie żółtego piachu pod Warszawą  :D

===
Co do konkursu jeszcze nic nie pisałem tak szerzej oprócz jakichś skryptów tak więc mój udział wisi na włosku.

Tak czy inaczej 3 lata spamowaliście mi skrzynkę konkursami - a ja po prostu kiedyś chciałem tu zajrzeć po parę informacji :D

Z nudów przekonwertowałem kawałek mapy Polski, z google mapsa i ozdobiłem ją w klimacie Falla - czyniąc z jakiejś wsi której nie znam ... miasto. Moja okolica.. usłana chmurami w mapsie - do tego pola... nie chciało mi się konwertować ... i edytować szczegółów - dlatego wybrałem mało eksploatowany rolniczo fragment.

Przypadkiem oryginalny rozmiar siatki z falla vs. podziałka z google maps wskazał 2kratki = 5km ... tak więc raczej malutka ta mapka xD jakaś mniejsza przygoda - chyba że bohater będzie kulawy xD

Rozmiar równo 30x40 km czyli 1200 km^2 ... miasto też ciepnąłem byle gdzie.. a potem analizowałem w mapsie i fartownie wiocha o nazwie "Bugaj" jak w 10tkę trafił xD
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2011, 21:14:56 wysłana przez lolek00 »

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Sierpnia 2011, 19:28:49 »
Bardzo konkretnie, świat już jest. Teraz tylko pozostaje go zaludnić i puścić w ruch.  ;)
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Sierpnia 2011, 11:15:18 »
Jak już wszystko będzie gotowe, to dobrze będzie zrobić taką mapkę i z każdym kolejnym rozdziałem dawać obrazki, jak to bohaterowie głównego wątku się poruszają, bo umiejscowienie miast będzie raczej decydować o kolejności wstawienia przysłanych opowiadań, tak to widzę.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

lolek00

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Sierpnia 2011, 17:59:29 »
W sumie jeżeli to ma być Polskie Postapo to wypadało by żeby "kolumny radioaktywnego ognia" przetoczyły się też przez Polskę czyli w zasadzie nawiązywać do Falla.

BTW: Zrobiłem nową mapę - tym razem jedna kratka to 20x20km... cała mapa to 45,6% powierzchni kraju. Zrobiłem też szablony miast, rozmiar kratki to oryginalny z mapy Fallouta, nie uległ zmianie.

To nasz zielony kraj: http://img820.imageshack.us/img820/6111/51948443.png

A to nasz kraj w obliczu globalnej klęski: (razem z szablonem) Zmieniłem kolorystykę tak, żeby znaczna część roślinności zaliczyła zwój, do tego kontrast i takie tam.

http://img812.imageshack.us/img812/1897/mapapolska.png

Ewentualne edycje, zawsze używać pliku w formacie PNG nie generuje on szumów (obraz się nie niszczy).

Gdyby ktoś potrzebował elementy składowe obrazka np: mapę bez siatki jeszcze to mogę zamieść bo mam backup.
===
Oczywiście z niczym się nie narzucam - pewnie można zrobić lepszą mapę obejmującą cały kraj, ale - na mapie w google maps są sklejki z różnych (nowych i starych) zdjęć satelitarnych i mapa "zmienia swój styl" w dość kanciaty sposób..

EDIT: Sorka za błąd na szablonie, powinno być "umieszczać" zamiast umieszać  :nord:
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2011, 18:09:04 wysłana przez lolek00 »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Sierpnia 2011, 18:59:13 »
Mapa fajna, ale szkoda, że nie zmieściło się na niej Luzino el Sol, argentyńska kolonia na Pomorzu.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

lolek00

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Sierpnia 2011, 19:08:48 »
No właśnie mapa Polskiego Postapo musi obejmować cały kraj ... Bo co to za zabawa inaczej..  :-\ Może jakby dłużej popracować.. ale to nie teraz

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Sierpnia 2011, 20:48:25 »
Wiecie, żadnego domniemania nie ma. Chyba. W każdym razie możecie okazać się kłopotliwi i specjalnie przysporzyć nam roboty, pisząc w zupełnie różnych realiach te opowiadania. Ale przecież są takie środki jak retrospekcje, dygresje, wtrącenia i inne zabawki, którym dziki kult oddają poloniści, więc jakoś sobie poradzimy. Chyba.
Będziemy kłopotliwi :P Ja sam stworzyłem zupełnie inny świat, w innych ramach czasowych niż Fallouty, a ktoś stworzy w uniwersum Fallouta i już macie dwa. Najprawdopodobniej dostaniecie kilka wersji i trzeba będzie po prostu wybrać jedną i autorzy pozostałych by musieli umiejscowić swoje opowiadania w danym świecie. Bo trochę ciężko będzie to upchnąć w jednym świecie. '' Bo wiecie, dwie wojny atomowe temu, a może trzy? Ni cholery, tyle ich było, że sam już nie wiem. - powiedział nie wiem, drapiąc się trzecią ręką po czwartym pośladku od lewej.'' :P BTW, ogarnąłem historię świata sprzed Wojny, mogę wam przysłać, żebyście sobie zobaczyli przykładowy świat a i z taką próbką w ręku możecie już coś kombinować, np jak połączyć z Falloutem :P
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Sierpnia 2011, 21:11:42 »
Żeby była jasność - tworzymy nasz świat od podstaw, więc nawiązania do Fallouta są - powiedzmy - lekko pozbawione logiki. Moim zdaniem logiczne jest również to, że świat w "13" oddzielony jest od tego rzeczywistego w bliższej lub dalszej przyszłości - z założenia. Widać im więcej swobody, tym większe ograniczenia :P

Opowiadanie nie musi nieść za sobą jakiegokolwiek bagażu historii - musi porwać, chwycić za serce, zafrapować. Tego zwłaszcza oczekujemy w Waszych utworach ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Sierpnia 2011, 23:16:38 »
Nie będziecie pewnie musieli zmieniać szczegółów miejsca akcji, bo, jak już wspomniałem, jest wiele środków do zaanektowania różnych innych uniwersów, a jednym z ni, o którym sobie przypomniałem przed chwilą, jest przypowieść lub opowieść. Więc bohaterowie z jednego uniwersum mogą opowiadać o bohaterach z innego w ramach właśnie opowieści baśniowej, lub czegoś w tym stylu.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

lolek00

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Sierpnia 2011, 23:39:39 »
Nie no to już się wyjaśniło wszystko jak trzeba  :)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Sierpnia 2011, 23:44:43 »
Pierwszy raz się zresztą spotykam z taką troską ze strony użytkowników. To my się mamy o to martwić, a nie wy. Zawsze tak było i pomimo faktu, że często takie martwienie się za użytkowników jest przytłaczające, niepodobna sobie wyobrazić jakby było bez niego.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Sierpnia 2011, 01:49:54 »
Pierwszy raz się zresztą spotykam z taką troską ze strony użytkowników. To my się mamy o to martwić, a nie wy.
Schronowy absurd, tak ostatnio u nas lansowany zaczyna wydawać plon  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Stalker

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • post-apo-2012
    • Blog literacki o tematyce postapocalyptic
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Sierpnia 2011, 17:57:04 »
Moja historia natomiast dzieje się w nieznanym polskim mieście. W nim umieściłem dwóch ludzi, którzy ze sobą współpracują, żeby się ochronić przed niebezpieczeństwem. Jednakże to wszystko odbywa się w iście komiczny sposób. Nie brakuje tam nawiązań do życia codziennego Np. człowiek, który pracował w biedronce jest najlepszym handlarzem w mieście itd. Ciekawe czy wam się spodoba. Nie zamierzam robić tego nie wiadomo jak długiego. Bo to ma być opowiadanie a nie powieść. Zresztą zostawię furtkę, jeżeli się wam spodoba to będę pisał dalej.   :tkk
NASZA AUTORSKA GRA!! Z OKAZJI 3000 wejść zapraszamy do pobierania!

http://post-apo-2012.blogspot.com/2012/02/3000-wejscie-prezent-dla-was.html

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Sierpnia 2011, 18:16:53 »
Uniwersum a antologia? Czy to źle, jeśli ktoś napisze opowiadanie, w którym bomba jądrowa wybuchła w średniowiecznym Krakowie (np. na skutek jakiegoś bąbla czasowego, który przeniósł ładunek w czasie czy cuś), a u kogo innego wojna rozpęta się w Polsce w 2100 roku, gdy stolicę Rzeczpospolitej Trojga Narodów przeniesiono do Włoszczowej? Przecież każdy mógł wyczuć polskie postapo w innym klimacie i innym czasie :) Czy takie skrajnie "rozstrzelone" opowiadania mają szansę na umieszczenie w jednym Uniwersum? I jeszcze jedno: czy jest ważna długość opowiadania? Mnie pisanie przychodzi z wielkim trudem, a to co spłodzę, nieraz zamiast zamierzonego lekkiego tonu jest ciężkie jak jesienne ołowiane chmury. I na razie mam jedno opowiadanie opiewające na strony sztuk dwie ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2011, 18:20:07 wysłana przez monkizz »
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Sierpnia 2011, 10:00:45 »
Cóż, jeśli się mylę, to odpowiedzialni Redaktorzy sprostują; Długość tekstu nie ma znaczenia, ale krótsze formy mają - jak sądzę - większe szanse. Spójność Uniwersum to problem redaktorów, a nie autorów. Zapewne mają już oni (redaktorzy) jakiś zaplanowany chwyt.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Sierpnia 2011, 11:14:30 »
Dokładnie, Jorguś :P Spokojna głowa, piszcie jak najlepiej i jak chcecie byle w tematyce konkursu. Nasza w tym głowa, żeby to później zagrało 8)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Polskie Postapo - przedłużenie konkursu!
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Września 2011, 00:40:24 »

Lato się kończy, rok szkolny wystartował, rok akademicki jeszcze co prawda przed nami (a i droga doń pewnie wyboista i usłana kilkoma "drugimi terminami"), lecz na dobrą sprawę też już tuż tuż, na zewnątrz coraz chłodniej, ptaki odlatują, deszcz... no cóż, lipca chyba i tak nic nie przebije, więc jesteśmy przygotowani ;). A konkurs Polskie Postapo trwa, a jakże!

Trwa, i zważywszy na szereg czynników, których niewielki procent wymieniłem w powyższej, pretensjonalnej tyradzie, postanowiliśmy wspaniałomyślnie dać Wam, kochani Schronowicze i drodzy konkursowicze, dodatkowe 2 (słownie: dwa) miechy na przysyłanie prac i tym samym udział w projekcie "13" - czyli stworzeniu naszego postapokaliptycznego, literackiego uniwersum! Tym samym datę zakończenia konkursu i ostateczny termin przysyłania prac wyznaczamy na 30 listopada br. Mam nadzieję, że to Was zmotywuje do jeszcze bardziej wytężonych wysiłków i stworzenia znakomitych opowiadań - jak najlepszych i jak najwięcej!

Dajcie pyska i do zobaczyska!

Regulamin konkursu Polskie Postapo
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2011, 02:23:46 wysłana przez Squonk »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Stalker

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • post-apo-2012
    • Blog literacki o tematyce postapocalyptic
Odp: Polskie Postapo - konkurs jakiego jeszcze nie było!
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Września 2011, 10:46:09 »
Długi termin. Postaram się napisać coś więcej niż jedno w takim razie. Szkoda, że jest małe zainteresowanie. W ogóle ta tematyka nie cieszy się popularnością. Szkoda.  :gdpk
NASZA AUTORSKA GRA!! Z OKAZJI 3000 wejść zapraszamy do pobierania!

http://post-apo-2012.blogspot.com/2012/02/3000-wejscie-prezent-dla-was.html