Autor Wątek: Piosenki na czas kryzysu - część 2  (Przeczytany 3095 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Piosenki na czas kryzysu - część 2
« dnia: 07 Lutego 2009, 13:44:30 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Dziś utwór o: sensie, powodzie, przyczynie, skutku, cokolwiek jeszcze można powiedzieć - tego całego kryzysowego bajzlu jaki mamy za naszymi "oknami". Czyli o pieniądzach.

Płyta "The Dark Side Of The Moon", którą w 1973 roku nagrał zespól Pink Floyd była przełomem pod wieloma względami. Nagrano ją przecież w czasach kiedy syntezatory były duże jak szafy, za sampler robił melotron, a loopem była sklejona taśma magnetofonowa. A mimo to powstała ponadczasowa muzyka, do której dzisiejsze "dokonania" silikonowych i sztucznie wypromowanych gwiazdek nie mogą być nawet przyrównane. To album o przemijaniu, egzystencjonalnych dylematach (dalekich jednak od emo klimatów :-P), oprawiony w porządnie wyprodukowaną muzykę, okraszoną masą naturalistycznych efektów dźwiękowych. Do dziś znalazł ponad 40 mln. nabywców, i pewnie z czasem ta liczba jeszcze się powiększy.

O to Pink Floyd w utworze "Money" - tu z koncertu Live 8 z 2005 roku:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lutego 2009, 15:00:24 »
Boże Squnq nie podejrzewałem Cię o przejawy zainteresowania klasyką  :-[
Flojdzi to dla mnie legenda więc jakakolwiek wzmianka o nich to świetna wiadomość. [zresztą lepszy ten news od pierwszego :P]

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lutego 2009, 17:21:09 »
To mnie o jeszcze wiele rzeczy nie podejrzewałeś bo na Floydach to ja się w podstawówce wychowywałem i to w czasach gdy ty jeszcze w majty waliłeś (przy założeniu, że jesteś - jak większość targetu 13S - pokoleniem Czarnobyla) ;) A przez to ich twórczość mocno mi się osłuchała i dziś mnie nudzi. Czasem sięgnę po "aMLoR" - bo zajebista produkcja i Tony Levin popieprza na sticku, w chwilach potrzeby po coś mocno watersowskiego jak "tW".

Wniosek jest jeden - jak jest się w podstawówce to trzeba słuchać hiphopu - a nie klasyki rocka - bo na starość klasyka nam się znudzi  ;) Tylko, że wtedy nie było hip hopu, a rap niósł jakieś przesłanie społeczne a nie "choć tu bejbe - zrób mi dobrze"  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

skuzz0r

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lutego 2009, 18:24:21 »
Pink Floyd, mmmmmm. A "O to" się pisze razem. :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lutego 2009, 20:13:13 »
A nasz wielki korektor tego nie wychwycił  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lutego 2009, 22:28:16 »
może i waliłam jeszcze w majty, ale też jestem wychowana na flojdsach ;D
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Smutny

  • Gość
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lutego 2009, 13:39:48 »
Już bardziej jestem dzieckiem postberlińskim - po upadku muru, no ale mały rozrzut czasowy więc mogę się utożsamiać [jak mrNW] z tą grupą docelową. :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Piosenki na czas kryzysu - część 2
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lutego 2009, 17:53:10 »
No to nawet nie wiesz jakie masz +5 do Luck'a że znasz muzykę Pink Floyd  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.