Autor Wątek: Fallout Bethy jako bajka dla dzieci  (Przeczytany 22244 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout Bethy jako bajka dla dzieci
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Sierpnia 2011, 17:56:35 »
Nikt mnie z niczego nie musi wyprowadzać. To, co ty lub inni fani F1/F2 o tym sądzą, zgodnie z ich fanonem, nie zmienia faktu, że F3 to kanon, a FNV to spin-off. Kijem Wisły nie zawrócisz (ale próbuj, wolna wola).

Aha czyli według ciebie apokryfy też są kanoniczne? No dobra, twoje prawo ale nie miej do mnie pretensji gdy ksiądz pogoni cię kropidłem :D

Fo3 nie jest kanonem bo to że ma trójkę w numeracji nic nie oznacza, no ale skoro ty swoje wiesz lepiej to nie widzę dalszego sensu kontynuowania tej dyskusji, tym bardziej że to już prędzej Fo:NV jest kanoniczne niż Fo3. Ale co tam...

Może mi być conajwyżej ich strasznie żal, poza tym fani F1/F2 ani nie są też żadną wiekszością opiniotwórczą (tym bardziej masową, to raczej grupa wymierających dinozaurów), ani do nich nie należę i nie jest to żadną nobilitacją za takiego się uważać. Nie będę zmieniał poglądów ani naciągał faktów tylko na potrzeby przynależności do jakiejś niezbyt rozgarniętej grupy, w której prym wiodą pseudo-fanatycy i zakrzykiwacze. Ja im oczywiście nie bronię prawa do istnienia, ale się z nimi nie utożsamiam, ani nie chcę mieć wiele wspólnego. Wiesz, można na upartego nadal pracować na DOS-ie i uznawać tylko 64 kb RAM, a za jedyny prawdziwy komputer uznawać Amigę, ale to tylko poglądy hobbystyczne, do nikąd nie prowadzące.

Naprawdę śmieszy mnie w jaki sposób uważasz się za lepszego od innych bo ty wielbisz inną grę niż reszta, przy tym twierdząc że wszyscy inni poza tobą to oszołomy... w swoim zaślepieniu nie zauważasz że nie należę wcale do tzw. "Betonu", nie uważam Fo3 za totalny shit, ani że stare Fallout'y były ósmym cudem świata, a tylko po prostu nie zgadzam się z twoją błędną interpretacją "kontynuacyjności" i "kanoniczności". No ale dla ciebie jakakolwiek krytyka świętego Fo3 i jego praw do miana "kontynuacji" jest oznaką bycia zaślepionym "Betonem"... doprawdy bez komentarza... spójrz lepiej w lustro.

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Fallout Bethy jako bajka dla dzieci
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sierpnia 2011, 20:50:44 »
Naprawdę śmieszy mnie
Nie chce mi się odnosić do twoich urojeń na moim punkcie, zadam ci tylko proste pytanie - skąd wniosek że "fani Fo1 i Fo2" to jakaś opiniotwórcza grupa, z której zdaniem należy się liczyć? Ci, którzy lubią F3 i FNV niejako (a jest to rzeczywista większość graczy) nie mają po prostu ochoty na publiczne debaty z betonem (wszystko jedno czy nim jesteś czy nie - wali mnie to - tak jak to czy chodzi o faktyczny beton czy tylko koniukturalnych krzykaczy czy też posiadaczy głębokich przekonań) więc być może powstaje mylne wrażenie, że grupa krzykaczy to jakieś gremium. Fakt pozostanie faktem, że kolejne Fallouty powstaną w Bethesdzie, a kolejne numery tj. 4, 5 itd. będą kanonem i kontynuacją serii. "przede wszystkim zgodność fabularna" nie jest jedynym wyznacznikiem kontynuacji tak jak i kanoniczność nie oznacza ścisłości co do joty (bo w tym wypadku ani F1 ani F2 kanonem być nie może, jeśli to ta tazw. bilblia jest wyznacznikiem) To ja mogę powiedzieć raczej bez cienia wątpliwości, że traktujesz te definicje najwęziej jak się da by coś tam udowodnić, "bo wiekszość twoich znajomych tak uważa". Większość moich znajomych jest odwrotnego zdania.
Prywatnie możesz sobie uważać co ci się podoba, ale formalnie F3 jest kanonem i tyle. Nawet jeżeli jest to kanoniczność bardzo kontrowersyjna.

Cytat z wikipedii: "Fallout 3 – trzecia gra z serii cRPG, po wydanej w 1997 roku grze Fallout oraz wydanej w 1998 roku grze Fallout 2."
Angielska wikia: "Fallout 3 is a post-apocalyptic computer and console semi-open ended, action role-playing game developed and published by Bethesda Softworks as the third installment in the Fallout series and a sequel to Interplay's Fallout and Fallout 2."

Słownik Kopalińskiego:
"kontynuacja ciąg dalszy, przedłużenie. 
 kontynuować wykonywać, prowadzić, rozwijać co dalej, w dalszym ciągu. 
 Etym. - łac. continuatio 'złączenie; trwanie' od continuare 'łączyć; nie przestawać; przedłużać' z continuus 'ciągły' od continēre"
 
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2011, 21:08:02 wysłana przez Aurelinus »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout Bethy jako bajka dla dzieci
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Sierpnia 2011, 22:49:21 »
Jeśli o mnie chodzi to ja kończę tą pozbawioną sensu dyskusję... tylko tyle ma do powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2011, 00:01:39 wysłana przez Rezro »

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Fallout Bethy jako bajka dla dzieci
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Sierpnia 2011, 00:19:45 »
Niestety zdążyłem już odpowiedzieć, zanim padło mi połączenie (cytaty z wykasowanej przez ciebie treści):

A gdzie ja niby taki wniosek postawiłem?.
Cały czas powołujesz się na tę "grupę" raz to są kanonicy, a raz "twoi znajomi".
znowu się upierasz przy swojej interpretacji bez podawania argumentów (moim jest definicja obu terminów).
Skoro nie chce ci się czytać co piszę, to rozmowa jest bezcelowa. Jak mi się zdaje przytoczyłem czyste argumenty z oficjalnych stron i słownika. :face:
BoS to też nie te BoS, itd. itp.
To akurat kompletna nieprawda, a odniesień do F1/F2 jest w F3 całkiem sporo.
upierając się przy tym że ty masz rację "bo większość znajomych tak uważa".
Że co? To ty cały czas powołujesz się na swój światek, ja użyłem tego sformułowania jako żartu z tych twoich "gremium". Z drugiej strony, twoi znajomi to kilkanaście osób od wieczornego piwa jak mniemam, ja mogę śmiało powołać się na kilka tysięcy ściągnięć modułu do F3 i kilkuset użytkowników Tawerny Hrothgara, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności podzielają moje poglądy (nie, nie wszyscy). Poza tym zajrzyj np. na Nexusa, tam możesz poznać opinie o F3 tak samo jak na forum Bethesdy.
Tylko ty twierdzisz że ta gra jest kanonem i nie ma tu żadnych kontrowersji... Fo3 nie jest Fallout'em od BIS i już!
Jeśli to żart, to pachnie mułem z dna rzeki, jeśli mówisz poważnie, to :face: ponownie...
Zaś stwierdzenia z Angielskiej wiki nie skomentuje... wiki nie należy wszak do zbyt obiektywnych źródeł.
Ale polska wersja już tak, bo pasuje do twoich założeń...? Sorry, akurat wikia angielska jest bardzo dobrze prowadzona, w przeciwieństwie do polskiej, na której roi się od błędów i bzdur (nie wyłączając kompletnych bredni np. na temat questów każdej części serii) jak i wiadomo, że edytuje ją kilku obrońców świętości o podobnych poglądach do twoich.
Skoro nie ma ciągłości fabularnej (którą uważasz za nieistotną) to nie ma i kontynuacji. Świat? Dyskusyjne... Vault Boy? Bez jaj... to nie wątek. Tak więc co kontynuuje? Ma ten sam tytuł i trójkę? No cóż według ciebie i tylko ciebie (a nie jeszcze Bethesdy) to już kontynuacja...
Ja naprawdę niewiele mogę poradzić na to, że nie odróżniasz słowa kontynuacja (ang. continuation) od sequelu (po polsku: sikłel), ani tego, że po polsku to to samo słowo. F3 jest kontynuacją (świata przede wszystkim, ale i wątków, np. BoS) nie jest sikłelem, w czym angielska wikia się akurat myli (piszą, że to sequel, patrz wyżej).