Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesie 21, 2019, 19:09:47 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Scenariusz - pomoc przy rozwi您aniu  (Przeczytany 5508 razy)
strelka
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 5

« : Maj 17, 2011, 18:29:22 »

Musz napisa scenariusz do miniserialu, lecz brakuje mi rozwi您ania g堯wnego motywu. Szukam inspiracji, jesli ktos ma jakie pomys造 to prosz o pomoc :p.

Ca豉 fabu豉 opiera sie na tym, 瞠 pewnego dnia na ziemi pozostaje garstka ludzi, reszta znikn窸a. Ocaleni s porozrzucani na ca造m 鈍iecie, z czasem po kolei sie odnajduj, tworz r騜ne obozy pomi璠zy, kt鏎ymi nieraz dochodzi do wa郾i. Odcinki sa na podobnej zasadzie co w serialu "Zagubieni/Lost" - pokazanych jest kilku bohater闚, przy czym jednego si zarysowuwuje na tle reszty dzi瘯i retrospekcjom i futurospekcjom. Og鏊nie  w serialu chodzi o motywy psychologiczne, ale te wa積ym w徠kiem jest stopniowe odkrywanie zagadki "wyludnienia" 鈍iata.

Potrzebne mi rozwi您anie - co sta這 sie z reszt ludzi, dlaczego pozostali prze篡li.

Pocz徠kowo koncepcja opiera豉 sie na tym, 瞠 tych co prze篡li 陰czy tajemniczy znak - nie wiem w formie tatua簑, znamienia itp. Mia on zwi您ek z mitycznym ludem czego w rodzaju Atlantydy - raju na ziemi. Cywilizacja tych ludzi by豉 na tyle rozwni皻a, 瞠 przeprowadzili si oni na o wiele wygodniejsza planet, i urz康zaj sobie na Ziemi co w stylu reality-show, bada nad lud幟i itp. - chc odtworzy cywilizacj nieska穎n wadami obecnego spo貫cze雟twa. Dlaczego mieli by to robi? Mo瞠 dw鏂h z ich przyw鏚c闚 za這篡這 si o to, 瞠 ziemscy ludzie nie s gotowi na stworzenie czego w rodzaju utopii, 篡ciu w zgodzie i harmonii z przyrod? Sama nie wiem jk to uzasadni...

Nie, to nie ma by komedia ani parodia gatunku fantasy i sci-fi :d. Czy ten pomys jest za bardzo idiotyczny? Bo taki mi si wydaje. Dlatego prosze o pomoc w wymy郵eniu czego normalniejszego  Zwyrol.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #1 : Maj 17, 2011, 18:48:51 »

Najsamwpierw przeniosę temat w odpowiedniejsze miejsce Naczelny

EDIT:
Przeniesiony.

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Maj 17, 2011, 19:04:15 »

Scenariusz do serialu? To brzmi grubo Tongue

Ta pocz徠kowa koncepcja to mi przypomina rozwini璚ie pomys堯w Janusza A. Zajdla, w kt鏎ych obca si豉 narzuca豉 swoj wol ludziom - ca造m spo貫cze雟twom. Do tego co znanego jak koncepcja z Lostami - ale na ca陰 Ziemi. Pomys ten wi璚 mimo, 瞠 na pierwszy rzut wydaje si miksem znanych sznek闚, to jednak po dobrej obr鏏ce, mog豉 by z tego wyj嗆 jaka niekonwencjonalna historia postapo, z elementami ufoapo  Cool

Ale taki miks to naprawd jazda z wy窺zej p馧ki, inna od tego, 瞠 by np. wirus i na Ziemi zosta這 kilka os鏏, kt鏎e chc si ze sob spotka Huh? Grin

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
strelka
Szeregowy
*

« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2011, 19:20:06 »

z wirusem albo innymi rozwi您aniami tego typu jest problem z cia豉mi tych ludzi, kt鏎zy zmarli. to ma by miniserial internetowy o stosunkowo niskim bud瞠cie a takie kwestie oznaczaj dodatkowych statyst闚 - zreszt tyle trup闚 rodzi problemy czysto techniczne - bohaterowie musieli by martwi si nad ich rozwi您aniem (smr鏚, 軼i庵anie dzikich zwierz徠 itp).

problem mitycznego ludu, rasy nadludzkiej jest dosy prosty bo nie spotykaj si oni z w豉軼iwymi bohaterami i rozwi捫emy to przez wstawki z animacjami poklatkowymi, stylizowane na ba填. mam ju kilka storyboard闚.
aby to sko鎍zy musz ustali idealn i ostateczn wersj rozwi您ania zagadki znikni璚ia ludzi...
Rezro
St. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 4028

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #4 : Maj 17, 2011, 20:24:35 »

Zacznijmy od tego 瞠 ca豉 magia Lost'a wynika豉 z tego 瞠 sami jego tw鏎cy nie wiedzieli co robi i po prostu mieszali r騜ne niezwi您ane ze sob motywy, a wymieszali co co ma jako taki sens... niestety mnie taka postawa zirytowa豉 i da貫m sobie w ko鎍u spok鎩 z t seri. Ale, do rzeczy:

Wirus odpada, bo jest to wyjechanie jak ma這 co...

Pocz徠kowo koncepcja opiera豉 sie na tym, 瞠 tych co prze篡li 陰czy tajemniczy znak - nie wiem w formie tatua簑, znamienia itp.

Eee... troch naci庵ane Roll Eyes. Jak dla mnie ju sam fakt 瞠 tylko oni tam s jest wystarczaj帷o 陰cz帷y i darowa bym sobie tatua瞠.

Mia on zwi您ek z mitycznym ludem czego w rodzaju Atlantydy - raju na ziemi.

Mityczny lud Co jeeee?? Zbytnia egzotyka... jak dla mnie w gr wchodz albo kosmici, albo witalna rzeczywisto嗆... cho jaski zamierzasz stylizowa 鈍iat na neo-barbarzy雟two to obcy, albo wr璚z i staro篡tni ludzie mog by przedstawiani jako mityczna cywilizacja (podoba這 mi si np. takie jedno anime w kt鏎ym g堯wny "z造" oficjalnego kultu okaza by si ostatnim prezydentem ludzko軼i przed upadkiem tej瞠). A i jeszcze jedno! Je郵i s jacy obcy to b璠 zapewne wykorzystywa androidy do komunikacji z lud幟i (oni sami zapewne ju od dawna s AI)... obcy b璠帷y lud幟i to jednak najdenniejsze rozwi您anie godne co najwy瞠j taniego science-fantasy.

Cywilizacja tych ludzi by豉 na tyle rozwni皻a, 瞠 przeprowadzili si oni na o wiele wygodniejsza planet, i urz康zaj sobie na Ziemi co w stylu reality-show, bada nad lud幟i itp. - chc odtworzy cywilizacj nieska穎n wadami obecnego spo貫cze雟twa.

Hm? Zaje盥瘸 mi to okrutnym hipisizmem... jak dla mnie dorwa bym sobie czyszczenie zmieni i skoncentrowa si na witalnej rzeczywisto軼i... tj. bohaterowie zastali uprowadzeni przez obcych/CIA i s obiektem eksperyment闚 w VR, albo ju s cz窷ci super-m霩gu stworzonego niegdy na ziemi i s ofiarami eksperyment闚 innych ludzi/wrednego AI/lub awarii systemu. W przypadku gdy s to czasy daleko po apokalipsie mo積a rozwa篡 opcj pr鏏y przywr鏂enia 篡cia (przez obcych/ziemski system awaryjny) na wymar貫j uprzednio ziemi.

Dlaczego mieli by to robi? Mo瞠 dw鏂h z ich przyw鏚c闚 za這篡這 si o to, 瞠 ziemscy ludzie nie s gotowi na stworzenie czego w rodzaju utopii, 篡ciu w zgodzie i harmonii z przyrod? Sama nie wiem jk to uzasadni...

Tacy "przyw鏚cy" co tak paskudnie szafuj 篡ciem innych sami nie s zbyt dojrzali by 篡 w zgodzie i harmonii. Osobi軼ie wstrzyma bym si od personalizacji owego "wy窺zego" bytu na rzecz tajemniczej si造 (obcej/ziemskiej) kt鏎ej intencje nie s do ko鎍a jasne.

Nie, to nie ma by komedia ani parodia gatunku fantasy i sci-fi :d. Czy ten pomys jest za bardzo idiotyczny? Bo taki mi si wydaje. Dlatego prosze o pomoc w wymy郵eniu czego normalniejszego  Zwyrol.

Idiotyczne to jest jechanie schematami... pomys ma potencja ale trzeba go doszlifowa.

aby to sko鎍zy musz ustali idealn i ostateczn wersj rozwi您ania zagadki znikni璚ia ludzi...

Tak ju m闚i貫m: Eksperymenty lub rekultywacja ziemi. Wyb鏎 zale篡 od tego czy akcja ma by "wczoraj jecha貫m zat這czonym metrem w NYC, dzi wiem jak si czu Roberta Neville" (pierwsza opcja), czy "Wychowa貫m si w wiosce Ugido, le膨cej w miejscu znanym niegdy jako Central Park", czy "dzi ogl康am Superbowl z TV, jutro... czy to aby na pewno jutro... ogl康am z bliska scen z Planety Ma逍 z r瘯 Statuy Wolno軼i stercz帷ej z piasku" (druga opcja).
strelka
Szeregowy
*

« Odpowiedz #5 : Maj 17, 2011, 21:29:32 »

z lostami jak najbardziej si zgadzam dlatego pr鏏ujemy rozkmini od pocz徠ku jakie bedzie rozwi您anie tego kupstwa.

tatua瞠 - w sensie 瞠 jaka cecha, kt鏎a ich 陰czy, bo co musi ich 陰czy. to by taki symbol. wiem 瞠 prostacki :d.

egzotyka akuratnie bardzo mnie kr璚i. ciekawy motyw w tym anime, o kt鏎ym m闚isz - mo瞠 i嗆 tym 郵adem i po豉czy te 鈍iaty jakim elementem? mo瞠 ludzie maj co na czym zale篡, co stracili ci 'nadludzie'.

obcy b璠帷y lud幟i jest tanie? moim zdaniem to szerokie pole do manerwu - na przyk豉d motyw z porwaniem ludzkich dzieci i wychowaniem ich przez ufo, aby m鏂 poprzez nich kontaktowa si z lud幟i, albo szpiegowa ich... rozterki zar闚no ufo-ludzi jak i ziemian. chocia nie, no racja, dopiero teraz dostrzegam, 瞠 troche tandetnie to brzmi  O kurde!. anyway...

z motywami hipisowskimi... nie przypadkowo co takiego wkr璚am - po prostu mi si podoba ich ideologia, mo瞠 nie ca豉 ale wi瘯szo嗆. nie chc robic czego wbrew sobie.

raczej wstrzymuj si od super cywilizacji ufo eksperymentuj帷ej na ludziach, bo to nie moj styl. nie znam si na terminologii, jakich podstawowych motywach jakie sie pojawiaj w takiej typowej sci-fi historii. ergo, by豚y problem z przeniesieniem tego na kartke. a 瞠 si jaram 鈍iatem antycznym i kulturami, kt鏎e wygin窸y, to o wiele mi b璠zie 豉twiej Cheesy. tylko boje si coby z tego avatar nie wyszed bo tez dostrzegam pewne podobie雟twa tyle, 瞠 tu historia si odwraca Roll Eyes.

kurde dopiero teraz dostrzegam, 瞠 wszystkie motywy s poz篡nane z istniej帷ych filmow/ksiazek/seriali. chocia Zajdla nie czyta豉m (zreszta jako laik w dziedzinie apo i postapo), a brzmi interesuj帷o.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2011, 21:40:11 »

U Zajdla najlepsze z Obcymi by這 to, 瞠 ich tak naprawd nie by這 - znaczy byli albo nieobecni, gdzie tam (Limes Inferior), albo ukrywali si za specjalnymi kapsu豉mi i nie nawi您ywali bezpo鈔edniego kontaktu z lud幟i (Wyj軼ie z cienia). To sami ludzie si nakrecali na ro積e g逝pie czyny, 鈍iadomie lub nie realizuj帷 plany ufolstwa.

Poza tym teraz sobie tak pomy郵a貫m, 瞠 ten motyw z Obcymi rz康z帷ymi si na Ziemi, bo s oni supercywilizacj i w og鏊e, troch tr帷i chyba scjentologi  Grin Zw豉szcza w kontek軼ie apokalipsy. By taki film z Travolt z 2000 roku, uznawany za jeden z najgorszych film闚 wszechczas闚 - nie ma go w naszych zasobach, ale na FilmWEBie mo積a to namierzy. Bo tak mi si to nasun窸o...  Kiss

A mo瞠 zamiast Obcych jakie inne, tajemnicze zagro瞠nie z kosmosu? Mo瞠 wirus, obca forma 篡cia zawleczona na meteorycie? Nawet i inteligentna, tylko, 瞠 nadaj帷a na innych falach ni ludzie, st康 nie ma mo磧iwo軼i porozumienia si z ni?  Undecided

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2011, 22:39:06 »

Przeanalizujmy jeszcze raz pomys Rezra:

Wszystkie do鈍iadczenia, kt鏎e maj bohaterowie serialu to tak naprawd wirtualna rzeczywisto嗆. Jest kilka opcji, 瞠by to wyja郾i:
- kto pr鏏uje si nimi bawi, jak w Truman Show (tak naprawd transmisj z "rozgrywki" ogl康aj miliony ludzi);
- kto pr鏏uje ich przygotowa do 篡cia w zniszczonym 鈍iecie (bo z jaki powod闚 nie b璠 mogli si tego nauczy, nie korzystaj帷 z wirtualnej rzeczywisto軼i - np. obudzili si po hibernacji w podziemnej krypcie - schronie i teraz szereg eksperyment闚 przeprowadzanych w wirtualnej rzeczywisto軼i ma ich przygotowa do prawdziwego 篡cia. Sp鎩rzmy na to tak, 瞠 oni urodzili si nawet w krypcie i od razu zostali zahibernowani. W pewnym momencie eksperyment wymyka si spod kontroli i zamiast prostych test闚 na rozpalanie ogniska i pozyskiwanie 篡wno軼i, ludzie staj przed coraz trudniejszymi do鈍iadczeniami. Je郵i brakuje Ci pomys堯w, kt鏎e mo積a zaklasyfikowa jako "trudne do鈍iadczenia" to gor帷o polecam przeczytanie pewnego 鈍ietnego, fenomenalnego, niepowtarzalnego i ponadczasowego opowiadania Harlana Ellisona pt. "Nie mam ust a musz krzycze". Od kilku dobrych lat (kilka lat przed tym jak pisa貫m matur) jest dost瘼ne pod tym linkiem. Jest naprawd wymowne. Zreszt nazywanie go wymownym, to tak jak m闚ienie, 瞠 Pianista to lu幡y film, kt鏎y bez drastycznych scen opowiada w spos鏏 humorystyczny o drugiej wojnie 鈍iatowej. Je郵i masz s豉by 穎陰dek, to nie czytaj tego opowiadania. Albo nie jedz niczego kilka godzin wcze郾iej.
- kto chce ich wykorzystywa jak bateryjki (nie.... Matrix - chocia tw鏎cy Matrixa czerpali z "nie mam ust...").
- wszystkie te w徠ki s pomieszane, a g堯wni bohaterowie dowiaduj si po kolei o wszystkich tych motywacjach trzymania ich w 鈍iecie wirtualnym i chc z niego uciec. Ale w miar uciekania zdaj sobie spraw, 瞠 tak naprawd ka盥a z tych motywacji to kolejne k豉mstwo i 郵epy trop. Np. dowiaduj si, 瞠 kto ich wykorzystuje jak bateryjki, ale tak naprawd fakty s straszniejsze. Kiedy ju poznaj te straszniejsze fakty, dowiaduj si, 瞠 to r闚nie fa連z i w rzeczywisto軼i mo瞠 by jeszcze gorzej. W ko鎍u dochodz do wniosku, 瞠 najmniej k豉mstwa jest nie w 鈍iecie rzeczywistym, tylko w wirtualnym (ho責 w kierunku geek闚), albo 瞠 wygodniej im jest 篡 w k豉mstwach wirtuala, ni w jeszcze okrutniejszych k豉mstwach 鈍iata rzeczywistego, do kt鏎ego chcieli si wybra. Oczywi軼ie nie wszyscy musz doj嗆 do tych samych wniosk闚.

Wydaje mi si, 瞠 wirtualna rzeczywisto嗆 jako jedyna rzeczywisto嗆 jest o tyle dobra, 瞠 mo瞠 prowadzi do zadania sobie pytania, czy 鈍iat, w kt鏎ym 篡jemy tak naprawd jest prawdziwy, czy zmy郵ony. A mo瞠 郾imy, jak w Incepcji.

W sumie nie da si ze zwinno軼i ma逍y omin望 tego, co zosta這 ju powiedziane albo wymy郵one przez kogo i przedstawione w filmie, ksi捫ce albo czym takim. Ale mo積a u篡 ma這 znanych w徠k闚. Szczeg鏊nie filozoficznych. Jak monadologia, czyli hipoteza, 瞠 ludzie s tylko w pewnym stopniu zdolni do interakcji. Na tej podstawie mo積a wysnu pytanie, czy je郵i to prawda i je郵i istnia豉by mo磧iwo嗆, 瞠 ludzie mog by lepsi w interakcjach ni monady (kt鏎ymi de facto s w 鈍ietle tej hipotezy), to czy byliby r闚nie lepsi w innych dziedzinach, jak np. abstrakcyjne my郵enie? A mo瞠 jest jaka rasa, kt鏎a jest lepsza od ludzi i w tym i w tym?

Jeszcze lepszy jest solipsyzm (link), w skr鏂ie: 鈍iat istnieje, dop鏦i go ogl康amy. Jak zamykamy oczy, to 鈍iat przestaje istnie, jak otwieramy, to zaczyna znowu z pewn doz pami璚i podr璚znej, kt鏎a przechowuje informacje, jakie zapami皻ali鄉y. Albo co w ten dese. To dogodne pole do budowania historii, np. ludzie, kt鏎zy prze篡li w istocie tworz 鈍iat wsp鏊nie. A przynajmniej s tak na熜ani, ze tak im si wydaje. Z drugiej strony ten motyw mo瞠 by prawd dotycz帷 pierwszej historii (motywu Truman Show, "nie mam ust..." i bateryjek), albo kolejnym fa連zem, czyli etapem poznawania prawdy.

By這 wi璚ej tych karko這mnych i m霩gojebnych teorii filozoficznych. Je郵i sobie jakie przypomn, to dam zna.

W celu z豉pania odpowiedniej weny polecam to co. D逝go si rozkr璚a, ale na ko鎍u ryje banie tak, 瞠 nie mo積a sobie tego wyobrazi. I to zaledwie w kilka sekund. Lutos豉wski jest lepszy od w鏚ki.

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Rezro
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #8 : Maj 17, 2011, 22:43:51 »

egzotyka akuratnie bardzo mnie kr璚i. ciekawy motyw w tym anime, o kt鏎ym m闚isz - mo瞠 i嗆 tym 郵adem i po豉czy te 鈍iaty jakim elementem? mo瞠 ludzie maj co na czym zale篡, co stracili ci 'nadludzie'.

Hm? Tyle 瞠 to jak twierdzenie 瞠 Commodore ma "co wi璚ej" ni PS3... oczywi軼ie klimat, ale dla bardziej zaawansowanego sprz皻u nie jest problemem zemulgowa sprz皻u sprzed dekady. Tak samo dla obcych nie powinno by problemem zemulgowanie samego cz這wieka. Oznacza to tylko tyle 瞠 mog ich interesowa kwestie spo貫czne... mog te np. testowa poprawno嗆 funkcjonowania kopii, por闚nuj帷 ich zachowanie w danych warunkach do ludzkiego... hm? To nawet niez貫 by by這 gdyby pod koniec okaza這 si 瞠 tylko cz窷 bohater闚 jest lud幟i, a cz窷 bio-androidami my郵帷ymi jak ludzie (w tym przypadku podzia powinien i嗆 w poprzek grup, tzn. podzia na grupy nie mia by zwi您ku z pierwotnym pochodzeniem i w ka盥ej powinni by tacy i tacy).

To by這 to anime (uwaga nie sugerowa si pierwszym wra瞠niem kt鏎e tu bardzo myli).

obcy b璠帷y lud幟i jest tanie? moim zdaniem to szerokie pole do manerwu - na przyk豉d motyw z porwaniem ludzkich dzieci i wychowaniem ich przez ufo, aby m鏂 poprzez nich kontaktowa si z lud幟i, albo szpiegowa ich... rozterki zar闚no ufo-ludzi jak i ziemian. chocia nie, no racja, dopiero teraz dostrzegam, 瞠 troche tandetnie to brzmi  O kurde!. anyway...

Obcy mog wygl康a jak ludzie (tzn. Androidy), ale zdecydowanie nie mog by lud幟i... to tylko w space operze ludzie s dominuj帷ym gatunkiem rozplenionym w galaktyce.

z motywami hipisowskimi... nie przypadkowo co takiego wkr璚am - po prostu mi si podoba ich ideologia, mo瞠 nie ca豉 ale wi瘯szo嗆. nie chc robic czego wbrew sobie.

By zaistnia這 idealne spo貫cze雟two ludzie musz po prostu zm康rze, a by ludzie m康rzeli jest im potrzebna w豉軼iwa edukacja. W豉軼iwy nadz鏎 m康rzejszych jest najlepszym sposobem z budowania utopii, zamiast jakich dziwnych eksperyment闚... to tyle.

raczej wstrzymuj si od super cywilizacji ufo eksperymentuj帷ej na ludziach, bo to nie moj styl. nie znam si na terminologii, jakich podstawowych motywach jakie sie pojawiaj w takiej typowej sci-fi historii. ergo, by豚y problem z przeniesieniem tego na kartke. a 瞠 si jaram 鈍iatem antycznym i kulturami, kt鏎e wygin窸y, to o wiele mi b璠zie 豉twiej Cheesy. tylko boje si coby z tego avatar nie wyszed bo tez dostrzegam pewne podobie雟twa tyle, 瞠 tu historia si odwraca Roll Eyes.

Wiesz... Kosmici nie zawsze musz by postrzegani jako kosmici, bohaterowie z pocz徠ku mog nie wiedzie z czym tak naprawd maj do czynienia i postrzega ich jako mityczn cywilizacj, ale mimo wszystko powinni by to w rzeczywisto軼i kosmici, je郵i tylko chcemy unikn望 taniego motywu ludzi z innej planety (oczywi軼ie gdy dopuszczalne jest dalekie post-apo mog to by te ludzie z ich przesz這軼i... b璠帷ej nasz przysz這軼i).

kurde dopiero teraz dostrzegam, 瞠 wszystkie motywy s poz篡nane z istniej帷ych filmow/ksiazek/seriali. chocia Zajdla nie czyta豉m (zreszta jako laik w dziedzinie apo i postapo), a brzmi interesuj帷o.

Takie jest 篡cie... ale grunt dobrze zmiksowa tak by nie by這 perfidnych kalek i b璠zie dobrze.

U Zajdla najlepsze z Obcymi by這 to, 瞠 ich tak naprawd nie by這 - znaczy byli albo nieobecni, gdzie tam (Limes Inferior), albo ukrywali si za specjalnymi kapsu豉mi i nie nawi您ywali bezpo鈔edniego kontaktu z lud幟i (Wyj軼ie z cienia). To sami ludzie si nakrecali na ro積e g逝pie czyny, 鈍iadomie lub nie realizuj帷 plany ufolstwa.

I tak w豉郾ie by powinno Dooobre

Poza tym teraz sobie tak pomy郵a貫m, 瞠 ten motyw z Obcymi rz康z帷ymi si na Ziemi, bo s oni supercywilizacj i w og鏊e, troch tr帷i chyba scjentologi  Grin Zw豉szcza w kontek軼ie apokalipsy. By taki film z Travolt z 2000 roku, uznawany za jeden z najgorszych film闚 wszechczas闚 - nie ma go w naszych zasobach, ale na FilmWEBie mo積a to namierzy. Bo tak mi si to nasun窸o...  Kiss

Ja tam uwa瘸m t opcj za prawdopodobn i nawet wskazan (cho na razie nic na to nie wskazuje), cho oczywi軼ie scjentologia w swoich za這瞠niach to bzdury na biegunach. Ich wizja kosmit闚 tr帷i Archiwum X, a nie wsp馧czesnymi naukowo podpartymi przewidywaniami.

A mo瞠 zamiast Obcych jakie inne, tajemnicze zagro瞠nie z kosmosu? Mo瞠 wirus, obca forma 篡cia zawleczona na meteorycie? Nawet i inteligentna, tylko, 瞠 nadaj帷a na innych falach ni ludzie, st康 nie ma mo磧iwo軼i porozumienia si z ni?  Undecided

A to o czym m闚isz nie kwalifikuje si nie do kosmit闚? Cho przyznam 瞠 ja te uwa瘸m 瞠 nale瘸這 by spr鏏owa wykorzysta bardziej inne opcje i czynnik ludzki... o czym zreszt ju m闚i貫m. Ciekaw opcj jest te to 瞠 ostatecznie to co s康zimy okazuje si nie prawd... i np. kosmici okazuj si nimi nie by. Ja tam osobi軼ie lubi motyw staro篡tnych ludzi zintegrowanych od dawna z maszynami i pozosta這軼i po ich cywilizacji z kt鏎ymi maj do czynienia nie do ko鎍a 鈍iadomi bohaterowie.

Zasadniczo strelka problemem jest to 瞠 nie znamy zak豉danego czasu i miejsca akcji (np. ludzie znikn瘭i od tal nagle, czy to jest wiele lat po dniu apokalipsy?), a wi璚 trudniej mam dobiera odpowiednie rozwi您ania. Gdyby m鏬 bardziej sprecyzowa za這瞠nia scenariusza by bym wdzi璚zny za to 瞠 nie musz uwzgl璠nia niepotrzebnych opcji.

Edit: Odpowied do powy窺zego posta (jako 瞠 pojawi si w trakcie) napisze za chwil.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #9 : Maj 17, 2011, 22:50:36 »

Gdyby mogA. To kobieta, Rezro. Napisa豉 w pierwszym po軼ie: sama.

To chyba wystarczaj帷y pow鏚 do og這szenia schronowego 鈍i皻a: zjawia si tu kobieta i to do tego z pomys豉mi!

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Rezro
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #10 : Maj 17, 2011, 23:15:38 »

@ nie wiem
1) Z ca造m szacunkiem dla Matrix'a ale pomys z lud幟i-bateryjkami jest kiepski... s 豉twiejsze metody produkcji pr康u tak瞠 z biokomponent闚.
2) Przypomn 瞠 rozwa瘸貫m te opcj wypuszczenia ludzi przez nieznane si造 w celu powt鏎nego zasiedlenia ziemi.
3) Taki wielowarstwowy przeplataniec to by這 by co... ale to wy窺za szko豉 jazdy.
4) O faktycznie! Przepraszam pani strelk'...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 23:19:30 wys豉ne przez Rezro » Zapisane
Kaznodzieja
St. plutonowy
*
Wiadomo軼i: 119

miziantrop

« Odpowiedz #11 : Maj 18, 2011, 01:29:27 »

Ja bym tego specjalnie nie komplikowa, bo to tylko miniserial internetowy z ma造m bud瞠tem (ile odcink闚 ma by i ile odcinki trwaj?). U篡豚ym oryginalnego pomys逝, ale 瞠by nie by這 okropnie banalnie, a tylko troch, zrobi豚ym to tak: zachowa豚ym t antyczn cywilizacj, szczeg鏊nie, 瞠 motyw ten lubisz i pewnie wiesz o nim co郾ieco tylko, 瞠 odrzuci豚ym zak豉d i reperowanie 鈍iata, bo to, jak wspomnia wcze郾iej Rezro, bucowskie i aroganckie, i bardzo destruktywne, czyli co, na co m康rzejsza cywilizacja nie powinna sobie pozwoli (no chyba, 瞠 jest okropnie znudzona i z wspania貫j wysoko軼i znowu upada na poziom cz這wieka, ale to jakie takie) i zamiast tego, ustanowi豚ym ich jako odr瑿ny, dobry, ojcowski lud, kt鏎y zostawi znaki i nauki, jak ich odnale潭 w przer騜nych pismach i pierdo豉ch (mo積a si powo豉 bezczelnie na r騜ne religijne pisma i zrobi z tego popkulturowy gulasz, ale nie trzeba) i kt鏎y czeka.

I tu jest haczyk: w ko鎍u si doczeka, ludzie zrozumieli jak do nich dotrze i znikaj z Ziemi, a ci, kt鏎zy zostali i jak im si wydaje, przetrwali (taki ton bi豚y z ich poczyna i narracji serialu), w rzeczywisto軼i zostali jako ci odrzuceni i nierozumni, i okazuje si, 瞠 ludzie walcz帷y o swoje 篡cie i od nowa tworz帷y spo貫czno軼i takie, jak dzi, to tak naprawd durne buce. Myk, mamy negatywny i popularny komentarz na ludzko嗆. Na dodatek gdyby u篡 motywu z religi, w 鈍ietle takiego zako鎍zenia wielu doszuka這by si pochwa造 sekt (bo rozumienie 鈍i皻o軼i sta這by si ca趾owicie subiektywne i nie na r瘯 autorytetom religijnym), co by這by kontrowersyjne i przyci庵aj帷e uwag. Albo przesz這by cichym pierdni璚iem bez echa. W ka盥ym razie tego pomys逝 akurat nie lubi, ale mog豉by to by darmowa reklama.

I 瞠by zachowa lepsz planet, mo積a by zrobi tak, 瞠 wi瘯szo嗆 ludzi znikn窸aby, np. podczas za熤ienia S這鎍a (bo wtedy najlepiej dzia豉 tunel mi璠zygwiezdny czy inna pierdo豉[no i mo磧iwe, 瞠 za du穎 s逝cham Dark Side of the Moon]) albo jakiego innego kosmicznego fenomenu, a 瞠 nasz dobry lud jest dobry, kasuje niegodnym pami耩 tego wydarzenia i znikni璚ia, 瞠by im nie by這 smutno, 瞠 s niegodni i stopniowo musz dochodzi do tego wniosku poprzez czytanie gazet, informacji w internecie (po uprzednim zadbaniu o elektryczno嗆 itp.), odwiedzanie wykopalisk na ca造m 鈍iecie (chyba da這by si to jako oszuka, np. wstawi tablic z du篡m plakatem piramidy w piaskownicy i wio) i innych informacji (wzmianki o nast瘼nym apokaliptycznym trendzie, powtarzaj帷a si w kilku miejscach data za熤ienia) na temat owej cywilizacji, kt鏎e pojawia造 si przed ol郾ieniem, jednocze郾ie walcz帷 mi璠zy sob o dominacj nad pozosta這軼iami pustej Ziemi. Kto superz造 m鏬豚y te informacje odkry du穎 wcze郾iej i stara si zablokowa ich wyj軼ie na jaw, 瞠by m鏂 rz康zi itd. I wtedy nie ma zniszcze, a jest jedynie pustka, a 瞠 idzie lato, to puste miasta mo積a by kr璚i wcze郾ie rano (w豉軼iwie to p騧no w nocy), bo jasno si robi zanim ludzie wstaj wcze郾ie do pracy. Chocia te nie przez d逝gi czas. Odkrycie tych wszystkich informacji i tego, 瞠 s niegodni nie zaj窸oby du穎 czasu, ale to miniserial wi璚 to chyba nie problem.

Pomys ma這 ambitny, prosty i 豉two przyswajalny, ale ja nie wiem jak wysoko celujecie z tym miniserialem, nie wiem do kogo i nie wiem, czy chcecie zachowa naukow zgodno嗆, co przekaza, czy po prostu interesowa widz闚. G堯wny motyw fabularny zazwyczaj jest niet璕i i stanowi jedynie wym闚k do pokazania tego, co jest w 鈔odku, ca貫go mi瘰a, czyli w tym przypadku psychologii cz這wieka. A 鈔odek w przeciwie雟twie do pocz徠ku i ko鎍a, jak rozumiem, ju macie.
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*
Wiadomo軼i: 448

« Odpowiedz #12 : Maj 18, 2011, 08:33:14 »

Wybaczcie, ale pobie積ie przeczyta貫m posty, skupi貫m si jedynie na pierwszym Autorki.
Wirus wcale nie musi by niczym z造m, ale od pocz徠ku.

Ziemia si w ko鎍u zacz窸a przeludnia, zacz窸o brakowa miejsca i (orgazm dla ekolog闚) niekt鏎ych surowc闚. Jednak jeszcze szybciej rozwija豉 si nauka. Tempem logarytmicznym. Opanowano podr騜e mi璠zypalnetarne, mi璠zyuk豉dowe i powoli, mozolnie zacz皻o zaludnia inne planety, w tym tak瞠 w naszym uk豉dzie.
Ale okazuje si, 瞠 tak瞠 ewolucja cz這wieka nie zatrzyma豉 si. Niezauwa瘸lnie, ale zmieniali si ludzie. Cho nie wszyscy. Zacz瘭i si pojawia ludzie, kt鏎zy byli odporni na niekt鏎e bakterie, wirusy, byli nieznacznie wy窺i od innych ludzi. Bez bada genetycznych w zasadzie na pierwszy rzut oka nie mo積a by這 tego rozpozna. Jednak nie wszystkich ludzi ewolucja tak samo obdarzy豉.\
Ludzko嗆 powoli zacz窸a si dzieli na dwa obozy - 'lepszych' i 'gorszych'. 畝dnej eksterminacji (przynajmniej na pocz徠ku), po prostu swoi trzymaj si ze swoimi. Rozpocz皻o program zasiedlania innych planet i 'oczywi軼ie' pierwsze雟two mieli ci od ewolucji. Mimo, i program rozwija si dobrze i coraz wi璚ej ludzi zacz窸o opuszcza Ziemi, to wci捫 braki, o kt鏎ych wspomnia貫m na pocz徠ku, wci捫 doskwiera造.
Gdy ju ostatni ewolucyjni opuszczali Ziemi, wyszed na jaw okrutny plan czy to jakiej korporacji rz康z帷ej lotami, czy to jakich rz康闚 mocarstw. Postanowiono 'pom鏂' pozostaj帷ym na naszej planecie ludziom, 瞠by nie doskwiera造 im te braki. Tym 'gorszym' w przewa瘸j帷ej mierze - w przewa瘸j帷ej, poniewa niekt鏎zy 'lepsi' nie chcieli opuszcza Ziemi, a znale幢i si te i tacy, kt鏎zy postanowili si nie oddziela od tych 'gorszych' i 篡 z nimi, pomaga im. Ale do meritum - 'pomoc' polega豉 na wypuszczeniu w kilkunastu miejscach na Ziemi, z kt鏎ych startowano do innych planet, wirusa, na kt鏎y 'lepsi' byli odporni, a 'gorsi' nie. Wirus przetrzebi strasznie ludzko嗆 nieewolucyjna, ale te... wirus jak to wirus, zmutowa si, znalaz 'drog' i do tych 'lepszych', kt鏎zy zacz瘭i chorowa. Nie umierali, ale wirus spowodowa zmiany fizyczne. Nie wszyscy 'gorsi' umarli - jedni sami zdo豉li si ukry, innym pomagali 'lepsi', kt鏎zy zostali. Ci 'gorsi', kt鏎zy tylko dzi瘯i sobie ocaleli, zwr鏂ili si przeciwko tym 'lepszym'.
A co z programem zasiedlania? Ano nie wszystkim, kt鏎zy si zdecydowali na zasiedlanie, spodoba這 si to, co si dzia這 na nowych planetach. A to spo貫czno軼i hedonistyczne, a to szerz帷y si totalitaryzm i 'wielkobratyzm'. Niezale積ie od siebie, kilkana軼ie grup zorganizowa這 si i postanowili zrobi wszystko, 瞠by wr鏂i na Matk Ziemi. Wbrew pozorom ci, kt鏎zy postanowili zosta nie mieli zamiaru robi 'banitom' zbyt du篡ch trudno軼i. Zbyt du篡ch. Ka盥y, kto wraca na ziemie 'otrzyma' charakterystyczny tatua. Ka盥y, kto mia taki tatua, nie m鏬 powr鏂i z Ziemi, ani przenie嗆 si na inn planet. Jako, 瞠 wie嗆 o ch皻nych do powrotu w ko鎍u roznios豉 si po innych planetach, postanowiono ujednolici tatua tak, aby 'banici' nie mogli oszuka i wr鏂i na inn planet.
'Banici' l康uj w r騜nych miejscach na Ziemi. Niekt鏎e blisko siebie, inne bardzo daleko. Ale wszyscy wiedz lub domy郵aj si, 瞠 ich grupa nie jest jedyna, kt鏎a powr鏂i豉.

Copyright by Hugo1979 Wink

P.S.
Hmmm... chyba zaczn co pisa Smiley

Rezro
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #13 : Maj 18, 2011, 08:46:21 »

@ Kaznodzieja
S逝sznie prawisz, tylko par uwag:
1) Kosmici jak najbardziej mog by przedstawieni (szczeg鏊nie w pismach lub pami璚i ludzi) jako staro篡tna cywilizacja pokroju Atlantyd闚... z tym wszystkim chodzi mi tylko o 軼is這嗆 bo nie sugeruje by opiera si o stylizacje pokroju Archiwum X... wr璚z przeciwnie! Ufole powinni by ufolami w domy郵e, za wskazane by這 ich zmitologizowanie lub/i du瘸 doza religijnego be趾otu (np. mog by te uwa瘸ni... uwa瘸ni ale nie przedstawiani... za anio堯w przez niekt鏎ych)... po prostu inteligenty widz powinien m鏂 si po豉pa.
2) Motyw zabrania godnych ludzi przez obcych i pozostawienia wyrzutk闚 jest bardzo dobry... sam go wcze郾iej rozwa瘸貫m ale ze wzgl璠u na niejasno嗆 za這瞠 wola貫m pozosta przy za這瞠niach bardziej og鏊nych. Tu warto podkre郵i 瞠 odrzuceni nie musz, albo wr璚z nie powinni by w wi瘯szo軼i zwyrolami (cho i tacy si znajd), gdy 鈍iat jest te pe軟y te hipokryt闚, a wi璚 ludzi z zewn徠rz prezentuj帷ych si dobrze (politycy, przyw鏚cy religijni, filantropi), a do cna zepsutych w 鈔odku co stwarza spore pole do manewru (szczeg鏊nie 瞠 mog 鈍iecie wierzy w swoje dobro). Aha, mo積a rozwa篡 te opcje ostatniej szansy i cz窷 bohater闚 mo瞠 zosta pod koniec ocalona (najlepiej tacy z pocz徠ku nie prezentuj帷y si zbyt dobrze np. wiezie czy prostytutka). Swoj drog, skoro ju o tym mowa to by kiedy taki film (albo nawet dwa) w tym klimatach... tyle 瞠 koncentruj帷y si na motywach biblijnych... jaki on mia tytu? jak sobie przypomn to dam zna.

@ Hugo
Sp鎩ny i sensowny scenariusz, cho:
1) Motyw z podr騜ami kosmicznymi jest naci庵any i wkraczamy z nim w sfer space-opery (nie m闚i 瞠 to 幢e, ale...). Jak dla mnie dziwnym jest fakt 瞠 ludzko嗆 jest zdolna do podro篡 do gwiazd, a nie osi庵n窸a przy tym pewnego stopnia rozwoju. Bo taka ewolucja genetyczna (raczej je郵i ju to podparta in篡nieri genetyczn) to raczej ma這 imponuj帷a droga... by by豉 jasno嗆... nie jestem wrogiem motywu (ka盥emu polecam film Gattacka), ale jest on aktualny jedynie w futury幟ie bliskiego zasi璕u.
2) Poza tym wci捫 tak naprawd nie wiemy w ok馧 jakich za這瞠 ma kr捫y ta historia... w podanej przez ciebie formie by豉 by to raczej swoista "Planeta Ma逍" w kt鏎ej ludzie powracaj do od dawna opustosza貫j ziemi, a strelce jak zak豉dam bardziej chodzi o scenariusz nag貫go znikni璚ia ludzko軼i.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 09:11:26 wys豉ne przez Rezro » Zapisane
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #14 : Maj 18, 2011, 10:06:10 »

@ Hugo
Sp鎩ny i sensowny scenariusz, cho:
1) Motyw z podr騜ami kosmicznymi jest naci庵any i wkraczamy z nim w sfer space-opery (nie m闚i 瞠 to 幢e, ale...). Jak dla mnie dziwnym jest fakt 瞠 ludzko嗆 jest zdolna do podro篡 do gwiazd, a nie osi庵n窸a przy tym pewnego stopnia rozwoju. Bo taka ewolucja genetyczna (raczej je郵i ju to podparta in篡nieri genetyczn) to raczej ma這 imponuj帷a droga... by by豉 jasno嗆... nie jestem wrogiem motywu (ka盥emu polecam film Gattacka), ale jest on aktualny jedynie w futury幟ie bliskiego zasi璕u.
Ten motyw nie musi stanowi zbyt du瞠j cz窷ci serialu, ba nawet w czo堯wce mog to by poklatkowe animacje (o kt鏎ych strelka pisa豉) opowiadaj帷e o tym. Niekoniecznie in篡nieria, odleg豉 przysz這嗆, kiedy ewolucja zacz窸a dawa zna o sobie Wink Twierdzisz, 瞠 przyroda osi庵n窸a szczyt na nas? Wink
2) Poza tym wci捫 tak naprawd nie wiemy w ok馧 jakich za這瞠 ma kr捫y ta historia... w podanej przez ciebie formie by豉 by to raczej swoista "Planeta Ma逍" w kt鏎ej ludzie powracaj do od dawna opustosza貫j ziemi, a strelce jak zak豉dam bardziej chodzi o scenariusz nag貫go znikni璚ia ludzko軼i.
W Planecie Ma逍 (1. cz窷) bohater nie by nawet 鈍iadom, gdzie tak na prawd jest. No i w moim scenariuszu Ziemia nie jest opustosza豉 (ani te 瘸dne inne istoty nie sta造 si nagle rozumne): 1) 'gorsi', kt鏎zy prze篡li sami, 2) 'gorsi', kt鏎zy prze篡li dzi瘯i pomocy 'lepszych', 3) 'lepsi', kt鏎zy zostali i 'zmutowali', 4) 'banici' powracaj帷y z innych planet. Grupy te nie musz by liczne. 'G堯wni bohaterzy' pochodziliby spo鈔鏚 tej ostatniej grupy i nie嗆 zbawienie ludzko軼i Wink W鈔鏚 nich pojawi豚y si jaki Kaznodzieja (czy inny stw鏎 Wink), kt鏎y by wmawia 'banitom', 瞠 s wybrani przez si造 wy窺ze itp. itd. Kwestia cia zmar造ch te mog豉 by by po prostu wspomniana w czo堯wce - w czasie akcji serialu cia by nie by這 (mo瞠 wirus/bakteria 'ze瘸r豚y'/'豉by' cia豉 doszcz皻nie?).

Rezro
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #15 : Maj 18, 2011, 10:30:41 »

To tak:
1) Jak ju m闚i貫m problemem jest to 瞠 nie znamy dok豉dniejszych za這瞠. Je郵i strelka nie zamierza si ogranicza i robi Space-Fantasy to dopuszczalne s wszystkie opcje 陰cznie z magi i elfami. Ale nie wynika to jednoznacznie z jej propozycji, wi璚 staram si podawa jakie sp鎩ne merytorycznie i naukowo za這瞠nia... a niestety ludzie jeszcze jako ludzie (w tym cuda in篡nierii genetycznej, ale jeszcze nie biologii syntetycznej) kolonizuj帷y inne planety do zbyt aktualnych nie nale膨.
2) Co za do ewolucji to przyjmuje ona znacznie mniej jednoznaczny przebieg i ryzyko nag貫go ujawnienia si innego gatunku cz這wieka nam nie grozi... do tego naprawd trzeba specyficznych warunk闚 (przede wszystkim d逝gotrwa貫j izolacji poszczeg鏊nych grup id帷ej w ery) lub daleko posuni皻ej in篡nierii genetycznej, je郵i ju w chili obecnej jest z tym na odwr鏒 gdy (z powodu masowego mieszania si ludzi) mamy do czynienia z zacieraniem si r騜nic i np. zanikiem niebieskookich, blondyn闚, oraz tzw. "ras" jako takich.
3) Czyli "Planeta Ma逍" Zwyrol... a po tylu latach cia豉 po prostu si roz這膨... tyle 瞠 chyba nie o to chodzi這 strelce?
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #16 : Maj 18, 2011, 10:46:43 »

Cia豉 mogli te ze穋e Atlanci, kt鏎zy dzi瘯i zawartemu/ej w cia豉ch wirusowi/bakterii zwi瘯szali swoje si造 witalne/nabierali mocy nadprzyrodzonych Zwyrol
Atlanci ukrywali si pod ziemi, bo co tam co tam Wink Niedawno wspomniany na S13 Wi郾iewski-Snerg napisa (wydan po鄉iertnie) "ORO" o takich ludziach 篡j帷ych pod ziemi Wink

strelka
Szeregowy
*

« Odpowiedz #17 : Maj 18, 2011, 12:56:32 »

60 odcink闚 mniej wi璚ej po 10-15 minut. wszystko zale篡 od zako鎍zenia. mam ju materia na mniej wi璚ej 28, kt鏎y tez mo瞠 ulec zmianie w zale積o軼i od rozwi您ania. akcja najlepiej we wsp馧czesnym 鈍iecie, bo to zaoszcz璠zi problem闚 z kostiumami.
og鏊nie chcemy trafi do szerszej publiczno軼i dlatego to nie mo瞠 by jako strasznie zawi貫 szczeg鏊nie chodzi mi o jakie detale typu podr騜e mi璠zyplanetarne. podstawa pisania jest to 瞠 wszystko musi mie sens i zosta uargumentowane, bo inaczej nikt tego nie kupi, wi璚 boje sie wpa嗆 w tak pu豉pk.

pomys造 genialne. dzi瘯i wielkie za pomoc, teraz ja to widz tak:

kosmici, kt鏎zy przedstawieni sa jako jaki tam staro篡tny lud (to nie ma sensu, bo po co ich w og鏊e przedstawia? i to jeszcze w takiej formie... co, robili badania na ludziach kilka tysi璚y lat temu, potem zrobii sobie przerw i jak wr鏂ili to si okaza這, 瞠 moda sie zmieni豉  Co jeeee? pr鏏uje to upchn望 na si貫 Cheesy) porwali ludzi o jakiej biologicznej cesze - kto wspomina o odporno軼i (mo瞠 jako niewolnik闚  Hyhyhy). powiedzmy, 瞠 potrzebni s oni do pracy w jakich specjalnych warunkach, gdzie owi kosmici nie mog, co lekkiego za bardzo du瞠 wynagrodzenie. ci kt鏎zy pozostali to albo osoby kt鏎e nie maj tej 'cechy', albo te kt鏎e odrzuci造 'oferte pracy'  Tongue. powiedzmy, 瞠 kosmici oferowali co tak atrakcyjnego, 瞠 ludzie si masowo decydowali. umowa by豉 taka, 瞠 ci co wiedzieli o 'robotniczej emigracji' musieli si zdecydowa od razu jednej nocy nie wiedz帷 czy ich rodzina zostaje czy jedzie, wszystko po to 瞠by "nieodporni' sie nie dowiedziei i nie powsta bunt. ale po opuszczeniu ziemi przez ludzi nic nie stoi na przeszkodzie aby, ci kt鏎zy s 'odporni' ale zostali na ziemi, bo nie chciei przyj望 oferty obcych, wyjawili tajemnic tego znikni璚ia, a 瞠 jest ich mniej ni tych 'nieodpornych' co zostali, to to wszystko b璠zie wychodz這 na jaw bardzo powoli. to mi daje du瞠 pole do manerwu z bohaterami. bo moge podkre進c ich cechy charakteru motywami pozostania na ziemi, a grupa ludzi nieodpornych mo瞠 byc ca趾iem losowa i nie bede miec problemu z wyt逝maczeniem ich zr騜nicowania strukturalnego.

musze tylko wymy郵i co ci odporni ludzie mieliby robic dla kosmit闚...

zasugerowa豉m sie kilkoma Waszymi pomys豉mi, wi璚 jak kto zauwa篡 jaki w徠ek, na kt鏎y wpad to niech napisze czy zgadza si na wykorzystanie tego, za co zostanie nagrodzony w zale積o軼i od powodzenia naszej akcji Cheesy.
Rezro
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #18 : Maj 18, 2011, 14:19:03 »

Musz napisa scenariusz do miniserialu,
60 odcink闚 mniej wi璚ej po 10-15 minut.

Wybacz mi czepialstwo ale definicja Miniserialu jest nieco inna... sk豉daj si zazwyczaj z kilku zazwyczaj d逝窺zych odcink闚.

kosmici, kt鏎zy przedstawieni sa jako jaki tam staro篡tny lud (to nie ma sensu, bo po co ich w og鏊e przedstawia? i to jeszcze w takiej formie... co, robili badania na ludziach kilka tysi璚y lat temu, potem zrobii sobie przerw i jak wr鏂ili to si okaza這, 瞠 moda sie zmieni豉  Co jeeee? pr鏏uje to upchn望 na si貫 Cheesy)

Tu nie chodzi tyle o samo ich przedstawianie (sami ufole zapewne nie b璠 si tym babra), co jak postrzegali ich ludzie prymitywni (mog by przedstawieni np. w postaci jakiego starego mitu/legendy)... jako przyk豉d niech pos逝篡 film "Tor" w kt鏎ym nordyccy bogowie okazuj si by przybyszami z kosmosu (pomin tu nie軼is這軼i w ich przedstawieniu). Co do samej legendy, mo積a wykorzysta star zagrywk z odnalezieniem starych zapis闚 jaki czas przed zawi您aniem akcji... ew. mo瞠 by to legenda rodzinna jednego z bohater闚 (chyba ta druga opcja b璠zie lepsza).

porwali ludzi o jakiej biologicznej cesze - kto wspomina o odporno軼i (mo瞠 jako niewolnik闚  Hyhyhy). powiedzmy, 瞠 potrzebni s oni do pracy w jakich specjalnych warunkach, gdzie owi kosmici nie mog, co lekkiego za bardzo du瞠 wynagrodzenie.

Odporno嗆 to w przypadku wirusa... w przypadku za masowego uprowadzenia nie istnieje w zasadzie potrzeba dok豉dnego wyja郾ienia powod闚 jakimi kieruj si obcy... dodam 瞠 najsensowniejszym wg. mnie powodem by豉 by ch耩 pomocy ludziom w dalszym rozwoju... ale mo瞠my pozostawi te motywy niejasne.

ci kt鏎zy pozostali to albo osoby kt鏎e nie maj tej 'cechy', albo te kt鏎e odrzuci造 'oferte pracy'  Tongue. powiedzmy, 瞠 kosmici oferowali co tak atrakcyjnego, 瞠 ludzie si masowo decydowali. umowa by豉 taka, 瞠 ci co wiedzieli o 'robotniczej emigracji' musieli si zdecydowa od razu jednej nocy nie wiedz帷 czy ich rodzina zostaje czy jedzie, wszystko po to 瞠by "nieodporni' sie nie dowiedziei i nie powsta bunt.

Zbytnia komplikacja... przylecieli, zabrali i si nie pytali, odeszli... ca造 ci篹ar odpowiedzi dlaczego tak si sta這 i dlaczego to akurat ich pozostawiono nale篡 ju do bohater闚. Tu nie koncentrowa bym si na powodach dzia豉nia obcych koncentruj帷 si na og鏊nych teoriach (jedni uwa瘸j 瞠 to zwyk貫 uprowadzenie do niewoli inni 瞠 przyszli ludziom z pomoc), ale w豉郾ie na przyczynach dla kt鏎ych to sami bohaterowie woleli pozosta (u軼i郵 瞠 "negocjacje" mog造 si odby poza 鈍iadomo軼i bohater闚 np. w postaci skanu umys逝).

ale po opuszczeniu ziemi przez ludzi nic nie stoi na przeszkodzie aby, ci kt鏎zy s 'odporni' ale zostali na ziemi, bo nie chciei przyj望 oferty obcych, wyjawili tajemnic tego znikni璚ia, a 瞠 jest ich mniej ni tych 'nieodpornych' co zostali, to to wszystko b璠zie wychodz這 na jaw bardzo powoli. to mi daje du瞠 pole do manerwu z bohaterami. bo moge podkre進c ich cechy charakteru motywami pozostania na ziemi, a grupa ludzi nieodpornych mo瞠 byc ca趾iem losowa i nie bede miec problemu z wyt逝maczeniem ich zr騜nicowania strukturalnego.

Obstawiam za szukaniem powod闚 dla kt鏎ych ludzie zdecydowali si pozosta... w zasadzie nie ogranicza to pola manewru, gdy nawet geek normalnie 篡j帷y w 鈍iecie innym ni rzeczywisty, mo瞠 nagle z zaskoczeniem odkry 瞠 prawdziwe jego motywacje s inne ni dotychczas s康zi.

musze tylko wymy郵i co ci odporni ludzie mieliby robic dla kosmit闚...

Odporno嗆 dotyczy raczej wersji z wirusem ni z uprowadzeniem...

zasugerowa豉m sie kilkoma Waszymi pomys豉mi, wi璚 jak kto zauwa篡 jaki w徠ek, na kt鏎y wpad to niech napisze czy zgadza si na wykorzystanie tego, za co zostanie nagrodzony w zale積o軼i od powodzenia naszej akcji Cheesy.

Ok, czekamy na ostateczn wersj za這瞠.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 14:20:40 wys豉ne przez Rezro » Zapisane
strelka
Szeregowy
*

« Odpowiedz #19 : Maj 18, 2011, 15:05:04 »

miniserial - masz racje. problem polega na tym, 瞠 mamy ograniczony czas krecenia - rano (musi by pusto). przy za這瞠niu, 瞠 nie ka盥ego dnia pogoda jest taka sama jeden odcinek musieliby鄉y kr璚i powiedzmy tego samego dnia, wi璚 15 minutowy podzia daje nam mo磧iwo嗆 manipulowania tymi ok. 2h jakie bedzie trwac cala seria. zreszt to serial internetowy a te z regu造 trwaja do 20 min. no ale racja to nie jest stricte miniserial.

ja mam potrzeb wyja郾ienia dlaczego porwali ich kosmici, po tym jak czu豉m si oszukana przez jj abramsa i jego zgraj  Cry. to moje subiektywne zdanie.

z odporno軼i chodzi bardziej o to, 瞠 za堯禦y ludzie s odporni na wirusy/bakterie 篡j帷e na jakiej tam planecie, kt鏎e kosmit闚 zabijaj. a kosmici chc np. wydobywa jaki cenny surowiec. to z造 przyk豉d bo to praca ci篹ka - sterowanie maszynami itp. od razu dyskwalifikuje starszych ludzi i dzieci, ale chodzi mi o sam motyw.  zreszta to mogilby robi kosmici na odleg這嗆.
powiedzmy 瞠 cz這wiek produkuje jak捷 substancj (enzym jakis, nie wiem czy ka盥y da si sztucznie tworzy, nie wa積e chodzi o sam motyw), kt鏎a mo瞠 by pobierana bezstratnie z organizmu, a kt鏎ej nie da si wytworzy w warunkach laboratoryjnych, a jest ona np. lekarstwem na co tam dla obcych. powiedzmy, 瞠 musi ona by pobierana w specjalnych warunkach, kt鏎ych nie ma na Ziemi, st康 ta emigracja. no wtedy rozwi您uje si problem znikni璚ia noworodk闚, dzieci i starszych - oni te mog sie przyda kosmitom.

w豉郾ie lepiej je郵i ludzie mogli dokona wyboru bo to rodzi komplikacje czysto moralne, konflikty mi璠zy pozosta造mi na ziemi. tak wyt逝macz przeciwne obozy, kt鏎e ze sob walcz. po za tym ciekawsze portrety mi wyjd.

ale co kosmici dali ludziom w zamian? nie鄉iertelno嗆?
Strony: [1] 2   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!