Autor Wątek: "S. Darko" nie w kinach  (Przeczytany 4281 razy)

FreeZe

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 80
"S. Darko" nie w kinach
« dnia: 05 Lutego 2009, 16:47:06 »

Pojawiła się właśnie informacja o sequelu filmu "Donnie Darko"(rok 2001), nosić ma on tytuł "S. Darko". Dla tych, którzy nie orientują się w fabule "Donniego...", krótki opis:

Cytuj
Donnie jest inteligentnym nastolatkiem, cierpiącym na zaburzenia osobowości. Pewnej nocy, spotyka wielkiego królika o imieniu Frank, dzięki któremu unika śmierci, gdyż w tę samą noc jego dom został w części zniszczony przez silnik samolotu, który uderzył akurat w pokój Donniego. Od tej pory za namową królika - ze świadomością końca świata - zaczyna wprowadzać swoje otoczenie w stan potęgującego chaosu.
Do zagłady zostało już niewiele, lecz czy to wszystko nie jest tylko wytworem chorego umysłu chłopca?...

Fanów rozczaruje fakt, że kontynuacja nie pojawi się w kinach, lecz na płytach DVD i Blu-ray 28 kwietnia br. Fanom klimatów postapo powinien przypaść do gustu, chociażby patrząc na opis dystrybutora:

Cytuj
Samantha Darko (Daveigh Chase) i jej najlepsza przyjaciółka Corey Richardson (Briana Evigan) podczas wakacji podróżują przez Stany Zjednoczone. Ich największym marzeniem jest udanie się do Hollywood. Niestety popsuta chłodnica w aucie na dłużej zatrzymuje ich w niewielkim miasteczku w stanie Utah.
Podczas pobytu w tym miejscu dziewczynę nawiedzają sny i wizje przestrzegające przed końcem świata. Wzmagający się ból po stracie rodziców powodują, iż demony przeszłości zostają rozbudzone. Dzięki pomocy mieszkańców miasteczka oraz przyjaciółki Samantha uczy się na nowo, czym jest rodzina. Przy okazji ratuje też świat przed zagładą.

Link do newsa na hatak.pl

Opis "Donnie Darko" pochodzi z serwisu Filmweb.pl

News w całości napisał i zredagował - FreeZe
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2009, 17:37:10 wysłana przez Holden »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego 2009, 17:37:35 »
miałem iść spać a żeście się nagle tak rozpisali ;p

FreeZe

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2009, 18:34:45 »
Dobry redaktor musi być ciągle czujny, bo nie wiadomo, kiedy nadejdzie świeży news :P Jak ty możesz spać o tej godzinie, od spania to noc jest :P

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego 2009, 19:04:44 »
no hm jestem człowiekiem sową, noc to moja pora, w dzień źle funkcjonuje ;p

FreeZe

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego 2009, 20:54:41 »
no hm jestem człowiekiem sową, noc to moja pora, w dzień źle funkcjonuje ;p

Co do tego trybu nocnego, to chyba modne na Schronie, bo np. Squonk dodaje newsy najczęściej w przedziale godzinowym 0.00-5.00

bio_hazard

  • Gość
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lutego 2009, 22:56:30 »
Pewnie z automata  ;D










Chociaz nie - w tym schronie nie ma tak zaawansowanej technologii  :D :-X

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lutego 2009, 22:57:42 »
I mówi to ktoś, kto mieszka w zniszczonym budynku pocztowym, w którym nie ma nawet kibla :D

btw.
w tym schronie
to jest jedyny schron :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lutego 2009, 06:51:47 »
Jakoś tej postapo nalotu w pierwszym D.D. nie odczułem, ale sam film przedni i dobrze popierniczony. Warto obejrzeć.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Smutny

  • Gość
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lutego 2009, 15:09:37 »
O, widzę, ze mnie już ktoś uprzedził w tym co miaęłm napisać? Tyle postapo w tym Donniem Darko było  ze cho cho i jeszcze trochę [no chyba, ze pieprzony 2 metrowy królik z plejboja jest apokaliptyczny].
Więc nasuwa sie pytanie jak daleko będziecie odchodzić od post apo w swoich newsach...... Chyba nie wszystko co ma jakikolwiek związek (nawet najmniejszy jak w tym wypadku) ma sens i powinno się znaleźć na schronie?
Sam film, mi się średnio podobał a będąc cholernym sceptykiem nie widzę sensu ani nie wróże części drugiej bycia udanym filmem, zw. po 8 latach po cz. 1.

a autorowi topica gratuluję jakże oryginalnego avatara....

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lutego 2009, 15:33:29 »
hm w jednym zdaniu piszesz że sam chciałeś o tym napisać a w drugim że to za dalekie odchodzenie od postapo - nie widzisz w tym małej niekonsekwencji ?;p

Cytuj
Więc nasuwa sie pytanie jak daleko będziecie odchodzić od post apo w swoich newsach...... Chyba nie wszystko co ma jakikolwiek związek (nawet najmniejszy jak w tym wypadku) ma sens i powinno się znaleźć na schronie?


bez przesady, to co czy coś jest postapo czy nie jest kwestią interpretacji autora danego newsa. Jeżeli coś jest luźno powiązane z postapo a ma odpowiednią wartość merytoryczną, to nie ma przeszkód by tego nie zamieścić np fotki retro samochodów nawiązującym swoim wyglądem do Fallouta ( takich nie ma to po prostu przykład) - z postapo ma niewiele wspólnego ale zamieszczone może być. Generalnie nie ma sensu podchodzić do tematyki schronowej zbyt rygorystycznie, nikomu włos z głowy nie spadnie jak raz na jakiś czas pojawi się coś luźno związane a nawet w ogóle nie mające związku z postapo, nie widzę tutaj jakiegoś większego problemu.

Smutny

  • Gość
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lutego 2009, 16:06:54 »
Cytuj
hm w jednym zdaniu piszesz że sam chciałeś o tym napisać a w drugim że to za dalekie odchodzenie od postapo - nie widzisz w tym małej niekonsekwencji ?;p
 
Nie widzę?
Cytuj
Jakoś tej postapo nalotu w pierwszym D.D. nie odczułem, ale sam film przedni i dobrze popierniczony. Warto obejrzeć.
całkiem z pierwszą cz. tego zdania się zgadzam. Nie rozumiem czego nie kumasz? Pełna konsekwencje i w ogóle.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lutego 2009, 16:24:26 »
Napisałeś że trzeba się zastanowić nad tym czy nie za daleko odchodzimy od postapo - jak dobrze zrozumiałem ton twojego posta, to uważasz ze to źle i powinniśmy sztywniej trzymać się tej tematyki, ponadto do wyrażenia takiej opinii skłonił cię ten news który nie jest za bardzo postapowy w czym się w pełni zgodziłeś cytując post Bio. Napisałeś też ze sam chciałeś o tym napisać.

Podsumowując : czy więc pisanie newsa o filmie który daleko odchodzi od postapo i jednocześnie uważanie że odchodzenie od postapo jest złe nie jest aby ze sobą wewnętrznie sprzeczne a przynajmniej niekonsekwentne?

nie odbieraj tego jak jakiegoś ataku czy czepiania się, nie mam takich intencji  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2009, 17:02:39 wysłana przez Holden »

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: "S. Darko" nie w kinach
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lutego 2009, 13:15:44 »
@Smutnemu chyba chodziło o to, że ktoś (w tym przypadku Micronus) napisał o małej ilości postapo w filmie. Akurat tu jest konsekwencja, bo dalej Smutny pisze, że nius mało jest postapo.

;)
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."