Autor Wątek: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?  (Przeczytany 72424 razy)

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Września 2010, 22:47:33 »
Nie kabluj Naczelnego.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Września 2010, 22:59:17 »
Sam się wykablował :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Września 2010, 23:47:36 »
Żubry (...) lepsze od czerwonej warki, która ostatnimi czasy smakuje jak szczochy.

Aleś porównał, szpilę do igły! Ostatnio rozczytałem się z takim artykułem, z którym się dwa-plus zgadzam. Nie wiedziałem, że mój punkt widzenia podziela coraz więcej ludzi. Patrzysz na pianę od przeciętnego piwa uwarzonego w Polsze, i widzisz rozpuszczające się momentalnie mydliny. Wszystkie niesmakują identycznie: Tyskie-sryskie, Warka-srarka, Żubr-srubr, Żywiec-srywiec, Lech-oj, panie...
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2010, 23:52:34 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Września 2010, 23:59:36 »
Pozwolę sobie na element oburzenia:

Gówno tam wiesz.

Warka była cieczą pitną jeszcze do niedawna. Teraz jest trudno przyswajalna. Żywiec smakuje jak Tyskie chociaż jest droższy. Za to Żubr wcale nie jest dobry, ale da się go pić bez odruchu wymiotnego. Za to jakoś jeszcze nie dawno na tle piw masowych wyróżniało się Dębowe Mocne, chociaż nieporównywalność tego do Żywca czy Warki polega na tym, że to piwo ciemne.

No - tyle na temat piw niekosztujących 4-5 złotych za pół litra.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Września 2010, 00:04:55 »

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Września 2010, 00:13:28 »
Cytuj
Wszystkie smakują podobnie, a w zasadzie nie wiadomo jak smakują. Tak mocno są nasycone CO2, że bąbelki maskują jakiekolwiek doznania smakowe.
Z linku Ordynusa.

To prawda, są zbyt mocno gazowane. Przez to źle się pije nawet, bo ciągle chce się bekać. I po piwie od razu trzeba do ubikacji. Wino lepsze. :P
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Września 2010, 01:15:50 »
Wam szczać Schronka prowadzać a nie o piwie dyskutować  :zwr

Z korporacyjnej masówki może bobra to jest Żubra da się wypić, który zresztą też smakuje jak ta cała korporacyjna masówka (Żywce, Tyskie, Warki, Lechy), dobra do wypicia w cieniu, na dworze gdy słońce praży do minimum 25 stopni. Najlepszy smak mają niszowe piwka niepasteryzowane jak często tu przywoływany Ciechan i jego rożne mutacje. Również takie małe piwko, Kujawskie bodajże - małe bo w buteleczkach jak za Gomułki - daje naprawdę dobry smak i brak wiercenia w żołasie.

A może jednak coś znajdzie się w korporacyjnej masówce? Na pewno Okocim pszeniczny tylko, że jakoś u mnie wywiało go z okolicznych sklepów  :/ Znaczy okocimiowe "ołtarzyki" w sklepach stoją, ale pszenicznego na nich nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc można też powiedzieć, że lokalne browarnie dają radę i mają coś do zaoferowania. W okolicach 3city to browar Amber i jego niepasteryzowane piwo Żywe. Aczkolwiek dawno go nie piłem, bo przestałem z uwagi na jakieś słodkie domieszki w smaku.

Jednym słowem TAK dla lokalnych piw, NIE dla tego co nam się wciska w mediach!!!  >:(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Września 2010, 07:31:15 »
Oj tam kurde. Żubry 0,5 jak się ma butelki zwrotne (a w każdym porządnym domu się ma) wychodzi poniżej 10 złotych za 4 piwa, a wcale to nie jest takie złe. Z pewnością lepsze od czerwonej warki, która ostatnimi czasy smakuje jak szczochy.
Skąd wiesz jak smakują szczochy?  :ords
Dziś taki dzień, że wychodzą na jaw różne sprawy :-X Ale pospieszę obronić Jasia i się publicznie spytam:

Komu z facetów strzepujących sobie po sikaniu choć raz nie kapło w okolice ust, niech pierwszy rzuci butelką z czerwonym Ciechanem?!

 :ords
Gdydym miał takie piwko, to bym rzucił, bo ja wiem jak smakują szczochy stąd.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Września 2010, 07:38:42 »
Jak wam tak podniebienia zeszlachetniały  :ords to przez miesiąc pijcie Kenigery, Fasbergi czy V.I.P-y, a gwarantuję że Żubr czy Warka zasmakują wam jak boska ambrozja :P I gdzie tu porównywać Tyskie do Żywca :tkk Tyskie jest takie se zwykłe niedobre piwo, a Żywiec to szlachetny browar i bardzo smaczny :nord:

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #109 dnia: 16 Września 2010, 07:58:53 »
Wam szczać Schronka prowadzać a nie o piwie dyskutować  :zwr

Powiedział Skłąk, po czym powiedział TAK wszystkiemu, co napisałem :P No, może z wyjątkiem Żubra.
Jeśli już najdzie mnie na jasne piwo, kupuję Pilsnera. Nie wiem, czy podczas warzenia dodaje się do niego enzymy i rozcieńcza ekstrakt wodą - tak jak w innych piwach (ekonomiczna metoda wymyślona w USA, które o piwie raczej gówno wiedzą), ale zupełnie tego nie czuć. Mam do niego jako-takie zaufanie, bo jego smak od dawna mi odpowiada i na przestrzeni lat nie uległ zmianie (tak jak np. Żywiec, który zawsze słynął z tego, że co butelka smakuje inaczej). Z reguły piję jednak piwo ciemne lub białe. Że co, że trzeba płacić za dobre piwo 4-5 złotych? Sory, ale to tak jak byśmy gadali o hotelach i nagle ktoś polecałby spanie pod mostem, bo jest najtaniej. A w ogóle ta rozmowa to powinna się gdzie indziej toczyć chyba, ale ja tam nie wiem... :blk

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Września 2010, 10:54:48 »
Dębowe Mocne (...) to piwo ciemne.
Gówno tam wiesz.

:-X

Hmm, no rzeczywiście to jasne piwo...

To dlaczego myślałem, że ciemne...

Ten tam: spisek!
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Września 2010, 12:18:49 »
Wam szczać Schronka prowadzać a nie o piwie dyskutować  :zwr
Powiedział Skłąk, po czym powiedział TAK wszystkiemu, co napisałem :P
Ale też powiedziałem, że na dworze muszą być odpowiednie warunki, czyli temp. minimum 25 stopni  8) Wtedy każde piwo to małmazja :D

A co do porównania z hotelami, to można dodać także dosadniejsze, choć samcze odnoszące się do korzystania z tzw. usług erotycznych. Można dużo i tanio w lesie z tirówkami, można częściej z paniami umawiającymi się na telefon, a można też rzadko ale z pełnym serwisem z takimi co są po znają po kilka języków i mają klasę  ;D Można też stosować samo obsługę i piwo pędzić sobie samemu, tak jak też podpiwek czy kwas chlebowy.

A rozmowa się toczy dobrze, bo przecież tematyka piwna jest wpisana do schronowego rozkładu jazdy  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #112 dnia: 16 Września 2010, 21:22:02 »
Można też stosować samo obsługę i piwo pędzić sobie samemu, tak jak też podpiwek czy kwas chlebowy.

He, no właśnie w zeszłym roku miałem takie ambicje, coby spróbować zrobić sobie piwo. Moja babcia robiła, ale ja tego nie pamiętam. Znam z opowiadań, że przy odkorkowaniu butelki 3/4 piwa się wylewało :-[ Nigdzie w sklepie nie spotkałem podpiwku do produkcji piwa i zrezygnowałem. Takie były ambicje, że się nie wysiliłem w ogóle coby poszukać jakoś dokładniej :nord:

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Września 2010, 21:24:42 »
Łatwiej robić wódkę. Kupić spirytus jakiś dobry i według uznania go kolorować z takim nasyceniem, że napięcie spadnie do 50-30 % ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #114 dnia: 16 Września 2010, 21:46:31 »
Albo nalewkę o smaku bzu. U mnie cała wieś ją robi.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2022, 21:48:59 wysłana przez Makotnik »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #115 dnia: 16 Września 2010, 21:49:00 »
Nalewka to też taka wódka ;]

Fajne są też te tradycyjne samoróbki: cytrynówka i przypalanka, ale żeby robić je naprawdę dobrze trzeba albo mieć doświadczenie, albo trochę szczęścia, jeśli się to robi pierwszy raz. Ale jak wyjdzie tak jak powinno, to niebo w gębie! ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #116 dnia: 16 Września 2010, 22:18:35 »
Trzeba było iść na AGH, to ich specjał firmowy.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #117 dnia: 16 Września 2010, 22:29:38 »
Górny wystarczy.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Jimmy

  • Wiadomości: 2
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #118 dnia: 21 Lipca 2011, 22:23:09 »
Chcę jakoś zacząć pisać na tym forum i uznałam, że to idealny temat. Trzynasty Schron odkryłam szukając informacji, gdyż mam w zwyczaju pisać opowiadania w klimatach moich ulubionych gier. No a że Fallout stoi na szczycie mojej "piramidki" to trafiłam właśnie na Trzynasty Schron :)
Macie taki super klimat, jakiś strasznie wciągający :)
Muszę przyznać, że jesteście świetni.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #119 dnia: 21 Lipca 2011, 22:35:24 »
Co fakt to fakt, Trzynasty Schron wciąga i sprawia, że nie ma ochoty się z niego wychodzić. Jednak jak wiadomo Water chip nie zawsze daję rade i wtedy trza iść szukać nowego. Ile by to jednak nie trwało, zawsze się wraca. :)

Witamy w Trzynastym Schronie Przybyszu. :D