Autor Wątek: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?  (Przeczytany 72413 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« dnia: 30 Września 2008, 00:58:56 »
Że niby jak? Trzynasty Schron znacie bo był od zawsze? No takie bajki to można od czasu do czasu sobie poopowiadać, jednak nie należy zbytnio w nie wierzyć  ;D

Zaczynając od siebie - w skrócie powiem - że moja znajomość 13S zaczyna się w okolicach roku 2001. Potem było pewne obserwowanie jej poczynań w 2002. Ale dopiero całkowite i pełne zinternetowienie się (rok 2004) sprawiło, że mogłem dokładniej przyjrzeć się tej stronie. Do wyboru - by podesłać swoje materiały - miałem wówczas wiele działających serwisów. Wybrałem jednak Trzynasty Schron - z uwagi na brak ziomalstwa na linii czytelnicy - redaktorzy. No i tą taką tajemniczość i dystans, jaki wówczas był między nimi. Okazało się jednak, że dobrym stuffem można sobie wymościć miejsce w redakcji i tak to już się ciągnie cztery lata.

Strona działa już tyle lat, ma swoje zalety i wady gdy chodzi o jej wewnetrzną organizację czy kontakty z czytelnikami. Wielu osobom np. wydaje się, że nic innego nie robimy jak tylko pracujemy nad zawartością strony. To taki bat na naszą dupę jaki sami sobie ukręciliśmy - poprzez wrzucanie konkrentego stuffu na stronę, a nie odpierdalanie lamerki.

Ale jest jak jest i zobaczymy ile jeszcze czasu będziemy to ciągnąć dalej  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września 2008, 03:25:41 »
Squonk do mnie PW na Shamo wysłał.
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

cubik2k

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Blog projektu Fonline 2077
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Października 2008, 08:51:29 »
Może się mylę, ale dawno dawno temu, jeszcze w poprzednim wieku chyba a może to już w tym wieku (starość nie radość, pamięć nie jest nieomylna) był jakiś zin na płytce w CDA z numerkiem 13 w nazwie, chyba Krypta 13 czy jakoś tak. Traktował on o Falloutach i chyba tez o jakąś postapo zahaczał. W każdym razie bardzo mnie zainteresowały materiały z tego magazynu. Potem ten magazyn zniknął ale u mnie w kompie pojawił sie modem co pozwoliło mi na skuteczne znalezienie właśnie Trzynastego Schronu, którego czytelnikiem do dziś pozostałem.
Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Października 2008, 11:46:09 »
Ale to co było na płycie CDA nigdy nie było Trzynastym Schronem, nie miało nic wspólnego z nami - pod żadnym pozorem (no może poza zbliżonym wyglądem) :D

Typowy błąd skojarzeniowy - ale jak widać - Schronowi wychodzi na dobre  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Października 2008, 12:13:06 »
Poważnie? To co było kiedyś na płytce w którymś tam starym numerze CDA to w ogóle nic nie miało wspólnego z Trzynastym Schronem? Bo ja w sumie podobnie jak kolega cubik2k przez CDA dowiedziałem się o istnieniu tej strony.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Października 2008, 13:01:19 »
To sami sprawdźcie czy owa Krypta 13 ma coś wspólnego z Trzynastym Schronem  :D Zin jest do pobrania w plikowni pod kłiklinkiem ZINY O TEMATYCE FALLOUTOWO - POSTAPOKALIPTYCZNEJ  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2008, 01:59:24 »
Cholercia...to ja mam dopiero problem 8);cóż moja droga była zawsze pełna kamieni,co za tym idzie, jak wiecie bardzo łatwo się potknąć;najgorsze w tym wszystkim było to że prześladowała mnie liczba 7;tak ,co upadłem i wstałem zawsze musiała mnie ta liczba trafić(numer domu,rejestracja samochodowa,numer mieszkania,itp.),do czasu ;),pewnego razu jako młody człek tak przy...waliłem łbem że jak się ocknąłem to szukając kontaktu z rzeczywistością;czyli liczbą 7 ujrzałem liczbę(już wiecie :P) 13.Ot i cala prawie historia.
PS.Naprawdę trochę prawdy w tym jest ;D;a tak poważniej to  w miarę wolnego czasu starałem się "niuchać",co i jak,i gdzie się dzieje w koło F.
W końcu na stare lata trzeba było się gdzieś schronić;wybrałem-Trzynasty Schron ;D
« Ostatnia zmiana: 13 Października 2008, 02:03:32 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Października 2008, 01:06:25 »
jakby to powiedziała dzisiejsza młodzież....
"
wygooglowałem na wirtualnej polsce...
"
:D

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Października 2008, 17:31:14 »
Jak zaczynałam przygodę z F1, to był to mój pierwszy cRPG, więc męczyłam faceta, żeby mi trochę objaśnił o co chodzi. Wysłał mnie właśnie na Trzynasty Schron. I tak mi zostało :-[

PS. poza tematem, czemu emota z serduszkami ma hinta "zawstydzony"? Ja tam nie wstydzę się tej miłości ;)
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Października 2008, 21:11:39 »
Bo admin tego forum ma słabe pojęcie jak pogmerać w ustawieniach wyglądu forum no i brak czasu na rozkminę tegoż - by całość miała ręce i nogi  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Października 2008, 01:37:08 »
To daj mi uprawnienie. :D
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Listopada 2008, 21:51:13 »
jak zachwycałem się (całkiem niedawno) Falloutem 2, to szukałem po całym necie easter eggów (uwielbiam je :D). Kumpel gdy zobaczył jak się męczę nakierował mnie na 13 Schron... no a teraz gdy mam Fallouta 3, postanowiłem dołączyć do forum: żeby pogadać o grze, spytać o radę (ew. dać radę) i oczywiście z niecierpliwością wyczekuję Easterów :P.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopada 2008, 00:06:36 »
Czemu szukałeś po necie easter eggów, a nie w grze? :P

Hawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopada 2008, 19:48:24 »
Łoo boże... Ile to lat temu było... A zaczęło się dość niewinnie...

Było to gdzieś rok po pierwszym kontakcie z Fallout'em (grałem z bratem [wiem, idiotyzm - teraz już bym tego nie zrobił], a tak właściwie ja się przyglądałem jego grze [jak by nie patrzeć byłem szczylem - 7 lat w 2001 roku{teraz mam 14 - nie musicie się męczyć z matematyką ;)}]), a co dość nietypowe, brat zaczął grę od II, przez co się jakoś tak dziwnie grało nie znając I. Po skończeniu gry przez brata (około 5 miesięcy gry - brat nie wiedział, że trzeba płynąć na enklawę [przez co dorobił się bodajże 77lvl), zaczął kminić w jedynkę. I tam pojawił się problem - gdzie jest hydroprocesor. Brat który jest dość mądrym człowiekiem postanowił poszukać w internecie - i odpowiedź jak można się domyśleć znalazł na 13S. I tak oto od 6 lat ja i mój brat regularnie czytamy schron (a tak właściwie jego newsy).

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopada 2008, 12:04:27 »
ja również wgugliłem się tutaj szukając niusów o F3 jakieś kilka miesięcy temu, a na forum zarejestrowałem się po otrzymaniu egzemplarza, żeby uszczknąć trochę wiedzy innych a może i komuś pomóc
silence make me violence

Smutny

  • Gość
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Stycznia 2009, 18:43:39 »
A tak wpadłem. Wysłałem kilka newsów do Squrnioqa i ten mi powiedział bym się zarejestrował. ;f

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Stycznia 2009, 22:18:49 »
Ja już nie pamiętam, ale albo poprzez Google, albo przez link na jakiejś innej stronie. Stronę znam od dawna, ale na forum się zarejestrowałem dzisiaj :]
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:07:55 »
A tak wpadłem. Wysłałem kilka newsów do Squrnioqa i ten mi powiedział bym się zarejestrował. ;f
Tylko, że ja nie widzę żadnego newsa od ciebie. Bo jaką ksywą je podrzucałeś? :>
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:15:10 »
kol. Smutny podrzucił na pewno tego newsa, ale to nie Squonkowi, tylko na forum :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak trafiliście na Trzynasty Schron?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:35:11 »
Aaa!!!  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.