Autor Wątek: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?  (Przeczytany 94846 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Lutego 2010, 10:03:42 »
Czyli że co?

Trzynasty Schron ma zawsze dobre newsy i zawsze coś się na nim dzieje? Powinni tego zabronić!

 ;D

BTW.
Na Shamo nic się nie dzieje z wiadomych przyczyn, do których doszło rok temu w okresie styczeń-luty. Schronowe forum zaś istniało już od września 2008 i jakoś już wówczas dobrze przędło  ;)

Cytat: Glassius
Poza tym przydałoby się wreszcie wspomnieć w teledyskach, że przynajmniej jeden jest z Daily Motion.
Joop!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Lutego 2010, 15:02:39 »
Dzięki za miłe słowa. Ciągle pracujemy nad ulepszaniem strony (i to dosłownie ciągle, a nie, że tylko o tym myślimy lub piszemy).

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Lutego 2010, 16:33:16 »
A no jo, choć z racji non-profitowego profilu Trzynastego Schronu wiele bajerów i koncepcji nie może być wdrożonych na już i od pstryknięcia palcami  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hammer

  • Pierwszy oficjalny psujamajster!
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Grudnia 2010, 21:32:59 »
baner forum sie nie skaluje na operze mobile i strasznie mi wystaje poza reszte strony... to mi sie nie podoba... xD
Boże, czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Grudnia 2010, 12:33:29 »
To sobie ajpada kup i na nim przeglądaj Schrona i po problemie  :afr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hammer

  • Pierwszy oficjalny psujamajster!
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Grudnia 2010, 20:33:06 »
coz, nie stac mnie na laptopa, ale jak mi fundniesz to bede mial nie dosc ze mniej problemow to jeszcze wiecej.szans zeny cos zrobic :)
Boże, czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Grudnia 2010, 21:17:59 »
Powiem tak - skoro naczelny Schronu sam potrafi się z niego wypierdolić, to tak zasłużony dla serwisu redaktor jak Hammer nawet na kalkulatorze napisałby system operacyjny  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Grudnia 2010, 00:01:12 »
Powiem tak - skoro naczelny Schronu sam potrafi się z niego wypierdolić, to tak zasłużony dla serwisu redaktor jak Hammer nawet na kalkulatorze napisałby system operacyjny  :hyh

Ha, właśnie!  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Grudnia 2010, 00:07:15 »
Jaka skromność. A na liczydle nie łaska?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Grudnia 2010, 00:48:21 »
Hammer jest za młody na liczydło :afr Ale zażył to byś go (jak i każdego z nas) każąc mu jechać na suwaku logarytmicznym  :blk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Grudnia 2010, 08:43:26 »
suwaku logarytmicznym  :blk

To taki suwak od spodni?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Hammer

  • Pierwszy oficjalny psujamajster!
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Grudnia 2010, 00:21:38 »
liczydlo umiem obslogiwac, ale sowaka bym nie dal rady, nie widzialem tego na oczy. ale jak kazdy informatyk z prawdziwego zdazenia potrafieobslugiwac suwmiarke ;p

no... w zdazalo mi sie dlubac w cudzych sieciach komorka z wifi xD ale to chyba kazdy potrafi....
Boże, czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Grudnia 2010, 19:51:12 »
Nie podoba mi się, że newsy się dublują czyt. „Walking Dead”. Proponuje trochę pozamiatać, jeżeli już o czymś w jakimś poście piszemy to piszmy w jednym konsekwentnie, co się tyczy właśnie serialu.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Grudnia 2010, 22:00:08 »
Nie rozumiem. Masz na myśli to, żeby o danym temacie pisać w jednym temacie na forum i nowiny pojawiające się na forum wrzucać właśnie do jednego tematu na forum, żeby równolegle nie dyskutować o tym samym w dwóch albo więcej różnych tematach?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Grudnia 2010, 22:31:56 »
Aq, przeciez w niusie Grosswicka sa nowe wiadomosci, o ktorych jeszcze nikt nie pisal, to nie tylko jego refleksje  ??? (chyba ze cos przeoczylem  :P)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Grudnia 2010, 02:14:18 »
No na OP to mają chyba problem z silnikiem, np brak możliwości edytowania komentarzy itd.

To ma właściwie działać jak kotwice w linkach, tylko że będzie opierało się na zmiennych (nie teoretyzuje dalej, bo się nie znam). Spytam się przy okazji czy da się to zrobić, i czy to dużo roboty - bo wiadomo, to również dobrze może być 15 minut jak i 2 godziny  :P

Na CHP można edytować posty, ale jak ma się uprawnienia moderatora... jest to bardzo upierdliwe :/

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Grudnia 2010, 08:04:31 »
nie wiem, hmm tak. Czasami gdy chcę coś napisać na dany temat odnajduje do tego dwa lub trzy różne posty. Newsy mogą być różne na dany temat ale może lepiej wrzucać to do jednego worka bo i tak na niektóre nowe posty odpowiada może jedna lub dwie osoby. 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Grudnia 2010, 09:40:37 »
Masz rację. W sumie staram się tak robić, ale tylko wtedy wrzucam nowinę do wątku o danym temacie, jeśli ten jest w miarę świeży (a i to nie zawsze, bo czasem po prostu zrobię nowy temat, a potem sobie przypomnę "przecież miałem to wrzucić do starego", ale już mi się nie chce zmieniać tego). Ale jeśli jakiś wątek jest dość stary, sprzed, powiedzmy, kilku miesięcy, to wolę go nie odświeżać, nie mówiąc już o tym, że o nim często zapominam, albo nie pamiętam dokładnego tytułu i nie mam jak znaleźć tego wątku, no chyba że poprzez przeszukiwanie wszystkich wątków, ale to dość czasochłonne.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #98 dnia: 09 Grudnia 2010, 18:52:02 »
Nie podoba mi się, że newsy się dublują czyt. „Walking Dead”. Proponuje trochę pozamiatać, jeżeli już o czymś w jakimś poście piszemy to piszmy w jednym konsekwentnie, co się tyczy właśnie serialu.
Hmm... Czegoś tutaj nie rozumiem - co uważasz za newsa?  ???

Według zasad jakie są na Schronie od, no od kiedy zaczęły się na nim pojawiać newsy - czyli krótkie informacje tekstowe ze zdjęciami opatrzone datą, napisane przez konkretnego autora - newsem było zawsze coś co znalazło się na SG (stronie głównej).

Owszem, wiele się zmieniło od kiedy zostałem naczelnym (2007), a do Schronu doszedł nowy i świeży zaciąg. Newsy takie jak ten z roku 2005 stały się historią. Za to zaczęły się pojawiać newsy mające formę artykułów cz felietonów. Natomiast pojawienie się forum sprawiło, że każdy może sobie zakładać tematy o czym tylko chce, a co mieści się w ramach tematycznych Schronu.

Stąd też newsem jest to co siedzi na SG i ma swój temat w tablicy Nowiny i komentarze. Reszta zaś jest zwykłym forumowym pisaniem. Czyli dyskusją, sporem, polemiką, wymianą poglądów i zdań itp, itd  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #99 dnia: 09 Grudnia 2010, 19:14:36 »
Squonk zgadzam się z tobą w 100%. Po prostu stwierdzam tylko, że niektóre newsy nawiązujące już do jakiegoś tam tematu, który pojawił się już na forum w postaci postu i jest szerzej lub mniej tam komentowany, mogłyby być przenoszone właśnie do tego postu a sam news zamykany z brakiem możliwości odpowiedzi na temat. Zwróćmy uwagę na ten przykład, co podałem „Żywe trupy”. Post znajduje się w dziale kinematografia i tam każdy może pogadać o tym serialu. Grosswick tworzy nowego newsa z jakimiś tam wiadomościami dotyczącymi tego serialu i chwała mu za to, ale znowuż nasa3000 pisze tam czy mu ten serial się podoba czy nie. Fakt, faktem odpowiada na jakąś tam wiadomość Grosswicka, ale ciągle to jest ten sam serial. Gdyby news Grosswicka zostałby zamknięty i przeniesiony do postu szmergiella cała dyskusja potoczyłaby się w dalszej kolejności bez zbędnego szukania kolejnych postów, które w zasadzie poza jakaś tam nowinką są o tym samy, czyli serialu. Oczywiście news Grosswicka pojawiłby się na SG tyle, że w dziale Komentarze do nowin był by zamknięty a możliwość wypowiedzi na jego temat była by w dziale Kinematografia.

No nie wiem czy ktoś to zrozumie.   
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.