Autor Wątek: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?  (Przeczytany 94941 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Stycznia 2009, 02:16:59 »
Ja mam taka sugestie - pomyslcie nad jakims "odzielnikiem" miedzy njusami - bo czasami ciezko sie przebijac przez te "kobyły" - szczególnie, ze zauwazylem, ze uzywacie 5 czy 6 kolorow czcionek - czasami naprawde sie w oczach pi##%$oli....
Hmm... No oddzielnikiem w sumie jest sekcja:
Cytuj
Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Choć jak patrzę jak to jest w miejscu z którego sobie biorę inspirację, to wydaje mi się, że nawet taki ingorant w "hammerowej magii" jak ja by takie coś mógł wstawić. Znaczy jakiś separator.

Pomyślę nad tym.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

bio_hazard

  • Gość
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Stycznia 2009, 19:29:23 »
Squonk >> ja wiem, ze ta sekcja oddziela njusy, ale czasami napawde ciezko ja wylowic w tym natlkku kolorowych napisow i obrazkow... jak nie bedzie dalo sie zrobic nic zgrabnego, to trudno, nie bede nalegal ;)

EDIT: O - moze oddzelic takim szarym paskiem jak jest zaraz nad pierwszym njusem od gory - i na tym tle dac ta sekcje z "Skomentuj njusa" ???



McGregor >> ty juz nie edytuj wiecej postow na fazie ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2009, 20:16:54 wysłana przez bio_hazard »

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Stycznia 2009, 16:58:21 »
Mam taką małą sugestię: czy można jakoś uwidocznić schronowe sondy? Niusy otwieram przez czytnik RSS, czyli przenosi mnie bezpośrednio do niusa, a info o sondzie jest na stronie głównej. I może by tak trochę większy banner dać, co by ludziska widziały?

PS. O sondzie dowiaduję się z forum, ale znajomy nie czytuje forum, to o sondach dowiaduje się dopiero z niusa podsumowującego, a to już po ptokach jest...  ::)
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Smutny

  • Gość
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Stycznia 2009, 18:41:30 »
Można otwierać przez rss str główną chyba? :p I tak newsy są na początku.
Swoją drogą nie podoba mi się reklamy które pojawiły się na stronie. Niby wszystko było w porządku, wiem ze to kasa, ale do cholery dawalibyście choć takie które da się zamknąć klikając w krzyżyk, a nie metoda prób/błędów odśwież, zatrzymaj  :'( [dobra wiem, że to nie wy wybieracie jakie rekalmy, ale jednak denerwuje że nie dają się zamknąć] =[

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Stycznia 2009, 20:36:10 »
Używaj firefoxa z flaszblokiem, adblokiem i noscriptem - żadna łazja przez to nie przejdzie.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Stycznia 2009, 23:48:42 »
Mam taką małą sugestię: czy można jakoś uwidocznić schronowe sondy? Niusy otwieram przez czytnik RSS, czyli przenosi mnie bezpośrednio do niusa, a info o sondzie jest na stronie głównej. I może by tak trochę większy banner dać, co by ludziska widziały?

PS. O sondzie dowiaduję się z forum, ale znajomy nie czytuje forum, to o sondach dowiaduje się dopiero z niusa podsumowującego, a to już po ptokach jest...  ::)
Twój problem trochę mija się z procedurą wchodzenia na Schron, która zakłada przynajmniej raz dziennie wejść na stronę poprzez indeks podsekcji danego Fallouta :P A to wynika z całej filozofii technicznego działania strony - której tak szybko niestety nie zmienimy  ???

Masz wyjście:
- to co napisałem powyżej - czyli np uruchamiać taki link >>> http://www.fallout3.net/ie_index_f3.htm
- wyczaić w RSS newsa informującego o nowej sondzie
- "zgodzić" się (?) na otrzymywanie mailingu przez forum o tym, że jest nowa sonda.

No to ostatnie to by było obligatoryjne, gdybym taką decyzję podjął :P Ale z racji tego, że większość userów tego forum to ludzie zainteresowani tylko F3 (według mojej aktualnej oceny) to nie widzę sensu wciągania ich na siłę w sprawy serwisu.

Cytat: Smutny
Swoją drogą nie podoba mi się reklamy które pojawiły się na stronie. Niby wszystko było w porządku, wiem ze to kasa, ale do cholery dawalibyście choć takie które da się zamknąć klikając w krzyżyk,
Reklamy są pochodną używania darmowych statystyk. A te muszą być przez nas używane i eksponowane, dopóki w sieci istnieje złodziejska kopia Trzynastego Schronu jaką zawłaszczył Wortal Phoenix - czyli plebix.

Gdyby nie to  w zupełności wystarczyłyby nam do użytku prywatnego statsy na serwerze - bo cel marketingowy ich bycia w sytuacji całej sceny jest bez  sensu. I tak nikt nam nie zrobi dobrze - czy byśmy mieli 10000 wejść czy milion  ::) Ale tak to my musimy mieć dowód, że my jesteśmy prawdziwym Trzynastym Schronem, a nie jakieś lamerskie gówno.

Stąd pozostaje używanie FF z tymi wtyczkami o jakich wspomniał Microniasty.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Stycznia 2009, 23:53:30 »
A ja wiem jak rozwiązać problem sondy, przynajmniej tymczasowo: niech każda sonda rozpoczyna się od newsa w którym możemy napisać po co ona jest i zachęcić ciepłymi słowami do głosowanie. Wtedy osoby posiadające RSS będą wiedziały że sonda ma miejsce ;p

Cytuj
- wyczaić w RSS newsa informującego o nowej sondzie


hm nie wiem czemu ale ja takich newsów nie zauważyłem

Edit: już wiem, zamykana stara sonda rozpoczyna nową, hm może zrobić pewien czasowy odstęp np 2-3 newsy i potem pisać newsa o nowej sondzie? Bo tak jak jest teraz to łatwo przegapić nawet wchodząc metodą którą podałeś - mówiąc po ludzku ;p oddzielny news na koniec i na rozpoczęcie sondy.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2009, 00:12:50 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Stycznia 2009, 12:49:55 »
No ale przeca są newsy zatyułowane "Sondowanie - część następna"  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Stycznia 2009, 23:33:44 »
No ostatni nazywał się sondowanie część dwunasta, miał też wklejoną sondę na której od razu się oko zawiesza, nic nie usprawiedliwia czytania po łepkach i większość osób spokojnie dociera do każdej nowej sondy, ale z drugiej strony jeżeli zrobienie z jednego newsa dwa z małym odstępem czasu ułatwi ludziom życie, to czemu nie ?;p

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Stycznia 2009, 00:13:24 »
@Squonk dzięki za podpowiedź z tymi niusami, rzeczywiście niezbyt dokładnie je czytałam i zwrócę uwagę znajomemu, bo to jego problem dotyczy
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Stycznia 2009, 01:24:17 »
Znaczy mogę się z biciem przyznać, że winą może tu być moje dygresyjne nazewnictwo newsów, jak mały rozdział w treści newsa informującego o nowej sondzie i newsa podsumowującego starą sondę  :P

Ale sprawy trochę nam się rypły od kiedy Ulyssaeir - który powoli stawał się koordynatorem sond - musiał z przyczyn obiektywnych zająć się innymi sprawami. Stąd mamy parę obsuw w omówieniu sond czy na odcinku aktualizacji ich archiwum.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Stycznia 2009, 18:42:40 »
A i nie podoba mi się jeszcze w 13shronie że niby to ma by pierwszą stroną o falloucie 3 jak z tego i tak straszne g.. no wyszło.
Powinniście być dziś ostatnimi idealistami czekającymi na koniec świata lub van Burena a nie jakeifos obllviollouta ;/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:06:33 »
Znaczy, że jak - bo nie kumam  :-\ Powinniśmy bardziej miziać F3 czy w ogóle go nie miziać?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:16:35 »
Chyba w ogóle :P
No i co by powiedział na to Oozy?! Precz tutaj z takimi herezjami! Jesteśmy właśnie idealistami, realizując jego marzenia na temat celu strony! :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:30:44 »
heh Fallout 3 ....

każde pokolenie ma swój własny czas ;p Schron jest pierwszą stroną o F3 dlatego ze został założony 10 lat temu a nie dlatego że jesteśmy nie wiadomo jakimi  fanami tej gry, nie zapominajmy też że schron ma misje społeczną szerzenia kultury postapo a najlepszym do tego środkiem jest teraz F3 - każdy kto wpadnie na schron szukając infa o f3 a zajrzy do działu postkultury czy do innych zasobów schronu i przekona się że postapo to nie tylko fallouty, to kolejny ocalony - jednym słowem, cel uświęca środki;p

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Stycznia 2009, 23:33:23 »
A my Fallouta 3 - jak Bethesda całą serię - wykorzystujemy do własnych celów hehehe  ;D

@Smutny
I co wtedy? Zostać skansenem zacieszającym pińcset halfnastego moda do F2 dodającego różowe gacie?

Wówczas strona już dawno gryzła by glebę, opuszczona na pastwę losu i gnoji bezkarnie kopiujących sobie na własne nory materiały naszej ekipy i ludzi, którzy nam coś podsyłali.

Obecność Fallouta 3 sprawia, że można to wykorzystać i "sprzedając" materiały o tej grze, można sprzedać coś jeszcze. A jeśli to zainspiruje choć jedną osobę do czegoś by zrobiła coś dla sceny - to i tak ta jedna będzie miała większą wartość niż masy anonimowych czytelników  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Stycznia 2009, 14:48:10 »
No ale skoro już fo3 wyszło. To czemu nie zostać idealistycznie. Ostatnią stroną z ludzmi czekającymi w dalszym ciągu na van burena  :'( :'( :'( :'(

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Stycznia 2009, 15:53:45 »
Ponieważ w sieci nadal jest plebixowy "łrze czynasty shron" - coś co podszywa się pod nas i pod naszą latami wypracowaną markę. To taki bicz na nas sprawiający, że musimy być czasem bardziej falloutowi niż Bethesda  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Stycznia 2009, 20:54:32 »
Ostatnią stroną z ludzmi czekającymi w dalszym ciągu na van burena  :'( :'( :'( :'(
Jaką tam ostatnią? Kilka innych znajdzie się bez problemu.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Smutny

  • Gość
Odp: Co nie podoba mi się na Trzynastym Schronie?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Stycznia 2009, 21:09:59 »
No, ale one upadną [każdy o tym wie], to właśnie 13 schron ze squnkiem na dachu  ma być ostatnim bastionem  :P