Autor Wątek: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)  (Przeczytany 3500 razy)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« dnia: 28 Marca 2011, 11:43:43 »
Na Forum są już tematy o grach i o cyklu książek, jakże to? Chociaż fakt - dla mnie Dune, to lynchowska wersja, inni mogą jej nie cierpieć, może wolą nowe wersje (mini-seriale bodajże).
O filmie nie będę się rozpisywał, bo nie o sam film chodzi. Pewien Rosjanin postanowił ulepszyć efekty specjalne w Dunie Lyncha:
http://dunese.blogspot.com/
Na górze znajdziecie filmik z rzeczami, które już zrobił. Wszystkie są w wersji 0.X, więc można się domyślić, że to dopiero założenia. Jednak wydaje mi się, że całość ciekawie się zapowiada. Fakt, że większość razi sztucznością, ale cóż, to zapalenieć, robi to sam, więc nic tylko dopingować.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marca 2011, 12:55:26 »
Nie jestem pewny czy ma to sens? Większość maniaków tego typu filmów woli klasyczne makietowe animacje i wymiotuje na widok animacji 3D (nawet tych wysokobudżetowych), stąd zamiana animacji na taką jak tu mija się z celem...

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2011, 14:12:36 »
Robiłeś badania opinii? ;)
A tak na poważnie - może zainteresuje tym młodszych 'diunowiczów' :)
Czy ma sens - nie mi odpowiadać na to pytanie. Gość to robi i najwyraźniej widzi w tym jakiś sens.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca 2011, 14:49:55 »
Dla młodszych zainteresowanych tematem Diuny odpowiedniejszy jest ten nowy "miniserial" który z tego co wiem reprezentuje całkiem przyzwoity poziom i chyba nawet wierniej oddaje treść książki niż klasyk... a z maniakami klasyków i ich klimatów wiadomo już jak jest (Yoda inny niż z gumy to nie Yoda aka grafika 3D niszczy klimat... a Fallout to tylko Izo2D :ajat).
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2011, 14:53:39 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Września 2020, 08:46:57 »
Chyba nie ma sensu tworzenia nowego wątku, bo film jeszcze nie wyszedł, ale mamy pierwszą zapowiedź filmu w reżyserii Denisa Villeneuve pod jakże prostym tytułem Dune.


Czego możemy się dowiedzieć po tym zwiastunie, na pewno tego, iż nie jest to obrzydliwa w swoim pięknie wersja Davida Lyncha z 84’, której osobiście jestem wielkim fanem.
Z zapowiedzi wynika, że reżyserem jest Denis Villeneuve, człowiek który zrobił kontynuację łowcy Androidów a głównymi aktorami wcielającymi się w avatary książkowe są  Timothée Chalamet (znany np. z Króla) wcielający się w Paula Atryde, Oscar Isaac (znany z Gwiezdnych Wojen) wcielający się w Leto Atryda, oraz m. in.  Stellan Skarsgård jako Baron Harkonnen oraz z tych znanych: Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling.

Niewątpliwie Villeneuve zebrał naprawdę dobra ekipę aktorów, co udało mu się także zrobić w kontynuacji Łowcy Androidów. Dodatkowo jest to reżyser, który ma już na koncie kino Sci-Fi.

Czy ten trailer przemawia do mnie? Średnio. Timothee Chalamet dobrze zagrał w Królu, ale sądziłem, że jego smutne oczka to pomysł na tamten film, a jednak nie. Muzyka też mnie średnio nastroiła, oczywiście jest to tylko zwiastun, jednak utwór Pink Floyd średnio pasuje do całego klimatu wytworzonego przez Franka Herberta.   

A jakie są wasze wrażenia po obejrzeniu tego zwiastuna?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Września 2020, 09:59:26 »
Po nie aż tak udanym, finansowym locie "Bladerunnera 2049" widać, że Villeneuve wypuszcza w mediach fajno-postępowe bajeczki o tym że Paul Atryda został zainspirowany Gretą-sretą czy świadomy, genderowy blackwashing postaci Liet-Kynesa. No ale poczekamy, zobaczymy  :ssi
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Września 2020, 11:29:08 »
Pijesz do tych wszystkich zmian?, które zrobiły z Batmana emo  :ssi granego przez Pattisona.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dune Special Edition (nie reżyserska wersja)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Października 2020, 22:22:06 »
Eghm... mnie tam interesuje tylko czy Paul Atryda skończy jako Palpatine. Bo bo o to biegało w książce :fhr: