Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 20, 2019, 22:08:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs audiobookowy (#1) z Januszem A. Zajdlem - wyniki  (Przeczytany 1996 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Marzec 18, 2011, 02:47:21 »

Według schronowej propagandy antysquonkowej (dobre to c'nie - mieć opozycję we własnych szeregach ^_^) wszystko kojarzy mi się nie tylko z ..., ..., a także z ... i ..., ale również z Januszem A. Zajdlem. W związku z tym nie mogę zawodzić badaczy moich dokonań i muszę znów wytyczyć zakres moich najnowszych skojarzeń.

Tym razem z Zajdlem, a dokładniej z jego twórczością skojarzyła mi się dyskusja profesorów Turskiego oraz Mielczarskiego, która odbyła się na antenie TVN24, a której nie przyćmiła ewidentna głupota pani redaktor prowadzącej. Panowie uczeni co prawda po przysłowiowych mordach sobie nie dali, w środowisku specjalistów zajmujących się problematyką bezpieczeństwa instalacji jądrowych ich dyskusja wywołała raczej konsternację, a nie rozbawienie. A w sumie szkoda, bo właśnie tutaj można przywołać naszego wielkiego pisarza.

Janusz A. Zajdel pracując bowiem w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej na wylot poznał środowisko badaczy oraz naukowców. Często byli oni bohaterami jego tekstów, a bliscy znajomi pisarza być może mieli wiedzę na temat tego, który to z wielkich panów uczonych trafił na kartki opowiadań i powieści. Być może i my się tego kiedyś dowiemy, gdy powstania prawdziwa biografia Zajdla.

Głupota i zadufanie utytułowanych, naukowych głów, a przy tym dygresyjka o tym jak wysocy uczeni mogą się między sobą kłócić, to akurat opowiadanie Dyżur jeśli kogoś interesuje tropienie literackich śladów mistrza. Ale wracajmy do tematu, czyli do naszego konkursu.

Lunacy i kosmacy - takimi określeniami posługiwali się zdegenerowani w rozwoju umysłowym (że tak to roboczo ujmijmy) mieszkańcy Ziemi w powieści Cylinder van Troffa na ludzi, którzy przebywali na Księżycu lub wracali z wieloletnich podróży międzygwiezdnych. Była też trzecia grupa, której dzięki zastosowaniu metod hibernacji udało się "przenosić w przyszłość" i czekać nadejścia lepszych czasów na Ziemi. Ich - wymuskani troglodyci, co lubili wypić, pochędożyć i ogólnie trwać w z dnia na dzień - określali mianem docentów.

Co w tym takiego wyjątkowego spytacie? Od 2005 roku nic, gdyż zgodnie z prawem o uczelniach wyższych stanowisko te mogą piastować pracownicy naukowi wyjątkowo zasłużeni na odcinku dydaktycznym. Jednak w czasach tzw. komuny, przed 1989 rokiem było to stanowisko pośrednie pomiędzy stołkiem adiunkta a profesora nadzwyczajnego, czyli kogoś mającego już na koncie pewien dorobek naukowy. Pejoratywność tego określenia wiąże się z wydarzeniami marca 1968 roku, kiedy to w wyniku rozgrywek w najwyższych kręgach partii, rozpętano nacjonalistyczną nagonkę na osoby pochodzenia żydowskiego. W jej wyniku wielu Polaków - w tym, a zwłaszcza ludzie nauki, kultury i sztuki - musiało opuścić swoją ojczyznę. Natomiast komuniści chcąc obsadzić uczelnie swoimi ludźmi postanowili ponadawać stanowiska docentów zwyczajnych doktorom, nie mającym habilitacji.

O oczywistej hańbie marca 1968 roku nie będę się rozpisywał, bo to temat szeroki jak woda mórz i oceanów, także w kontekście nowej książki cwanego polakożercy i manipulatora historycznymi faktami Jana Tomasza Grossa. Na pewne sprawy trzeba pogląd mieć, co nie znaczy, że nie można  mieć w "głębokiej" tych, którzy przeginają w drugą stronę.

Natomiast jeśli nie rozumiecie kontekstu określenia marcowy docent no bo nie rozumiecie - bo urodziliście się kiedy komuna była już historią, a sami znacie ją z nudnych lekcji historii, bądź martyrologicznej tanatopolityki to zróbcie sobie pewne doświadczenie. Otóż sprawdźcie czy w Waszym środowisku nie ma cynicznych i wyrachowanych nieudaczników, którzy swoim lizodupstwem nadrabiają braki w wiedzy i umiejętnościach, zajmując nie raz wyższy stołek niż Wy. I to na każdej płaszczyźnie - nie tylko w pracy.

Czy to komuna, czy to niby rzekoma demokracja gnidy zawsze będą i zawsze pierwsze będą się pchać po frukta, z reguły je dostając obfitym strumieniem niż Wy. No tak to nasz widać polski los.

Co tam jeszcze zostało do omówienia? No tak - oczywiście osoba najważniejsza w tej całej konkursowej akcji, czyli zwycięzca konkursu. Rachu, ciachu i po strachu - a zostaje nim ounis!

Gratulujemy i przypominamy o nadesłaniu swoich danych adresowych, bo jak nie to z nagrody nici i pójdzie ona do następnej osoby.

No i rzecz najważniejsza!

To jeszcze nie koniec naszych potyczek z twórczością Janusza A. Zajdla i całym kontekstem z nią związanym. Bowiem dzięki sklepowi AudioBook.pl mamy w zanadrzu jeszcze trzy powieści. Oczywiście w wersji audio.

No to do następnego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 03:01:58 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
ounis
Sierżant
*

... można oddychać

« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2011, 13:03:35 »

Bardzo mi miło z tego powodu i chciałbym podziękować! Zastanawiam się jak do tego doszło, bo w końcu nie wysłałem Wam "specjalnego" programu do losowania zwycięzców Zwyrol .

Jeszcze raz bardzo dziękuję!
(na jaki adres mam przesłać dane adresowe?)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 13:07:53 wysłane przez ounis » Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 18, 2011, 13:38:51 »

Redakcyjny bądź konkursowy.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 23, 2011, 01:18:22 »

Paczucha została posłana w sobotę. Proszę o danie znaka czy doszła  Cool

ounis
Sierżant
*

... można oddychać

« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2011, 10:25:12 »

Wczoraj doszła paczka. Jeszcze raz dziękuję!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2011, 11:33:21 »

No to sru Wyjebka! Naczelny

Wink

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!