Autor Wątek: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna  (Przeczytany 16682 razy)

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Marca 2011, 22:35:40 »
Wszystko sprowadza się do zatrudnienia na specjalnie przygotowane stanowisko (tj. posiadające niski acz konkretny zakres zadań) totalnego głąba który będzie bez szemrania podpisywać wszyto co mu się podsunie jako własne. Puki na dokumentach nie będą widnieć nasze podpisy póty nic nam nie zrobią, bo na współodpowiedzialność też trzeba sobie zapracować. Argument że słowa przestępcy "że o niczym nie wiedział i to my mu kazaliśmy" jest tak naprawdę niewiele wart (to tzw. "słowo przeciw słowu").
Ja tam zamierzam drążyć temat, bo mniejsza o to, że przeoczyłeś Rezro pewne istotne fakty, ale o to że wprowadzasz innych w błąd. Póki co nie tylko można ścignąć za współodpowiedzialność, ale i np. za sprawstwo kierownicze i zdaje mi się, że właśnie tę formę lansujesz.
Gdyby rzeczywiście wszystko było takie proste to wszystkie spółki zatrudniałyby "imbecyl superwajsora". Kto by jednak zaufał takiej firmie i ulokował w niej swoje pieniądze ?

Jeżeli chodzi o temat zmian w ustawach medialnych, to mam wrażenie, że problem powstał jedynie po to, aby batiuszka Tusk mógł wszystkiemu łaskawie zapobiec i się trochę polansić.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Marca 2011, 22:40:18 »
Jeżeli chodzi o temat zmian w ustawach medialnych, to mam wrażenie, że problem powstał jedynie po to, aby batiuszka Tusk mógł wszystkiemu łaskawie zapobiec i się trochę polansić.
Może i tak, ale mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś prawną biegunką. Nie pierwszy raz. Wiara w prawną omnipotencję?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Marca 2011, 22:44:56 »
Raczej napisała to jakaś banda kretynów - Tusk ma już zbyt wiele problemów na głowie.

Jeśli mam być szczery, to gdybym miał zakładać firmę (nie ważne jaką) na pewno nie założył bym jej w Polsce - właśnie przez takie absurdy.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Marca 2011, 22:46:24 »
Wiara w prawną omnipotencję?
Raczej wiara w ignorancjojurisnocetyjność.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Marca 2011, 23:59:27 »
Ja tam zamierzam drążyć temat, bo mniejsza o to, że przeoczyłeś Rezro pewne istotne fakty, ale o to że wprowadzasz innych w błąd. Póki co nie tylko można ścignąć za współodpowiedzialność, ale i np. za sprawstwo kierownicze i zdaje mi się, że właśnie tę formę lansujesz.
Gdyby rzeczywiście wszystko było takie proste to wszystkie spółki zatrudniałyby "imbecyl superwajsora". Kto by jednak zaufał takiej firmie i ulokował w niej swoje pieniądze ?

Wszystko sprowadza się do dowodów i chuj komuś po zapisach o "sprawstwie kierowniczym" gdy mu chuja udowodnisz... choć nie? Polska wszak nie jest państwem prawa więc możesz mieć rację. Tyle że kwestia nie dotyczy metody, ale faktu że wszystko da się obejść, a w internecie to już szczególnie łatwo.

Raczej napisała to jakaś banda kretynów - Tusk ma już zbyt wiele problemów na głowie.

Zgadzam się, choć według mnie cała sprawa wzięła się stąd że ktoś w swojej niewiedzy założył że zasady jakimi żądzą się media klasyczne dotyczą też internetu, więc rozciągnął zapisy poza uzasadniony logicznie zakres i stąd cały problem (na szczęście w dużej części skorygowany w senacie).

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Marca 2011, 04:36:18 »
No tak ale popatrz kogo ta ustawa dotyka - czy osoba prowadząca w ramach samozatrudnienia swój sklep internetowy będzie mogła pozwolić sobie na takie kombinacje, wymagające wiedzy specjalistów, którym się srogo płaci? A wielcy gracze, tacy jak onet mogę mieć to w dupie - grupa iti i tak prowadzi telewizje, więc podpada pod krrit.
Akurat usługi internetowe opłaca się świadczyć małym firmom. Wcale nie dostaną przez to gorszej strony od giganta:) Mam styczność z paroma web designerami. Nie biorą tak dużo. W każdym razie mniej niż pracownik etatowy:) Zresztą, giganci wcale nie mają większych możliwości finansowych w konkurencji z drobnicą 8)

Znowu toga zaczyna. Fakt, że coś jest zakazane wpływa świat różnorako, ale wcale nie sprawia, że czegoś się nie zaczyna robić:) Jak chcesz prowadzić firmę, to po prostu musisz kombinować, omijać prawo lub je łamać. Praktycznie każda firma to robi (tak jak praktycznie każdy ściągał na jakichś egzaminach, a wyjątki to błąd statystyczny). Dlatego też gdy chciano zamknąć sklepy z dopalaczami, nasyłano na nich skarbówkę :zwr Tym samym władze przyznały, że kontrola skarbowa jest formą nacisku na firmy.

Owszem, można Rezra ganić za podpuszczanie do łamania prawa. Jednakże, choć postępuje on wbrew ustawodawcy, to jednak nadal jego zachowania nie można zakwalifikować jednoznacznie pejoratywnie. Każdy ma własny rozum, a tylko kompletny głąb by go posłuchał bez przeprowadzenia jakiegoś szerszego wywiedzenia się, o co chodzi, jakie jest ryzyko i czy warto. Zresztą, omijanie niektórych praw powinno być powodem do chwały, a ździwiłbyś się, jakie ograniczenia warto łamać dla dobra ludzkości :P

Dobre prawo to takie, które łamią tylko bandyci. Złe to takie, które łamią nawet organy stojące na jego straży. Jest to czyjś zniekształcony cytat, ale nie pamiętam kogo :P
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2011, 04:43:01 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marca 2011, 08:55:38 »
Ucieknę do Panamy albo na Magadaskar. A jak to nie pomoże, to zaszyję się w brazylijskiej dżungli. Ale nawet jeśli tam gonić mnie będzie biurokracja, to wrócę tutaj i zburzę Sejm, ja, spadkobierca tradycji skrzydlatych jeźdźców  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Marca 2011, 10:12:13 »
Chwileczkę? Nie namawiam nikogo do łamania czegokolwiek, a tylko opisuje jak jest! Zresztą sam próbowałem powstrzymać sprawę gdy zaczęła schodzić na niezwiązane z tematem tory bo podałem jedynie przykład (i to dość dęty)... to o czym mówię to o fakcie że ustawodawca po prostu nie może mieć kontroli nad internetem, a wszelkie tego próby doprowadzą tylko do zamieszania. Ze względu na charakter tego medium nie zatrzyma się tak niechcianych tendencji, a pogorszy sprawę wymuszając powstanie swoistego podziemia, na czym każdy wyjdzie jak Zabłocki na mydle (użytkownik będzie zmuszony do korzystania z podejrzanych serwisów, a państwo będzie mieć problem ze ściganiem realnych problemów [np. pedofilii] z powodu podziemnej infrastruktury jaka się upowszechni).

PS: A pro po dopalaczy: To najśmieszniejsze jest że był to atak nie tyle na narkotyki, co na jedną markę która śmiała zbyt ostentacyjnie korzystać z bezsilności prawa. Pewien mój znajomy sniffer sugerował nawet lobbing konkurencyjnych marek, którym nie w smak była zbyt silna pozycja rynkowa marki "Dopalaczy".

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Marca 2011, 15:19:20 »
@ toga5
Godna podziwu inwencja językowa, ale nie składa mi się w całość.
Cytuj
ignorancjojurisnocetyjność
Jeśli dobrze rozkładam, to jest tam kolejno: ignorancja/prawo/przeczenie/cesja. Mógłbyś przybliżyć?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Marca 2011, 15:35:27 »
Cytuj
Akurat usługi internetowe opłaca się świadczyć małym firmom. Wcale nie dostaną przez to gorszej strony od giganta:) Mam styczność z paroma web designerami. Nie biorą tak dużo. W każdym razie mniej niż pracownik etatowy:) Zresztą, giganci wcale nie mają większych możliwości finansowych w konkurencji z drobnicą Cool

Nie chodziło mi o usługi web designera, tylko prawne porady firm consultingowych :P

Co do tego namawiania do złamania prawa, to nie przesadzajmy bo dojdziemy do absurdu - czy jak media wyjaśniają na czym polega piramida finansowa albo co to jest zmowa cenowa, to czy jest to nawoływanie do łamania prawa?

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Marca 2011, 15:55:45 »
Znowu toga zaczyna. Fakt, że coś jest zakazane wpływa świat różnorako, ale wcale nie sprawia, że czegoś się nie zaczyna robić:) Jak chcesz prowadzić firmę, to po prostu musisz kombinować, omijać prawo lub je łamać. Praktycznie każda firma to robi (tak jak praktycznie każdy ściągał na jakichś egzaminach, a wyjątki to błąd statystyczny).
Przez kilka lat jak prowadziłem swój interes i jakoś nie musiałem kombinować, omijać, ani łamać prawa. I nie uważam się za błąd statystyczny. Może uczciwym trzeba się urodzić, a może to zasługa wychowania ...

Zresztą, omijanie niektórych praw powinno być powodem do chwały, a ździwiłbyś się, jakie ograniczenia warto łamać dla dobra ludzkości :P
Zadziw mnie proszę.

Ale nawet jeśli tam gonić mnie będzie biurokracja, to wrócę tutaj i zburzę Sejm, ja, spadkobierca tradycji skrzydlatych jeźdźców  :zwr
Senat z Sekułą zostawisz w spokoju ? W sumie to wyższa izba poprawiła zmiany w rzeczonej ustawie, więc miej trochę litości.

@ toga5
Godna podziwu inwencja językowa, ale nie składa mi się w całość.
Cytuj
ignorancjo//juris//nocet//yjność
Jeśli dobrze rozkładam, to jest tam kolejno: ignorancja/prawo/przeczenie/cesja. Mógłbyś przybliżyć?
Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi.

Co do tego namawiania do złamania prawa, to nie przesadzajmy bo dojdziemy do absurdu - czy jak media wyjaśniają na czym polega piramida finansowa albo co to jest zmowa cenowa, to czy jest to nawoływanie do łamania prawa?
Jeżeli media nie mijają się z faktami to rzeczywiście nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli jednak media by wciskały, że piramida finansowa to wygodny i bezpieczny sposób na omijanie zakazów, to już chyba można zwrócić delikatnie uwagę.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Marca 2011, 16:28:10 »
Zostawię Senat. Jak już zostanę królem, to muszę mieć jakiś doradców  :ssi
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Marca 2011, 12:04:04 »
Zresztą, omijanie niektórych praw powinno być powodem do chwały, a ździwiłbyś się, jakie ograniczenia warto łamać dla dobra ludzkości :P
Zadziw mnie proszę.
Na przykład zakaz uprawiania seksu w innej pozycji niż misjonarska w stanie Waszyngton? Łamanie limitu dopuszczalnej liczby osób do przewozu w samochodzie, gdy zaoszczędzić można 20 zł/3 godziny czasu? Nieprzywiązywanie psa do kaloryfera w mieszkaniu (był przypadek w Polsce, że pies pogryzł włamywacza w mieszkaniu w bloku, a właściciel musiał płacić mu odszkodowanie; uprzedzając, pewnie była apelacja z innym wynikiem, ale nie pamiętam szczegółów)? Instalowanie własnej instalacje elektrycznej na solarach czy wodnej z okolicznego źródełka bez informowania o tym kogokolwiek (żeby legalnie korzystać z własnego prądu, trza prowadzić dużo rachunkowości w ramach "programu badawczego")?

Zdaje sobie sprawę że wiele przepisów jest po to, by nas chronić. Ale psia mać! Ja i bez żadnych przepisów zapinam pasy w samochodzie, a wiele przepisów jedynie utrudnia ludziom życie.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Marca 2011, 14:18:30 »
Który z powołanych przykładów warto łamać dla dobra ludzkości ?

Absurdy absurdami, ale Twoje stwierdzenie nadal uważam za mocno przesadzone.

Racja, że czasem zdarza się jakiś nieprzemyślany, albo zbędny przepis. Żeby jednak z tego powodu narzekać na cały system prawny ? Przecież albo ten przepis jest korygowany na etapie legislacji, albo nie jest w praktyce egzekwowany.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2011, 14:46:01 wysłana przez toga5 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Marca 2011, 17:51:37 »
albo nie jest w praktyce egzekwowany.

Co jest jego łamaniem... tyle że z poziomu niższego strzebla systemu (a czego nie powinno być w praworządności... niestety tolerancja wymiaru sprawiedliwości na błędy pogarsza jakość prawa i wszystko relatywizuje).

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Marca 2011, 20:03:15 »
Zasada oportunizmu nie jest łamaniem prawa, a jego immanentnym składnikiem.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Marca 2011, 21:24:49 »
Brak zasad jest podstawą prawa? Chyba że w Polsce... no i przede wszystkim w ZSRR :tkk

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Marca 2011, 21:47:55 »
To chyba nie do końca brak zasad, a jedynie wygodne ich przywdziewanie  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Marca 2011, 23:30:35 »
To raczej odpuszczenie płotkom w basenie pełnym rekinów. Odpuszczenie babci, która przeszła na czerwonym świetle, a której czyn wykryto podczas pościgu za wielokrotnym mordercą ...

Swoisty wentyl bezpieczeństwa racjonalizujący prawo. Część składowa, ale nie filar.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Radosna twórczość posłów czyli nowa ustawa medialna
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Marca 2011, 23:56:52 »
Nie podoba mi się to. Dura lex, sed lex. Nie powinno być tak, że wszyscy puszczają do siebie oko i spokojnie pomijają egzekwowanie jakiegokolwiek prawa. W ten sposób dajemy przyzwolenie parlamentarzystom na taśmową produkcję bubli, pozwalamy by na każdego znalazł się jakiś hak związany z nieistotną zazwyczaj sprawą, ale także podważamy szacunek do prawa, a zwłaszcza najświętszego, prawa własności.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...