Autor Wątek: Losowe spotkania.  (Przeczytany 26263 razy)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Czerwca 2009, 17:02:04 »
Nie, nie wiem ;)
Użytkownik został zbanowany.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Sierpnia 2009, 11:10:52 »
spotkałem super mutanta wujka Leo  na Stacji metra Jury Street (jest przyjazny i umie gadać)
 W tym samym miejscu można spotkać handlarza niewolników z trzema kobietami w niewoli. Po ich uratowaniu wzrasta karma...
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpnia 2009, 11:16:08 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Sierpnia 2009, 12:43:30 »
Wuj Leo to dosyć częste zjawisko w naturze. Można się od niego sporo dowiedzieć? ;)
Użytkownik został zbanowany.

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Kwietnia 2010, 12:09:13 »
Gdy prześlizgiwałem się obok grupki supermutantów gdzieś na pustkowiach, słyszałem jak toczą z kimś zażarty bój. Z początku pomyślałem, że obijają mordy bandytom czy radskorpionom, ale nie widziałem niczego poza mutkami na wzniesieniu. Nie wiem dlaczego, ale coś skusiło mnie, by dla checy uje... udekorować im facjaty solidną porcją ołowiu. Nieźle się zaskoczyłem, gdy zobaczyłem znajomą twarz - Donovan ze Strażników Reilly. Niestety było za późno i quicksave w nieodpowiednim miejscu, Donovan padł. Dla sprawdzenia tego zjawiska wskrzesiłem go konsolą, ale niestety nie było żadnych opcji dialogowych. Sprawdziłem dokładnie na wiki i dowiedziałem się, że gdy uratuje mu się życie otrzymamy poza podziękowaniem bodajże... amunicję?

Z innej beczki, mój kumpel odmówił współpracy Sydney podczas questa z Deklaracją Niepodległości. Gdy doprowadził quest do końca, pewnego razu na pustkowiach został przez nią (i o ile pamiętaj jej przyjaciela) zaatakowany.

A czy wam trafił się może koleś, który próbuje nas okraść? Trafił mi się w okolicach Marketu, atakowany przez bandytów (z bandytami to prawdopodobnie przypadek, powinien być tam sam). Gdy odesłałem bandytów do Boga ("Allah Akbar!" ^^), podbiegł do mnie i wyjaśnił, że to jest napad. Nie pamiętam dokładnie wszystkich opcji dialogowych, ponieważ moją uwagę przykuła jedna konkretna, za którą odpowiedzialna jest percepcja: "Hmm, widzę, że ta broń nie jest naładowana. O, tutaj... widzisz?"; coś w tym stylu. Koleś coś tam przerażony jęknął i próbował brać nogi za pas ^^

Saturno

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwietnia 2010, 00:15:42 »
Kiedyś podróżując do superdupermarketu przy wejściu zastałem wyjątkowo pokojowa nastawionego olbrzymiego radskorpiona i ciało 3 bandytów. Ciekawą sprawą jest też to że będąc w środku gdy wybiłem wszystkich bandytów, nagle pojawiło się kolejnych 4 krzycząc coś że wrócili. No to pomyślałem że skorpiona utłukli. Jednak ten w najlepsze sobie spacerował na parkingu. Dziwne.
 Spotkałem też wujka Leo, niedaleko Arefu.
Kiedy indziej np. natknąłem się na grupę mieszkańców pustkowi zmierzająca do oazy, po udzieleniu tej informacji próbowali mnie zabić co nie skonczyło się dla nich szczęśliwie.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Maja 2010, 08:20:50 »
A ja jeszcze nie spotkałem Tajemniczego Nieznajomego (czy jak mu tam)  :'( ???
Czy to zależy od cechy Szczęście/Luck, od czegokolwiek?

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maja 2010, 13:57:44 »
A ja jeszcze nie spotkałem Tajemniczego Nieznajomego (czy jak mu tam)  :'( ???
Czy to zależy od cechy Szczęście/Luck, od czegokolwiek?

Nie mam pojęcia czy zależy to od szczęścia, sam przy szczęściu 7 spotkałem go może na całą grę może z 16 razy? Nie pamiętam swoich statystyk. Może to wiesz, może nie (bywały jednostki, które szukały go zwyczajnie Oo), Nieznajomy pojawia się podczas scenek w VATS'ie i towarzyszy temu ciekawa muzyka ^^ Drobna ciekawostka, jeszcze tego nie sprawdzałem, ale w dodatku Mothership Zeta gdy rozmawiamy z Somah (?) w celi i mamy profit Nieznajomego, pojawia się opcja dialogowa, która brzmi mniej więcej tak: "[Tajemniczy Nieznajomy] Może szczęście nam dopisze i mój przyjaciel nam pomoże".

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Maja 2010, 14:19:37 »
Dzięki za wyjaśnienie. Chyba ze Szczęściem u mnie gorzej niż u Ciebie ;) Nie mogę w tej chwili tego sprawdzić, ale jestem niemal pewien, że mam mniej niż 7. Z tym VATS, to wiedziałem, używam go :)
A co daje perk 'Tajemniczy Nieznajomy'? Opłaca się go brać?

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Maja 2010, 14:23:26 »
A co daje perk 'Tajemniczy Nieznajomy'? Opłaca się go brać?
Tajemniczy Nieznajomy (Mysterious Stranger)
Oryginalny opis polski: Gdy korzystasz z systemu V.A.T.S. od czasu do czasu pojawi się Tajemniczy Nieznajomy, aby wyciągnąć do Ciebie pomocną i zabójczo skuteczną dłoń
Oryginalny opis angielski: You've gained your own personal guardian angel... armed with a fully loaded .44 Magnum. With this perk, the Mysterious Stranger will appear occasionally in V.A.T.S. mode to lend a hand, with deadly efficiency.
Wymagania: Szczęście 6
Liczba poziomów: 1

Czy warto to nie wiem, nie grałem w f3 ;)
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Maja 2010, 18:08:34 »
Czy warto? Hmm, ciekawszy taki Nieznajomy, niż perki podnoszące skille, gdzie te równie dobrze można wymaksować książkami z perkiem Pojmowanie i wystarczającą chęcią do ich poszukiwania. Może zdarzyć się tak, że naprawdę ci pomoże w trakcie ciężkich walk np. z mutkami czy robotami, no ale trzeba mieć fuksa, żeby się pojawił. Zdecyduj sam, czy to będzie ci odpowiadać.

EDIT: Nawet jeśli wizyty Nieznajomego zależą od naszego szczęścia, sądzę, że 2 punkty darmowe możesz wyrwać w następujący sposób:
- Gdy wyjdziesz z Tenpenny Tower, idź cały czas przed siebie, aż zobaczysz parking i dwa budynki. Do jednego z nich możesz wejść elegancko i na końcu, na głowie manekina znajdziesz szczęśliwe przeciwsłoneczne okulary.
- Drugi punkt możesz wyrwać, operując Bombkę w Big Town. Gdy zagadasz do niego za drugim razem, da ci szczęśliwą kulę 8, którą gdy tylko będziesz nosił, zwiększy ci szczęście o 1.

Może o tym wiesz, może nie, ale dla pewności piszę ;]
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2010, 18:17:58 wysłana przez Elias »

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Maja 2010, 21:30:51 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - tylko mając ten perk możemy spotkać Nieznajomego, czy perk ten zwiększa prawdopodobieństwo spotkania go?

Elias, dzięki! Tego pierwszego nie wiedziałem, co do drugiego... hmmm, czy ja mam tę kulę? ??? :-[ :-\

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Maja 2010, 05:02:06 »
Nie, nie. Perk po prostu dodaje Nieznajomego do naszej rozgrywki, bez perka nigdy go nie spotkamy. Tylko zastanawiam się, czy im większe szczęście, tym więcej jego wizyt, choć osobiście w to wątpię. Ale jakby nie było, szczęście i tak można elegancko polepszyć. Żeby zdobyć kulę musisz po prostu uratować życie Bombce, ale żeby wykonać na nim operację wymagana jest wysoka medycyna. Tylko pamiętaj, że trzeba zagadać do niego drugi raz, wtedy nam ją ofiaruje. Tylko nie mam pewności, czy należy wykonać questa w Big Town, ale mniejsza z tym. Co do okularów... cieszę się, że mogłem pomóc, choć w ciekawostkach na Trzynastym Schronie była taka informacja ^^

Marcosan

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lipca 2010, 22:33:44 »
Raz spotkałem wygnańców z Bractwa Stali. Mieli fajne czerwone pancerze wspomagane, dlatego ich utłukłem combat shotgunem, a sam byłem chyba na 5. poziomie. :)

Takowych to ja spotykam często xP Szkoda tylko, że nie są zbyt rozmowni.


Nie dość że nie rozmowni to jak już się odezwą to są nad wyraz nieuprzejmi.

Nie, nie. Perk po prostu dodaje Nieznajomego do naszej rozgrywki, bez perka nigdy go nie spotkamy. Tylko zastanawiam się, czy im większe szczęście, tym więcej jego wizyt, choć osobiście w to wątpię. Ale jakby nie było, szczęście i tak można elegancko polepszyć. Żeby zdobyć kulę musisz po prostu uratować życie Bombce, ale żeby wykonać na nim operację wymagana jest wysoka medycyna. Tylko pamiętaj, że trzeba zagadać do niego drugi raz, wtedy nam ją ofiaruje. Tylko nie mam pewności, czy należy wykonać questa w Big Town, ale mniejsza z tym. Co do okularów... cieszę się, że mogłem pomóc, choć w ciekawostkach na Trzynastym Schronie była taka informacja ^^

Nie wiem jak ma się do tego szczęście, ale z moich obserwacji wynika że jeżeli strzelasz dłuższy czas do jednego przeciwnika (w vatsie ofkoz) i nie możesz go zabić wtedy pojawia się Nieznajomy.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2010, 22:44:02 wysłana przez Marcosan »

Pogrom

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Sierpnia 2010, 21:21:28 »
Ja też miałem kilka takich spotkań przypadkowych. Oczywiście spotkałem Leo przy krypcie 112, spotkałem tych co mówili że idą do Oazy, ale że jak mi to powiedzieli to muszą się pozbyć konkurencji. Przy superdupermarkcie miałem spotkanie z takim szabrownikiem któremu zepsół się robot a że akurat miałem perk "ekspert robotyki" to naprawiłem robota. Innym razem gdy miałem quest "wyzwanie nuka-coli" to zawędrowałem gdzieś daleko na północ do jakiejś stacji zasilania (nie MDPL 13) i spotkałem szabrownika z yao-guai który powiedział mi że ma mnóstwo nuka-coli quantum i może ją sprzedać, a że zebrał ją bo jakaś "stuknięta dziewczyna z domku pod mostem" poprosiła go o zebranie jej. Wiem że to brzmi nieprawdziwie, ale też się zdziwiłem. Tak w ogóle to myślałem że to są skrypty te spotkania i zawsze spotkam te same osoby (noob ze mnie).
EDIT: Zacząłem sobie grę od początku, postanowiłem być tym razem zły...wysadziłem Megatonę...gdy wróciłem do jej ruin spotkałem Moirę...tyle że teraz po wybuchu jest ghulem i idzie zamieszkać w podziemiu.
Jeszcze jedno dziwne spotkanie, które już na 100% było bugiem. Wziąłem od Głuszca zadanie na łapanie niewolników. Poszedłem po tą babkę z Tenpenny Tower. Zapisałem grę koło niej gdy siedziała na fotelu. Strzeliłem z mezmera i wysłałem do PF. Całe TT się na mnie rzuciło więc wczytałem z powrotem grę do momentu gdy siedziała na fotelu, ale jej na nim nie było. I tutaj właśnie ten bug, okazało się że jest w Paradise Falls w budynku niewolników a co najlepsze, nie miała obroży, zupełnie jak by wpadła w odwiedziny i ku mojej radości w pułapkę :D
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2010, 14:37:37 wysłana przez Pogrom »

zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sierpnia 2010, 10:03:52 »
A spotkał ktoś z was idąc z RGN do Pomnika Waszyngtona w którejś z lokacji po drodze, związaną kobietę klęczącą przy fontannie? Mamy do wyboru albo ją wypuścić albo ją zostawić, potem ona oferuje nam za uwolnienie swoje przedmioty twierdząc że będzie szybciej dzięki temu uciekać i mamy do wyboru coś w stylu:
"weź ty, tobie będą bardziej potrzebne"
"dawaj wszystko i spi***"
Jako kulturalny i moralny (sic!) człowiek oczywiście martwiłem się o nią i stwierdziłem że jej się przydadzą bardziej te jej przedmioty  :-\

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Sierpnia 2010, 12:21:09 »
Takie NPC spotkać można w wielu miejscach. Zazwyczaj przy miejscach, gdzie jest więcej supermutantów.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Sierpnia 2010, 18:21:53 »
Jeńców do uratowania w F3 jest 10 w stałych miejscach i 1 jako random. =>fallout.wikia
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2010, 19:17:51 wysłana przez toga5 »

zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Losowe spotkania.
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Sierpnia 2010, 21:22:55 »
Już drugi mi się trafił do uratowania w drodze do Rivet City, z jednej strony to dobrze, że nie losowe spotkanie bo będzie przynajmniej ambicja do znalezienia wszystkich dziesięciu ;)