Autor Wątek: Alarm atomowy w Japonii  (Przeczytany 12482 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marca 2011, 00:09:11 »
Ale za to ciekawe porównanie  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marca 2011, 10:15:02 »
W sumie, to to porównanie jest (w jakimś stopniu) dość trafne. Tyle, że takiej atomowej grzałki nie da się wypiąć z sieci  :-*
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marca 2011, 09:57:27 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nowy-wybuch-w-elektrowni-Fukushima-I-w-reaktorze-nr-2-przestal-dzialac-system-chlodzenia,wid,13218798,wiadomosc.html?ticaid=1bf1a

Z dania na dzień robi się coraz mniej ciekawie  :/
W Czarnobylu rąbnął 1 reaktor ale porządnie tu jak tak dalej pójdzie rąbnie wszystkie 6  :rad :blk
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2011, 09:59:13 wysłana przez Chrzysztof »

------

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Marca 2011, 10:06:37 »
W Czarnobylu rąbnął 1 reaktor ale porządnie tu jak tak dalej pójdzie rąbnie wszystkie 6  :rad :blk

A niech sobie rąbną, z Czernobylem nie ma wszak porównania...

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Marca 2011, 10:58:42 »
Nie ma i nie będzie.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Marca 2011, 00:34:17 »
Czarnobylowi czarną mordę przyprawiła obsesyjna tajność wszystkiego co tylko się da oraz kacapskie nieliczenie się z ludźmi, których masowo użyto do ogarniania sytuacji. Do tego niewydolne państwo, w którym się nagle okazało, że tezy Lenina nijak się mają do promieniotwórczości.

Miejcie na względzie więc także medialne aspekty takich incydentów, które jak na razie według mnie podgrzewają niedouczeni dziennikarza (red. Tadla z TVN24 rozkurwiła wszystko tekstem o wyczuwaniu zmysłami promieniowania) oraz politycy chcący coś zrobić więc robią spinanie tyłków. Wystarczy teraz po raz 10 pokazać w telewizji ten wybuch w elektrowni i puścić wodze sugestii widza, że to wybuch jądrowy.

Ile się człowiek może teraz nauczyć jak działają media  :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marca 2011, 00:59:41 »
Czarnobylowi czarną mordę przyprawiła obsesyjna tajność wszystkiego co tylko się da oraz kacapskie nieliczenie się z ludźmi, których masowo użyto do ogarniania sytuacji. Do tego niewydolne państwo, w którym się nagle okazało, że tezy Lenina nijak się mają do promieniotwórczości.

No cóż? Prawda jest taka że gigantyczna liczba ofiar choroby popromiennej była wynikiem nieudolnie przeprowadzonej akcji "ratunkowej" (w której ludzie szuflowali paliwo jądrowe łopatami na taczki), a nie tyle samego wybuchu.

Miejcie na względzie więc także medialne aspekty takich incydentów, które jak na razie według mnie podgrzewają niedouczeni dziennikarza (red. Tadla z TVN24 rozkurwiła wszystko tekstem o wyczuwaniu zmysłami promieniowania) oraz politycy chcący coś zrobić więc robią spinanie tyłków. Wystarczy teraz po raz 10 pokazać w telewizji ten wybuch w elektrowni i puścić wodze sugestii widza, że to wybuch jądrowy.

Powiem szczerze że ponadnormalnej działalności polityków to akurat nie dostrzegłem (no chyba że mówicie ogólnie)? Niemniej niekompetencja mediów w tej sprawie wprost powala! Już zdjęcia płonących kopuł zbiorników rafinerii przy informacji o katastrofie budziły u mnie śmiech, ale informacje o "eksplozji nuklearnej" wprost mnie zwaliły z nóg do ROTFL.

Ile się człowiek może teraz nauczyć jak działają media  :ords

Kto to wie ten wie, a kto jest głupi to uwierzy we dosłownie we wszystko co powiedzą Media niezależnie jak by było głupie... w tym w wybuch jądrowy i uczciwość Jarosława Kaczyńskiego.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marca 2011, 10:03:14 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejna-eksplozja-w-elektrowni-Fukushima-radioaktywna-chmura-sunie-w-kierunku-Tokio,wid,13222695,wiadomosc.html?ticaid=1bf32

Rząd Japonii mówi o radioaktywnej chmurze a jednocześnie "ekspert" z PAN w Super-stacji psioczy na media, że podgrzewają atmosferę co oczywiście prawdą jest ale jednocześnie tan sam ekspert mówi, że żadnej chmury nie ma.

I komu tu wierzyć?
- Rządowi Japonii, który powinien mieć informację z pierwszej ręki
- Czy oddalonym o kilka tysięcy km ekspertom z PAN czy Instytutów o tematyce Atomowej

------

Ati

  • Mł. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 33

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Marca 2011, 11:58:37 »
Wyjaśnienie w sprawie radioaktywnej chmury:

W trakcie awarii reaktorów w Fukuschima miało miejsce uwolnienie dużych ilości napromieniowanej pary która dostała się do atmosfery i stanowi pewne zagrożenie radiologiczne dla ludzi. Skażenie swoim zasięgiem jest nawet w stanie dosięgnąć USA jednak... nie mamy tu do czynienia z opadem radioaktywnym! Owa radiacja (jako że nie mamy do czynienia z żadnym promieniotwórczym pyłem) zaniknie po kilku dniach i problem z głowy.

PS: Ruscy podobno ewakuują miasta na wschodzie... więc z Polskim narodem wcale nie jest jeszcze tak źle jak myślimy :zwr

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Marca 2011, 17:22:43 »
@Ati

dobre  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwietnia 2011, 12:32:21 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwietnia 2011, 15:30:08 »
a słyszeliście o tym, że radioaktywna woda dostała się do oceanu? mówili dzisiaj w wiadomościach, ponoć przecieków będzie więcej, póki co jest jeden
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Alarm atomowy w Japonii
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwietnia 2011, 15:38:30 »
Tak, gadają o tym od dawna i zasadzie to nic ciekawego.