Autor Wątek: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl  (Przeczytany 25147 razy)

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sierpnia 2011, 00:00:55 »
Cytat: Aurelinus
Pomijam fakt, że 99 procent graczy omija ten wynalazek szerokim łukiem.
99 procent polskich graczy*

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sierpnia 2011, 03:34:03 »
Cytat: Aurelinus
Pomijam fakt, że 99 procent graczy omija ten wynalazek szerokim łukiem.
99 procent polskich graczy*
Poczytaj sobie komentarze do modów na Nexusie, FOSE ma tyluż zwolenników ilu przeciwników (no, to mocno przesadzona teoria, mało kto to lubi wogóle). Główny i największy problem to dodatkowa, upierdliwa instalacja, wieczne update'y powodujące niekompatybilność ze starszymi wersjami (tak, tak) oraz niekompatybilność z różnymi wersjami narodowymi (w tym z PL, jeśli ktoś nie wie jak to obejść). Poza tym, 99% tych cudów da się bez problemu zasymulować bez użycia SE, gdyby to było tak istotne to już dawno silnik zostałby rozszerzony o tych kilka instrukcji.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sierpnia 2011, 18:40:46 »
To zdecyduj się, czy 99% czy tylu samo zwolenników co przeciwników.

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Sierpnia 2011, 21:52:14 »
To zdecyduj się, czy 99% czy tylu samo zwolenników co przeciwników.
Wróć do szkoły pouczyć się czytać ze zrozumieniem. A jeśli to miał być rodzaj żartu, to był bardzo wydumany i go nie chwytam.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Sierpnia 2011, 23:02:46 »
Cytat: Aurelinus
Wróć do szkoły pouczyć się czytać ze zrozumieniem. A jeśli to miał być rodzaj żartu, to był bardzo wydumany i go nie chwytam.
Nie wiem jak skojarzyłeś "tyle samo zwolenników co przeciwników" (czyli myślę około 50%) z 99%. Nie wiem też skąd wziąłeś te dane. Bo ja, jak na razie jedynie na tym forum zauważyłem psioczenie na FOSE i jego och_jakże_trudną instalację (czyli wypakowanie paczki do folderu z grą). Fakt, jego aktualizacje potrafią być uciążliwe, ale to co ten programik oferuje jest tego warte (patrz samo FWE, z którego części w dużej mierze czerpali twórcy FNV). Może faktycznie masz rację, że FOSE nie jest potrzebne do wszystkiego. Tylko nie rozumiem wtedy po jaki kij jest w wymaganiach większości większych, ciekawych modów.

Edit: Opanuj się nieco.

Aurelinus
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpnia 2011, 23:57:56 wysłana przez Aurelinus »

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Sierpnia 2011, 23:57:27 »
Nie wiem jak skojarzyłeś "tyle samo zwolenników co przeciwników" (czyli myślę około 50%) z 99%.
Bardzo prosto - zwolennik, czyli osoba nie mająca nic przeciwko komuś/czemuś/wielbiciel, itd. nie jest w żaden sposób tożsamy z użytkownikiem.
to co ten programik oferuje jest tego warte (patrz samo FWE, z którego części w dużej mierze czerpali twórcy FNV).
Dla mnie - nie jest tego warte, żaden z modów korzystających z FOSE nie wnosi niczego wartościowego do gry, to raczej ciekawostki. Co do czerpania - chwała Allahowi, że w FNV nie ma rewolwerów z tłumikiem...
Może faktycznie masz rację, że FOSE nie jest potrzebne do wszystkiego.
FWE praktycznie nie korzysta z FOSE i nie bardzo wiem po co wogóle go wymaga.
Tylko nie rozumiem wtedy po jaki kij jest w wymaganiach większości większych, ciekawych modów.
Raczej mniejszej mniejszości - słowo "duży" rozumiem, że kojarzysz z objętością/ilością MB, a w tym wypadku - żaden "duży" mod nie korzysta, kilka średnich  i małych - owszem. Ale to na pewno nie jest większość w żadnej skali.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Sierpnia 2011, 03:28:38 »
Cytat: Aurelinus
Bardzo prosto - zwolennik, czyli osoba nie mająca nic przeciwko komuś/czemuś/wielbiciel, itd. nie jest w żaden sposób tożsamy z użytkownikiem
No taaak. Bo niektórym spodobało się tylko to co przeczytali o FOSE i wcale go nie zainstalowali.

Cytat: Aurelinus
Dla mnie - nie jest tego warte, żaden z modów korzystających z FOSE nie wnosi niczego wartościowego do gry, to raczej ciekawostki.
Cóż, dla Ciebie.

Cytat: Aurelinus
Co do czerpania - chwała Allahowi, że w FNV nie ma rewolwerów z tłumikiem...
A w tej kwestii, to już raczej sprawa tego jak, a nie z jakich modów się korzysta.

Cytat: Aurelinus
FWE praktycznie nie korzysta z FOSE i nie bardzo wiem po co wogóle go wymaga.
Może inaczej, owszem, nie wymaga, ale co nieco ułatwia. Nie pytaj mnie co, nie jestem informatykiem. Instalując to, na pewno nic nie stracisz, a będziesz miał łatwiej.

Cytat: Aurelinus
słowo "duży" rozumiem, że kojarzysz z objętością/ilością MB
Nie, mam na myśli zmiany wprowadzane do gry, a raczej to co umila/poprawia rozgrywkę. Może i takie DarnUI nie jest ogromną (w kategorii rozmiaru) zmianą, ale w mojej opinii jest świetne. I fakt, nie wymaga ono FOSE, jednak gdy je mamy, jego edycja jest o wiele prostsza.

I ja jestem opanowany, nie myl stylu wypowiedzi z flejmowaniem. Przypomnę, że to Ty pierwszy wyskoczyłeś z atakiem osobistym.

EDIT:
1. Nie zapraszałem cię do dyskusji, odpowiedziałem Jagodzie, zgodnie z własnymi przekonaniami,
2. Rzucasz w ciemno 99% (czegoś). Nie widzę niczego zdrożnego w wytknięciu ci tego, że szastasz jakimiś nieistniejącymi wynikami, dla potwierdzenia swojego twierdzenia.
3. Nie myl zwrócenia ci uwagi na flejmowanie z atakiem osobistym. EOT.
A-us
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2011, 23:34:35 wysłana przez Aurelinus »

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Sierpnia 2011, 03:16:18 »
Cytuj
1. Nie zapraszałem cię do dyskusji, odpowiedziałem Jagodzie, zgodnie z własnymi przekonaniami
Wydawało mi się, że to forum dyskusyjne. Jeśli potrzeba jakiegoś specjalnego zaproszenia, to może umieście to w regulaminie.

Cytuj
2. Rzucasz w ciemno 99% (czegoś). Nie widzę niczego zdrożnego w wytknięciu ci tego, że szastasz jakimiś nieistniejącymi wynikami, dla potwierdzenia swojego twierdzenia.
Że co? To Ty rzuciłeś swoimi 99%, które JA Ci wytknąłem.

Cytuj
3. Nie myl zwrócenia ci uwagi na flejmowanie z atakiem osobistym.
Cytuj
Wróć do szkoły pouczyć się czytać ze zrozumieniem.
^ To jest atak osobisty. Jeśli coś takiego skierowane w Twoją stronę, odebrałbyś inaczej, to oznacza, że masz bardzo smutne życie.

To ja też pobawię się czerwonym kolorkiem. Squonk, czy ktokolwiek, kto ma taką możliwość, poproszę o permanentnego bana. Definitywnie tutaj nie pasuję i nie mam zamiaru użerać się więcej ze schronowiczami. Do widzenia.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2011, 14:16:15 wysłana przez Aurelinus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Sierpnia 2011, 10:51:55 »
Bany niestety są dość kosztowne w tych czasach (wejście w panel administracji, znalezienie subpanelu użytkowników, wlepienie bana, później plenum Komitetu Centralnego Redakcji, masa tłumaczeń z tego bana, kara dyscyplinarna, miesiąc czyszczenia pieczary Schronka [albo Squonka - do wyboru]). Jednym słowem banowanie nie idzie tak gładko jak kiedyś.

Dlatego jak ja mam dość Schronu, to wybieram urlop na Kaszubach. Podobno moja wieś nie leży na Kaszubach, ale przecież Kaszuby to tak naprawdę pół Polski, łącznie z Gdańskiem, Warszawą i Szczecinem. Na Kaszubach zawsze świeci słońce, a ludzie nie potrafią grać w tenisa (Człowiek zmienił się w Kaszuba).

Już więcej nie piszę, bo zostanę potraktowany czerwonym z racji nietematyczności. Czy tam nietrzymania się tematu. W sumie lepsze to od ogólnego nietrzymania się, a o niebo lepsze od nietrzymania w ogóle. A, tak, już idę sobie  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Sierpnia 2011, 14:14:16 »
Wydawało mi się, że to forum dyskusyjne. Jeśli potrzeba jakiegoś specjalnego zaproszenia, to może umieście to w regulaminie.
Oczywiście, że nie trzeba, ale zwróć uwagę kiedy ten dopisek powstał, bo dotyczył twojego flejmienia.
Że co? To Ty rzuciłeś swoimi 99%, które JA Ci wytknąłem.
Wytknąłeś mi to: "FOSE ma tyluż zwolenników ilu przeciwników (no, to mocno przesadzona teoria, mało kto to lubi wogóle)." - jeśli przeczytałbyś całe to zdanie ze zrozumieniem, to na pewno logika podpowiedziałaby ci, że to konkluzja prowadząca do tego, że jest znaczna niedowaga użytkowników FOSE w stosunku do omijających to szerokim łukiem. Nie ma tu żadnej sprzeczności, ani nie ma tu żadnej matematyki do udowodnienia. To, czy jest to finalnie 99, 95 czy 75% nie ma większego znaczenia (patrz: wyrażenie "mało kto"). Operujemy (i ja i ty, jak mniemam) pojęciami a nie statystyką i za to wysłałem cię do szkoły, bo nie odróżniasz logiki od matematyki oraz wybierasz tylko te fragmenty, które pasują do twojego planu, a nie dostrzegasz całego ciągu myślowego.
Mam nieodparte wrażenie, że już na początku odpisałem ci o co mi chodzi, i widocznie zależało ci na tym, by ciągnąć dyskusję w nieskończoność skoro pierwsza informacja nie wystarczyła ci.
Jeśli coś takiego skierowane w Twoją stronę, odebrałbyś inaczej
Gdybym "coś" odebrał, to bym cię albo zignorował, albo rzeczywiście potraktował *odpowiednio*. I chyba tym się właśnie różnimy (patrz komentarz niżej).

To ja też pobawię się czerwonym kolorkiem. Squonk, czy ktokolwiek, kto ma taką możliwość, poproszę o permanentnego bana. Definitywnie tutaj nie pasuję i nie mam zamiaru użerać się więcej ze schronowiczami. Do widzenia.

Edit: Obrażają się i zabierają zabawki z piaskownicy małe dzieci. I zdecyduj się, czy to ja cię drażnię, czy "schronowicze", bo chyba próbujesz obrazić cały Schron. No more comments.
A-us


Już więcej nie piszę, bo zostanę potraktowany czerwonym z racji nietematyczności.
Nie mam pojęcia po co podgrzewasz atmosferę. Pomiędzy ostrą dyskusją a trollingiem jest cienka, ale wyraźna granica. Z racji stażu na forum powinieneś wiedzieć, że gdy ktoś domaga się bana to albo chce zostać męczennikiem internetu, albo o to mu tylko chodzi by odejśc w takiej glorii.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2011, 14:56:53 wysłana przez Aurelinus »

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Sierpnia 2011, 16:27:31 »
Wytknąłem Ci błędne dane (bo wzięte znikąd/przeinaczone tak, by pasowały do własnych przekonań). Potem Ty zacząłeś wklejać swój czerwony pasek, żeby pokazać, że jednak masz rację. Niestety, ale to że masz dostęp do fajnych moderatorskich bajerów nie sprawia, że nigdy się nie mylisz. Przykro mi jeśli Cię zawiodłem.

Cytuj
Edit: Obrażają się i zabierają zabawki z piaskownicy małe dzieci. I zdecyduj się, czy to ja cię drażnię, czy "schronowicze", bo chyba próbujesz obrazić cały Schron. No more comments.
Anus
Za to małe dzieci z dostępem do panelu administracyjnego wklejają czerwone linijki do postów, do których nie potrafią odnieść się argumentacją. Powiedziałem "schronowicze", bo nie jesteś pierwszym, który zachowuje się jak idiota. Poprzedni też miał wiele bardzo ciekawych twierdzeń. Zirytował mnie na tyle, że postarałem się wyjść im na przeciw. Nightmastera coś długo nie ma nie? (1 2 3 4) Z Tobą nie chce mi się męczyć, bo musiałbym liczyć posty na nexusach i porównywać je z liczbą graczy w FO3 (co Ty najwidoczniej uczyniłeś, biorąc pod uwagę Twoje dane), a zwyczajnie mi się nie chce.

I wciąż widzę, że nie rozróżniasz flejmowania od stylu pisania. W sumie to teraz już nie za bardzo mnie to dziwi.

PS
@nie wiem, uważaj. Nie zostałeś uroczyście zaproszony do dyskusji, też możesz oberwać na czerwono.

PPS
Wciąż podtrzymują prośbę o bana. Nie chce mi się usilnie łamać regulaminu żeby go otrzymać, lepiej jak w rubryce "Powód" wklepiecie "Na własne życzenie".

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Sierpnia 2011, 17:31:22 »
Wytknąłem Ci błędne dane (bo wzięte znikąd/przeinaczone tak, by pasowały do własnych przekonań). Potem Ty zacząłeś wklejać swój czerwony pasek, żeby pokazać, że jednak masz rację. Niestety, ale to że masz dostęp do fajnych moderatorskich bajerów nie sprawia, że nigdy się nie mylisz.
Użyłem koloru tylko po to, by sobie oszczędzić przygłupich dyskusji, do których i tak udało ci się mnie zmusić. Błąd polegał na tym, że nie napisałem ci od razu, że chodzi o zasadę a nie dokładność liczb.

Nie każda wypowiedź wymaga odpowiedzi w osobnym poście, po to jest funkcja Edit. To bardzo popularny sposób porozumiewania się (i strofowania niesfornych) z użytkownikami na każdym niemal forum, a kolor ma tu tylko znaczenie w sensie wiedzy kto to mówi.

Poprzedni też miał wiele bardzo ciekawych twierdzeń
Skoro jest nas tu więcej, to może warto byś się zastanowił, czy to na pewno wszyscy dookoła to ZUO, może z tobą jest coś nie tak, np. wyraźnie brakuje ci tolerancji, cierpliwości i chęci zrozumienia/porozumienia. Co sam udowadniasz, skoro potrafisz jakimiś duperelami zawracać dupę ludziom na PW bo ktoś ci nadepnął na odcisk. No i co z tego, że ktoś uważa FOSE za nielegalne? Odpisz mu co o tym sądzisz i zakończ na tym. Ciągnąc temat za uszy, sam sobie robisz opinię.

Temat zamykam, bo widzę ze nie masz zamiaru zbastować.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2011, 17:56:01 wysłana przez Aurelinus »