Autor Wątek: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl  (Przeczytany 25145 razy)

Kretson

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 28
FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« dnia: 26 Lutego 2011, 19:50:55 »
Sprawdzcie linka, w końcu możemy naprawić naszą wersję gry!

http://www.forum-fallout3.net/fose-i-wersja-polska-gry-t-2084.html

Pozdrowienia dla CENEGI  :spk


http://www.dobroni.pl - portal historii ożywionej

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2011, 23:40:48 »
Stare ;]

A tak na serio, każdy kto szukał dłużej niż 10 minut rozwiązania w końcu trafił na tą stronę.
Wszystko ok ale takie rozwiązanie jest chyba nie legalne (nawet jak to pieprzyć to, trzeba zagrać z FOSE!). Po za tym FOSE nie jest takie fajne jakie wydaje się być. Mod z motorem cieszy przez 5 minut. Denerwuje mnie dodatkowo to, że FOSE nie uruchamia się automatycznie z Fallout 3.

Ale to moje zdanie...

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lutego 2011, 03:44:36 »
Ale to moje zdanie...
Nie tylko, ja tego wogóle nie używam i nie zamierzam. Dla kilku - w gruncie rzeczy marnych/zupełnie niepotrzebnych - tweaków, szkoda czasu, zachodu i brudzenia rejestru. FOSE zachowuje się jak malware w kompie, spróbuj to odinstalować na czysto (może obecne wersje są lepsze, te mi znane to śmieci). Pomijam fakt, że oznacza to - zdaje się - niemożliwość zainstalowania wszystkich patchy.

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lutego 2011, 10:03:40 »
Jest kilka dobrych modów wykorzystujących FOSE zarówno do F3 jak i FNV.Nie rozumiem o co Ci chodzi z odinstalowywaniem :) ja nie miałem żadnych nigdy problemów :) ,zresztą i tak mam angielską wersję gry :)

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lutego 2011, 12:49:02 »
I dla tych "kilku" (nie wiem nawet których, bo co mi np. po wizjerach, skoro gra jest 3.cioosobowa) mam kraść (bo mam PL) albo zawracać sobie głowę instalowaniem tego badziewia?

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lutego 2011, 16:02:38 »
FOSE zachowuje się jak malware w kompie, spróbuj to odinstalować na czysto (może obecne wersje są lepsze, te mi znane to śmieci).

Już sam Fallout 3 zaśmieca rejestr wiec wielkiej różnicy nie ma ;]

Wystarczy, że zrobisz punkt przywracania w systemie. Potem wchodzisz we właściwości folderu z Fallout 3 i na karcie Poprzednie wersje wybierasz punkt przywracania ;]

W końcu FOSE jest spakowany w archiwum i chyba nie wprowadza aż tylu zmian w rejestrze. Jak miałeś z nim problemy to mogłeś go usunąć za pomocą jakiegoś programu lub całkiem przywrócić system do poprzedniego stanu.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2011, 16:06:24 wysłana przez kryspin013 »

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lutego 2011, 17:02:01 »
Wystarczy, że zrobisz punkt przywracania w systemie. Potem wchodzisz we właściwości folderu z Fallout 3 i na karcie Poprzednie wersje wybierasz punkt przywracania
No tak, bo ja tylko raz na ruski rok SROSE instaluję, ech, masz porady... :bab

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marca 2011, 16:45:54 »
No tak, bo ja tylko raz na ruski rok SROSE instaluję, ech, masz porady... :bab

Soory nie zwróciłem uwagi na twój nick. W końcu zajmujesz się tworzeniem kolekcji modów dla Fallout 3...
I nie czepiaj się moich porad  :) Daję jak najprostsze bo w internecie można spotkać różnych ludzi ;]
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2011, 16:49:07 wysłana przez kryspin013 »

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marca 2011, 19:38:10 »
Soory nie zwróciłem uwagi na twój nick. W końcu zajmujesz się tworzeniem kolekcji modów dla Fallout 3...
I nie czepiaj się moich porad  :) Daję jak najprostsze bo w internecie można spotkać różnych ludzi ;]
Loozik, rozumiem, ani mi w głowie ci naskakiwać.

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwietnia 2011, 11:55:43 »
W tym wątku padło wiele opinii na temat tego, czy warto lub nie instalować FoSE. Ale generalnie nie podano szczegółów jak należy to zrobić.
Ściągnęłam plik z pierwszego linku w tym wątku, a następnie wkleiłam do folderu z grą. Ale nie mogę uruchomić tego FoSE. Więc pytam się - Co zrobić, by fose zadziałało na mojej polskojęzycznej wersji gry.
Jeżeli chodzi o to, czy warto lub nie, to osobiście uważam, że na FoSE - z tego co ja widzę - to są najlepsze mody na Fallout3.

Na dzień dzisiejszy bardzo interesuje mnie TEN mod

Pozdrawiam.

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwietnia 2011, 12:57:31 »
Najlepsze? Czyli które? Można powiedzieć że są dostępne ciekawostki, które bez tego byłoby trudno zrobić, ale na pewno nie są to najlepsze moduły.

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia 2011, 14:22:38 »
Odnośnie modów i skryptów, no cóż... Każdy z nas ma odrębne wymagania jak i oczekiwania od gry lub modów. JA generalnie nie mam wielkich wymagań. Natomiast bardzo przypadł mi do gustu mod Unified HUD Project, za pomocą którego gracz otrzymuje dodatkowe informacie na swoim HUDzie. Zmęczenie, pragnienie, czas, data, w sumie to pierdoły, ale ja bardzo chciałabym mieć taką pierdołę na swoim ekranie. NIe wiem jak uruchomić FOSE :( Może dlatego po ściągnięciu Unified HUD Project nadal nie mam takich informacji jakie są na tym "skrenie"



Mam te informacje w moim PipBoyu, ale nie na ekranie :( Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać ?

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia 2011, 15:49:34 »
Pobierasz FOSE z tej strony. Pobierasz pliki które umożliwią ci uruchomienie FOSE (Link w pierwszym poście). Rozpakowujesz wszystko i wkleisz do folderu z grą.

Teraz za każdym razem jak będziesz chciała zagrać z FOSE musisz uruchomić grę z pliku fose_loader.exe...
Chyba nie da się zrobić by FOSE było uruchamiane automatycznie ale w razie czego sprawdź w pliku readme.

Jest jeszcze FOSE dla NV.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2011, 15:51:47 wysłana przez kryspin013 »

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpnia 2011, 11:21:40 »
Witam

Czy Fallout3, które jest dostępne na Steam będzie działało z FOSE ? Pytam bo chciałabym sobie zakupić, nie kosztuje już tak dużo a do FOSE wyszło sporo ciekawych modyfikacji.

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpnia 2011, 12:02:18 »
FOSE to lipa ;)

Wersja Steam nie różni się niczym oprócz dennego zabezpieczenia, które specjalnie nie wpływa na grę...
Wydaje mi się, że FOSE będzie działać bo działa z NV, który wymaga Steam... :)

W razie czego poszukaj na official page.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2011, 12:09:23 wysłana przez kryspin013 »

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpnia 2011, 12:50:30 »
Możliwe, ale mam przynajmniej F3 ze wszystkimi dodatkami za kilka złoty. Zresztą, moim zdaniem FOSE wcale nie jest takie złe. Ale to już moja indywidualna opinia.

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpnia 2011, 14:23:48 »
FOSE jest fajne ale jest niewygodne ;)

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Sierpnia 2011, 21:57:48 »
Ściągnęłam Fallout 3 ze Steam, tak wiec mogę używać Fose i powiem, że jestem bardzoooo z tego Fose zadowolona. pod Fose działa naprawde wiele ciekawych modyfikacji.

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpnia 2011, 19:25:38 »
Nie musisz ściągać niczego, na polskiej wersji GotYE FOSE działa, a z wersji premium usuwasz plik Fallout3_lang_PL.esp i też działa...
Pomijam fakt, że 99 procent graczy omija ten wynalazek szerokim łukiem.

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: FOSE - Fallout script exender działa na wersji pl
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Sierpnia 2011, 19:50:15 »
Generalnie ściągnęłam sobie wersje Steam ponieważ kupiłam ją za grosze, ze wszystkimi dodatkami. Polubiłam też gry Steam z kilku powodów.