Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 16, 2019, 11:46:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE  (Przeczytany 3748 razy)
joshwattnick
Szeregowy
*

« : Luty 23, 2011, 23:11:47 »

Witam wszystkich.

Problem #1: Pomogłem kadetowi Bractwa Stali w Hubie i dowiaduję się w Cytadeli od Talusa - człowieka od treningu, że czeka mnie za to nagroda (tamten był jego podwładnym). Podobno można w ten sposób otrzymać Pancerz Wspomagany, ale ja mam do wyboru jedynie: Wyrzutnię rakiet, pistolet laserowy i super młot. Wyczytałem gdzieś, że należy mieć karmę w wysokości 16, lub wyżej. Spojrzałem więc na kartę postaci i widzę "Ogólna reputacja: -623", a poniżej: "Bohater". Ta idiotyczna rozbieżność to jedno, ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe, żebym miał tak niską reputację, podczas, gdy jeszcze w Nekropolis była ona na poziomie +24? Nie zabijałem nikogo przypadkowego, żadnego żołnierza, ani kupca itp.

Problem #2: Kiedy dowiedziałem się jednak, że można ów mocarny pancerz otrzymać w inny sposób, przestałem się zamartwiać Problemem #1. Ale szybko pojawił się problem #2: Na trzecim poziomie Cytadeli jest rycerz Kyle, który składa ten pancerz, ale potrzebuje do tego pewnego elementu zwanego motywatorem skurczowym. Mówi, że mogą go mieć Michael i Rhombus. Wiem, że w podstępny i nader ryzykowny sposób można zabrać go temu drugiemu, ale czytałem także, że jest opcja, by przekonać tego pierwszego, aby mi go wydał. Niestety, nie mam takiej opcji w rozmowie, z Retoryką na poziomie 121%!! W czym problem?
Podobnie jak w przypadku Talusa, również z Michaelem próbowałem paręnaście razy zaczynać rozmowę.

Bardzo dziękuję za wszelaką pomoc!
Grosswick
St. sierżant
*

Jestem betonem i jestem z tego dumny!

« Odpowiedz #1 : Luty 24, 2011, 11:35:33 »

Co do karmy, to nie bardzo wiem jak można w jedynce tak bardzo ją zaniżyć Cheesy
Ogólnie karma zmienia się nie tylko gdy zabijasz, ale również gdy wykonujesz zadania na określony sposób. A zadań jest sporo więc nie wiem co mogło pociągnąć Cię w dół, może coś odwaliłeś w złomowie albo hubie?
Natomiast status "Bohater" ma się zawsze, chyba po dostarczeniu water chipa, albo ogólnie po wykonaniu iluś tam zadań. W końcu to że jesteś skur Cenzura nie musi oznaczać że nie pomagasz ludziom  Kiss

Co do nakłaniania tego kolesia, może masz za mało charyzmy, lub jednak brakuje retoryki, w końcu max to 200.
Jeśli zamierzasz naprawić pancerz, najłatwiej ukraść potrzebną część z szafki od tego paladyna. Trzeba tylko wybiec z pokoju zanim wróci. Postaraj się zrobić to zanim zamkną się drzwi. Trik z włączeniem walki (podobnie jak z wchodzeniem do kryptopolis w F2) może okazać się pomocny. Dodam tylko że trzeba mieć ze 100 naprawy, aby później złożyć żelastwo do kupy, bo mechanik stwierdzi, że "ma inne rzeczy na głowie".

gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"
Nightmaster
Nocny strażnik
St. chorąży - Redaktor
*

Betonowa konserwa i ten od rila

« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2011, 19:36:55 »

do tego możesz też użyć Skradoboya, jeśli masz wysokie skradanie to możesz nawet koło niego przejść i wziąć część z szafki:)

Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego
joshwattnick
Szeregowy
*

« Odpowiedz #3 : Luty 25, 2011, 01:35:08 »

Ukradłem motywator Rhombusowi (wybrałem opcję z walką), po czym złożyłem sobie pancerz u Kyle'a.
A co do karmy na poziomie -623, to na http://strategywiki.org/wiki/Fallout/Junktown wyczytałem, że za każdym razem, gdy przekonuję Boba Iguanę w Hubie, by płacił mi więcej za niewyjawianie informacji o źródle jego posiłków i kontaktach z drem Kostuchą ze Złomowa tracę 2 pkt. karmy. Szkoda, że dowiaduję się o czymś takim, gdy łapówki Boba dla mnie wynoszą już w granicach 30.000 kapsli!
Grosswick
St. sierżant
*

Jestem betonem i jestem z tego dumny!

« Odpowiedz #4 : Luty 25, 2011, 09:41:08 »

że Ci się chciało tyle klikać  Ordynus?

gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!