Autor Wątek: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE  (Przeczytany 5029 razy)

joshwattnick

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE
« dnia: 23 Lutego 2011, 22:11:47 »
Witam wszystkich.

Problem #1: Pomogłem kadetowi Bractwa Stali w Hubie i dowiaduję się w Cytadeli od Talusa - człowieka od treningu, że czeka mnie za to nagroda (tamten był jego podwładnym). Podobno można w ten sposób otrzymać Pancerz Wspomagany, ale ja mam do wyboru jedynie: Wyrzutnię rakiet, pistolet laserowy i super młot. Wyczytałem gdzieś, że należy mieć karmę w wysokości 16, lub wyżej. Spojrzałem więc na kartę postaci i widzę "Ogólna reputacja: -623", a poniżej: "Bohater". Ta idiotyczna rozbieżność to jedno, ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe, żebym miał tak niską reputację, podczas, gdy jeszcze w Nekropolis była ona na poziomie +24? Nie zabijałem nikogo przypadkowego, żadnego żołnierza, ani kupca itp.

Problem #2: Kiedy dowiedziałem się jednak, że można ów mocarny pancerz otrzymać w inny sposób, przestałem się zamartwiać Problemem #1. Ale szybko pojawił się problem #2: Na trzecim poziomie Cytadeli jest rycerz Kyle, który składa ten pancerz, ale potrzebuje do tego pewnego elementu zwanego motywatorem skurczowym. Mówi, że mogą go mieć Michael i Rhombus. Wiem, że w podstępny i nader ryzykowny sposób można zabrać go temu drugiemu, ale czytałem także, że jest opcja, by przekonać tego pierwszego, aby mi go wydał. Niestety, nie mam takiej opcji w rozmowie, z Retoryką na poziomie 121%!! W czym problem?
Podobnie jak w przypadku Talusa, również z Michaelem próbowałem paręnaście razy zaczynać rozmowę.

Bardzo dziękuję za wszelaką pomoc!

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2011, 10:35:33 »
Co do karmy, to nie bardzo wiem jak można w jedynce tak bardzo ją zaniżyć :D
Ogólnie karma zmienia się nie tylko gdy zabijasz, ale również gdy wykonujesz zadania na określony sposób. A zadań jest sporo więc nie wiem co mogło pociągnąć Cię w dół, może coś odwaliłeś w złomowie albo hubie?
Natomiast status "Bohater" ma się zawsze, chyba po dostarczeniu water chipa, albo ogólnie po wykonaniu iluś tam zadań. W końcu to że jesteś skur :cnsd nie musi oznaczać że nie pomagasz ludziom  :-*

Co do nakłaniania tego kolesia, może masz za mało charyzmy, lub jednak brakuje retoryki, w końcu max to 200.
Jeśli zamierzasz naprawić pancerz, najłatwiej ukraść potrzebną część z szafki od tego paladyna. Trzeba tylko wybiec z pokoju zanim wróci. Postaraj się zrobić to zanim zamkną się drzwi. Trik z włączeniem walki (podobnie jak z wchodzeniem do kryptopolis w F2) może okazać się pomocny. Dodam tylko że trzeba mieć ze 100 naprawy, aby później złożyć żelastwo do kupy, bo mechanik stwierdzi, że "ma inne rzeczy na głowie".
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2011, 18:36:55 »
do tego możesz też użyć Skradoboya, jeśli masz wysokie skradanie to możesz nawet koło niego przejść i wziąć część z szafki:)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

joshwattnick

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego 2011, 00:35:08 »
Ukradłem motywator Rhombusowi (wybrałem opcję z walką), po czym złożyłem sobie pancerz u Kyle'a.
A co do karmy na poziomie -623, to na http://strategywiki.org/wiki/Fallout/Junktown wyczytałem, że za każdym razem, gdy przekonuję Boba Iguanę w Hubie, by płacił mi więcej za niewyjawianie informacji o źródle jego posiłków i kontaktach z drem Kostuchą ze Złomowa tracę 2 pkt. karmy. Szkoda, że dowiaduję się o czymś takim, gdy łapówki Boba dla mnie wynoszą już w granicach 30.000 kapsli!

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Pancerz Wspomagany / karma -- 2 POWAŻNE PROBLEMY W GRZE
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego 2011, 08:41:08 »
że Ci się chciało tyle klikać  :ords
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"