Autor Wątek: Fallout: New Vegas - Błędy  (Przeczytany 7862 razy)

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Fallout: New Vegas - Błędy
« dnia: 30 Stycznia 2011, 22:31:11 »
Ten temat powstał ma na celu pokazanie występujących błędów w grze po to by podczas rozgrywki je ominąć, ewentualnie wykorzystać.



Dodatkowy udźwig sprzymierzeńców

Co zrobić jak nie mamy miejsca w ekwipunku? Najlepiej zrobić z naszych sprzymierzeńców tragarzy. Co jednak zrobić kiedy i oni nie mogą więcej udźwignąć?

Pewnie nie tylko ja się natknąłem na ten błąd. Zasada jego działania polega na tym, że dopóki okno w którym wymieniamy się z naszymi przyjaciółmi przedmiotami jest otwarte amunicja w ich ekwipunku nic nie waży. Dzięki temu do ekwipunku naszych sprzymierzeńców możemy zmieścić dodatkowo tyle ile przedmiotów ile zajmuję sama amunicja.
Żeby wykorzystać błąd należy najpierw do ekwipunku sprzymierzeńca (u mnie była to Veronica) włożyć dowolną ilość jednego rodzaju amunicji. Następnie wyciągnąć część tej amunicji i znów włożyć. Nagle cała amunicja niezależnie od rodzaju w ekwipunku Veronici traci na całkowicie wadze.

Błąd odkryłem przez przypadek gdy zastanawiałem się w jaki sposób Veronica (udźwig 250 z pancerzem wspomaganym T-51b) może unieść około 1200 ogniw fuzyjnych (120 Wg), grubasa (30 Wg), ponad 20 rakiet (60 Wg), kilkanaście różnego rodzaju min (Ponad 20 Wg), i wiele innych śmieci typu złom, przewodnik (ponad 80 Wg). To daje w sumie 310/250 Wg. Działa to tylko w "Hardcore mode" albo jak nazwała to Cenega: "Jestem Hardcorem!". Nie polecałbym nikomu nikomu wykorzystać tego buga kto chce uczciwie grać.

Radio awaryjne RNK - zaopatrzenie

Nie dosyć, że sam przedmiot w sobie jest już trochę dziwny to jeszcze nie zawsze działa tak jak powinien. Zdobywamy go jeżeli zrobimy coś dobrego dla RNK.
Gdy poprosimy przez radio o zaopatrzenie dostajemy nowe zadanie, które polega na odnalezienia skrzyni z zaopatrzeniem w okolicy (najczęściej jest to amunicja). Na nie których terenach jednak nie da się dostać do skrzyni:



Skrzynia pojawiła się w środku domu na mapie. Do tego domu nie da się w żaden sposób wejść. Problem wystąpił u mnie już kilka razy. Raz skrzynia pojawiła się w skale. Jeżeli chcecie się pozbyć zadania ze skrzynią najlepiej znaleźć jakiś płaski teren (np w okolicach HELIOS Jeden), poprosić tam o zaopatrzenie i wtedy poszukać.

Nieśmiertelna postać

Nieśmiertelna postać unosząca się w powietrzu:



Nie można jej zabić i porozmawiać z nią. Do tego lata w powietrzu i można przez nią przeniknąć.

Anomalie graficzne i postacie spod ziemi



Tego typu błędów jest oczywiście więcej...
Przy okazji: wyszedł już ten patch do NV? Pamiętam, że już coś pobierałem ale w sumie kilka razy pobierałem jakieś paczki po 100 MB na steam a i tak jest pełno bugów.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2011, 00:28:12 wysłana przez kryspin013 »

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Fallout: New Vegas - Błędy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia 2011, 23:26:58 »
W Cottonwood Cove podczas rozmowy z Severusem można wyjaśnić mu jak omijać miny NCR (50 explosives) za doświadczenie i karmę. Bez końca ...

Po wykonaniu zadania dla Garreta we Freeside i "zwerbowaniu" robota - Fisto rozmowa z nim i nieskorzystanie z usług da 10 kapsli. Bez końca ...

Po przywołaniu przez radio NCR strażnika i/lub żołnierza nie radzę wchodzić z nimi do Ultra Luxe, bo nie zechcą stamtąd wyjść. Mogą być problemy z odzyskaniem przekazanego im uzbrojenia !
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2011, 23:35:46 wysłana przez toga5 »

Marcus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fallout: New Vegas - Błędy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2011, 20:35:05 »
Teraz po nowym updejcie pokaz House'a z nową wersją Securitronów i  ich super bronią nie aktywuje się. Po prostu pojawiasz się w piwnicy i nic. nic nie możesz zrobić. :'(