Autor Wątek: Fallout 1 - Sfall  (Przeczytany 8172 razy)

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Fallout 1 - Sfall
« dnia: 23 Stycznia 2011, 00:10:12 »
Tak, mam Windows 7 i mam problem z grafiką w Falloucie... Wiele osób radzi by zainstalować "High Resolution Patch". Niby działa ale jest jakiś błąd przez który "przejścia" trwają strasznie długo np po użyciu przedmiotu i to strasznie wku :cnsd ... Znalazłem też "sfall" do Fallouta ale okazuje się, że wymaga wersji 1.2 US. Dobra? Doinstalowałem "pół-oficjalny" patch 1.2 i jest jakiś sukces, udało mi się włączyć fallota. Zmieniłem ustawienia na dx9 ale nie działa tak jak bym chciał, gra działa ale w filmach występują anomalie i robienie screenów nie działa tak jak powinno.


(Rozmowa z nadzorcą)



Co ciekawe z włączonym High Resolution Patch gra zmienia się w coś takiego:


(Rozmowa z nadzorcą. Tym razem nie brał Rutinoscorbinu.)



Jest ktoś kto wie jak naprawić ten probblem? Widziałem że u Uqahsa działało to sprawnie (Youtube). U mnie wydaje się, że zbyt wiele czynników może na to wpływać np "za nowe" Biblioteki DirectX.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2011, 13:53:16 wysłana przez kryspin013 »

Mad Ivan

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Fallout 1 - Sfall
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego 2011, 19:53:27 »
A próbowałeś hi-res z paczki od Id-Seven u mnie wydaje się działać bez opóźnień i błędów w zrzutach ekranu.
http://chomikuj.pl/id-seven

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Fallout 1 - Sfall
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2011, 01:42:48 »
Przecież to jest ta sama wersja ;]

Ja wolałbym grać ze sfall na DX9 bo na hi-res opóźnienia występują dosyć często. Najprawdopodobniej są spowodowane przez procesor, kartę graficzną, sterowniki lub Biblioteki DirectX  :/ Przez to przejścia trwają do trzech/czterech razy dłużej  >:(

Dobra, doczytałem w pliku konfiguracji, że sfall w DX9 dla FO1 może powodować złe wyświetlanie filmów i że tryb 16-bitowy może spowodować spowalnianie przejść/zanikania więc raczej nic z tym nie zrobię  :/
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 02:03:07 wysłana przez kryspin013 »