Autor Wątek: Zabrali? ZAKAZALI!  (Przeczytany 1792 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Zabrali? ZAKAZALI!
« dnia: 21 Stycznia 2011, 15:19:24 »

Ta informacja jest typowo dualistyczna w swojej interpretacji. Można się z niej ponabijać, że ci tam z Wiejskiej, których nazywamy wybrańcami Narodu, z nudów nie wiedzą już co robić, uregulować czy zakazać. Można też podejść poważnie ciesząc się, że ktoś w końcu pochylił się nad tym problemem. Podejście na smutno, ze sporą dawką goryczy jest oczywiście nie wskazane. Bo przecież nikt sobie nie pomyśli, że rządzący jak i opozycja działają doraźnie w medialnym show, reagując tylko na te wydarzenie, które są nakręcane przez szukające sensacji media. Byle tylko dorwać okazję i polecieć z merdającym ogonkiem do telewizji i sobie tam poszczekać.

O to przedstawiciele partii rzekomo "prawej i sprawiedliwej" chcą wprowadzania zakazu noszenia noży z ostrzem o długości powyżej 8 cm w miejscach publicznych. Kto nie dostosowałby się do tego wymogu, byłby zagrożony karą do dwóch 2 lat więzienia.

Co prawda nie znam nikogo, kto publicznie chodziłby z maczetą czy mieczem na widoku, aczkolwiek coś tam mi się obiło gdy chodzi o fanów postapo czy szeroko rozumianej rycerki. Ale szybko zabić np. można gazetą, w czym szkoleni są w końcu żołnierze GROM'u, o których nie zawsze dbało nasze państwo, zostawiając ich - po zakończeniu służby - samych sobie.

Gorąca dyskusja na naszym forum: Prawne aspekty korzystania z broni.

Źródła:
Polskojęzyczna/obiektywna, pozbawiona oszołomskich wpływów (właściwe wybrać): Gazeta.pl
Prawicowa propagandówka/jedyny rzetelny w Polsce dziennik (właściwe wybrać): Rzeczpospolita

n.w.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2011, 15:52:59 wysłana przez nie wiem »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zabrali? ZAKAZALI!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Stycznia 2011, 15:20:30 »
Jak kto nie wie, to dyskusja o tym jest tu oooj!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.