Autor Wątek: Fallout Modding Centre pod nowym adresem  (Przeczytany 3891 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Fallout Modding Centre pod nowym adresem
« dnia: 19 Stycznia 2011, 10:29:12 »

Fallout Modding Centre wraca w starym, dobrym stylu. Poprzedni adres jest już nieaktualny, bo teraz serwis działa pod tym kodem dostępu:


Na razie nie wszystkie zasoby starego FMC są dostępne na nowym serwerze, ale Cubik, jeden z ojców polskiej sceny modderskiej, będzie je sukcesywnie uzupełniał. Do tej pory możecie poszperać w następujących działach:

  *  Site, czyli informacje o stronie
  *  Tools – narzędzia do modowania
  *  Mods, czyli efekty pracy modyfikujących stare, dobre Fallouty
  *  Guides, czyli poradniki
  *  oraz odnośnik do programu Fallout Script Editor (FSE)

Oczywiście odpowiednia pozycja w sznurkach została również przy okazji zaktualizowana. Życzymy miłego przeglądania nowego FMC.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jaro86

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Fallout Modding Centre pod nowym adresem
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Stycznia 2011, 11:10:17 »
Dzięki Ci Cubik  ;D A już zacząłem tracić nadzieje, że FMC kiedykolwiek powróci....

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout Modding Centre pod nowym adresem
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Stycznia 2011, 12:59:18 »
Ten kod strony został wyciągnięty chyba z trzewi Schronka, bo zawiera - w dziale linków - takie przedpotopowe jak SAD, VDHP, projektu Vault 21 (WTF to było?  ???) czy schronową herezję w postaci łrze czynastego shronó  :wpr13s:

 :D :D :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

cubik2k

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Blog projektu Fonline 2077
Odp: Fallout Modding Centre pod nowym adresem
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia 2011, 21:43:15 »
Witam!
Dzięki za ogłoszenie na "głównej" o Feniksie, który za moich czasów już trzeci raz w powstaje z popiołów. Chciałbym skorzystać z okazji i krótko przybliżyć historię i kilka nieznanych faktów o FMC.
Nie znam pełnej historii FMC i jego początków, więc ograniczę się do okresu, od którego zacząłem współpracę.
Do FMC dostałem się po tym, jak dołączyłem w styczniu 2005r do tajemniczego już dzisiaj projektu V-21 Polska. Strona tego projektu była umieszczona na serwerze w katalogu FMC, stąd też miałem dostęp ftp do wszystkiego co się tam znajdowało. Po kilku miesiącach dogadałem się z Jargo, ówczesnym ale nie jedynym zarządcą serwisu FMC. Rozpocząłem tam swoją umiarkowanie aktywną pracę. Niestety pod koniec 2005 roku (październik) nastąpiła nieznana nam awaria serwera i strona znikła na kilka tygodni. Na szczęście adminowi udało sie postawić serwer na nogi bodajże jeszcze przed nowym rokiem. Odetchnęliśmy z ulgą i mogliśmy szczęśliwi wrócić do pracy redaktorskiej.
Ponowne problemy z serwerem zaczęły się znów pod koniec 2006 roku bodajże w październiku. Były to już poważniejsze problemy niż rok temu, gdyż.. cała zawartość serwisu wraz z innymi zasobami jakie znajdowały się w trzewiach FMC, np. strona Vault-21, Polish Wasteland (Wasted) a także cała masa różnych rzeczy, jakie admini i właściciele FMC sobie trzymali na tym serwerze, została skasowana. Interesującym faktem jest termin kiedy się problemy pojawiały. Obecnie domniemywam, że związane to było z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, i właściciel serwera robił porządki itp. Ktoś zapyta, co ma rok akademicki do FMC??? Otóż, strona była umieszczona na serwerze UJ (Uniwersytetu Jagiellońskiego). Jeśli się mylę, a ktoś lepiej pamięta, to proszę mnie sprostować. Szczęśliwie jestem bestią zapobiegliwą i robię sobie czasami backupy róznych ważniejszych rzeczy. Tym razem też mając w pamięci wcześniejsze usterki serwisu, wykonywałem kopię na swoim kompie.
Mimo utraty serwera i zniknięcia strony, nie załamaliśmy się. Jargo, najlepszy moder polskiej sceny, autor całej masy poradników o modowaniu i pisaniu skryptów Fallouta, na których wychowywała się cała falloutowa młodzież postanowił wykupić własny serwer. Dogadaliśmy się i już na przełomie grudnia stycznia 2006/2007 nieoficjalnie serwis FMC w nowej odsłonie funkcjonował, sukcesywnie uzupełniany informacjami z odzyskanych kopii starej wersji strony. Z oficjalną informacją o powrocie strony perfidnie poczekaliśmy do 1 kwietnia 2007 ;) Taki drobny psikus. Serwis pojawił się w nowej szacie graficznej, z własnym forum oraz uporządkowaną bazą plików a także jako dwujęzyczny (dodatkowo w wersji angielskiej). Pojawiały się nowe pliki: mody, patche, programiki a także nowe poradniki. Tradycyjnie, serwis FMC traktował o ogólnie pojętym modowaniu starych Falloutów 1 i 2 i skupiał nieliczną garstkę moderów tychże gier.
W maju zeszłego roku (2010) jakiś haker z olbrzymimi kompleksami zaatakował stronę FMC. Jargo, jako właściciel serwera, ze względów bezpieczeństwa innych ważnych zasobów jakie umieszczone były na serwerze, zablokował dostęp do strony. Nie miał czasu popracować nad poprawką i zabezpieczeniem i od tamtego czasu serwis znów zniknął. Rozmawiałem z Jargo na gadulcu, obiecywał uruchomić stronę, gdy tylko znajdzie trochę czasu, ale życiowe sprawy spowodowały, że obrał inny kurs ;). Ja sam również mam nie za dużo czasu i  wydawało się, że już "po ptokach". Od tamtego czasu otrzymałem kilka listów z pytaniami o serwis FMC i słowami zachęcającymi do kontynuowania tego wiekopomnego dzieła :). Dołączył się do tego sentyment do Falloutów i modowania a także namowa znajomych, z którymi obecnie współpracuję przy tworzeniu Fonline 2077 i postanowiłem zreaktywować stary serwis.

Po krótkim namyśle, a nie było co tu dużo myśleć, ustawiłem stronę FMC w starej szacie graficznej. Bardzo mi się ona podobała i myślę, ze taki styl retro jest mocno falloutowy. W związku z tym, że jest to zawartośc starego FMC z roku 2006, to i jego zawartość plikowni czy linkownia są bardzo nieaktualne. Systematycznie będę uzupełniał i aktualizował. Do pomocy dołączył Tom Abuser, znany z Fonline2238 a raczej z Sierocińca Wichury.

Tak więc, wybacz Squonku, tę herezję w postaci łże czynastego shronó. Idzie ten link na tapetę w pierwszej kolejności ;)

Jeśli ktoś jest szczególnie zainteresowany tajemniczym projektem Vault 21, to zamieszczę jakieś szersze info o tym niepowstałym modzie. Posiadam również 6 betę New Arroyo Moda, zrobionego w około 80%. Nie mam czasu poprowadzić tego moda do końca, może ktoś z falloutowych moderów byłby zainteresowany?
Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout Modding Centre pod nowym adresem
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2011, 23:01:31 »
Cytat: cubik2k
W maju zeszłego roku (2010) jakiś haker z olbrzymimi kompleksami zaatakował stronę FMC. Jargo, jako właściciel serwera, ze względów bezpieczeństwa innych ważnych zasobów jakie umieszczone były na serwerze, zablokował dostęp do strony.
W październiku był włam do nas, później inne serwisy oberwały ale tam cisza jak atomówką rzucił. Jakby coś wszyscy ukrywali - kłamstwo hakerskie czy jakoś tak  :-[

Mam chyba w swoich zasobach FMC zapisane z 2007 roku, szkoda, że w tamtym okresie nie archiwizowałem innych stron serwisów czy projektów bo było by co wspominać, pośmiać się (jak by było z czego ;)) albo popłakać, że czegoś już nie ma.

Jak będzie potrzebny jakiś lans, małe (bo sami za wiele nie umiemy) wsparcie techniczne to wbijajcie na Schron albo sami się na nim lanście do woli 8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.