Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 17, 2019, 11:24:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawne aspekty korzystania z broni  (Przeczytany 19691 razy)
Jerzy
Major - Redaktor
*

Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem

« Odpowiedz #40 : Styczeń 21, 2011, 22:34:27 »

Szacowni ustawkodawcy zapałali świętym ogniem, ale coś kiepsko się pali bo ich oczadziało. Może by tak wysłać im stare kryminały, bo widać braki w podstawowej literaturze. Trzeba jeszcze zakazać siekier, pił, młotków, wspomnianych szydełek. Jakaś akcja- lektura dla posła?

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #41 : Styczeń 22, 2011, 10:34:36 »

Zastanawia mnie tylko kiedy zdelegalizują najgroźniejszą broń świata, będącą podstawą każdej innej broni skonstruowanej przez człowieka?

Czy wiecie o kim mówię Lips Sealed
Jerzy
Major - Redaktor
*

Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem

« Odpowiedz #42 : Styczeń 22, 2011, 16:04:56 »

Jeśli mózg masz na myśli, to atrofię już widać. Może to celowa działalność tajnych "Brygad Tygrysa"?

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #43 : Styczeń 22, 2011, 17:13:00 »

Zastanawia mnie tylko kiedy zdelegalizują najgroźniejszą broń świata, będącą podstawą każdej innej broni skonstruowanej przez człowieka?

Czy wiecie o kim mówię Lips Sealed
Deaktywacja narządów płciowych?

Czy to nie popęd seksualny nie jest przyczyną konfliktów, wojen, śmierci i zabijania? Skoro nie możemy żyć jak przedstawiciele bonobo (karłowata odmiana szympansa) gdzie dostępny seks jest "walutą", łagodzi obyczaje, wygasza konflikty, to lepiej zlikwidować w ludziach "parcie na prącie" zamieniając je na pęd ku samodoskonaleniu i powiększaniu wiedzy? Była o tym Seksmisja, był Człowiek demolka, pora więc na ril  Kiss

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*

« Odpowiedz #44 : Styczeń 22, 2011, 19:52:15 »

Mówiłem ogólnie o człowieku Wink

Co do obaw o ludzkie mózgi to mam odmienne zdanie w tym temacie... ani kiedyś nie robiło się lepszych gier (i innych) ani ludzie nie byli mądrzejsi. To po prostu taka normalna dynamika społeczna w której próbę czasu przetrwają najlepsi, a dzień dzisiejszy (także ten miniony) od zawsze pełny był śmiecia zakrywającego wszystkie ambitniejsze żeczy. Nawet jeśli faktycznie jest jakiś spisek "NWO" (czy innej głupoty) to jest to tylko i wyłącznie takim wirtualnym bytem którym zaciesza się jakaś snoberia, gdy i tak zwykli ludzie robią swoje klasycznie olewając bądź omijając prawa...

A popęd płciowy to osobna sprawa... choć jest to co najwyżej fetysz a nie realna broń.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 21:43:10 wysłane przez Rezro » Zapisane
Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #45 : Styczeń 22, 2011, 20:16:54 »

Zabawne, ale u bonobo również występuje pęd do agresji i dominacji. Jednak u bonobo znacznie więcej do powiedzenia mają baby. Środowisko bonobo, bogatsze w pokarm, pozwala im wspólnie żerować, więc też i lepiej się organizować. U zwykłych szympansów samice żerują osobno. Różnicę widać: bonobo są tak pokojowe jak większość ludzi, tylko strasznie rozerotyzowane. Szympansy zwyczajne natomiast to zbiorowisko dresów i kiboli, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie.

Co się dzieje u bonobo jak samiec tłucze innego samca? Wszystkie samice się na niego rzucają i go przeganiają, a dodatkowo dupy dać nie chcą Cheesy Ludzkie kobiety też tak potrafią, więc w sumie my żyjemy jak przedstawiciele bonobo. A agresję tłumić można nie tylko przez seks, ale również poprzez sport i kłótnie (każda kłótnia jest formą zapobiegania fizycznej konfrontacji). Małpy kłócić się nie umieją, no to muszą się dupczyć.

Natomiast agresywność między narodami jest przejawem walk między stadami o zasoby. Aby to wyeliminować, należy sprawić, aby wszczynanie burd było nieopłacalne. Nie ma lepszych rzeczy na to, niż zbrojenia i wolny przepływ ludzi, towarów i usług.

Nie ma się co rzucać na popęd płciowy, bo on dodaje życiu energii. Bez niego nie byłoby pewnie tyle walk i agresji, ale z drugiej strony nie byłoby pięknych kobiet i szybkich samochodów.

EDIT
Ani tym bardziej szybkich kobiet i pięknych samochodów  Ordynus?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 03:30:42 wysłane przez Glassius » Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #46 : Styczeń 23, 2011, 02:29:57 »

Nadmienię, że szympansy jednak się kłócą, spiskują, kombinują, jednym słowem prowadzą politykę (bo przecież po coś mają tak rozwiniętą mimikę i ekspresję gestów). I nawet narzędzi używają, aczkolwiek (jeszcze) nie do zabijania, a do prostego zdobywania pożywienia.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #47 : Styczeń 23, 2011, 03:43:10 »

Małpy mogą warczeć i wykonywać groźne gesty, ale nie mogą się kłócić tak jak ludzie.

Przykład. Parom małżeńskim zdarza się wpaść w bardzo namiętne spory, co często kończy się w łóżku. Gdyby chcieć to przenieść na małpy, to samiec musiałby przed przyjemnością sprać wybrankę. A żeby poziomem temperatury dorównać w tym momencie namiętności ludzkich par, najpewniej wybranka wyglądała by jak zbity pomidor.

Inna sprawa, małpa nie zawoła za kimś nieobecnym "Co za menda zeżarła mi banana!", ani nie będzie grozić komuś za jego plecami.

Gdyby nie to, że ludzie nieustannie się kłócą, musielibyśmy co chwila, i to z każdym, uprawiać seks, jak bonobo. Ale jakoś sobie nie wyobrażam, jak by to miało zastąpić zwykłe obelgi, klaksony i gesty w samochodowych korkach podczas godzin szczytu Grin Nie mówiąc o tym, co choroby weneryczne by z nas zrobiły...

Natura dała nam doskonały sposób wyładowywania agresji w postaci kłótni, przekleństw i obelg, a z jakichś względów okazało się to lepsze od ciągłych kopulacji. Zazdrość ludzi chwyta (mnie też Cheesy) na myśl, że one robią to ot tak, ale nasz sposób mimo wszystko jest lepszy. Poza tym one robią to praktycznie z każdym, a ja jestem prawy Polak, żaden gej czy nekrofil nieOrdynus
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 03:48:01 wysłane przez Glassius » Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #48 : Styczeń 23, 2011, 09:11:48 »

Nie małpa, ale szympans - zwierzor z tej samej rodziny biologicznej co człowiek Hyhyhy

Oczywiście szympansy nie są tak społecznie skomplikowane jak ludzie, jednak niedawno usłyszałem w radiu (zapewne wydawca wrzucił to jako tzw. michałka), że ich małe samice - czyli dzieci - robią sobie coś na kształt lalek Dzidzia Do tego tak naprawdę nadal mało wiemy o szympansach, gdyż badania na wolności z racji uwarunkowań ogólnych nie mogą być prowadzone ot tak na full wypas. Zaś bonobo to specyficzny podgatunek szympansa, którym - cholera wie kiedy i czemu - coś się stało, że tak seksem się otaczają. Nawet samce między sobą się mogą stykać O kurde! Powinni tam kolesi od Giertycha i Wierzejskiego posłać i im tego zabronić  Hyhyhy

Ja bym w sumie postawił tezę, że obserwując zwierzęta, a zwłaszcza szympansy (choć nie bonobo, bo to jednak jakimś lewactwem i hipiserką trąci, tak się ciągle za przeproszeniem pie... przyć  Grin) człowiek wiele by się mógł nauczyć, a nie, że jesteśmy dziećmi Boga, to już tacy jesteśmy zajewdupękurwabiści.

Rezro
St. chorąży
*

« Odpowiedz #49 : Styczeń 23, 2011, 12:33:29 »

Co do szympansów (a szerzej: małp człekokształtnych) to dopiero niedawno rozpoczęto szerzej zakrojone badania terenowe, po tym jak odkryto u nich zachowania których się po nich nikt nie spodziewał... (bo to małpy) chodzi mianowicie o narzędzia. Jednak już krótkie badania pozwoliły ustalić że małpy te są znacznie bardziej złożone niż dotąd myślano i mają nawet różne kultury w obrębie jednego gatunku. Odkrycia te były na tyle znaczące że postulowano nawet przekwalifikowanie tych małp do rodzaju Homo...

A co do bonobo homoseksualistów... to zjawisko to jest czymś powszechnym w naturze (nawet na ulicy powszechnie można spotkać pedałujące się pieski, czy kotki)... no ale dla niektórych i tak jest to niezgodne z naturą... bo biblia mówi inaczej!
toga5
Knight of Ni
*

идиот pиот

« Odpowiedz #50 : Styczeń 23, 2011, 13:21:21 »

Aż się prosi, żeby w tym miejscu wrzucić skecz o dziale kłótni, z którego można się dowiedzieć czym jest kłótnia i jak może czasem taka forma konfrontacji odstresować. W końcowej części skeczu zakpiono też sobie ze zbyt restrykcyjnych przepisów.

Emanacja 13S akbar  Hyhyhy
Grosswick
St. sierżant
*

Jestem betonem i jestem z tego dumny!

« Odpowiedz #51 : Styczeń 23, 2011, 14:26:10 »

To jak już jesteśmy przy MP i broni to:
Najzabawniejszy kawał świata Cheesy Cheesy

gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"
Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #52 : Luty 02, 2011, 01:08:32 »

No i się stało. W końcu Unia Europejska wymusiła na naszym Bambustanie dostosowanie przepisów odnośnie broni palnej do własnych dyrektyw. W związku z tym uznaniowość w wydawaniu pozwoleń na broń ma zostać ukrócona, a prawo wejdzie w życie w lutym tego roku. Wszystko po cichu i tylną furtką, bo się chwalić tym nie wypada, skoro wcześniej podobne pomysły gnojono z całą siłą.

Źródło

Jeszcze nowej ustawy nie czytałem. Ale jak zacznę się nosić z zamiarem kupna jakiejś broni, na pewno się zapoznam Jednosobowe Ramię Zbrojne 13S

toga5
Knight of Ni
*

идиот pиот

« Odpowiedz #53 : Luty 02, 2011, 01:18:01 »

No właśnie co z tego wyniknie ?
"Każdy będzie mógł kupić broń do obrony domu" Gazeta Prawna
Jerzy
Major - Redaktor
*