Autor Wątek: Antologia Trzynastego Schronu  (Przeczytany 14479 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopada 2010, 23:26:39 »
Wszystkie antologie składają się z opowiadań różnej jakości różnych pisarzy. Jednak ich ocena jest subiektywna i nie powinna być dokonywana przez jednostki. A opowiadań tak dużo znowu nie ma (myślałem tylko zrobić coś takiego z tych fallouto-klimatowych), bo raptem wychodzi tego ~300 stron (lub ~240 bez jednego, najdłuższego)

Tak, i właśnie z tego powodu opowidania do antologii selekcjonowane są często przez pojedyncze osoby.

Kolego, wybacz, ale poziom twoich argumentów jest żenujący i to pewnie z jednej prostej przyczyny - masz jakąś swoją wizję i na łubudu chcesz, żeby inni się nią zainteresowali, ale zwyczajnie zapominasz o jednym fakcie - że nie wszystko jest takie proste. Najpierw znajdź inne punkty widzenia, a potem ewentualnie dalej stój w swoim i nie wtykaj w usta różnych ludzi słów, których NIE WYPOWIEDZIELI.

Recenzenci to frajerzy, moim i Ziemkiewicza zdaniem  :ncz
Gratuluję.
 
Co do zareklamowania na innych serwisach, to zobacz tekst Squonka z tematu o konkursach, gdzie wyraża opinię o "demokracji". My swoje, wy swoje, "każdy lubi tych co lubi" - czyli na chłopski rozum, w dupie mamy was i wy macie nas.

Użyję eufemizmu: to jest nadinterpretacja.



Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Pandemon

  • Gość
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Listopada 2010, 07:14:26 »
Poniosło mnie, wybaczcie, ale po prostu ciężko wytrzymać widząc takie podejście naczelnego do sprawy komunikacji miedzyserwisowej, chociaż zachodzi możliwość, że źle go zrozumiałem. Więc przepraszam za tamten wybuch.

Holden, numer wysłany na PM.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Listopada 2010, 22:50:21 »
To ja, jeśli można wtrącę swoje trzy grosze i zapytam tylko z czystej ciekawości. Kto i na jakiej podstawie będzie wybierał te „najlepsze” opowiadania i jakimi kryteriami będzie się kierował?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Pandemon

  • Gość
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Grudnia 2010, 07:02:13 »
Jeszcze nie jest nic ustalone, ale moim zdaniem nie powinniśmy wybierać najlepszych tylko odrzucać najgorsze ;)
A kto dokona tego wyboru? Oczywiście ci, którzy będą je czytali, czyli jak narazie ja i Holden.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Grudnia 2010, 10:43:32 »
Powiem szczerze, ze coraz mniej mi sie ta idea podoba. Nie widze sensu. A moze raczej - przestalem go dostrzegac :/
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Grudnia 2010, 11:47:10 »
Hm zgadzam się że to w sumie polegało by ba odrzucaniu najgorszych. Co do organizacji to przydała by się jeszcze jedna osoba albo dwie - wypadało by wtedy jakieś 15 opowiadań na głowę. Podzieliło by się je w miarę po równo - kilka krótkich, średnich i długich dla każdego, więc jak pojawi się kolejny chętny to zaczniemy :P

Pandemon

  • Gość
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Grudnia 2010, 13:08:08 »
Powiem szczerze, ze coraz mniej mi sie ta idea podoba. Nie widze sensu. A moze raczej - przestalem go dostrzegac :/
Co Cię skłoniło do takiej zmiany stanowiska? ;)

@Holden
Napisałem do nasa3000 (mam nadzieje, że nic nie przekreciłem w nicku, jeśli tak to przepraszam) pytanie, czy nie zająłby się stroną graficzną tego pdf-a.

Więc teraz czekamy na trzeciego ochotnika :P

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Grudnia 2010, 14:00:21 »
Watpliwosci, moj drogi, watpliwosci, ktore w slowa ubral Aq kilka postow wyzej. Po prostu nie bardzo odpowiada mi fakt, ze prace, wsrod ktorych sa takze mojego autorstwa, bedzie oceniac, a co wazniejsze selekcjonowac osoba/osoby, ktorych absolutnie nie znam, nie zrobily na mnie pozytywnego pierwszego wrazenia, nie znam w najmniejszym stopniu ich kompetencji/predyspozycji do takiego zadania (nie czytalem zadnej recenzji, opisow, czy chocby jakiegokolwiek opka).

I dziwi mnie tez zdanie Squonka, ze tablica na ktorej przyjdzie oceniac teskty bedzie ukryta dla reszty zalogi. Dlaczego? Co bedzie w tym takiego tajnego?

Moze sens to z duzo powiedziane, bo cel jest w porzadku, ale droga ku temu wyboista i kręta. I to mnie nie przekonuje.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Grudnia 2010, 14:03:08 »
I dziwi mnie tez zdanie Squonka, ze tablica na ktorej przyjdzie oceniac teskty bedzie ukryta dla reszty zalogi. Dlaczego? Co bedzie w tym takiego tajnego?

Nie, że będzie, tylko że może być - nie wiem co Squonk napisał, ale tak powinno być. Chodzi tylko o techniczną możliwość. A jak ktoś ją ukryje dla reszty załogi, to mu @#%@$@#, następnie #R$!@#!%^**$^@!, a potem %@$!!%^  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Grudnia 2010, 19:08:22 »
I dziwi mnie tez zdanie Squonka, ze tablica na ktorej przyjdzie oceniac teskty bedzie ukryta dla reszty zalogi. Dlaczego? Co bedzie w tym takiego tajnego?
Bo najważniejsza jest zrobiona robota, a nie opinia halfnastu oceniaczy w trakcie jej robienia. Dla tych miejsce pojawia się na końcu, gdzie mogą wyrazić swoją opinię oraz zgodę/lub nie na firmowanie tego znakiem Schronu.

Jak ja bym zwykłym czytelnikiem Schronu i chciał zrobić taką  antologię to bym ją zrobił bez żadnego pytania i dyskusji - bo te były dobre na Shamo - za to wykonując wcześniej spory risercz i analizę. Dopiero wtedy bym ją pokazał reszcie. Jak by się spodobała to bym wprowadził ewentualne poprawki i robota zrobiona. Jak nie, to bym sobie pomyślał, że Schronek was trącał i ową antologię zachował dla siebie i swojej radości  :-*

Jak na razie widzę jednak typową dyskusję z tzw. dawnej sceny a'la Shamo, gdzie jeden rzucał myśl by upiec kiełbasę przy ognisku. Wtedy nagle zbierała się wokół niego grupka i każdy gadał jak powinno być ułożone ognisko i jak przygotowana kiełbasa, ale nikt nie ruszał dupy po drewno do lasu czy do sklepu po kiełbase. Zaś sam pomysłodawca siedział otoczony wianuszkiem fanów i zacieszał, jakim to jest tytanem kreatywności i wulkanem pomysłów. Stąd mam w dupie tą dawną scenę, a większość jej luminarzy to banda nieudaczników. I nie biorę udziału w tej dyskusji, bo jak chce się coś robić to się robi, a nie pierdoli się z tym jak panienka w lesie na polanie przy kałuży.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Grudnia 2010, 19:54:59 »
Wystarczyłaby obserwacja. Niech sobie robią co chcą, wszystko mi jedno, ocenię wynik, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć jak to się odbywa. Nie widzę powodu, żeby nie mogło tak być.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Grudnia 2010, 19:59:10 »
To trochę dziwne uczucie, ale w pełni zgadzam się ze Sqounkiem.

Cytuj
ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć jak to się odbywa. Nie widzę powodu, żeby nie mogło tak być.

Hm nie ufasz mi? xD A tak na serio to ja w tym będę więc raczej nie masz co się martwić :P

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Antologia Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Grudnia 2010, 22:10:33 »
Zbywacie Verona jak panna natarczywego adoratora, a on wcale nie jest adoratorem, co by zabiegał o wasze względy, po prostu przyszedł spisać licznik pracy. Nie pochlebiajcie tak sobie, bo ubarwianie swojego zdania kwiecistymi metaforami i opowiastkami nie przynosi sensu bezsensowi i nie nadaje treści pustce.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!