Autor Wątek: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?  (Przeczytany 16638 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« dnia: 27 Października 2010, 13:19:01 »
To pytanie dobre na łamy redakcyjne (i tam zostało już zadane, ale nic z tego nie wynikło) więc - z racji formalnych - zadaję je tutaj. A zadaję, bo warto by wiedzieć, czy kogoś to by interesowało zwłaszcza w czasach, kiedy za wysłanie SMS'a można pobrać wypasiony poradnik z Gier OnLine.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Października 2010, 13:54:40 »
Ja przepraszam z góry za nieporozumienie, ale czy dział o FNV to nie jest to, w czym teraz jesteśmy?

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Października 2010, 15:59:54 »
Większość nie wyśle smsa bo za drogi :P

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Października 2010, 16:08:25 »
Jak rozumiem chodzi o nowy przełącznik na telewizorku- w nim; twój bohater, solucje, ciekawe questy itd.
Myślę że tak. Poradnik, nawet wypasiony, nie daje użytkownikowi pełnej satysfakcji. Wielu chce się dzielić i publikacja to jakaś forma pozytywnej oceny. Poza tym, to wiąże użytkownika ze stroną. Czyli spokojnie, bez nerw, ale robić miejsce na materiały. Bo pójdą gdzie indziej.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Dragunov

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 34
  • fuckin' hostile
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Października 2010, 18:38:36 »
Jestem jak najbardziej za powstaniem takiego działu.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Października 2010, 19:16:15 »
To chyba oczywiste, nie przewiduję innej opcji :D
Na pewno wielu graczy przyśle jakieś materiały od siebie (np. easter eggi, itd.) jak w przypadku działu o F3, który jest już dość rozbudowany. Może ktoś wyśle jakąś solucję czy recenzję...
Ja niestety nie będę miał możliwości zagrania w tę produkcję u siebie, ale wydaje mi się, że im szybciej powstanie ten dział, tym lepiej (przed nieprzyjazną konkurencją) i choćby na razie brakło trochę informacji, to zawsze może być napisane, że dział jest w budowie. No i jako czytelnik z niecierpliwością czekam na jakieś pierwsze opisy czy ciekawe lokacje, uwielbiam to.
Nie ma to może zbyt wiele sensu, co napisałem, ale generalnie jestem trzy razy na

TAK
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Października 2010, 22:06:20 »
Ja przepraszam z góry za nieporozumienie, ale czy dział o FNV to nie jest to, w czym teraz jesteśmy?
Chodzi o SG a nie forum. Zrobić coś na forum to małe miki, ale na SG to co innego.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

MackaN

  • Wiadomości: 3
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Października 2010, 00:16:47 »
Oczywiście, że powinien powstać. Nie zaglądam wszak na żadną inną stronę o Falloutach od dawien dawna. Telewizorek ma najlepszy klimacik. A i do tego taka możliwość, jak wysłanie czegoś swojego na stronę Trzynastego, daje użytkownikom nie lada satysfakcji.

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Października 2010, 00:19:53 »
Powinien. Fallout to Fallout. Chcieliście pisać o Falloutach to zróbcie i dział dla NV. Sami siebie wińcie.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października 2010, 01:53:42 »
A ja uważam że taki dział nie ma do końca sensu - wystarczy spojrzeć ile materiałów jest już na angielskiej wiki, schron by potrzebował co najmniej 2-3 osoby i z miesiąc - dwa czasu by coś z tego było. Dodatkowo NV jest o wiele bardziej rozbudowane niż F3 więc zrobienie np ekwipunku to by była koszmarnie długa robota. Powiem w sumie szczerze - gdyby każdy w redakcji grał w NV i byłby to priorytet to pewnie coś by z tego było a tak to można zrobić jakiś dział o grze, ewentualnie solucje i jakieś ciekawostki by ludzie mogli coś przysłać...
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2010, 02:54:47 wysłana przez Holden »

Pele

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
    • www.ufonews.pl
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Października 2010, 09:20:13 »
Uuuu... wstyd. Taki temat kilka lat temu by nie przeszedł, pojawienie się takiego działu byłoby oczywistością. Widać gołym okiem, że panowie z redakcji to o Falloucie tylko z przymusu piszą. Grunt, że liczba odwiedzin strony się zgadza, ale zapał to już został gdzieś na pustkowiach. Na szczęście jeszcze czasem coś na Cornerze piszą i po angielsku na NMA coś rozumiem... Bez napinki, po prostu odwiedzam ten serwis od paru lat i widzę zmiany na gorsze. Pozdro

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Października 2010, 21:46:21 »
Sondujemy opinie czytelników więc pisać co tam myślicie - fochów nie będzie  :zwr

A tym bardziej jest to konieczne, choćby po to byśmy zobaczyli jak działa rozeznanie sytuacji u czytelników - to znaczy czy zdają sobie oni sprawę z tego, jak pogodzić normalne życie z fanowską pracą (jakim było by ogarnięcie Fallouta New Vegas). Nie dostanie się za nią przysłowiowego centa czegoś namacalnego poza głosem jednej osoby, która napisze "zrobiliście panowie dobrą robotą" i 999 osobami, który pobiorą/przeczytają to co zrobiliśmy za przysłowiowy psi huj - bo mikropłatności za nasze materiały nie mamy - choćby na utrzymanie całości strony.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Bonawentura

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Inżynier
    • Mój kanał YT
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Października 2010, 09:20:53 »
Moim zdaniem działa dla New Vegas zdecydowanie należy się.

A po co dział do rosyjskiego moda Fo2 (Fallout Online), to nie wiem.

To mod ma dział, a pełnowartościowa gra nie ma?
- How did you survive?
- Didn't! Got killed!

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Października 2010, 10:31:11 »
A tym bardziej jest to konieczne, choćby po to byśmy zobaczyli jak działa rozeznanie sytuacji u czytelników - to znaczy czy zdają sobie oni sprawę z tego, jak pogodzić normalne życie z fanowską pracą (jakim było by ogarnięcie Fallouta New Vegas). Nie dostanie się za nią przysłowiowego centa czegoś namacalnego poza głosem jednej osoby, która napisze "zrobiliście panowie dobrą robotą" i 999 osobami, który pobiorą/przeczytają to co zrobiliśmy za przysłowiowy psi huj - bo mikropłatności za nasze materiały nie mamy - choćby na utrzymanie całości strony.

Jakby to mój współlokator powiedział " tak to jest ... tak to kurwa jest". Fanowska robota jest jakby nie patrzeć pro bono. Można albo robić dla ogółu, albo robić dla siebie. Wiadomo, że wasza działalność jest powiedzmy "charytatywna". Sam dobrze wiem, ile dla fanowskiej strony znaczy chociaż jednostkowe słowne uznanie w tłumie - jak to akurat w waszym przypadku - odwiedzin. Może i inne zagraniczne strony zajmują się tematyką F:NV, co z tego ile materiałów jest na wiki. Nawet jakby taki dział miał parę lat powstawać to dla portalu tylko to procentuje. Jedna z rzeczy, które dyskredytuje większość portali to pośpiech, druga to ociąganie się ze wstawianiem poprawek w informacje :P. Sam zajmuję się grą, która za lekko ponad pół roku będzie miała 10 lat. Zbliża się szósty rok jak gram, i pewnie z trzeci jak umieszczam swoje wypociny na necie. Bez dłuższego zastanowienia wiem, że doprowadzenie tej strony do stanu, w którym mógłbym sobie powiedzieć - tak, teraz to najlepsza strona o ft w Polsce jak nie na świecie i nikt nie podskoczy - zajmie mi pewnie drugie tyle. Nawet jeśli nikt specjalnie nie będzie interesował się tą grą wtedy. Chociaż skoro teraz ludzie dalej odwiedzają moją stronę, to raczej nie mam się o co martwić :-[. Wy jesteście w tej lepszej sytuacji, macie już tyle tych rocznic za sobą, wyrobioną markę, sporą rzeszę fanów i pokaźną bazę dydaktyczną. Nawet jeśli dział miał powstawać naprawdę długo to zawsze będzie to dla was plus jako wkład w polskie falloutowe post apo.

No i ogólnie Was pozdrawiam  :-*.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Października 2010, 10:43:53 »
Tak. Powinien powstać dział F:NV, bo gdzie indziej umieszczać takie kwiatki z gry? ;)
Obejrzyjcie film, obejrzyjcie ^^
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Października 2010, 14:39:46 »
Skoro jest dział Fb3 to F?:NV też musi być...

Niedługo odpalę tą grę i zdecyduje czy to kolejny Fb czy może =Fo... tak więc na razie jest znak zapytania.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Października 2010, 21:53:19 »
Nie rozumiem w ogóle tej dyskusji. F:NV jest bardziej falloutowy niż F3, trochę mu brakuje, ale to duży krok naprzód. Zatem powstanie odpowiedniego działu jest dla mnie oczywistością.

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Października 2010, 22:01:36 »
Tylko kto będzie w nim pisał? ;)

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Października 2010, 00:44:48 »
Gdyby chociaż połowa postów "na nabicie licznika" przemieniła się w skrawek informacji o NV to by dział już dawno zapełniony był :-[.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy powinien powstać dział Fallout New Vegas?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Października 2010, 08:07:48 »
Skoro tak prawicie, to chyba ogłosimy casting na lidera projektu, z takimi wymogami jak: posiadanie egzemplarza FNV (nie mówiąc o sprzęcie na jakim by on ruszył), granie w niego, mienie czasu i zapału by go ogarnąć. Czego na raz nie spełnia nikt z aktywnych członków załogi  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.