Autor Wątek: Gangsterski Konkurs Vespa!  (Przeczytany 16529 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Gangsterski Konkurs Vespa!
« dnia: 24 Października 2010, 13:13:12 »

Al Capone, prohibicja, Chicago, Alcatraz, strzelaniny, gustowne garnitury i błyszczące jak Schronkowi jajca lakierki. To dopiero była gangsterka! Premiera Fallouta: New Vegas miała miejsce kilka dni temu, więc wiążąc klimat postnuklearnego miasta grzechu z gangsterskimi porachunkami lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, przy ogromnej pomocy i życzliwości zespołu Vespa organizujemy Konkurs Vespa, w którym wygrać możecie trzy płyty pt. "Starsi, grubsi, bogatsi" typu longplay (w tym jeden z autografem) oraz cztery single z bonusową ścieżką teledysku do piosenki "To tyle dziś kosztuje". Twórczość zespołu Vespa silnie nawiązuje do gangsterskich czasów prohibicji w USA i to samo musicie zrobić Wy, tworząc pracę literacką lub graficzną (chociaż równie mile widziane będzie nawiązywanie do klimatów gangsterskich nie tylko w Stanach Zjednoczonych – macie w tym pełną dowolność!), by zgarnąć winylowe płyty. Luźne przedstawienie tematu pracy konkursowej daje wam szerokie pole do działania. Do bycia branym pod uwagę przy losowaniu nowych posiadaczy singli wystarczy odpowiedzieć na cztery łatwe pytania.

Konkurs zaczyna się właśnie teraz, a trwać będzie do 10 listopada tego roku. Prace podpisane pseudonimem, pod którym jesteście zarejestrowani na forum newsowym Trzynastego Schronu, wysyłajcie na adres:

vespakonkurs@trzynasty-schron.net

Regulamin konkursu


No i powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2010, 12:33:28 wysłana przez Squonk »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Października 2010, 22:28:30 »
Hej, a co tak zielono na tej konkursowej stroniczce :P :-*
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Października 2010, 22:40:04 »
To znaczy co?  :ufok
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Października 2010, 09:57:35 »
No tak było - zupełnie jak ta twoja mordka ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Października 2010, 19:30:37 »
Znowu tak mało stron :P

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Konkurs Vespa – przedłużenie konkursu i modyfikacja regulaminu
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopada 2010, 16:10:40 »

Bardzo jesteśmy szczęśliwi, jeśli mamy możliwość zdobycia jakiś fantów i rozdania ich wśród naszych czytelników. Jeszcze bardziej rozpiera nas radość, kiedy czytelnicy rzeczywiście chcą te fanty dostać i względnie niewielkim nakładem środków (a chodzi jedynie o czas i chęć, bo innych środków na zdobywanie nagród nie trzeba przeznaczać) starają się ze sobą współzawodniczyć w celu ich uzyskania. Tym razem muszę powiedzieć – nie bez cienia dowcipu i złośliwości – że tak jak my Was często zawodziliśmy, nie pisząc o postapo, tylko o przysłowiowych karpiach, albo nie aktualizując działów z Falloutami, tak tym razem Wy zawiedliście nas i to srogo.

Jednak jako ludzie, którzy potrafią i chcą wybaczać (no patrzcie jacy z nas łaskawcy, to aż nie do wyobrażenia! :D) dajemy Wam szansę na rehabilitację, ponieważ konkurs Vespa przedłużamy do 24 listopada oraz wprowadzamy drobną modyfikację w regulaminie: raz nadesłane prace można zmieniać. Oznacza to, że od razu możecie odpowiedzieć na 4 łatwe pytania, a potem ewentualnie dosłać nam opowiadanie lub pracę graficzną. Gorąco do tego zachęcamy!

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopada 2010, 16:32:33 »
Ale te fanty jakieś takie nieciekawe...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopada 2010, 16:45:49 »
Ale Ty niepolityczne rzeczy piszesz...  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopada 2010, 21:56:15 »

W wiadomościach wędkarskich pisał, księdzu do ogłoszeń parafialnych podrzucił, rodzina a nawet krewni i znajomi królika zostali zmobilizowani by głosić tą nowinę. Czy także do konkurencji to nie wiem, bo od jakiegoś czasu tam nie zaglądam, ale cholera wie. A na Schronie nic!

W związku z tym apeluję, ogłaszam, tańczę i śpiewam jak niczym prezydent Kwaśniewski, robię uch i ach byście wzięli udział w Konkursie Vespa!

Że nagrody Wam się nie podobają? A czy podoba Wam się smutna mina Jasia? Jak każdy redaktor Trzynastego Schronu koordynujący prowadzenie konkursu będzie mieć on doła, gdy czytelnicy wypną na niego swoje szanowne "cztery".

Więc nie marudzić i wykorzystać dwa dni jakie zostały do zakończenia Konkursu Vespa by wziąć w nim udział!
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2010, 22:15:43 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopada 2010, 22:11:49 »
 :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopada 2010, 22:24:26 »
To ma być smutek?  :'(
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Listopada 2010, 22:35:33 »
Lepiej mnie się zrobiło na sercu od Squonkowego newsa, ale i tak nie na tyle dobrze, żebym nagle zaczął skakać z radości. Powiem tyle:

Często na tym forum musimy się borykać, albo nie borykać, ale przyjmować na klatę oskarżenia albo smutki użytkowników, którym Schron się nie podoba. Dla niektórych spowodowane jest to zaniedbaniem Falloutów i pójściem w stronę postapo (szkoda, że nie wszyscy wiedzą, że nie samym Falloutem żyje człowiek i że strona nie może się rozwijać i trwać przez długi czas w aktywności, jeśli jest skupiona tylko na jednej serii gier, czego przykładem jest F Corner, który się aktywował bardziej przy okazji premiery F3 i teraz jest dość aktywny, przy okazji premiery F: NV i chwała mu za to!), dla innych przyczyny są bardziej nieokreślone, albo zwyczajnie nie potrafią uzasadnić nijak swojego zdania. No i mimo faktu, że generalnie wiemy co robimy ze stroną, takie zdanie sprawia nam pewne problemy, bo może powodować pewne rozterki, trochę zwątpienia, czasem zdenerwowanie. Zaletą jednak tego zdania jest zachowywanie zdrowego rozsądku dzięki ciągłemu zastanawianiu się czy oprócz tego, że nam bedzie dobrze na Schronie, będzie też dobrze tutaj czytelnikom. Wniosek ogólny jest jednak taki, że to my jesteśmy po stronie ocenianych, a Wy - czytelnicy po stronie oceniających. Teraz na małą chwilkę to się odwróci:

Jestem szczerze zawiedziony odzewem czytelników na ten konkurs i nie będę tego ukrywał. Nasa trochę się nagłowił, żeby załatwić nagrody na konkurs, całkiem dobrze, że jedną z najlepszych stron pozyskiwania tych nagród jest fakt, że poznał całkiem fajnych ludzi z zespołu Vespa i ich polubił, a oni go. Trochę musieliśmy się razem ponaradzać, żeby ustalić wspólną wizję co do tego konkursu: pytań, zadań i innych takich. Jednym słowem mówiąc: trochę nas to kosztowało i nie chodzi wcale o pieniądze (nigdy nie chodzi o pieniądze i mogę Wam nawet wysyłać nagrody tak ciężkie, że zabraknie mi na opłacenie wysyłki miesięcznej stypy), chodzi bardziej o kredyt naiwnego przekonania "o, zrobimy konkurs, będzie fajnie, ucieszą się użyszkodnicy [i wezmą udział, w domyśle oczywiście dopowiedziane]". A tu lipa, nic nul.

Wcale nie chcę słuchać waszych oświadczeń, że to was nie interesuje, że bla bla bla, albo inne srutu tu tu, bo moje naiwne przekonanie już zdechło, albo zdycha, dogorywając pod reaktorem. Szkoda tylko tego czasu, który się przeznaczyło na ten konkurs.

Dziękuję, czasoprzestrzeń może już rozbić się i uformować na nowo, w takim porządku jak sprzed moich żalów.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopada 2010, 23:02:50 »
Cytuj
Wcale nie chcę słuchać waszych oświadczeń, że to was nie interesuje, że bla bla bla, albo inne srutu tu tu, bo moje naiwne przekonanie już zdechło, albo zdycha, dogorywając pod reaktorem. Szkoda tylko tego czasu, który się przeznaczyło na ten konkurs.
Nie biorę udziału w konkursie Vespa ponieważ nie chcę odebrać fanom 13 schronu nagrody, która nie leży w kręgu moich zainteresowań. Szanuje innych użytkowników i nie rzucam się na wszystko, aby tylko zagarnąć (wydaje mi się że jest to powód dość konkretny) Interesowała mnie książka "Droga" o czym pisałem już na forum, z przyczyn wyższych "byłem zmuszony" kupić na allegro za atrakcyjną cenę z wysyłką 19 zł. Z mojej strony, jest to uczciwe podejście wobec osób biorących udział w konkursie :zltk
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2010, 23:06:59 wysłana przez id-seven »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopada 2010, 23:22:32 »
Z drugiej strony jak każdy będzie miał takie podejście, to w niektórych konkursach w ogóle nikt nie będzie brał udziału, bo nagle wszyscy dojdą do wniosku, że im się taka nagroda nie podoba.

Właśnie dlatego napisałem, że nie chcę, żebyście się tłumaczyli. Reszta jest milczeniem. Czasami odpowiedź niszczy fakt zastanowienia.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopada 2010, 23:35:48 »
Ale też nic się nie poradzi wobec faktu gdy nagrody naprawdę mało kogo interesują, nawet jeśli my uważamy, że powinno być inaczej. Zniesiesz filcowe jajo i co z tego? A Schron tym się różni od pozostałych serwisów (no takiego jednego na pewno), że nie posiadamy bandy przydupasów ślepo zacieszających nawet gówno jakie łaskawie wysramy. Zawsze stawialiśmy na ludzi krytycznie wobec nas myślących oraz w ogóle na ludzi samodzielnie myślących.

Właśnie płacimy za to rachunek :hyh

I nie wspomnę tu o Konkursie Podstawkowym bo mnie aż skręca jak sobie pomyślę kto jako jedyny coś przesłał i wygrał wszystkie nagrody  :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopada 2010, 23:56:07 »
Co nie znaczy, że musimy stawiać na ludzi leniwych.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Listopada 2010, 00:04:18 »
Z drugiej strony jak każdy będzie miał takie podejście, to w niektórych konkursach w ogóle nikt nie będzie brał udziału, bo nagle wszyscy dojdą do wniosku, że im się taka nagroda nie podoba.
Dlatego może jest tak, że nie wiemy ile osób bierze udział w konkursie, jaki to ma wpływ na kolejne losowania nagród ;)


nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopada 2010, 00:08:07 »
Skoro trąbimy wszem i wobec, żeby więcej osób wzięło udział, to znaczy że do tej pory mało osób się zgłosiło (w okolicach błędu statystycznego) i macie naprawdę dużą szansę na wygraną. Ja też nie będę mógł odtworzyć płyty winylowej, a dostanę taką chyba, ale przynajmniej powieszę sobie ją na ścianie i będzie tam ładnie wyglądać. Płytę nie-winylową dostałem już wcześniej (a wy sobie na ten przykład możecie kupić, w końcu to konkurs promujący zespół, ale znowuż nie musicie, bo nie obchodzi nas to na co wydajecie swoje pieniądze, bo nie jesteśmy z wami w żaden sposób powiązani finansowo, wasze pieniądze=wasza świętość=wasza sprawa, my tylko możemy to i owo polecić, a zysku z tego i tak nie będziemy mieli).
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopada 2010, 22:28:50 »
Czyli naprawdę chodzi o płytę winylową! Myślałem że sobie jaja robisz...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gangsterski Konkurs Vespa!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Listopada 2010, 22:30:44 »
Oj weź mnie nie denerwuj.


Tak! Jest! Choćby znalazł się jeden sprawiedliwy, to ocaleni zostaniecie, bla bla bla. Tym razem sprawiedliwy się znalazł. Ale od początku.

Kwatery SSI – zespół ds. szukania śladów aktywności ludzkiej na pustkowiach, Trzynasty Schron, raport wewnętrzny TD-4od11ur:

Ślady aktywności: w normie, oddziaływanie radiacji na zachmurzenie – w normie, czas oczekiwania na kolejnego niedobitka żebrzącego o trzynaście złotych na Ghulowe Mocne – powyżej normy. Zakłócenia sprzętu – powyżej normy.

Godzina druga – wszystko bez zakłóceń.

Godzina trzecia – uwaga! Odebraliśmy raport od pozaziemskiej cywilizacji. Kod do deszyfracji.


Cześć
Dziś sprawa troche nietypowa, a mianowicie prośba dotycząca tytułowego konkursu. Czy moglibyście przełożyć jego zakończenie na 27 lub 28 listopada (sobota lub niedziela)?
Dopiero co go zauważyłem i odrazu wziąłem się za pisanie tekstu, jednak po chwili spostrzegłem date zakończenia. Niestety brak mi dziś czasu więc do jutra tego nie napisze, stąd moja prośba.
Plus dwa pytania, czy teksty wysłane na ten konkurs zostaną opublikowane oraz czy zachowam prawa autorskie do nich po zgłoszeniu?

Pozdrawiam,
Pandemon
(dane do wiadomości redakcji)

Kod rozszyfrowany, przypuszczenie niesłuszne.

Odpowiedź:


Z wielką radością ogłaszamy, ze te kilka dni nam nie zrobi różnicy, a skoro chcesz wziąć udział w konkursie, to raduje się nasze serce, żeby było więcej takich jak Ty. Do boju!

Tym właśnie samozwańczym sposobem przedłużam konkurs do 29 listopada tego roku, a Wy, drodzy czytelnicy, weźcie przykład z Pandemona!
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!