Autor Wątek: Problemy z zapisanymi stanami Gry  (Przeczytany 5677 razy)

Ennash

  • Wiadomości: 2
Problemy z zapisanymi stanami Gry
« dnia: 16 Grudnia 2008, 09:58:39 »
Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.


Cytuj
Witam


Mój problem polega na samoistnym *uszkadzaniu się* zapisów gry. Wyobraźmy sobie sytuację, w której gracz zapisuje grę i wyłącza ją. Kiedy chce załadować zapis gra albo zawiesza się albo ukazuje się pulpit. Czym to może być wywołane? Dzieje się tak co jakiś czas. Pamięci mam dużo, wymagania spełniam.

Z góry dziękuję za odpowiedź
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 16:16:11 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudnia 2008, 12:16:20 »
Wyeliminowałeś podejrzenie co do problemów/błędów z/na dyskiem twardym czy potencjalnymi wirusami na dysku?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ennash

  • Wiadomości: 2
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudnia 2008, 10:26:42 »
Tak, przeskanowałem dyski.
Jako tak da się grać, wczoraj doszedłem już do rozgłośni Galaxy News. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy gra znowu przestanie czytać zapisy. Np. przed chwilą stało się tak, gdy próbowałem wczytać szybki i auto save, gra po prostu "nie odpowiada". :/

Kijaszek

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudnia 2008, 10:44:49 »
podaj swoja konfiguracje komputera

pawelx

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudnia 2008, 10:14:03 »
Ten problem występuje jeżeli kompa porostu wytłoczy z porodu a nie pleceniem zamknij system.
Dotyczy to także   innych gier.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lutego 2009, 17:15:16 »
No więc zacząłem grać po raz drugi - tym razem postacią neutralną (zuą zostawiam se na koniec  :P ) no i wczoraj wczytuje sobie save'a. Był on w GNR koło Three Doga. Wczytuję i...mój najemnik stoi przed vaultem 101...bez ŻADNEGO pancerza, ekwipunku a nawet statystyki domyślne...No to sprawdzam czy mam chociaż pip-boya. Naciskam Tabulator. Jupi, mam! Ale co to? Żadnych questów, lokacji... I tak dzieje się za każdym razem gdy wczytuję  sejwa.  I to NAWET jak wczytuje tego starszego (mam normalny, auto i szybki: wszystkie nie działają). Miałem farta, bo to było gdzieś koło początku gry, zacząłem od nowa i wszystko działało. Chciałem tylko wiedzieć, czym to jest spowodowane i czy ktoś z was tak miał?
Użytkownik został zbanowany.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lutego 2009, 17:25:26 »
hmm a instalowałeś może patcha? sporo osób mówiło że po instalacji resetowało im postać - to może być to...

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lutego 2009, 18:57:05 »
Nie, nie instalowałem żadnych paczów, modów etc. A, i sorry że dałem problem techniczny w dziale "Fabuła". "Przekliknąłem" się :)
Użytkownik został zbanowany.

JimboBimbo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lutego 2009, 21:30:30 »
mi się tak zdarza od czasu do czasu, ale zawsze to jest tylko jeden save więc nie trace wszystkiego.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lutego 2009, 21:49:28 »
Nie, nie instalowałem żadnych paczów, modów etc. A, i sorry że dałem problem techniczny w dziale "Fabuła". "Przekliknąłem" się :)

Nic nie szkodzi, przesunąłem - jednym słowem kolejny bug do kolekcji, ci goście z Beth mają talent ...

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Problemy z zapisanymi stanami Gry
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lutego 2009, 00:44:47 »
W sumie w starych folałtach też była masa bugów, ale mniej uciążliwych...

Popytałem troszkę na forach - rzadko się to zdarza, przyczyna być musi. Ale znają ją chyba tylko programiści z Bethdesty :)
Patch tego nie poprawia (chyba...) więc trzeba czekać aż panowie PROgramiści ruszą tyłki (move your asses!) i wypuszczą następną poprawkę do failouta. Ech...jak pomyśle co by było, gdyby przydarzyło mi się to po 40 godz. gry...
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2009, 00:46:19 wysłana przez Satan »
Użytkownik został zbanowany.