Autor Wątek: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki  (Przeczytany 7882 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« dnia: 12 Października 2010, 18:53:30 »

W wyniku obrony naszego forum opóźniły się prace nad oceną nadesłanych prac i ogłoszeniem wyników Konkursu Obronnego. Aczkolwiek nasze forum, jak i postapokalipsa mogą obronić się same, to jednak czasem trzeba im pomóc.

W Konkursie Obronnym choć wzięło udział tylko 5 osób, to nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom zrozumienia tej grząskiej tematyki, balansującej na gruncie jajcarskiego luzu oraz śmiertelnej powagi.

W wyniku między redakcyjnej debaty zwycięzcą został Glassius! Gratulujemy!

Poniżej prezentujemy nadesłane prace w kolejności punktowej (pisownia oryginalna).

Glassius - 9,167
Dobry glina rozbroił bombę w ostatniej sekundzie. Strażak uratował z pożaru kotka. Superagent zwyciężył niepokonanego geniusza zbrodni. Wybraniec z małej wioski wygrał finałowy pojedynek ze złym czarnoksiężnikiem. Jasna cholera, ile można! Czy ty także masz dość i z uporem czekasz aż zło zatryumfuje? Jeśli tak, postapo jest dla Ciebie! Poznaj światy, obrócone w wniwecz we wszechogarniającej apokalipsie! I przekonaj się sam, co się stanie, gdy superbohater nawali!

czarna_hanka - 8,667
"Kiedy świat spowiją zgliszcza, ludzie walczą- siła wyższa! Każdy inny ma frasunek, niż przedłużyć swój gatunek! Nikt już nie chce iść do nieba, ważny jest kawałek chleba... Natura z człowieka wychodzi chyłkiem, że .. człowiek człowiekowi wilkiem! Wszyscy jesteśmy zwierzętami, choć się nie przyznamy sami! To Postapo- prawdy wizja: jesteś chłopczyk, czy mężczyzna? Czy się sprawdzisz- stawką życie, więc się staraj należycie!"

Bartosh - 8,167
Nauczycielu! Wspieraj Postapo!
Koniec znanego nam świata oraz całego porządku, jaki znamy… Czy można znaleźć lepsze miejsce na trening nabytych w szkole umiejętności? Świat wyzerował, my mamy wiedzę, i nie zawahamy się jej użyć. Biologu, do żywności, Geografie, do map, Historyku – Jak to zrobili nasi przodkowie? Mechaniku, będziesz potrzebny. Inżynierze – nie ma spania. Socjologu – Jak poskładać tych ludzi w społeczność? Polonisto…ekhm, o co chodziło temu całemu Mickiewiczowi?

szmergiell - 7,667
Patrzę, widzę, i nie wierzę. Postapokalipsa to nie tylko krwawa jatka, zombie, wybuchy, epidemie, ale przede wszystkim pochylenie się nad marnością obecnego świata. Przedstawienie tego, jak może nasze otoczenie wyglądać, jeżeli nie zareagujesz i podejmiesz się naprawy.
Postapo to nie produkt dla mięczaków, ale dla największych twardzieli, którzy pragną zmieniać świat. By wiedzieć jak to czynić, muszą wiedzieć czego trzeba unikać.
I tego Tobie i sobie życzę.

Sajim - 6,667
Pierwsze co widzimy w [św.PA] to brak śmieci, wszystko zostaje wykorzystane.
Tu i teraz utrzymanie się przy życiu „robi się właściwie samo”, w [św.PA] tylko śmierć jest darmo, o życie ciągle się walczy, o każdy rok, dzień ..
Wiedza o tym jak wyglądał by nasz świat gdyby; ciepłą wodę, policje, prąd i dentystów wymienić na; liczniki Geigera, popiół, zombie i kanibalizm. Dzięki niej jesteśmy świadomi że żyjemy lepiej niż dawni królowie, i ostrzeżeni jak łatwo to wszystko stracić.

Wykonaliście dobrą robotę! Trzynasty Schron i postapo Wam tego nie zapomną!
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2010, 00:43:38 wysłana przez Lily »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Października 2010, 19:02:43 »
To teraz te nasze wypociny na jakąś tablicę ogłoszeniową oraz hasła na koszulki... a kobiety na traktory.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Października 2010, 22:29:07 »
Wielcem zadowolony z wyniku, aczkolwiek wydaje mi się, że hanka lepszą formę zaprezentowała...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Października 2010, 22:49:11 »
Zgadzam się, ale i tak serdecznie gratuluję :)
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Bartosh

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Października 2010, 23:13:39 »
Gratulejszyn - Strzały na wiwat ->  :asg

Standardowo oczekuję na kolejny konkurs i możliwość rewanżu  :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Października 2010, 12:09:35 »
To był już ostatni konkurs z cyklu lipcowego wypływu pomysłów. Na kolejne przyjdzie sporo poczekać, bo nic nie zapowiada się by jakiś konkurs w najbliższej przyszłości miał być.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Bartosh

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2010, 21:47:42 »
No szkoda, bo konkursy to świetna zabawa i jeżeli w grę wchodzi "Tfurczość" własna, to zawsze jestem chętny poświęcić chwilkę. Będę cierpliwie przeczesywał newsy  :ajat


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Października 2010, 23:40:59 »
Mamy w załodze sporo luda, więc zawsze jest szansa statystyczna, że może coś się pojawi  ;)

======

Paczka do Glassiusa poszła, gdyż spełnił on wymóg nadesłania danych adresowych, czyli paczka azaliż pójść mogła.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Października 2010, 23:55:31 »
Nawet jak poszła, to nie nie możesz być tak w 100%  pewien , że doszła. Bo mimo iż ja wysłałem poleconym paczkę z nagrodami do Wrathu ona, wróciła. Czemu ? Podobno była "źle zabezpieczona"- czytaj zapakowana. Ja się między czasie rozchorowałem i musiałem ją wysłać (broniąc honoru Trzynastego Schronu) kurierem z z mojej firmy. Wysłałem ją praktycznie tym samym stanie - przepakowałem ją tylko w  nowy karton po butach- tamten miał za dużo pieczątek i "papierków" . Na szczęście wszystko skończyło się tym, że otrzymał przesyłkę i chyba (mam nadzieję) jest zadowolony.  


P.S. : Od dziś wszystko wysyłam kurierem . Tak więc jeśli możecie, na wszystkie konkursy, które będą organizował na Trzynastym Schronie, do adresu dodajcie  tel. lub kom.  Nie do celów komercyjnych lecz dla faceta, który niesie wam paczkę z nadzieją, że będziecie na miejscu - to ułatwi mu i mi sprawę - pieprzyć Pocztę Polską
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2010, 00:34:07 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Października 2010, 01:31:45 »
Kurier by nam schronowy budżet rozbił  :(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Października 2010, 07:24:12 »
A mnie ch :cnsd j w lewe ucho strzelił jak mi paczka wróciła. Co ta k :cnsd wa z poczty nie widziała jak to zapakowałem? Wiem, wiem wyglądało jak bomba ( 30kg taśmy klejącej i pudło po butach  ;) ), ale chyba piździsko sadza na tym stołeczku by ludziom doradzić. A nie wziąć za transport i później oddać, że niby źle zapakowane. To chyba moja sprawa jak zapakowane i dziurki po bokach nie powinny już ich interesować jak przyjęli.  Ja za stary jestem na takie numery. Nienawidzę bezsensownie tracić czasu i pieniędzy.
Wolę wydać troszkę więcej i mieć spokojny beret niż się później w k :cnsd ć i martwić co sobie inni pomyślą, że to nieodpowiedzialne itd...
Z mojej strony duże paczki będą słane kurierem i z mojej kieszonki. TAK zadecydowałem ja z sobą. Małe rzeczy typu płyty wysyłam standardowo pocztą.   :zltk
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2010, 09:20:51 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Października 2010, 10:57:18 »
Spokojnie poczekajmy, pocztę mają sprywatyzować, to może będzie lepiej.

Ja natomiast mam gorącą nadzieję, że tym razem pocztowcy się spiszą!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Października 2010, 22:51:58 »
St. sierżant Glassius się melduję. Dzisiaj rano otrzymano priorytetową przesyłkę z siedziby Naczelnego Dowództwa. Oto raport.

Idealne zapakowanie, brak śladów uszkodzeń, połowa bąbli folii bąbelkowej już poprzebijana! Książka wygląda na nieczytaną, jak komunijne Pismo Święte. Zatem ,już zacząłem lekturę (aczkolwiek powoli, wcześniej skończywszy ostatnie opowiadanie z "Miecza przeznaczenia"). Jednakże muszę się pochwalić nie tylko treścią, ale i formą!

Tak więc, co mnie ujęło:
- adres zwrotny samego Squonka, jakby co zrobię mu wjazd na chatę
- 4 pieczątki Trzynastego Schronu: 1 na początku książki, 1 na końcu, 1 na kopercie i 1 na liście gratulacyjnym. Nie wiem czy Squonk ma autentyczną urzędową pieczęć, czy może wyciął z ziemniaka (jeśli tak, gratuluję talentu artystycznego!), ale jedno jest pewne: naprawdę lubi tą pieczątkę przybijać. Nie jest natomiast pewne, czy to nie ja odczuwam większą przyjemność, mogąc oglądać odbitki :D
- list gratulacyjny, w bardzo fajnej i humorystycznej formie, wraz z osobistą pieczątką i ręcznym podpisem przewodniczącego Kolegium Naczelnego Dowództwa Trzynastego Schronu gen. broni Squonka

Wzruszony wiekopomna chwilą (w życiu marnego st. sierżanta Glassiusa), odmeldowuję się.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2010, 22:53:51 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Października 2010, 22:57:41 »
No lans musi kurwa wrogów Trzynastego Schronu mać być!!!  :hyh

Pracujemy nad jego zwiększeniem, ale że paczki ze Schronu de facto wysyłają dwie osoby, to idzie to nam jak po grudzie 8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Października 2010, 16:16:54 »
Muszę też sobie jakiegoś ziemniaka wystrugać  :-[
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Października 2010, 20:36:47 »
Skonsultuj się z Marosem oraz własnym synkiem. Pierwszy ma wiadome doświadczenie z ziemniakami, drugi wie jak je skutecznie używać (jak każdy podstawkówowicz)  :-[  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Października 2010, 21:42:15 »
Czy ten surowy ziemniak trafi na stałe do schronowego słownika...?  :-X
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs dla obrońców postapo - wyniki
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Października 2010, 00:10:22 »
W Schronniku #1 (podobno nadano mu numer, żeby go odróżniać od pozostałych  :/ ) jest trochę o ziemniakach, polecam!  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!