Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 21, 2019, 23:52:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poligon atomowy w Nevadzie będzie patrolowany przez roboty  (Przeczytany 2173 razy)
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« : Październik 11, 2010, 10:54:18 »

Tu namiary na newsa

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8489815,Roboty___straznicy_radioaktywnego_pustkowia.html

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Veron
Gen. broni - Redaktor
*

Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś

« Odpowiedz #1 : Październik 18, 2010, 18:39:25 »

Pojazdy MDARS (Mobile Detection Assessment Response System) to zdalnie sterowane, autonomiczne roboty, wyposażone w szereg czujników, które patrolować będą Nevada National Security Site - ponad trzy i pół tysiąca kilometrów kwadratowych terenu zdewastowanego po setkach prób jądrowych. MDARS wymagają kontroli jedynie w przypadku napotkania i oceny sytuacji nietypowej (np. w przypadku wykrycia intruza - a potrafią to robić już na odległość 200 metrów). Potrafią omijać przeszkody i jeżdżą po losowo wyznaczonych trasach. Rozwijają prędkość około 30 km/h, są napędzane silnikiem Diesla, czas ich działania wynosi  mniej więcej 16 godzin.

Prace nad robotami zostały rozpoczęte przez General Dynamics już w 1993 roku, a pierwsze testy przeprowadzono w 2004 roku. Rząd amerykański wprowadza MDARS z oszczędności - według NNSA (Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego, kontrolująca robo-strażników) pozwoli to na zaoszczędzenie nawet 6 milionów dolarów, "które trzeba by było w przeciwnym razie wydać na instalację infrastruktury zabezpieczającej - wież z kamerami i wykrywaczami ruchu, wykopywania rowów na położenie przewodów, poprowadzenia przewodów zasilających itd. - oraz dodatkowe zmniejszenie rocznych kosztów ochrony i konserwacji urządzeń o kolejny milion."

W rozszerzeniu nowiny, do której namiary podał nasa3000, krótki film pokazowy działania robotów MDARS.

Źródło: Gazeta.pl

Rzeczony filmik

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!