Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Pa寮ziernik 23, 2019, 23:10:58 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Lektura na 造kent #11  (Przeczytany 4567 razy)
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #20 : Pa寮ziernik 17, 2010, 01:03:57 »

Persy to koty, koty to pisma o kotach, pisma o kotach to pisma ze s這wem "kot" w tytule, pismo ze s這wem "kot" tytule to "Cat's Paw", Cat's Paw to Fallout. Ergo, Persy to Fallout Tongue Ja potrzebuj, 瞠by na Schronie by這 wi璚ej o Persach (nie myli z Ira鎍zykami Wink).
O ile si nie myl, to najsilniejsz frakcj polityczn na Trzynastym Schronie jest frakcja zwolennik闚 i sympatyk闚 wszelkiej ma軼i futrzastych miauczk闚. Wi璚 sprawa jest rozwi您ana  Naczelny Hyhyhy

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Rezro
St. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 4033

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #21 : Pa寮ziernik 17, 2010, 10:14:37 »

No to w豉郾ie o to mi chodzi Rezro, maj w豉軼iwo軼i odurzaj帷e itd. ale nie s narkotykami (tzn nie s produkowane z mak闚, marihuany i temu podobnych rzeczy).

Wszystkie substancje psychoaktywne z definicji S narkotykiem! To 瞠 przez lata rz康y miesza造 z definicjami tworz帷 ba豉gan prawny i mn鏀two nieporozumienia, np. uznaj帷 marihuan za narkotyk (gdy jest nim THC), czy traktuj帷 leki narkotyczne jako co innego od narkotyk闚 - nic tu nie zmienia!

No to w豉郾ie o to mi chodzi Rezro, maj w豉軼iwo軼i odurzaj帷e itd. ale nie s narkotykami (tzn nie s produkowane z mak闚, marihuany i temu podobnych rzeczy).
No c騜, Wikipedia broni twoich racji. Dopalacze powinni鄉y nazywa 鈔odkami zast瘼czymi. A dla niekt鏎ych, takim dopalaczem (dos這wnie!) jest sport (ja sam tego do鈍iadczy貫m nie raz).

Zajrzyj lepiej jeszcze raz do podanej tam definicji! W wersji Polskiej jest ona nieprecyzyjna i w 瘸dnym razie nie podwa瘸 moich argument闚... za Angielska wersja Wikipedii potwierdza moj opini.

Poniewa bazuj na 鈔odkach bardzo 豉two dost瘼nych, tzn nawet takich, jakie posiadamy w domu, 豉twiej je wytworzy. ζtwiej = taniej. O to mi chodzi i to chc udowodni. Dlatego te wspomnia貫m o odurzaniu si klejami i innymi rozpuszczalnikami, bo co jak co jest to taki sam odlot, nawet czasem lepszy, z t r騜nic, 瞠 bardziej szkodliwy dla zdrowia.

Ale co to ma do dopalaczy? Tradycja narkotyzowania si r騜nego rodzaju g闚nem jest stara jak 鈍iat, za dopiero pomys by legalnie tym handlowa jako (w domy郵e, bo formalnie to "przedmioty kolekcjonerskie") zamiennikiem dla 鈔odk闚 zdelegalizowanych, pod mark "dopalacz" jest nowatorski.
Vegeir
Sier瘸nt
*
Wiadomo軼i: 320

42

« Odpowiedz #22 : Pa寮ziernik 17, 2010, 11:16:51 »

Ehhh, ja nie chc udowodni, 瞠 dopalacze to nie s narkotyki. Mo瞠 i s, jest ten sam odlot, nawet lepszy itd. Chodzi mi o to, 瞠 dopalacze mo積a 豉twiej uzyska ale kosztem zdrowia i tyle Cheesy I jak tam wspomnia貫m wcze郾iej, s ta雟ze dopalacze, kt鏎e bardziej bazuj na jaki tam rozpuszczalnikopodobnych g闚nach i te dro窺ze, kt鏎e rzeczywi軼ie maj jak捷 prawdziw baz narkotykow. jo

Jab趾o
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1504

Nie mo瞠sz by lisem, lwem te nie, b康 je瞠m

« Odpowiedz #23 : Pa寮ziernik 17, 2010, 11:28:37 »

na pewno takim schematem destrukcyjnym jest niedoprecyzowanie prawa oraz - w uj璚iu szerszym - og鏊na g逝pota prawa w Polsce

Zapisuj, bo to wed逝g mnie istota problemu. A zaraz si utopi w powodzi s堯w.

Dlaczego nasze prawo jest g逝pie, nieprecyzyjne?=> Silny mo瞠 robi co uwa瘸, a s豉bego zawsze mo積a udupi.
Nawiasem m闚i帷, ciekawe z tego punktu widzenia b璠 dalsze losy "kr鏊a dopalaczy". 畝dnej sympatii do niego nie mam- to 瞠 mo積a co robi wcale nie znaczy 瞠 trzeba- ale je郵i przegra, to by znaczy這 瞠 z prawem jest gorzej ni mi si wydaje.

Historia uczy nas tylko tego, 瞠 jeszcze nigdy, nikt si z niej niczego nie nauczy.
Co si ko鎍zy, co si zaczyna- apokalipsa jest wok馧.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #24 : Pa寮ziernik 17, 2010, 11:51:43 »

畝dnej sympatii do niego nie mam- to 瞠 mo積a co robi wcale nie znaczy 瞠 trzeba- ale je郵i przegra, to by znaczy這 瞠 z prawem jest gorzej ni mi si wydaje.

Nie trzeba, a nawet nie powinno si, je郵i ma si jakiekolwiek sumienie. Problem nie bierze si tylko z niedoskona這軼i prawa, kt鏎a wprowadza opcj, 瞠 co mo積a, ale z du穎 bardziej pierwotnego aspektu - z cz這wieka, kt鏎y, jak to Pratchett zauwa篡, pope軟ia grzech wtedy, kiedy traktuje cz這wieka [innego albo siebie] jak przedmiot.

Nie jestem zwolennikiem twierdzenia, 瞠 skoro s dopalacze, to niech je bior g逝pi ludzie, kt鏎zy wtedy w g逝pi spos鏏 mog ze sob sko鎍zy. I by mo瞠 b璠zie mniej g逝pich ludzi. Bo co to jest za filozofia? Niech inni wszelkimi mo磧iwymi sposobami spadaj na dno, 瞠bym JA by najwi瘯szy?! To te traktowanie cz這wieka jako przedmiotu. A g逝pota nie zniknie z naszego 篡cia, bo opr鏂z tej, kt鏎 mamy my, naszej wrodzonej g逝poty, b璠ziemy do鈍iadcza do ko鎍a 篡cia g逝poty, nieprofesjonalizmu, zacietrzewienia i ma這軼i piel璕nowanych w mediach.

I nawet pisz帷 kiedy to:
Wiem dobrze, 瞠 to zbrodnicza do niczego nie prowadz帷a teoria, 瞠 to nawet gorsze od faszyzmu, Hitlera, Stalina, Che razem wzi皻ych, ale czasami mam takie ukryte marzenie, 瞠by wszystkich g逝pich ludzi zabi albo wykastrowa. Albo i to i to, tylko w odwrotnej kolejno軼i. I nie zabija humanitarnie, tylko wiesza za jaja/cokolwiek drutem kolczastym na uschni皻ych drzewach.
Co jest oczywist zbrodnicz g逝pot, nie mia貫m na my郵i ludzi g逝pich w rozumieniu tej grupy, kt鏎a potencjalnie za篡je dopalacze i odejdzie z tego 鈍iata, ale ludzi g逝pich, kt鏎zy dla zysku albo w豉snego widzimisi wp造waj na pokazywanie g逝poty w mediach, albo i j propaguj. Kt鏎zy z racji swojego wykszta販enia powinni by mniej g逝pi i by mo瞠 nawet stawiani jako wz鏎, ale oni rezygnuj z aktualizowania w豉snego potencja逝 na rzecz p豉wienia si w g逝pocie i zyskach z niej wynikaj帷ych. Co oczywi軼ie nie upowa積ia do wieszania ich za jaja, za co bij si w pier.
« Ostatnia zmiana: Pa寮ziernik 17, 2010, 12:18:45 wys豉ne przez nie wiem » Zapisane

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Rezro
St. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 4033

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #25 : Pa寮ziernik 17, 2010, 12:52:51 »

Ehhh, ja nie chc udowodni, 瞠 dopalacze to nie s narkotyki. Mo瞠 i s, jest ten sam odlot, nawet lepszy itd. Chodzi mi o to, 瞠 dopalacze mo積a 豉twiej uzyska ale kosztem zdrowia i tyle Cheesy I jak tam wspomnia貫m wcze郾iej, s ta雟ze dopalacze, kt鏎e bardziej bazuj na jaki tam rozpuszczalnikopodobnych g闚nach i te dro窺ze, kt鏎e rzeczywi軼ie maj jak捷 prawdziw baz narkotykow. jo

S瘯 w tym 瞠 "Dopalacze" i narkotyki to jest TO SAMO! R騜nica dotyczy tylko i wy陰cznie klasyfikacji prawnej.

Dlaczego nasze prawo jest g逝pie, nieprecyzyjne?=> Silny mo瞠 robi co uwa瘸, a s豉bego zawsze mo積a udupi.

Poniewa nasz wymiar "sprawiedliwo軼i" tkwi mentalnie jeszcze w czasach PRL'u... u nas wci捫 si uwa瘸 瞠 to s璠zia (i prokurator) s逝篡 do wymierzania kar, a nie egzekwowania prawa... prawo u nas s逝篡 tylko i wy陰cznie jako podk豉dka pod samowole wymiaru "sprawiedliwo軼i", a im mniej precyzyjne tym wi瘯sze pole do popisu... niestety u nas nie obowi您uj zasady pa雟twa prawa... zgroza!

Nawiasem m闚i帷, ciekawe z tego punktu widzenia b璠 dalsze losy "kr鏊a dopalaczy". 畝dnej sympatii do niego nie mam- to 瞠 mo積a co robi wcale nie znaczy 瞠 trzeba- ale je郵i przegra, to by znaczy這 瞠 z prawem jest gorzej ni mi si wydaje.

Zaprawd powiadam JEST Sad
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1504

Nie mo瞠sz by lisem, lwem te nie, b康 je瞠m

« Odpowiedz #26 : Pa寮ziernik 17, 2010, 23:13:00 »

Poniewa nasz wymiar "sprawiedliwo軼i" tkwi mentalnie jeszcze w czasach PRL'u...  niestety u nas nie obowi您uj zasady pa雟twa prawa... zgroza!
Brak szacunku dla prawa jest u nas du穎 wcze郾iejszy ni PRL, ale nawet to nie t逝maczy wszystkiego. Chodzi tak瞠 o przyj皻y u nas spos鏏 oceniania. Intencje s cenione wy瞠j od skutk闚, tak瞠- cho to skrajnie g逝pie- w polityce. W豉dza udowadnia 瞠 si stara i to jej na razie wystarcza. Kolejne dzia豉nie pozorowane, a jak trzeba b璠zie za to zap豉ci to zawsze spadnie na podatnik闚.
Nasze pa雟two jest skonstruowane zgodnie z Zasad Zaplanowanej Nieodpowiedzialno軼i.

Historia uczy nas tylko tego, 瞠 jeszcze nigdy, nikt si z niej niczego nie nauczy.
Co si ko鎍zy, co si zaczyna- apokalipsa jest wok馧.
Strony: 1 [2]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!