Autor Wątek: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3  (Przeczytany 19161 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Grudnia 2008, 18:07:30 »
Każdy mod ma swój readme albo też opis instalacji w discription - jeżeli tam nie znajdziesz odpowiedzi to napisz tutaj o które mody konkretni ci chodzi ;p

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Stycznia 2009, 15:38:18 »
Niedawno się włączyłem w to Forum, to czas wziąć udział w jakiejś dyskusji :)
Niektóre graficzne mody są, jak dla porażką. Np. desert eagle, który wygląda jak biały zabawkowy pistolet, a na dodatek na słońcu okazuje się, że odbija światło i oślepia gracza.
Niektóre tekstury z modu Megaton wpływają na grafikę we wszystkich lokacjach, ale nie jest to najszczęśliwsze, ponieważ tekstury mebli zmieniają się w miarę przechodzenia obok lub zbliżania do nich. Beznadzieja...
Kamienie, drzewa i krzaki z kolei są fajne, chociaż też zdarzają się różne krzaczki, jak np. białe kwadraty po strzale w jakieś miejsce, czy czerwone trójkąty zamiast kamieni (już nie pamiętam, jak one się nazywały).
Inna sprawa, że gdy zobaczyłem topic Holdena, to od razu ściągałem mody, które zainteresowały z opisu i chyba przesadziłem z ich 'instalacją' :-[ ;)
Bardzo fajne są mody dodające nowe stwory: LilCrittes i BossMonsterAddonV3. Chociaż zdażają się śmieszne przypadki, jak naprzykład Skorpion King w małej komnacie w Kryjówce Hamiltona. Wielkie bydle było praktycznie bezbronne, ponieważ wystarczyło, że go widziałem z korytarza i mogłem do niego bez obaw strzelać, a on był w zasadzie bezbronny.
Fajny jest Phalanx-NewFollowers, który pozwala na dołączenie do drużyny różnych NPCów, np. Malcolma. Chociaż niesie on za sobą też zbytnie ułatwienie - Malcolm jest praktycznie nieśmiertelny - zmniejsz mu się zdrowie, ale jeszcze mi nie zginął, choć raz stanął na minie mając jedną kreskę. Chociaż to jest mój pierwszy i jedyny jak narazie towarzysz, więc nie wiem czy to jest 'wina' moda czy to normalne w tej grze.
Bltc i bltcstim wprowadzające nowe chemikalia są ciekawe.
Wearable Backpack - można kupić plecak, który widać na postaci, ale przede wszystkim zwiększa możliwą wagę noszonych przez nas przedmiotów, bez spowalniania postaci, o 50kg. To już ewidentne ułatwienie, ale ja lubię ten mod, ponieważ nie stawiałem na siłę przy tworzeniu postaci.
Ściągnąłem dosyć sporo modów z listy, którą Holden podał. Niestety niektóre z tych, które są pluginami (rozszerzenie .esp) nie działają z całkowicie polską wersją językową

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marca 2009, 13:44:10 »
Dzisiaj dodałem pięć modów od Satana, od teraz by się rozróżniały nowe mody będą kolorowane na fioletowo ;p Jak na razie natłok obowiązków uniemożliwia mi zrobienie porządnego updejta dlatego też liczę nas was, pamiętajcie że możecie mi przysyłać linki do modów z krótkim opisem, ja naprawdę nie gryzę  :P

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Marca 2009, 14:17:29 »
W wolnej chwili ci posprzątam co nieco, ale jeszcze mam nadmiar pracy z 2.06.03. Wypuściłem mini-łatkę do 2.06, ale jutro powinna być dokompletowana właśnie do wersji 2.06.03.

To żadna nowość, że textury i mody walą grę na potęgę. Po to zrobiłem własną kompilację i wyselekcjonowałem te poprawnie działające textury. Ten dział jeszcze rozbuduję, ale chwilowo szkoda mi czasu. Mam na myśli Mod Collection PL.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów do F3
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marca 2009, 18:13:45 »
Ekhm... z jednej strony narzekacie że F3 nie ma rozpikselowanej grafiki (ludzie, leczcie się) a z drugiej szukacie modów poprawiających tekstury... no litości...
Użytkownik został zbanowany.

jereksel

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Marca 2009, 09:26:39 »
Holden, weź zmień ten różowy kolor, bo go prawie w ogóle nie widać.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Marca 2009, 10:34:41 »
Ale o to chodzi. Chcę czytać opisy modów, a nie zgryźliwe popisy marnej retoryki Ałrineljusa. Jak chcę je przeczytać, to zaznaczam i już.

EDIT: Jak już mnie chcesz obrażać, to przynajmniej przeliteruj poprawnie ksywkę. Nie chodzi o "ł", tylko to, że poprzestawiałeś i zjadłeś literki.
Nie moja wina że masz taką dziwną ksywkę :P I nie obrażam ciebie tylko twoje komentarze ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2009, 00:48:31 wysłana przez Satan »
Użytkownik został zbanowany.

neton

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Marca 2009, 20:16:40 »
Witam po dłuższej nieobecności ;)
Mam mały problem bo nie działa mi mod 0h Followers Hire
Mam wszystko tak samo jak dawniej i nie czaje dlaczego przestało mi działać.
Wersja gry to 1.1.0.35
Wdzięczny bym był jakby ktoś mi pomógł.
PS. Kombinowałem już na różne sposoby ( wgrywałem grę od nowa nawet :P )
A może ktoś zna się na tyle i mi stworzy moda bez limitów kompanów.

Pozdrawiam

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Marca 2009, 20:38:12 »
Instalowałeś jakieś inne mody, patche etc.? Czasami się kłócą.
Użytkownik został zbanowany.

neton

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dyskusja, propozycje i takie tam do listy modów F3
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Marca 2009, 09:15:29 »
Próbowałem już nawet z tym.
Nie wiem może któreś z oficjalnych dodatków się gryzą.

edit:
Już wiem co i jak.
Mod się gryzie z polskim patchem 1.1.0.35
Jak by ktoś mógł go przerobić pod tą wersje gry był bym naprawdę wdzięczny ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2009, 12:27:26 wysłana przez neton »