Autor Wątek: Czas ucieka  (Przeczytany 8158 razy)

dziadek

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Października 2010, 14:16:23 »
Żaden szanujący się naukowiec nie powie ci jakimi prawami kierują się inne wszechświaty, ani nawet nie potwierdzi że istnieją bo to tylko hipoteza (dodajmy dęta)... jednak prawa fizyki w obrębie naszego wszechświata są stałe i nie ma podstaw by to podważać... co innego pytanie o poprawność i ścisłość naszych modeli?

Mniejsza z tym, bo czas i tak nie powinien podlegać ścisłym prawom fizyki i być traktowany jako "czyste" zjawisko fizyczne. :)
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Na jakiej podstawie uważasz że czas to nicość? Bo jakoś nie kojarzę nicości z czasem...

Nicość w tym sensie, że "czas" nie istnieje - to po prostu subiektywne doświadczanie upływających, przemijających wydarzeń w naszym życiu. A więc nicość także w tym sensie, że nie powinno się traktować tego właśnie ściśle fizycznie. Mam nadzieje, że trochę wyjaśniłem. :)

I racja o tym relatywizmie.  :piwo2:

Edit: I muszę jeszcze dodać, że takie zdania jak "Istnieje 50-procentowe prawdopodobieństwo, że czas się zatrzyma w ciągu następnych 3,7 mld lat." zwyczajnie mnie śmieszą.

down: rozłożył mnie twój post :D
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2010, 15:59:51 wysłana przez dziadek »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Października 2010, 15:40:04 »
I muszę jeszcze dodać, że takie zdania jak "Istnieje 50-procentowe prawdopodobieństwo, że czas się zatrzyma w ciągu następnych 3,7 mld lat." zwyczajnie mnie śmieszą.

Ja wam daję 100%, że tego nie doczekacie. Chociaż... poczekaj, poczekaj za 3,7 mld lat, tak. Moment liczydło wezmę... Biorąc pod uwagę przyspieszenie, nachylenie,
pierdo  :cnsd  lenie o Szopenie, współczynnik pętli Mobiusa to +/- o 3 lata mogli się pieprznąć. No nic, trzeba się przygotować :asg
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Października 2010, 16:05:51 »
Edit: I muszę jeszcze dodać, że takie zdania jak "Istnieje 50-procentowe prawdopodobieństwo, że czas się zatrzyma w ciągu następnych 3,7 mld lat." zwyczajnie mnie śmieszą.

mnie tesz, mnie tesz :ncz
Ale jako knajpiany filozof poczułem się do napisania posta(newsa) na tak frapujący temat, jak relatywistyczno-subiektywistyczno-transcendentalny charakter czasu :D
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Października 2010, 17:59:19 »
Zgadzam się w 100% z nasą, chociaż nie wiem, czy może nie w 50, bo trochę się boję  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Października 2010, 18:13:14 »
Nigdy bym nie przypuszczał że taki filozoficzno- teologiczny temat wywoła taki odzew.
Ponieważ nie sądzę by schronowe rozważania nad istotą czasu mogły doprowadzić do rewolucyjnych odkryć - nie biorę udziału i odsyłam do Świata Nauki. (Niewiele zrozumiałem, to i nie próbowałem się dzielić.) Ale bez przesady- relatywistyczne poprawki do Newtona nie oznaczają całkowitej subiektywności.

@ toga5
W kwestiach teologicznych zgodził bym się zasadniczo z Rezro. Raczej w formie uzupełnienia- od teologii spójności oczekiwać nie należy- to nie jest nauka. Teolodzy mają, nawet w katolicyzmie, sporo swobody, mimo doktrynalnych ograniczeń. Jak dobrze poszukać można znaleźć dowolny pogląd.

@ nie wiem
Nie ma się co bać! Szanse na dożycie nie są zbyt duże.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Października 2010, 18:18:50 »
To może takie pytanie:

Jeśli czas ucieka, to w którą stronę biegnie?

I jakie jest prawdopodobieństwo, że rozpędzony do prędkości 12 km/h czas potknie się o wystający z ziemi na 15 centymetrów kamień, jeśli ten kamień zakopany jest w ten sposób, że 47% jego objętości znajduje się pod ziemią, a kamień jest idealną kulą?

Pytanie trzecie: Jaki będzie rozpływ prądów w układzie czas-kamień-ziemia?

Pytanie czwarte: kim byli rodzice czasu, że dziecku dali tak głupio na imię?

Zachęcam do rozważań!  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Października 2010, 19:08:18 »
W kwestiach teologicznych zgodził bym się zasadniczo z Rezro. Raczej w formie uzupełnienia- od teologii spójności oczekiwać nie należy- to nie jest nauka. Teolodzy mają, nawet w katolicyzmie, sporo swobody, mimo doktrynalnych ograniczeń. Jak dobrze poszukać można znaleźć dowolny pogląd.
Czyli teologia do bajanie i wciskanie ciemnoty o karach, nagrodach i innych bytach.

Fragment
Cytat: Jerzy
Ale w teologii wieczność to bezczasowość, stan poza czasem
Zabrzmiał jak twierdzenie poparte jakimiś opracowaniami. A wychodzi na to, że jednak jakaśtam koncepcja, którą należy łyknąć, żeby nie zadawać gupich pytań.

@nie wiem

Ad. 1 W stronę przeciwną do przeszłości.

Ad. 2 Czas po prostu ominie ten kamień, bo skoro zakładamy, że ma nogi, aby się potknąć, to pewnie ma i łeb na karku. W końcu biegnie już jakiś czas i do tej pory się nie potknął.

Ad. 3 Przy założeniu, że układ umieścimy w próżni, czy w cieczy ?

Ad. 4 Alfa i Omega, czyli jeden taki co miał kaprys i stworzył to co stworzył i nazwał to co stworzył, albowiem nazwane to zostało tak jak chciał, aby się nazywało.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Października 2010, 19:44:45 »
Ad. 3 Przy założeniu, że układ umieścimy w próżni, czy w cieczy ?

W sali gimnastycznej. Takiej z kamienną posadzką. I jeden koci łeb odstaje.  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Października 2010, 20:27:32 »
W sali gimnastycznej. Takiej z kamienną posadzką. I jeden koci łeb odstaje.  :-*
Na jakiej wysokości n.p.m. znajduje się owe pomieszczenie ? Ile sala ma okien i które z nich są otwarte ? Kto wydał pozwolenie na budowę ?

Mogę tak w nieskończoność, więc szkoda czasu.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Października 2010, 20:44:42 »
A czy jest to sala europejska czy afrykańska?
(tak przy okazji M.Pythona)
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Października 2010, 21:28:27 »
to chyba zależy od orzecha - nie ? Bo jak europejska to włoski, a jak afrykańska to kokos. Tylko chwila posadzka z kocim łbem wielkości orzecha włoskiego - chyba NI. Ale jak kokos ... Gdzieś Ty Nie_wiem sale w afryce znalazł z kocim łbem z orzecha kokosowego ?  :afr
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Października 2010, 22:23:28 »
Jest to uzależnione od tego czy jaskółka jest europejska czy nie. Wtedy jej zależności preferencyjne przekładają się na możliwości obróbki kokosa, jeśli by uwzględnić, że jego obróbką jest jego transport.



Ależ się idealnie wpasowałem jaskółką w kokosa  :zwr

.. a tak, to pewnie dlatego, że przeczytałem posta Grosswicka

A czy jest to sala europejska czy afrykańska?
(tak przy okazji M.Pythona)

A przez chwilę aż się zastanowiłem jakie to dzisiaj święto, że sam na coś wpadłem, ale to żadne święto i właśnie Grosswick mnie nakierował :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Października 2010, 22:35:31 »
A co jeśli zaatakuje nas w tej sali napastnik z garścią malin?
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Października 2010, 22:52:14 »
No cóż... to się skończy dla niego gorzej, niż by przypuszczał. Poszczujemy go Schronkiem  :-*

Przy okazji szykowałem wam coś na 13 urodziny Schronu, ale ujawnię to teraz (częściowo):

Cytuj
Trzynastoschronowy mod do Fallouta 2

   Na ten pomysł wpadł nie kto inny, jak Ulyssaeir. Gdzieś tak w okolicach 15 kwietnia 2009 Holden zwrócił uwagę na temat, w którym Wrathu ujawnia, że grzebał trochę w plikach Fallouta i dowiaduje się o możliwości zmiany tekstów oryginalnego tłumaczenia na dowolnie przez siebie wymyślone. Zrobił nawet moda do gry, w której pewne fragmenty zastąpił wypowiedziami ludzi z Trzynastego Schronu (Wrathu zresztą nieraz zwracał uwagę na takie wypowiedzi, próbując kiedyś tam wyeksponować jakiś cytat z Verona i chciał, żeby ten cytat wisiał sobie w formowych Aktualnościach, ale nie za bardzo się tam nadawał). Zresztą sami sobie możecie poszperać, podaję link do tematu założonego przez Wratha: http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=850.0 .
   Pół miesiąca później temat został odkopany przez Ulyego. Zresztą nie będę tego próbował jakoś zgrabnie opisać, a po prostu wkleję tutaj jego wypowiedź:

Prawdę mówiąc to byłby świetny pomysł na 10. lecie Schronu - mod dodający lokację z wszystkimi [w miarę możliwości] redaktorami. Ponieważ to by była jedna lokacja, mógłbym ją zrobić w 3 dni, ALE

ale każdy musiałby opracować "swoją postać" wraz z dialogami, plus trzeba by zrobić to samo w przypadku osób nieaktywnych.


EWENTUALNIE
można wysilić się i spróbować dotrzeć do nieaktywnych redaktorów i poprosić ich o podrzucenie floatów albo dialogów, nic złożonego. Bez problemu dam radę wciągnąć w to Cubika, by pomógł przy skryptach, mapę zrobię sam, tylko pytanie jaką?

Może coś na kształt V13 ale z dodatkowymi pomieszczeniami, czyli taki bardziej rozbudowany Vault, nie? Albo coś zupełnie innego. Czekam na wasze pomysły bo takie coś można zrealizować bardzo szybko i niskim nakładem pracy, spokojnie wyrobie się z całością na rocznicę, prawdę mówiąc, już na 100-tniowkę przed nią, i to zakładając że będę miał jeszcze mniej czasu niż mam teraz, choćby tylko dla bezpieczeństwa.


Na reakcję reszty załogi nie trzeba było długo czekać. Uqahs wpadł na pomysł, żeby stworzyć formularz dla zainteresowanych umieszczeniem ich osób w Schronowym modzie. Miałoby się w nim znajdować miejsce na dialogi i teksty wypowiadane przez postaci.
Dawid szybko rozwinął swoją ideę. Powiedział, że mod ma być przeznaczony właśnie dla Fallouta 2, a miejscem, w którym znaleźć mogliby się Schroniacy (wtedy określani mianem Trzynastoschronian), byłaby zmodyfikowana lokacja przedstawiająca Kryptę 13, umiejscowiona jednak w innej części mapy świata, albo w ogóle nie Krypta, tylko całkiem nowe miasto – chociaż ten pomysł podrzucił tylko przy okazji.
W miarę upływu słów pojawiały się nowe pomysły oraz wskazówki (na przykład co do pisania dialogów). Zadawano również pytania – choćby takie, czy współpracownicy też będą mogli znaleźć się w modyfikacji. Odpowiedź była jak najbardziej przychylna. Kolejne ustalenia wyskakiwały jak zające z kapelusza: doszliśmy do wniosku, że m.in.: Hammer powinien mieć wielki warsztat (i masę błędów ortograficznych w wypowiedziach), a poziom drugi Krypty zostanie prawdopodobnie rozbudowany, żeby pomieścić wszystkie postaci. W pewnym momencie opracowywana fabuła zaczęła mocno przesiąkać nawiązaniami do Latającego Cyrku Monty Pythona, które spenetrowały ją do tego stopnia, że niektóre wątki trzeba było jeszcze zrewidować, żeby nie doszło do tego, co zauważył Uly:

Świetnie że we wszystko wplatamy MP ale cały czas byłem przekonany, że zrobimy coś "w stylu" MP, a nie sklonujemy tego, co zrobił MP... Chcemy stworzyć wyolbrzymioną parodię wizji krypty władanej przez nas, czy Latający Cyrk Trzynastego Schronu?

I miał dużo racji, bowiem jedna z wizji fabuły zawierała w sobie całkiem jasne odniesienia do wielu skeczy Latającego Cyrku (Najzabawniejszy kawał świata, Latające owce, Skecz o świeżych owocach, Hiszpańska Inkwizycja i inne).
Gdzieś w odmętach Schronu do tej pory można wyszperać pliki graficzne przedstawiające złożone algorytmy, w których zapisano ogólne zależności pomiędzy osobami a zadaniami oraz jeden JPG o bardzo dużej szerokości, na którym został zapisany dialog z Hammerem (teraz wydaje się być całkiem słaby). Niewątpliwie całkiem ciekawą stroną tego wszystkiego był fakt, że na to jak potoczy się rozmowa wpływały różne cechy bohatera (od inteligencji, poprzez szczęście, zręczność, aż po retorykę).
Jednak pierwszy poważny zarys fabularny przedstawił dopiero Holden, w pół to pierwszej w nocy, ósmego maja 2009. Plik nazywał się „Mityczną fabułą by Holden” i zajmował grubo ponad cztery strony w wordowym dokumencie (czcionką o wielkości 11, kroju Calibri – żeby było wszystko jasne :P). Nasz schronowy technik-mechanik opisał w dokumencie wejście do Schronu (którego pilnować miał nierozgarnięty umięśniony Supermutant), Zbrojownię, Skrzynkę redakcyjną, Gospodarstwo (pomysł może wydawać się wam dziwny, ale był całkiem zabawny – aż go zacytuję)

Gospodarstwo:  Jest to pomieszczenie którym znajduje się pole oraz zagroda w której pasą się braminy. Powodem istnienia tego pomieszczenia jest to że jakiś czas temu zepsuł się na schronie moduł produkujący żywność. Dlatego też w wynik zarządzenia ND załoga zaczęła hodować żywność i krowy sama. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem jednego z redaktorów który niestety popełnił pomyłkę. W dialogu z nim dowiemy się że eksperymentując z dietą członków redakcji próbował stworzyć bardzo wydajny nawóz – niestety zamiast tego wyhodował śpiewające rośliny oraz gadające braminy. Nad roślinami będą pojawiać się napisy z fragmentami piosenek – najlepiej polskich ale niekoniecznie. Natomiast braminy będą wygłaszać zgryźliwe komentarze na temat całej tej plantacji, typu: „Ciekawe jak nas wyhodowali, przecież w schronie nie było krów” „Ciekawe jakim cudem ten świr wyhodował rośliny na betonie” itd. W lokacje można też umieścić z dwóch członków redakcji, którzy na potrzeby redakcji będą odprawiali taniec deszczu – zlecenie ND.

Pojawiły się też: Magazyn (z pewnym pijanym członkiem redakcji, który w tamtym okresie rzeczywiście zdawał się szpanować tym ile to procentów nie przesączyło się przez jego gardło i nie ulotniło „pod kopułę gromu”), Zastygłe Ghule, Pokój Schronka, Sala treningowa z Hammerem (w której miał odegrać się skecz „Świeże owoce”), Newsownia (zwana jedną z trollowi), Pokoje redaktorów i Mai, Wspólna sypialnia (to akurat pomieszczenie dla współpracowników), Cafe of Broken Dreams (taka nasza kawiarnia), Golgota z duchem Oozy’ego, Hammerowy Warsztat i wreszcie Biuro naczelnego.
Przyjęcie fabuły Holdena było bardzo entuzjastyczne, co nie znaczy, że nie zgłaszano żadnych poprawek. Uqahs dorzucił potem jeszcze całkiem zgrabny projekt dialogu swojej postaci z graczem, ja uczepiłem się etykietki pijaka, maYa naprostowała kwestię silnych ud. Wszystko zmierzało w całkiem ciekawym kierunku, aż nagle… po prostu w temacie zrobiło się cicho. Ostatni post Squonka:

Ja uważam, że projekt powinien ruszyć i zostać dokończony nawet z jakimiś niedoróbkami. Te można poprawić później, ale fakt że nie zmarnowało się potencjału na dyskusje a'la sejmik szlachecki każdego podbuduje na plus.

Nie doczekał się już odpowiedzi.

Podanie wiadomości dotychczas ukrytych dla użytkowników wiąże się zawsze z jakąś demitologizacją, ciekawe zatem jaką skalę przyjęła ona teraz, oczywiście jeśli ją będziemy rozpatrywać indywidualnie dla każdego zainteresowanego (co jest - mówiąc krótko - niemożliwe), bo mitologizacja i demitologizacja to proces intymny i indywidualny.

Przy okazji dowiecie się (bo pewnie NIKT nie przegląda działu INFO O NAS), że Uly ma na imię Dawid. Squonk ma na imię Marek, Holden to Filip, DoPr i Sajdon to Piotrowie, Krzysztofów było w kolicach trzech, dwóch Jakubów i nawet jeden Aleksander (!), który jednak wolał być Juliuszem. Natomiast z załogi aktywnej imiona wszystkich znam, ale nie będę się chwalił. A znam, bo czasami łatwiej powiedzieć łatwo wymawialne imię, niż dziwaczny nick (w przypadku Ulyego ma to ogromne znaczenie :P)
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2010, 22:57:44 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Października 2010, 23:34:57 »
A teraz coś z zupełnie innej chociaż tej samej beczki, czyli "Święta w niebie". Utwór wykonuje jedyny z Python'ów, który z racji swojego zgonu już od jakiegoś czasu (przy założeniu, że czas w zaświatach jest) wie kto ma rację, czy Bóg istnieje i czy zaświaty są równie pełne absurdów, co świat tu i teraz.

A trochę dłuższa >>TU<< wersja z napisami, z której dodatkowo można się dowiedzieć o tym jaki jest sens życia, nie tylko według Monty Pythona.

Edit:
A na deser -Czy jest życie po śmierci - jakby ktoś miał wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 19 Października 2010, 20:42:17 wysłana przez toga5 »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czas ucieka
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Października 2010, 16:09:44 »
A czy któremuś do łba wpadło co by się stało gdyby PREZESA napadł szaleniec z bananem lub kiścią winogron :-X

Z pozdrowieniami
PONURY ŻNIWIARZ
(ten od tuńczyka)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."