Autor Wątek: Naga prawda o polskiej armii?  (Przeczytany 1920 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Naga prawda o polskiej armii?
« dnia: 29 Września 2010, 02:32:10 »

Popularną tematyką poruszaną na łamach Trzynastego Schronu jest ta odnosząca się do spraw związanych z aktualnym stanem i działaniami Wojska Polskiego. Nie ma co tu ukrywać i trzeba nazwać rzeczy po imieniu, że posiadanie wglądu w te sprawy jest pewną formą wyrażenia swojej prawdziwie patriotycznej postawy. Ponieważ patriotyzm to świadomość i wiedza, a nie ignorancja, która jest dobrą pożywką np. do kiełkowania różnych nacjonalistycznych smrodów.

Stąd może i niniejszy artykuł jest efektem rozgrywek personalnych i układów towarzyskich, które jak w każdej instytucji publicznej były, są i będą. Jednak od 10 kwietnia br. jakoś mniej zabawnie jest dyskutować o polskiej armii, gdy w czasie pokoju za jednym zamachem zginęło całe jej dowództwo. Czy to tak często przywoływany przez pewnego polityka Gabon? Obawiam się, że nawet tam nie mogło by dojść do takiego gorzkiego spektaklu jak u nas. A 36 pułk lotniczy to przecież tylko mały fragment całości wielkiego organizmu jakim jest Wojsko Polskie.

Znikająca polska armia
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Naga prawda o polskiej armii?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Września 2010, 11:00:25 »
Ach, miałem skrobnąć coś podobnego :) ale w takim razie już skrobał nie będę ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Naga prawda o polskiej armii?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września 2010, 11:58:26 »
Zostały Ci jeszcze wojska lądowe  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Naga prawda o polskiej armii?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Września 2010, 12:04:59 »
No właśnie wiem ;D a może jednak skrobnę? :P
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!