Autor Wątek: F3 Crashuje Niemiłosiernie  (Przeczytany 42454 razy)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Czerwca 2009, 13:53:13 »
Ulyssaeir, dobre dobre ;) :P Inna sprawa, że po co to mamienie przez wydawców, że patch wyłącza usługę Live! ??? ::)

fortensky, bez przesady chłopie - już nie mówię o przeszukaniu Forum, ale Ty nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby przejrzeć ten topic, ba! stronę tego topicu, na której pisałeś!
Kilka postów wcześniej o problemie z save'm napisałem (poprawiłem literówki z tamtego posta ;) ):
Pomógł powrót do wcześniejszego autosave'a - zmieniłem autosave.fos.bak na autosave.fos zastępując aktualny plik i na razie działa.

fortensky

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Czerwca 2009, 20:49:59 »
Ulyssaeir, dobre dobre ;) :P Inna sprawa, że po co to mamienie przez wydawców, że patch wyłącza usługę Live! ??? ::)

fortensky, bez przesady chłopie - już nie mówię o przeszukaniu Forum, ale Ty nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby przejrzeć ten topic, ba! stronę tego topicu, na której pisałeś!
Kilka postów wcześniej o problemie z save'm napisałem (poprawiłem literówki z tamtego posta ;) ):
Pomógł powrót do wcześniejszego autosave'a - zmieniłem autosave.fos.bak na autosave.fos zastępując aktualny plik i na razie działa.

Guzik możesz wiedzieć o tym jaki trud ja sobie zadaję a jaki nie. Skąd wniosek, że nie przejrzałem zasobów forum? Bo co, bo nie zasygnalizowałem, że próbowałem twojego rozwiązania? Muszę to jakoś udowadniać? Bez przesady.
Czytałem i te twoje posty i ten który wisiał tu jakiś czas bez odpowiedzi. Znam to forum i waszą stronę którą skądinąd lubię.

Gra działa mi na dużo wcześniejszych sejwach. Nie bardzo mnie to cieszy. Z moich złych doświadczeń z F3 wynika, że powrót do starszych sejwów nie gwarantuje stabilnej gry w przyszłości. Łudziłem się, że być może da się coś na to wszystko poradzić. Nie mam czasu ani specjalnie ochoty by powtarzać niemały kawałek gry. Nie znalazłem skutecznego sposobu by przywrócić normalną grę na aktualnych sejwach ani tu, ani na forum Bethesdy ani nigdzie indziej. Trudno, nic się nie stało, nie skoczę w dół z wieżowca, jakoś to przeżyję.

Przepraszam za to wyrażenie http://www.miejski.pl/slowo-Ciul, wierzcie mi, że do głowy mi nie przyszło, iż jest to słowo cięższego kalibru niż np. popularna "cholera"...
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2009, 20:57:56 wysłana przez fortensky »

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Czerwca 2009, 22:19:50 »
Napisałeś o przetestowanych poradach. Ale fakt, skoro ja guzik wiem, to guzik mnie to obchodzi...

fortensky

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Czerwca 2009, 23:08:29 »
Pytał o te rozwiązania z działu "Porady", nie przypominam sobie żebym tam widział twój pomysł.
Przepraszam cię że go nie przytoczyłem jako odfajkowane.
Testowałem je podczas podobnych problemów w mojej drugiej rozgrywce jakiś czas temu. Okazało się nieskuteczne. Tym razem, na wskutek moich rozlicznych perturbacyj z wgrywaniem różnych, starszych sejwów i próby grania na nich został mi tylko jeden, zrobiony z poziomu opcji, aktualny sejw.

Przyjmij moje przeprosiny za grubiański ton riposty. Odpowiedziałem tak nieco zmieszany twoim protekcjonalnym tonem.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Czerwca 2009, 00:38:12 »
Heh, nie sądziłem, że zostanę jako protekcjonalny. Ale fakt, kiedy się nie rozmawia z drugim człowiekiem vis-a-vis, a przynajmniej nie słyszy się jego głosu, to róznie można interpretować suche zdania ;) Spoko, ja też przepraszam, jeśli poczułeś się potraktowany z góry ;) Może i przsadziłem ??? :-[
A spróbuj wykasować albo lepiej przesunąć/zmienić nazwę wszystkich plików z autosave w nazwie. Spróbuj też geckiem zobaczyć czy coś da się zrobić albo czy pokazuje jakieś błędy. A - i przypomnij sobie z jakimi modami grałeś w trakcie zapisu ostatnich stanów gry, może pomoże ich włączenie; może zapomniałeś jakichś włączyć po przeinstalowaniu gry.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Czerwca 2009, 08:19:35 »
Heh, sam teraz mam problem z save'ami... znowu ??? Po dłuższej przerwie wróciłem do grania i nagle znowu - co zapis (nawet autosave), to wyjście systemu. Co ciekawe, w zbiorze z save'ami tworzą się pliki od razu z rozszerzeniem tmp
Podmiana poprzedniego autosave'a nie pomogła. Zacząłem się cofać w czasie z save'ami. Na szczęście daleko nie trzeba było. Ostatni save miałem w Krypcie 92 (kawałek już 'zwiedziłem'), a cofnąłem się do save'a po zabiciu szponów i niedaleko wejścia do Krypty. Obszedłem całą kryptę (nie znalazłem jednego pamiętnika, 4. chyba), znalazłem skrzypce, wyszedłem i... znowu kicha.
Za jakiś czas spróbuję znowu, ale to już chyba po raz ostatni... ;)

Rhey

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Lipca 2009, 10:35:28 »
Ja już pisze mały poradnik pomocy technicznej i nie tylko. Cierpliwości, może do rana się pojawi na Schronie...

Edit:
Wrzucę z rana, padam na pysk.
W moim przypadku porady okazały się mało przydatne. Zresztą zarejestrowałem się na tym forum mając nadzieję, że ktoś będzie znał rozwiązanie mojego problemu z masą crashy ale zanim ktoś zaakceptował moją rejestracje okazało się, że wystarczy wyłączyć funkcje prerenderowania klatek w panelu Nvidii.

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Lipca 2009, 14:43:33 »
Heh, sam teraz mam problem z save'ami... znowu ??? Po dłuższej przerwie wróciłem do grania i nagle znowu - co zapis (nawet autosave), to wyjście systemu. Co ciekawe, w zbiorze z save'ami tworzą się pliki od razu z rozszerzeniem tmp
Podmiana poprzedniego autosave'a nie pomogła. Zacząłem się cofać w czasie z save'ami. Na szczęście daleko nie trzeba było. Ostatni save miałem w Krypcie 92 (kawałek już 'zwiedziłem'), a cofnąłem się do save'a po zabiciu szponów i niedaleko wejścia do Krypty. Obszedłem całą kryptę (nie znalazłem jednego pamiętnika, 4. chyba), znalazłem skrzypce, wyszedłem i... znowu kicha.
Za jakiś czas spróbuję znowu, ale to już chyba po raz ostatni... ;)
Sprawdź czy folder z zapisami nie jest tylko do odczytu.

Odpadek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Października 2009, 21:00:26 »
Czołem.
Wybaczcie, że odkopuję temat, ale mam problem z falloutem. Próbowałem już chyba wszystkiego i po prostu skończyły mi się pomysły.
Problem polega oczywiście na tym, że fallout niemiłosiernie crashuje. Po krypcie mogę swobodnie chodzić i nic się nie dzieje. Jak tylko wyjdę na stołeczne pustkowia, gra się wyłącza w różnych miejscach po ok 30 sekundach gry.
Mój sprzęt to:
Nvidia geforce 8400GS, 1GB RAM, Intel Pentium 4 3.40 GHz i Windows XP z SP3.
I teraz tak... Ustawiałem grafikę na minimum, bawiłem się różnymi sterownikami, użyłem moda, który wyłącza GFWL, wyłączyłem obsługę FDDShow, zmieniłem iShadowMapResolution, zupełnie nic to nie zmieniło. Po ustawieniu na tryb zgodności z windowsem 2000, pojawiał się komunikat aby włożyć właściwą płytę, więc też nic. Macie jeszcze jakieś pomysły? Tylko od razu proszę bez postów typu "format C" albo "przeinstaluj fallouta". Obu już próbowałem...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Października 2009, 21:17:33 »
Jakiej wersji sterowników graficznych używasz?
Jak wygląda sprawa z DirectX-em?
Jakie wartości zwracają czuniki temperatury GPU w trakcie grania?
Próbowałeś zmienić przyspieszenie sprzętowe dla dźwięku?
Ile masz miejsca na HDD?

Czy wywala w którymś momencie konkretnie? Tzn. Po wyjściu z krypty powinieneś  odebrać sygnał Galaxy News Radio - czy może wysypuje się w tym momencie?

Zbackupuj ustawienia [pliki] FalloutPrefs.ini i FALLOUT.INI, a następnie wywal  je z miejsc, w których były, pozwalając grze utworzyć je na nowo.

Korzystałeś może z oficjalnych łatek producenta DRM dla F3? Mógłbyśwtedy uruchomić grę z płyty przy ustawieniach pod win2000 i zobaczyć czy to pomaga

Odpadek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Października 2009, 22:01:18 »
Jakiej wersji sterowników graficznych używasz?
W tej chwili 186.18. Ale używałem też najnowszych, 175.19, 182.06... I jeszcze kilku innych wersji. Poza tym, że na jednych gra chodziła płynniej, a na drugich słabiej to nie było różnicy.

Cytuj
Jak wygląda sprawa z DirectX-em?
Wersja 9.0c. A co ma z nim być?:P

Cytuj
Jakie wartości zwracają czuniki temperatury GPU w trakcie grania?
Prawdę mówiąc nie sprawdzałem, ale nie sądzę, żeby coś się przegrzewało.

Cytuj
Próbowałeś zmienić przyspieszenie sprzętowe dla dźwięku?
Szczerze mówiąc tutaj też nic jeszcze nie majstrowałem

Cytuj
Ile masz miejsca na HDD?
Hmm, w tej chwili jakieś 3,5 GB na partycji z grą i 700MB na partycji systemowej. Faktycznie, wypadałoby coś poluzować...

Cytuj
Czy wywala w którymś momencie konkretnie? Tzn. Po wyjściu z krypty powinieneś  odebrać sygnał Galaxy News Radio - czy może wysypuje się w tym momencie?
Dokładnie to wygląda to tak, jakby były jakieś miejsca w których gra mi się wywala. Tylko że problem polega na tym, że jest bardzo dużo takich miejsc, głównie na stołecznych pustkowiach. Generalnie, to przeszedłem już spory kawałek gry (tak mi się wydaje) bo byłem już i w bractwie stali i widziałem się z ojcem, itd (staram się nie spoilerować). Czasami mam tak, że jest miejsce w którym mi wywala grę i żeby przejść dalej, muszę to miejsce obejść szerokim łukiem, nie patrząc się w tamtą stronę. A czasami jeszcze wejdę w drugie takie miejsce i muszę robić na prawdę duże obejścia. W pomieszczeniach zamkniętych raczej nie zdarzają mi się crashe.

Cytuj
Zbackupuj ustawienia [pliki] FalloutPrefs.ini i FALLOUT.INI, a następnie wywal  je z miejsc, w których były, pozwalając grze utworzyć je na nowo.
Zrobię tak, napiszę jak będą jakieś efekty.

Cytuj
Korzystałeś może z oficjalnych łatek producenta DRM dla F3? Mógłbyśwtedy uruchomić grę z płyty przy ustawieniach pod win2000 i zobaczyć czy to pomaga
Łatek producenta DRM dla F3? Wybacz, ale nie bardzo wiem o co chodzi.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Października 2009, 22:28:53 »
Securom [czy tam Securon] wypuścił łatkę dla ludzi, któzy mimo posiadania płyty mająproblemy z grą i wyskakiwaniem informacji o braku płyty w napędzie. Czasami to powodująprogramy emulujące wirtualne napędy. Niemniej skuteczność tej łatki nigdy nie zostałą w pełni potwierdzona.

Mozna też wywalić i zablokować DRM tej firmy, ale nie zamierzam pisać, jak i po co.

Nie spytałęm czy masz jakiekolwiek modyfikacje gry oraz na jakiej wersji językowiej grasz, bo tak naprawdę czy polska, czy angielska (wciąz Cenegowa) gra zachowuje się inaczej. Imho lepiej działa na angielskiej, ale możliwe, że na polskiej stabilniej.

Albo odwrotnie :D

Odpadek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Października 2009, 22:41:41 »
Mam Fallouta z edycji kolekcjonerskiej, zainstalowanego w pełnej polskiej wersji językowej (Grałem wcześniej w obliviona i wkurzały mnie głosy tych samych aktorów). Mam najnowszego patcha i tak, mam kilka modów:
RTS - Real Time Settler (stara wersja, gdzie nie było wymagane FOSE) http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=7070
Fellout - http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=2672
Mod zamieniający wygląd pancerza bractwa na T51-b (czyli taki jak w fallout 1).
No Stupid Explosive Cars - jak sama nazwa wskazuje, ściągnięty ze stronki no mutants allowed.
Explosive Entry - pozwala otwierać zamki materiałami wybuchowymi.
No i używam Falloud Mod Managera.

Wybacz, że się nie wysiliłem o linki do wszystkich modów, ale chyba nie są niezbędne.

W ogóle to nie jest moje pierwsze podejście do fallouta. Kiedyś grałem bez modów na czystej wersji zanim wyszedł patch, a potem z patchem i miałem dokładnie to samo. Grałem też na czystej angielskiej (cenegowej oczywiście), kinowym spolszczeniu i na pełnym spolszczeniu i miałem ciągle to samo... Jakoś z tym żyłem (robiłem łuki itd), ale teraz mam więcej zadań na pustkowiach i mnie szlag trafia, gdy nie mogę przejść paru kroków bez crasha. Tym bardziej, że chciałem się pobawić w RTS...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Października 2009, 22:58:49 »
Na moj gust to gra się wywala przy jakimś evencie - możliwe, że przy random encounterach, ale to tylko logiczne wnioskowanie oparte o niepełną informację. Może wina systemu, albo hardwareu - na dwoje babka wróżyła. Powodów może być tyle, ile niemieckich samochodów na polskich drogach.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2009, 23:30:34 wysłana przez Ulyssaeir »

Odpadek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Października 2009, 23:10:39 »
Hmm, to może spróbuję sprecyzować, nie wiem czy to coś da, ale spróbować nie zaszkodzi.
Np ostatnio miałem crasha w jednym miejscu w tym miasteczku pod kryptą (jakoś tam się nazywało), zawsze się wywalało w jednym miejscu. Potem jak grzebałem się ze sterownikami, w końcu udało mi się przejść i był tam jakiś drogowskaz. Teraz natomiast, zawsze mi wywala kawałek dalej, jak helikopterkiem wylądował patrol enklawy. Ale wywala mi dopiero chwilę po tym jak ich rozwalę. Kiedyś pamiętam, że mi wywalało przy takiej wieży ciśnień, też niedaleko od wejścia do krypty 101.

SPOILER

Najgorzej to było jak odprowadzałem ojca z krypty do miasta. Po drodze był obóz bandytów, w takim ciasnym przejściu, na obrzeżach ruin Waszyngtonu. Tam to była masakra, co tam się nie działo. Raz mi się ekran robił cały czarny i jak właczyłem VATS-a to widziałem tylko zielone sylwetki bandziorów, po czym mi wywalało, różne zacinki, przywieszki, po prostu wszystko. Udało mi się to przejść nie strzelając do nikogo, gapiąc się centralne pod nogi i biegnąc na ślepo przed siebie. Całe szczęście że ojczulek był nieśmiertelny, to tylko zginął parę razy, ubił wszystkich i dobiegł do mnie.

Razeh

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Stycznia 2010, 16:03:29 »
Przejrzałem cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Zasadniczo mam podobny problem - coś nie tak jest z Live'm (przynajmniej tak jest napisane w podglądzie zdarzeń), mam łatkę 1.7, ściągnałem Disable Games for Windows LIVE. Rozumiem, że ten program uruchamia się naciśnięciem "Disable G4WL" przed uruchomieniem F3?, a mimo tego to nic nie daje - Fallout działa może góra minutę i się zawiesza. Ktoś wie o co może chodzić lub co źle robię? proszę o odpowiedz...

Razeh

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Lutego 2010, 21:58:13 »
Sry za doubleposta, ale nikt nie odpisuje..  :'(
Zajrzałem do podglądu zdarzeń i zasadniczo wyskakuje mi to samo. Mianowicie "Title Fallout3.exe (1.7.0.3) XLive 3.1.0099.0 (WGX_XLIVE_V3.01_RTM.091106-1035) C:\Windows\system32\XLIVE.DLL
)x80040317

Games for Windows - LIVE DLL
C:\Windows\sysyem32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

Czy poza tym programem można jakoś pozbyć się tego błędu (tj.ostrzeżenia)?

Odpowiedzcie coś proszę...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Lutego 2010, 22:04:19 »
Dubel posta to by był jakby go napisał w ciągu 24 godzin, a nie kilka dni po. Fallout 3 powoli odchodzi w zapomnienie więc i cicho jest w tym temacie, mimo to zaapeluję by falloutowcy lubiący "trójkę" ruszyli dupska i koledze pomogli  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Czerwca 2010, 08:00:07 »
Mi pomogło... zakupienie Game of the Year Edition. I nie jest to złośliwość wobec Ciebie, mi też żadne programiki, patche i inne pierdoły nie pomagały. Teraz gra też wychodzi do pulpitu, ale nie zawsze, nie tak szybko i nie tak często ;) Po prostu nie przeszkadza. Dalej 'nie działa' alt+TAB - nie da się powrócić do gry, ale nie jest źle.
W zwykłej wersji wręcz zdarzało się, że coraz szybciej wychodził do pulpitu, dopóki... nie przeinstalowałem gry :@ Trzeba chyba być maniakiem, żeby mimo to zaryzykować zakup GotYE, ale dodaki kusiły ;) :-[ :zwr

tk2121

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Lipca 2010, 10:46:15 »
Mi gra rzadko się crashuje, gdy mam moduł Vault89 oraz Basic Needs. Jest to o tyle ciekawe, że mimo możliwości występowania crashów, jak to pisało w ReadMe to i tak nic takiego złego się nie dzieje. Co jakiś czas przy czekaniu lub zapisie gra wywala do pulpitu i nic więcej. Włączony mam jeszcze ArchiveInvalidation Invalidated! Linki do modów można znaleźć tutaj. http://www.fallout3.net/forum/index.php?topic=315.0

Mam nadzieję, że innym taka kombinacja modyfikacji też pomoże.