Autor Wątek: F3 Crashuje Niemiłosiernie  (Przeczytany 42457 razy)

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
F3 Crashuje Niemiłosiernie
« dnia: 02 Listopada 2008, 23:44:53 »
Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.

Cytuj
Nie chciałem zakładać nowego tematu;czy ktokolwiek ma akcje z wywalaniem do "windy"?
Co jakiś czas to mnie to  "dotyka";podgląd zdarzeń-problem XLive.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 16:50:15 wysłana przez Holden »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada 2008, 00:00:06 »
Ja już pisze mały poradnik pomocy technicznej i nie tylko. Cierpliwości, może do rana się pojawi na Schronie...

Edit:
Wrzucę z rana, padam na pysk.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2008, 01:08:59 wysłana przez Ulyssaeir »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2008, 19:13:16 »
Tekst jest napisany, trwa debugging :)

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopada 2008, 13:20:44 »
gram już 4 dzień i codziennie mnie wyrzuca do windy, niekiedy po 2x, zawsze po 2-3 godzinach gry, gdzieś przeczytałem że zalecają wtedy restart kompa i znowu spokój będziesz miał - u mnie działa. przez to weszło mi w krew przynajmniej sejwowanie
silence make me violence

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopada 2008, 13:27:44 »
Jeżeli możesz to sprawdź ->narzędzia administracyjne->podgląd zdarzeń->aplikacje.Powinno być tam info.Prawdopodobnie problem dotyczy "przeklętego"Live'a.Też tak mam 2-3 godziny grania i pulpit.W tym info powinno być ostrzeżenie a potem dwa błędy.Daj znac czy masz ten sam problem co ja ;)
Możesz też spróbować zmienić nazwę pliku  "Fallout3.exe.cat"(Program Files->Bethesda Softworks->Fallout 3)na np.Fallout3.exe.cat1.Mi to nie pomogło. :(
Edit
Czyli jednak Live.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 16:03:34 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopada 2008, 14:25:55 »
tak, w narzędziach jest dokladnie jak mówisz, z tym ze ja nie zamierzam z tym walczyć hehe, poczekam na patcha, a przymusowe przerwy traktuję ze spokojem jako czas na peta albo wuceta bo w trakcie gry normalnie nie ma jak ;)
silence make me violence

matrix14xxx

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudnia 2008, 17:59:13 »
WITAM
Mam taki problem.Gra dzialala normalnie do momentu gdy podjalem sie misji by zniszczyc oczyszczalnie wody.Gdy ide z wojskami bractwa stali,robotem i jestem juz przy budynku oczyszczalni to gra sie wysypuje.Pojawia sie czarny ekran i te okienko z windowsa xp wystapil problem z aplikacja itd.Tak ogolnie to gra dziala normalnie tylko w tym quescie sie wysypuje.Robilem juz reinstall,wykluczalem z ffd showa,reistalowalem sterowniki grafy i directx i blad dalej sie powtarza.POMOCY!
Pozdrawiam

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudnia 2008, 19:24:20 »
Podczepię się pod Twój temat, żeby nie było, że powielam problemy. Mi gra wychodzi na pulpit ot tak, bez jakiegoś powodu ani przy żadnej konkretnej sytuacji. Raz to nawet miałem 'hardkor' - nie dość, że wyszła na pulpit, to włączyła mi 4-bitowe kolory i rozdzielczość chyba 640x480 (jak nie niższą). A najgorsze, że za diabła nie mogłem tego zmienić - musiałem zrestartować komputer.
Napisałem do kompanii graczy (Cenega), to aż poprosili o plik DxDiag. Wysłałem jakiś tydzień temu, ale żadnej odpowiedzi.

The Red

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Stycznia 2009, 21:42:26 »
Mam dokładnie to samo co ty Hugo1979. Mnie wywala na pulpit tak często że nie da sie grać. Średnio co 10 minut. Wie ktoś w czym tkwi problem?

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Stycznia 2009, 23:23:51 »
Nie wiem czy to wam pomoże ale może znajdziecie pomoc w tych linkach :

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=896324 - ciekawy temat na forum Beth, warto generalnie tam pogrzebać.

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_3_bugs#Technical_problems - opis wielu problemów na Fallout Wiki.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2009, 00:14:28 »
Dzięki za linki! Poczytam, sprawdzę i dam znać. Ostatnio gra stała się jeszcze bardziej niestabilna po zainstalowaniu pełnej polskiej wersji i podłączeniu kilku modów. Niektóre nawet w ogóle blokują uruchomienie gry. Jak miałem zainstalowaną wersję angielską z polskimi napisami, to wszystkie mody mogłem włączyć i gra nie była aż tak niestabilna. Więc wnioskuję, że to zwiększenie ma chyba związek z niezgodnością wersji językowych. Tylko, że do niektórych modów się przyzwyczaiłem ;) np. plecak, dodatkowe stworzenia i duże stworzenia, dodatkowi towarzysze.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2009, 16:32:27 »
Jeżeli możesz to sprawdź ->narzędzia administracyjne->podgląd zdarzeń->aplikacje.Powinno być tam info.Prawdopodobnie problem dotyczy "przeklętego"Live'a.Też tak mam 2-3 godziny grania i pulpit.W tym info powinno być ostrzeżenie a potem dwa błędy.Daj znac czy masz ten sam problem co ja ;)
Ja mam właśnie problem z Live'm. Jak go rozwiązać?

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Stycznia 2009, 17:00:00 »
Heh wiedziałem że to kiedyś się przyda , powinno pomóc ;p

http://thenexusforums.com/index.php?showtopic=86738

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Stycznia 2009, 21:56:56 »

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Stycznia 2009, 21:59:02 »

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2009, 09:55:46 »
Eeech, jednak ani jedno, ani drugie nie pomogło. Co prawda dłużej sobie pograłem, ale też gra w końcu wyskoczyła na pulpit. Nie sprawdziłem historii zdarzeń, bo już czas było iść spać ;)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Stycznia 2009, 16:13:46 »
ja powiem szczerze że zanim uruchomię f3 mam dwa crashe, potem co jakiś czas występuje następne w czasie gry - to chyba po prostu taka uroda tej produkcji, mi się na szczęście szybko uruchamia więc nie jest to wielki problem. Nie licz na to że uda ci się kompletnie odcrashować F3 ;p

The Red

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Stycznia 2009, 22:15:15 »
Zrobiłem to samo co ty Hugo. Nie pomogło. Szkoda, ale i tak dzięki że to umieściłeś. U ciebie jest ok?

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Stycznia 2009, 22:49:28 »
Nie ma sprawy :)
Zapomniałem tutaj napisać.
Uruchomiłem programik, do którego Holden dał link:
http://www.fallout3.net/forum/index.php?topic=60.msg2914
Pomogło jedynie w ten sposób, że tak szybko gry nie wywala. Ani jeden sposób, ani drugi nie pomógł całkowicie.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Stycznia 2009, 22:50:10 »
Ech, specyficzna to uroda ;) No niby uruchamia się szybko, chociaż te slajdy początkowe (Bethesta itd.) przydałoby się pomijać ;)