Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 18, 2019, 10:37:13 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: F3 Crashuje Niemi這siernie  (Przeczytany 29682 razy)
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*
Wiadomo軼i: 448

« Odpowiedz #40 : Czerwiec 04, 2009, 13:53:13 »

Ulyssaeir, dobre dobre Wink Tongue Inna sprawa, 瞠 po co to mamienie przez wydawc闚, 瞠 patch wy陰cza us逝g Live! Huh? :Smiley

fortensky, bez przesady ch這pie - ju nie m闚i o przeszukaniu Forum, ale Ty nawet nie zada貫 sobie trudu, 瞠by przejrze ten topic, ba! stron tego topicu, na kt鏎ej pisa貫!
Kilka post闚 wcze郾iej o problemie z save'm napisa貫m (poprawi貫m liter闚ki z tamtego posta Wink ):
Pom鏬 powr鏒 do wcze郾iejszego autosave'a - zmieni貫m autosave.fos.bak na autosave.fos zast瘼uj帷 aktualny plik i na razie dzia豉.

fortensky
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 4

« Odpowiedz #41 : Czerwiec 04, 2009, 20:49:59 »

Ulyssaeir, dobre dobre Wink Tongue Inna sprawa, 瞠 po co to mamienie przez wydawc闚, 瞠 patch wy陰cza us逝g Live! Huh? :Smiley

fortensky, bez przesady ch這pie - ju nie m闚i o przeszukaniu Forum, ale Ty nawet nie zada貫 sobie trudu, 瞠by przejrze ten topic, ba! stron tego topicu, na kt鏎ej pisa貫!
Kilka post闚 wcze郾iej o problemie z save'm napisa貫m (poprawi貫m liter闚ki z tamtego posta Wink ):
Pom鏬 powr鏒 do wcze郾iejszego autosave'a - zmieni貫m autosave.fos.bak na autosave.fos zast瘼uj帷 aktualny plik i na razie dzia豉.

Guzik mo瞠sz wiedzie o tym jaki trud ja sobie zadaj a jaki nie. Sk康 wniosek, 瞠 nie przejrza貫m zasob闚 forum? Bo co, bo nie zasygnalizowa貫m, 瞠 pr鏏owa貫m twojego rozwi您ania? Musz to jako udowadnia? Bez przesady.
Czyta貫m i te twoje posty i ten kt鏎y wisia tu jaki czas bez odpowiedzi. Znam to forum i wasz stron kt鏎 sk康in康 lubi.

Gra dzia豉 mi na du穎 wcze郾iejszych sejwach. Nie bardzo mnie to cieszy. Z moich z造ch do鈍iadcze z F3 wynika, 瞠 powr鏒 do starszych sejw闚 nie gwarantuje stabilnej gry w przysz這軼i. ㄆdzi貫m si, 瞠 by mo瞠 da si co na to wszystko poradzi. Nie mam czasu ani specjalnie ochoty by powtarza niema造 kawa貫k gry. Nie znalaz貫m skutecznego sposobu by przywr鏂i normaln gr na aktualnych sejwach ani tu, ani na forum Bethesdy ani nigdzie indziej. Trudno, nic si nie sta這, nie skocz w d馧 z wie穎wca, jako to prze篡j.

Przepraszam za to wyra瞠nie http://www.miejski.pl/slowo-Ciul, wierzcie mi, 瞠 do g這wy mi nie przysz這, i jest to s這wo ci篹szego kalibru ni np. popularna "cholera"...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 20:57:56 wys豉ne przez fortensky » Zapisane
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #42 : Czerwiec 04, 2009, 22:19:50 »

Napisa貫 o przetestowanych poradach. Ale fakt, skoro ja guzik wiem, to guzik mnie to obchodzi...

fortensky
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 4

« Odpowiedz #43 : Czerwiec 04, 2009, 23:08:29 »

Pyta o te rozwi您ania z dzia逝 "Porady", nie przypominam sobie 瞠bym tam widzia tw鎩 pomys.
Przepraszam ci 瞠 go nie przytoczy貫m jako odfajkowane.
Testowa貫m je podczas podobnych problem闚 w mojej drugiej rozgrywce jaki czas temu. Okaza這 si nieskuteczne. Tym razem, na wskutek moich rozlicznych perturbacyj z wgrywaniem r騜nych, starszych sejw闚 i pr鏏y grania na nich zosta mi tylko jeden, zrobiony z poziomu opcji, aktualny sejw.

Przyjmij moje przeprosiny za grubia雟ki ton riposty. Odpowiedzia貫m tak nieco zmieszany twoim protekcjonalnym tonem.
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #44 : Czerwiec 05, 2009, 00:38:12 »

Heh, nie s康zi貫m, 瞠 zostan jako protekcjonalny. Ale fakt, kiedy si nie rozmawia z drugim cz這wiekiem vis-a-vis, a przynajmniej nie s造szy si jego g這su, to r霩nie mo積a interpretowa suche zdania Wink Spoko, ja te przepraszam, je郵i poczu貫 si potraktowany z g鏎y Wink Mo瞠 i przsadzi貫m Huh? Embarrassed
A spr鏏uj wykasowa albo lepiej przesun望/zmieni nazw wszystkich plik闚 z autosave w nazwie. Spr鏏uj te geckiem zobaczy czy co da si zrobi albo czy pokazuje jakie b喚dy. A - i przypomnij sobie z jakimi modami gra貫 w trakcie zapisu ostatnich stan闚 gry, mo瞠 pomo瞠 ich w陰czenie; mo瞠 zapomnia貫 jakich w陰czy po przeinstalowaniu gry.

Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #45 : Czerwiec 23, 2009, 08:19:35 »

Heh, sam teraz mam problem z save'ami... znowu Huh? Po d逝窺zej przerwie wr鏂i貫m do grania i nagle znowu - co zapis (nawet autosave), to wyj軼ie systemu. Co ciekawe, w zbiorze z save'ami tworz si pliki od razu z rozszerzeniem tmp
Podmiana poprzedniego autosave'a nie pomog豉. Zacz掖em si cofa w czasie z save'ami. Na szcz窷cie daleko nie trzeba by這. Ostatni save mia貫m w Krypcie 92 (kawa貫k ju 'zwiedzi貫m'), a cofn掖em si do save'a po zabiciu szpon闚 i niedaleko wej軼ia do Krypty. Obszed貫m ca陰 krypt (nie znalaz貫m jednego pami皻nika, 4. chyba), znalaz貫m skrzypce, wyszed貫m i... znowu kicha.
Za jaki czas spr鏏uj znowu, ale to ju chyba po raz ostatni... Wink

Rhey
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 1

« Odpowiedz #46 : Lipiec 20, 2009, 10:35:28 »

Ja ju pisze ma造 poradnik pomocy technicznej i nie tylko. Cierpliwo軼i, mo瞠 do rana si pojawi na Schronie...

Edit:
Wrzuc z rana, padam na pysk.
W moim przypadku porady okaza造 si ma這 przydatne. Zreszt zarejestrowa貫m si na tym forum maj帷 nadziej, 瞠 kto b璠zie zna rozwi您anie mojego problemu z mas crashy ale zanim kto zaakceptowa moj rejestracje okaza這 si, 瞠 wystarczy wy陰czy funkcje prerenderowania klatek w panelu Nvidii.
Shael
St. plutonowy
*
Wiadomo軼i: 137

« Odpowiedz #47 : Lipiec 23, 2009, 14:43:33 »

Heh, sam teraz mam problem z save'ami... znowu Huh? Po d逝窺zej przerwie wr鏂i貫m do grania i nagle znowu - co zapis (nawet autosave), to wyj軼ie systemu. Co ciekawe, w zbiorze z save'ami tworz si pliki od razu z rozszerzeniem tmp
Podmiana poprzedniego autosave'a nie pomog豉. Zacz掖em si cofa w czasie z save'ami. Na szcz窷cie daleko nie trzeba by這. Ostatni save mia貫m w Krypcie 92 (kawa貫k ju 'zwiedzi貫m'), a cofn掖em si do save'a po zabiciu szpon闚 i niedaleko wej軼ia do Krypty. Obszed貫m ca陰 krypt (nie znalaz貫m jednego pami皻nika, 4. chyba), znalaz貫m skrzypce, wyszed貫m i... znowu kicha.
Za jaki czas spr鏏uj znowu, ale to ju chyba po raz ostatni... Wink
Sprawd czy folder z zapisami nie jest tylko do odczytu.
Odpadek
St. szeregowy
*
Wiadomo軼i: 7

« Odpowiedz #48 : Pa寮ziernik 28, 2009, 22:00:26 »

Czo貫m.
Wybaczcie, 瞠 odkopuj temat, ale mam problem z falloutem. Pr鏏owa貫m ju chyba wszystkiego i po prostu sko鎍zy造 mi si pomys造.
Problem polega oczywi軼ie na tym, 瞠 fallout niemi這siernie crashuje. Po krypcie mog swobodnie chodzi i nic si nie dzieje. Jak tylko wyjd na sto貫czne pustkowia, gra si wy陰cza w r騜nych miejscach po ok 30 sekundach gry.
M鎩 sprz皻 to:
Nvidia geforce 8400GS, 1GB RAM, Intel Pentium 4 3.40 GHz i Windows XP z SP3.
I teraz tak... Ustawia貫m grafik na minimum, bawi貫m si r騜nymi sterownikami, u篡貫m moda, kt鏎y wy陰cza GFWL, wy陰czy貫m obs逝g FDDShow, zmieni貫m iShadowMapResolution, zupe軟ie nic to nie zmieni這. Po ustawieniu na tryb zgodno軼i z windowsem 2000, pojawia si komunikat aby w這篡 w豉軼iw p造t, wi璚 te nic. Macie jeszcze jakie pomys造? Tylko od razu prosz bez post闚 typu "format C" albo "przeinstaluj fallouta". Obu ju pr鏏owa貫m...
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 729

The Catalyst

« Odpowiedz #49 : Pa寮ziernik 28, 2009, 22:17:33 »

Jakiej wersji sterownik闚 graficznych u篡wasz?
Jak wygl康a sprawa z DirectX-em?
Jakie warto軼i zwracaj czuniki temperatury GPU w trakcie grania?
Pr鏏owa貫 zmieni przyspieszenie sprz皻owe dla d德i瘯u?
Ile masz miejsca na HDD?

Czy wywala w kt鏎ym momencie konkretnie? Tzn. Po wyj軼iu z krypty powiniene  odebra sygna Galaxy News Radio - czy mo瞠 wysypuje si w tym momencie?

Zbackupuj ustawienia [pliki] FalloutPrefs.ini i FALLOUT.INI, a nast瘼nie wywal  je z miejsc, w kt鏎ych by造, pozwalaj帷 grze utworzy je na nowo.

Korzysta貫 mo瞠 z oficjalnych 豉tek producenta DRM dla F3? M鏬豚y鈍tedy uruchomi gr z p造ty przy ustawieniach pod win2000 i zobaczy czy to pomaga
Odpadek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #50 : Pa寮ziernik 28, 2009, 23:01:18 »

Jakiej wersji sterownik闚 graficznych u篡wasz?
W tej chwili 186.18. Ale u篡wa貫m te najnowszych, 175.19, 182.06... I jeszcze kilku innych wersji. Poza tym, 瞠 na jednych gra chodzi豉 p造nniej, a na drugich s豉biej to nie by這 r騜nicy.

Jak wygl康a sprawa z DirectX-em?
Wersja 9.0c. A co ma z nim by?Tongue

Jakie warto軼i zwracaj czuniki temperatury GPU w trakcie grania?
Prawd m闚i帷 nie sprawdza貫m, ale nie s康z, 瞠by co si przegrzewa這.

Pr鏏owa貫 zmieni przyspieszenie sprz皻owe dla d德i瘯u?
Szczerze m闚i帷 tutaj te nic jeszcze nie majstrowa貫m

Ile masz miejsca na HDD?
Hmm, w tej chwili jakie 3,5 GB na partycji z gr i 700MB na partycji systemowej. Faktycznie, wypada這by co poluzowa...

Czy wywala w kt鏎ym momencie konkretnie? Tzn. Po wyj軼iu z krypty powiniene  odebra sygna Galaxy News Radio - czy mo瞠 wysypuje si w tym momencie?
Dok豉dnie to wygl康a to tak, jakby by造 jakie miejsca w kt鏎ych gra mi si wywala. Tylko 瞠 problem polega na tym, 瞠 jest bardzo du穎 takich miejsc, g堯wnie na sto貫cznych pustkowiach. Generalnie, to przeszed貫m ju spory kawa貫k gry (tak mi si wydaje) bo by貫m ju i w bractwie stali i widzia貫m si z ojcem, itd (staram si nie spoilerowa). Czasami mam tak, 瞠 jest miejsce w kt鏎ym mi wywala gr i 瞠by przej嗆 dalej, musz to miejsce obej嗆 szerokim 逝kiem, nie patrz帷 si w tamt stron. A czasami jeszcze wejd w drugie takie miejsce i musz robi na prawd du瞠 obej軼ia. W pomieszczeniach zamkni皻ych raczej nie zdarzaj mi si crashe.

Zbackupuj ustawienia [pliki] FalloutPrefs.ini i FALLOUT.INI, a nast瘼nie wywal  je z miejsc, w kt鏎ych by造, pozwalaj帷 grze utworzy je na nowo.
Zrobi tak, napisz jak b璠 jakie efekty.

Korzysta貫 mo瞠 z oficjalnych 豉tek producenta DRM dla F3? M鏬豚y鈍tedy uruchomi gr z p造ty przy ustawieniach pod win2000 i zobaczy czy to pomaga
ζtek producenta DRM dla F3? Wybacz, ale nie bardzo wiem o co chodzi.
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #51 : Pa寮ziernik 28, 2009, 23:28:53 »

Securom [czy tam Securon] wypu軼i 豉tk dla ludzi, kt霩y mimo posiadania p造ty maj徙roblemy z gr i wyskakiwaniem informacji o braku p造ty w nap璠zie. Czasami to powoduj徙rogramy emuluj帷e wirtualne nap璠y. Niemniej skuteczno嗆 tej 豉tki nigdy nie zosta陰 w pe軟i potwierdzona.

Mozna te wywali i zablokowa DRM tej firmy, ale nie zamierzam pisa, jak i po co.

Nie spyta喚m czy masz jakiekolwiek modyfikacje gry oraz na jakiej wersji j瞛ykowiej grasz, bo tak naprawd czy polska, czy angielska (wci您 Cenegowa) gra zachowuje si inaczej. Imho lepiej dzia豉 na angielskiej, ale mo磧iwe, 瞠 na polskiej stabilniej.

Albo odwrotnie Cheesy
Odpadek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #52 : Pa寮ziernik 28, 2009, 23:41:41 »

Mam Fallouta z edycji kolekcjonerskiej, zainstalowanego w pe軟ej polskiej wersji j瞛ykowej (Gra貫m wcze郾iej w obliviona i wkurza造 mnie g這sy tych samych aktor闚). Mam najnowszego patcha i tak, mam kilka mod闚:
RTS - Real Time Settler (stara wersja, gdzie nie by這 wymagane FOSE) http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=7070
Fellout - http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=2672
Mod zamieniaj帷y wygl康 pancerza bractwa na T51-b (czyli taki jak w fallout 1).
No Stupid Explosive Cars - jak sama nazwa wskazuje, 軼i庵ni皻y ze stronki no mutants allowed.
Explosive Entry - pozwala otwiera zamki materia豉mi wybuchowymi.
No i u篡wam Falloud Mod Managera.

Wybacz, 瞠 si nie wysili貫m o linki do wszystkich mod闚, ale chyba nie s niezb璠ne.

W og鏊e to nie jest moje pierwsze podej軼ie do fallouta. Kiedy gra貫m bez mod闚 na czystej wersji zanim wyszed patch, a potem z patchem i mia貫m dok豉dnie to samo. Gra貫m te na czystej angielskiej (cenegowej oczywi軼ie), kinowym spolszczeniu i na pe軟ym spolszczeniu i mia貫m ci庵le to samo... Jako z tym 篡貫m (robi貫m 逝ki itd), ale teraz mam wi璚ej zada na pustkowiach i mnie szlag trafia, gdy nie mog przej嗆 paru krok闚 bez crasha. Tym bardziej, 瞠 chcia貫m si pobawi w RTS...
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #53 : Pa寮ziernik 28, 2009, 23:58:49 »

Na moj gust to gra si wywala przy jakim evencie - mo磧iwe, 瞠 przy random encounterach, ale to tylko logiczne wnioskowanie oparte o niepe軟 informacj. Mo瞠 wina systemu, albo hardwareu - na dwoje babka wr騜y豉. Powod闚 mo瞠 by tyle, ile niemieckich samochod闚 na polskich drogach.
« Ostatnia zmiana: Pa寮ziernik 29, 2009, 00:30:34 wys豉ne przez Ulyssaeir » Zapisane
Odpadek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #54 : Pa寮ziernik 29, 2009, 00:10:39 »

Hmm, to mo瞠 spr鏏uj sprecyzowa, nie wiem czy to co da, ale spr鏏owa nie zaszkodzi.
Np ostatnio mia貫m crasha w jednym miejscu w tym miasteczku pod krypt (jako tam si nazywa這), zawsze si wywala這 w jednym miejscu. Potem jak grzeba貫m si ze sterownikami, w ko鎍u uda這 mi si przej嗆 i by tam jaki drogowskaz. Teraz natomiast, zawsze mi wywala kawa貫k dalej, jak helikopterkiem wyl康owa patrol enklawy. Ale wywala mi dopiero chwil po tym jak ich rozwal. Kiedy pami皻am, 瞠 mi wywala這 przy takiej wie篡 ci郾ie, te niedaleko od wej軼ia do krypty 101.

SPOILER

Najgorzej to by這 jak odprowadza貫m ojca z krypty do miasta. Po drodze by ob霩 bandyt闚, w takim ciasnym przej軼iu, na obrze瘸ch ruin Waszyngtonu. Tam to by豉 masakra, co tam si nie dzia這. Raz mi si ekran robi ca造 czarny i jak w豉czy貫m VATS-a to widzia貫m tylko zielone sylwetki bandzior闚, po czym mi wywala這, r騜ne zacinki, przywieszki, po prostu wszystko. Uda這 mi si to przej嗆 nie strzelaj帷 do nikogo, gapi帷 si centralne pod nogi i biegn帷 na 郵epo przed siebie. Ca貫 szcz窷cie 瞠 ojczulek by nie鄉iertelny, to tylko zgin掖 par razy, ubi wszystkich i dobieg do mnie.
Razeh
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 5

« Odpowiedz #55 : Stycze 31, 2010, 17:03:29 »

Przejrza貫m ca造 temat, ale nie znalaz貫m odpowiedzi na sw鎩 problem. Zasadniczo mam podobny problem - co nie tak jest z Live'm (przynajmniej tak jest napisane w podgl康zie zdarze), mam 豉tk 1.7, 軼i庵na貫m Disable Games for Windows LIVE. Rozumiem, 瞠 ten program uruchamia si naci郾i璚iem "Disable G4WL" przed uruchomieniem F3?, a mimo tego to nic nie daje - Fallout dzia豉 mo瞠 g鏎a minut i si zawiesza. Kto wie o co mo瞠 chodzi lub co 幢e robi? prosz o odpowiedz...
Razeh
Szeregowy
*
Wiadomo軼i: 5

« Odpowiedz #56 : Luty 08, 2010, 22:58:13 »

Sry za doubleposta, ale nikt nie odpisuje..  Cry
Zajrza貫m do podgl康u zdarze i zasadniczo wyskakuje mi to samo. Mianowicie "Title Fallout3.exe (1.7.0.3) XLive 3.1.0099.0 (WGX_XLIVE_V3.01_RTM.091106-1035) C:\Windows\system32\XLIVE.DLL
)x80040317

Games for Windows - LIVE DLL
C:\Windows\sysyem32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

Czy poza tym programem mo積a jako pozby si tego b喚du (tj.ostrze瞠nia)?

Odpowiedzcie co prosz...
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8796

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #57 : Luty 08, 2010, 23:04:19 »

Dubel posta to by by jakby go napisa w ci庵u 24 godzin, a nie kilka dni po. Fallout 3 powoli odchodzi w zapomnienie wi璚 i cicho jest w tym temacie, mimo to zaapeluj by falloutowcy lubi帷y "tr鎩k" ruszyli dupska i koledze pomogli  Cool

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Hugo1979
St. sier瘸nt sztab.
*

« Odpowiedz #58 : Czerwiec 24, 2010, 08:00:07 »

Mi pomog這... zakupienie Game of the Year Edition. I nie jest to z這郵iwo嗆 wobec Ciebie, mi te 瘸dne programiki, patche i inne pierdo造 nie pomaga造. Teraz gra te wychodzi do pulpitu, ale nie zawsze, nie tak szybko i nie tak cz瘰to Wink Po prostu nie przeszkadza. Dalej 'nie dzia豉' alt+TAB - nie da si powr鏂i do gry, ale nie jest 幢e.
W zwyk貫j wersji wr璚z zdarza這 si, 瞠 coraz szybciej wychodzi do pulpitu, dop鏦i... nie przeinstalowa貫m gry O kurde! Trzeba chyba by maniakiem, 瞠by mimo to zaryzykowa zakup GotYE, ale dodaki kusi造 Wink Embarrassed Zwyrol

tk2121
Kapral
*
Wiadomo軼i: 17

« Odpowiedz #59 : Lipiec 18, 2010, 10:46:15 »

Mi gra rzadko si crashuje, gdy mam modu Vault89 oraz Basic Needs. Jest to o tyle ciekawe, 瞠 mimo mo磧iwo軼i wyst瘼owania crash闚, jak to pisa這 w ReadMe to i tak nic takiego z貫go si nie dzieje. Co jaki czas przy czekaniu lub zapisie gra wywala do pulpitu i nic wi璚ej. W陰czony mam jeszcze ArchiveInvalidation Invalidated! Linki do mod闚 mo積a znale潭 tutaj. http://www.fallout3.net/forum/index.php?topic=315.0

Mam nadziej, 瞠 innym taka kombinacja modyfikacji te pomo瞠.
Strony: 1 2 [3] 4   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!