Autor Wątek: F3 Crashuje Niemiłosiernie  (Przeczytany 42459 razy)

The Red

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Stycznia 2009, 15:51:07 »
Witam. Mam ten sam problem co wy. Niestety u mnie jest "minimalnie" gorzej (w porywach można pograć z 10-15 minut :/ ). Sprawdziłem te narzędzia administracyjne i jest napisane że mam rekordy błędów aplikacji i 1645 zdarzeń (xD), poniżej są wypisane wszystkie błędy. Wie ktoś o co chodzi? Zainstalowałem już sobie te 2 programy o których pisaliście, mam nadzieje że pomoże.

The Red

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Stycznia 2009, 16:07:37 »
No sympatycznie. Tym razem gra wyłączyła mi się po jakiś 5 minutach xD. Nie mam pojęcia co zrobić. W ten sposób to nawet nie ma co rozpoczynać rozgrywki. Jak ktoś ma jakiś pomysł to mile widziane jest by sie podzielił :). Z góry dzięki

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Stycznia 2009, 16:17:47 »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Stycznia 2009, 16:36:53 »
Przeniosłem posty do nowego tematu i na właściwą tablice tak żeby nie zaśmiecać wątku zupełnie o czymś innym.

The Red

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Stycznia 2009, 18:30:54 »
Tak. Oba sposoby wypróbowałem, ale nadal jest tragicznie :( . Czekam na ten poradnik. Mimo wszystko dzięki za pomoc

Sorki, nie zauważyłem że poradnik został napisany jeszcze w listopadzie  :D. Przeczytałem i kilka opcji wykorzystałem. Zobaczę teraz

« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2009, 19:20:31 wysłana przez Holden »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Stycznia 2009, 19:20:10 »
Generalnie mam do wszystkich prośbę by nie pisać postu pod postem - bo to wprowadza niepotrzebny bałagan, używajcie opcji Modyfikuj (tak jak zrobiłem w poście Reda powyżej ;p)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lutego 2009, 22:21:13 »
No to teraz wyjdzie, że niezły ze mnie 'nałóg' :D ::)
Po raz kolejny gra przestała mi save'ować - każdy save, nawet auto, powodował wyjście na pulpit. Tym razem wkurzyłem się nie na żarty ;) Uruchomiłem Drakensang... bardzo fajna gierka, ale... Nie no, trzeba rozwiązać wszystkie zagadki, znaleźć Stradivariusa, nowy dom dzieciakowi i takie tam ;)
Odinstalowałem i instaluję od nowa :D  :-[

EDIT:
Nic to nie dało :(


EDIT 2:
Pomógł powrót do wcześniejszego autocave'a - zmieniłem autosave.fos.bak na autosave.fos zastępując akutalny plik i narazie działa

Ta gra mnie dobije ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2009, 23:28:39 wysłana przez Hugo1979 »

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Maja 2009, 23:31:57 »
Post pod postem, ale myślę, że czas, jaki upłynął od pierwszego mnie usprawiedliwia - jakbym zmodyfikował, nikt by się nie zainteresował już tym postem ;)

Jeszcze tego nie próbowałem (dopiero mam zamiar wrócić do gry ;) ), ale ponoć wychodzenie na pulpit ma też jakiś związek z opcją VSync, którą można wyłączyć:
Moje dokumenty/my games/fallout 3==>Fallout3.ini==>iPresentinterval==>1 zmieniamy na 0

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maja 2009, 16:18:41 »
Ależ tu cisza ;)
Jak narazie (odpukać) sposób z wyłączeniem VSync wychodzi Falloutowi na dobre. Co prawda nie grałem aż tak długo jednorazowo (2-3h), ale jestem dobrej myśli :)
Niestety funkcja alt+TAB jest bezużyteczna - nie da się 'wrócić' do gry z pulpitu.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Maja 2009, 16:37:15 »
Niestety funkcja alt+TAB jest bezużyteczna - nie da się 'wrócić' do gry z pulpitu.

Nie do końca 8) Ja bym to nazwał raczej rosyjską ruletką. W moim przypadku, jeżeli F3 nie wywali się za pierwszym razem na dobre... to już mogę grać i "alt tabować" ile wlezie :)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Maja 2009, 19:01:05 »
Do końca. U mnie do końca. Zresztą nie pisałem, że ogólnie, tylko opisałem swój przypadek.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maja 2009, 20:12:08 »
Mi Alt+Tab działa bezproblemowo. Nigdy się nie wywaliło.
Użytkownik został zbanowany.

GpganG

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Maja 2009, 21:14:05 »
mi też alt+tab działa zawsze. to chyba zależy od komputera bo przecież płyty są takie same :P tylko pytanie jest takie co ma mój komputer takiego że działa a u Huga nie?

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Maja 2009, 22:21:26 »
Co takiego ma? Różnice mogą znajdować się gdzieś tu (pojedyńczo lub w zestawach)

Lepiej dobrane (kompatybilne) komponenty,
Lepsze komponenty,
Aktualne sterowniki,
OS,
Czysty system,
Oprogramowanie dodatkowe,
Syf pobrany z netu,
Antywirusy, firewalle,
Ustawienia karty graficznej

I na końcu - Ustawienia Fallouta 3.

Na ogół bywa tak, że wszystko ma znaczenie, ale jeden lub dwa czynniki są decydujące. Najczęściej odpowiedzialny jest stan systemu i parametry kompa...

.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Maja 2009, 08:09:25 »
Pudło!
Live! jest przyczyną
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2009, 08:12:03 wysłana przez Hugo1979 »

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Maja 2009, 09:26:16 »
A po czym to stwierdziłeś? Ja go mam od czasu zainstalowania Gears of War, Gta4 i F3 na początku (przed patchowaniem) w ogóle nie reagował na alt-tab (tzn. nie wywalał się) ;)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Maja 2009, 11:35:50 »
A po czym to stwierdziłeś?
Panel sterowania==>Narzędzia administracyjne==>Podgląd zdarzeń

Mi wcześniej też działała kombinacja alt+TAB przy powrocie do gry. Po patchu przestała. A konkretniej, gdy wciskam alt+TAB lub klikam na pasku zadań w Fallouta, to niby pojawia się jakieś 'obramowanie' na ekranie, słychać muzykę, ale gra nie 'wskakuje'; próbowałem nawet dłuużej odczekać, że może 'załapie', ale nic.

fortensky

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Czerwca 2009, 18:18:10 »
Witam.
Gram (a raczej usiłuję grać) w F3 już trzeci raz. Za pierwszym razem na wersji 1.0.0.15 gra chodziła wyśmienicie, crashe zdarzały się bardzo sporadycznie. Za drugim razem już na wersji 1.0.0.35 postanowiłem dodać kilka modów które zmieniały w sumie kilka drobiazgów (narkotyki, broń, tekstury). Po kilkunastu godzinach nienagannego funkcjonowania gra zaczęła się wysypywać: 5-10 minut grania i crash. Po reinstalacji gry do crashów doszedł jeszcze duży spadek jej płynności i niepomiernie tym wnerwiony skończyłem przygodę z F3.
Ostatnio jednak zachęcony tą znaną schronowiczom modyfikacją http://tawerna.nstrefa.pl/topics56/fallout-3-kolekcja-modulow-zmiany-w-silniku-i-rozgrywce-vt752.htm postanowiłem pograć znowu, tym razem na względnie świeżym systemie. Wszystko było ładnie i pięknie dopóki nie ukończyłem zadania na Polu Minowym. Po powrocie do Megatony już nie jestem w stanie jej opuścić ani bramą, ani szybką podróżą, nie mogę wejść do żadnego budynku i nie mogę zapisać stanu gry - każda z wymienionych czynności kończy się błyskawicznym CTD.
Z podglądu zdarzeń wynika, że winny może być XLive. Tak samo było w przypadku mojej poprzedniej gry w F3, żadne z proponowanych rozwiązań co do XLive na tym i na innych forach nie dało rezultatu.

Jeśli chodzi o konfigurację peceta to nie wiem czy jest sens podawać (a może sie mylę), komp jest względnie mocny. Wszelkie sterowniki, w tym do karty graficznej są aktualne.

Jeśli ktoś zechciałby podsunąć jakiś pomysł, będe dozgonnie wdzięczny  8) choć właściwie mój post jest raczej formą wyżalenia się na okrutny los bo nie wierzę, że może być lepiej  :'(

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Czerwca 2009, 18:35:05 »
Po co grasz via Live? ;P

I czy, oraz jeśli tak, to których metod rozwiązywania problemów technicznych opisanych w dziale "Porady" użyłeś i z jakim skutkiem?

fortensky

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: F3 Crashuje Niemiłosiernie
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Czerwca 2009, 20:15:15 »
Po co grasz via Live? ;P

Live włączony czy wyłączony - jeden kartofel - wywala...

Przetestowane porady:

- wyłączyłem FFDShow dla F3
- wyłączyłem V-Sync
- iShadowMapResolution zmieniłem na 1024
- czyściłem Temp
- aktualizowałem directx, mam na bieżąco aktualizowanego xp-ka
- ustawiałem dla plików fallout3.exe i fallout3launcher.exe tryb zgodności z Windowsem2000 - efekt:   przy próbie uruchomienia każe mi włożyć właściwy cdrom  ???
- uruchamiam grę przez plik Fallout3.Exe

Tym razem nie sprawdzałem sterów Nvidia 175.19 ale przerabiałem ten temat kilka miesięcy temu, bez rezultatu.

Bez takich słówek, to nie jest obora.
/Uly
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2009, 20:38:37 wysłana przez Ulyssaeir »