Autor Wątek: Rozkmina nad filmikiem. Oglądnij.  (Przeczytany 4090 razy)

PipaBoy5000

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
Rozkmina nad filmikiem. Oglądnij.
« dnia: 19 Września 2010, 13:06:52 »
Tak sobie serfowałem na yt, i znalazłem taki o to filmik z Fallout'a 3. Oglądnąłem i wpadłem w rozkmine nad wszystkim i niczym. Może oglądaliście, może nie, tak czy owak zapraszam.



Osobiście, uważam że chwyta. Jest poruszający i zmusza do myślenia.
Patrząc na to co się dzieje na świecie, można by przypuszczać że taka "przyszłość" wcale nie wydaje się odległa. Z każdym dniem, coraz bliżej jesteśmy spuszczenia sobie bombek na głowę w imieniu skrajnych wartości czy interesów grupy. Oglądając ten krótki montaż, wyobraziłem sobie siebie samego w takim świecie. Osamotniony, bez żadnych szans. To nie wyglądało tak ciekawie jak w grze...

Co o nim sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2010, 13:08:55 wysłana przez PipaBoy5000 »
"There is no need to pretend.., simply do what u can"

zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Rozkmina nad filmikiem. Oglądnij.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2010, 10:34:14 »
Jak jest zmuszający do myślenia do napisz swoje przemyślenia, no chyba że ta twoja rozkmina sprowadza się do "nie chcę takiej przyszłości".
Pomimo, ze też niedawno dołączyłem do forum, zdążyłem zauważyć, że wymaga się tutaj (albo może bardziej oczekuje niż wymaga) bardziej złożonych wypowiedzi. To nie forum onetu: <link> łał, co o tym sądzicie....

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Rozkmina nad filmikiem. Oglądnij.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2010, 17:57:58 »
Przemyślenia, przemyśleniami. Dużo bardziej ruszają mnie fotorelacje np. z czarnobylskiej zony (choćby dla tego, że wydarzenie tamto miało faktycznie miejsce) ale przyznam jedno - że ten filmik ma więcej klimatu niż cały F3.
Hmm... no może to taki trochę strzał kulą w płot, bo w tej grze klimatu nie ma praktycznie wcale. Więc wg mnie czarno-białe zdjęcie skórki od bana opatrzone odpowiednią muzyką jest bardziej klimatyczne niż wytwór cioci Beth :P
Aczkolwiek filmik całkiem całkiem.
Fajnie tak być betonem  :hyh
może trochę zmięknę jak wyjdzie New Vegas  :/
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozkmina nad filmikiem. Oglądnij.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Października 2010, 05:07:12 »
Trochę jednak trzeba by doszło do takiego stanu jaki przedstawia ów filmik. Dlatego lepiej jest obejrzeć "Drogę" z nastawieniem, że szukam w tym filmie odpowiedzi na to jakimi ścieżkami pójdą ludzie oraz ja, a nie jak dam sobie radę podczas apokalipsy. Siedząc w ciepłym pokoju możemy snuć wiele hipotez i koncepcji. Będąc na jakimś larpie i bawiąc się w rilu w postapo możemy wczuwać się w kogo tylko nam się zapragnie, bo o tak wiemy, że wrócimy do ciepłego domu. Ale kto by chciał rozkminiać postapo z pozycji bezdomnego, dla którego przymrozek będzie większym problem niż upadek świata?

Filmowa "Droga" trochę przewartościowuje pojęcie o postapokalipsie, że jakoś przestaje ona pachnieć radosną zabawą w stylu Falloutów, a zaczyna pachnieć jak dworcowy menel. Kto takiego miał okazję spotkać ten zrozumie co mam na myśli.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.