Autor Wątek: Wyrusz na Krucjatę!  (Przeczytany 2719 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Wyrusz na Krucjatę!
« dnia: 30 Grudnia 2008, 20:18:34 »

***

Masz od 18 do 23 lat? Chcesz przeżyć przygodę i wziąć udział w najstarszym konflikcie w historii ludzkość? To nie zapowiedź gry video, tylko rzeczywistość. Jeżeli spełniasz warunki wiekowe, wystarczy jedynie, że wsiądziesz w samolot, polecisz do Izraela i zgłosisz się do programu Mahal IDF.

Mahal to słowo, jakiego używano do określenia żydowskich, jak i nie żydowskich ochotników którzy, w latach 1947-1948 przybyli do Izraela, by wziąć udział w konflikcie żydowsko-brytyjsko-arabskim. W wojnie o niepodległość uczestniczyło ponad trzy tysiące ochotników z 43 krajów świata.

Czemu jednak walczyć za Izrael? Ten krótki propagandowy filmik odpowie Wam na to pytanie. Na stronie znajdziecie również dokładne informacje o każdym z 23 państw regionu, w których panuje tyrania, przebywają terroryści, przemyca się broń, narkotyki oraz ludzi, a ludobójstwo i tortury to chleb powszedni.

Jeżeli ktoś z Was na serio o tym myśli, to teraz jest dobry moment. Od czterech ostatnich dni Izraelskie lotnictwo bombarduje pozycje Hamasu w Strefie gazy. Jak dotąd zginęło 400 osób, a ponad 1000 jest rannych. Koszmar rozpoczął się 27 grudnia i był reakcją na brak przedłużenia pokoju przez Hamas, który za pomocą rakiet zaczął ostrzeliwać terytorium Izraela. Czołgi zbierają się na granicy, a ofensywa lądowa jest bardzo prawdopodobna – ty możesz tam być kiedy się rozpocznie!

Źródła:
Mahal IDF
Middle East Info
Info z Wykipedi
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2008, 21:25:09 wysłana przez Squonk »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wyrusz na Krucjate!
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2008, 20:53:33 »
Aj waj, aj waj - Izrael to nasz kraj!!!

 :-*

Choć nie cierpię wypasionych i pewnych siebie Żydów z Ameryki, to Izrael jako świeckie w sumie państwo zawsze wzbudzało mój podziw jak można stworzyć coś z niczego (suchy piach, pustynia).

Mimo świadomości, że cierpienie i ból jest takie same, jakoś nie potrafię pochylić się, ze współczuciem nad Palestyńczykami ze Strefy Gazy, tolerujących takich typów jak Hamas, który swoje wyrzutnie umieszcza w szkołach, przedszkolach czy innych cywilnych miejscach.

Ale w sumie news jest ostry - sam takiego podobnego chciałem napisać, mając świadomość, że na pewno by się zleciała chmara lewaków czujących miętę do arabusów  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

el2prezesso

  • Gość
Odp: Wyrusz na Krucjatę!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2008, 21:36:25 »
Historia lubi się powtarzać i warto by, przy tego typu komentarzach, wspomnieć w jaki sposób Żydzi wyegzekwowali swoją państwowość. I nie były to pokojowe sposoby, lecz akty terrorystycznych wymuszeń. Z zamachami samobójczymi włącznie. Co do „arabusów”, ludzie jak ludzie, społeczność jak każda. Temat trudny i wymaga głębszej analizy, na którą muszę przyznać mnie nie stać. :-X

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wyrusz na Krucjatę!
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia 2008, 22:03:08 »
A i owszem - Żydzi też nie byli tam milusimi chłopcami, zwłaszcza gdy Brytyjczycy pogrywali w głupka i z tymi i z tymi. Jednego dnia oddawali Palestynę Żydom, drugiego dnia Arabom.

Ale mimo całego bagna zaszłości i błędów historycznych, to jakimi metodami posługuje się Hamas przegina paukę tak, że jej odbicie przez Izrael musi boleć. Tym bardziej jak naród nie ma świadomości, daje się manipulować i wybiera hamasowców do władzy.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.